Home
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Recenze Condor třídenní útočný batoh PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 22 Prosinec 2018 16:46

Rád bych vás blíže seznámil s batohem Condor Molle three days assault bag. Tedy třídenní útočný batoh s molle vazbou vyrobený firmou Condor.Aktualizováno Sobota, 05 Leden 2019 06:06
 
Recenze puškohledu Valiant Lynx 6x40 AOIR Mil-Dot PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 16 Prosinec 2018 18:39

Dlouho jsem váhal, zda se vůbec do nějakého puškohledu Valiant pouštět. Jsem spíše zastánce Optisanu, ale nabídka Valiantu Lynx 6x40 AOIR Mil-Dot vypadala při 2000,- Kč velmi zajímavě a tak jsem si o něj napsal k narozeninám, a jaké překvapení, byl tam. Primárně chci toto sklo použít na Slavii 634, tj. rozhodující bude odolnost. Dále v textu sepíši krátkou recenzi a hodnocení.

Na stránkách prodejce tvrdí, že pružinovky tento puškohled bez omezení zvládá, takže uvidíme. Na malorážku by to chtělo mnohem větší zvětšení, takže jej chci na Slávii nechat.

K samotnému puškohledu - v krabici je jenom puškohled a utěrka. Vedle dostanete montáž. Návod si musíte stáhnout - např. zde. Vyroben je v Číně. Podle dovozce by měl být plněný dusíkem. Protože v autě pěkně promrzl, tak se v místnosti při nějakých 25°C pořádně orosil. Po uschnutí to bylo bez dopadu na optickou kvalitu, takže budu doufat, že je to pravda a něco málo vydrží.

Průměr tubusu je palec (25,4mm) a je dost dlouhý (320mm). Na Slávii je nutné jej chytit v až v krajních polohách rybiny a pro někoho může být problém najít vhodnou polohu pro oko. To je ale věc hodně individuální. Každopádně kdyby ve zbrojovce dělali delší rybinu, nic by se jim nestalo. Krytky puškohledu jsou plastové a jejich životnost nebude veliká.

Optické vlastnosti se zdají v pořádku, opticky je obraz čistý, ani jsem si nevšiml nějaké chromatické vady. Mildot kříž je pěkně čitelný a je podsvítilený. Podle výrobce je ale kovový, což bude výrazně ovlivňovat životnost. Lepší by byl leptaný. Baterie pro podsvícení součástí dodávky není.

slavia1
slavia1 slavia1
slavia2
slavia2 slavia2
slavia3
slavia3 slavia3Aktualizováno Středa, 19 Prosinec 2018 18:56
 
Recenze Cold Steel SRK PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 02 Prosinec 2018 13:04

Nyní před vánoci poskytl Cold Steel slevu na nože, mimo jiné i na SRK z oceli SK-5, což je dle popisu vysokouklíková ocel. Pojďme se podívat na krátké hodnocení.

Při ceně kolem 1000,- Kč je to dle mého názoru velmi zajímavá nabídka na pevný nůž. Jedná se o nůž vyrobený na Taiwanu, tedy žádná klasická Čína kopie. Čepel je potažená nějakým poměrně odolným povrchem, který připomíná zapečenou keramiku, či plast. Vyzkoušel jsem odolnost proti lihu a černění nereaguje. Předpokládám, že jako ochrana uhlíkové čepeli to bude stačit a čepel získá maximálně škrábance.

Ostří na hřbetu je falešné, jak je vidět na fotografii. Ručka je z pryže - označené jako Long Kray-Ex. Pouzdro je ala kydex - označeno Secure-ex. Nůž v pouzdru drží velmi dobře, a nevypadne, ani pokud by nebyla zajištěná ručka. Zatím si nejsem jist, zda se nebude trošku tupit ostří při ukládání nože do pouzdra, protože pouzdro je opravdu fest.

Dle popisu se jedná o nůž na survival. Tloušťka čepele 5mm slibuje dostatečnou odolnost. Již z výroby je ostrost slušná. Ale pro survival je nutná i schopnost rozdělávat oheň pomocí fire steelu. A to jsem vyzkoušel a mohu potvrdit, že jiskru hází dobře.

Na porovnání je na fotografiích nůž Cold Steel Spike, který lze nosit na krku.

srk1
srk1 srk1
srk2
srk2 srk2
srk3
srk3 srk3
srk4
srk4 srk4
srk5
srk5 srk5
srk6
srk6 srk6
srk7
srk7 srk7
srk8
srk8 srk8
srk9
srk9 srk9Aktualizováno Pátek, 07 Prosinec 2018 05:37
 
«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»

Strana 4 z 4