Home
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
A ještě ke Covidu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 04 Leden 2021 17:51

Sice jsem se již ztratil v logice proticovidových opatření, ale neunikly mi následující zprávy.

Za vtip, přesněji jeho sdílení, je třeba utratit pana Ludwiga (věnuje se popularizaci boje proti prokrastinaci, aneb odkládání). Lidé na sociálních sítích by ho rádi ukřižovali a vymazali ze světa. Hlavně ta progresivistická část, dovolil si zaměnit systém PES za ŽENA. Chyba byla, že se omlouval. Blbosti se neustupuje, buď se s ní bojuje, nebo se na ni hází bobek...Pokud se neumí dotyční zasmát, je to jejich problém. Slabost ale ukázal a teď si na něm smlsnou pokaždé, když budou chtít.  Klidně i za 20 let to vytáhnou, pokud budou mít šanci tím něco získat. To je holt morálka této části populace a každému rozumnému člověku nelze než doporučit, vykašlat se na sociální sítě. Když na ně budeme společně kašlat, ani sítě, ani neomarxisté /progresivisté nebudou mít takovou moc, jakou si uzurpují. A pokud se vyjadřují k jeho diplomce, zdalipak ti největší z kritiků nemají nějaké obskurní diplomové dílko na téma například genderu...

Detaily: https://echo24.cz/a/ShfBG/pes-by-mel-byt-fena-ludwig-se-stahl-kvuli-kritice-za-vtip-za-tri-dny-se-vratil-resit-covid


Jak se s těmito lidmi bojuje, převedl Daniel Vávra, který ukazuje, jak tyto produkty "moderní levice" kvičí, když se jim oplácí stejnou mincí. Vyhrožují, ať všichni bonzují Vávrův facebookový profil, tedy hlavní je umlčet protivníka.. (detaily https://www.mix24.cz/vymazte-profil-daniela-vavry-zada-facebook-vysokoskolsky-pedagog-dolak-jeho-fanousci-mu-vyhrozuji-zastrelenim/)

Já soudruhu Dolákovi nic nevyčítám. Jen jsem napsal, že je to boží a komunistické hovado,” ohradil se Vávra vůči tomu, že by měl pedagoga z něčeho osočovat a vyzývat k jeho inzultaci. Dolák však trvá na tom, že komunistou není a vyznává pouze hodnoty moderní levice.

Jeho profil poskytuje prostor nenávistnému obsahu a měl by být tedy vymazán. Pokud to cítíte jako já, nahlašujte prosím Facebooku jeho profil, najděte další příspěvky, které jsou nenávistné, je jich tam spousta,” vyzval na svém kanále Antonín Dolák. “Teď jsem se v jeho hledáčku ocitl já, ale dříve se tam ocitli jiní, na které velmi sprostě útočil.


To v Německu se mutter Merkel a vedení Evropské komise s její megakámoškou Ursulou rozvášnilo až tak, že zveřejnění smluv, kterými Evropská komise objednává vakcíny by mohlo ohrozit jejich dodávky. Je tedy na místě se ptát, co v těch smlouvách je a jaké jsou výluky, které si farmaceutické firmy vyjednaly.

Citujme z Novinky.cz

Kancléřka odmítá kritiku v postupu získávání vakcíny. Chtěla zabránit „očkovacímu nacionalismu“. „Nejde o očkovací nacionalismus. Spravedlivá distribuce vakcín neznamená, že se vzdáte svých vlastních zájmů,“ tvrdí Alexander Dobrindt (CSU). Němečtí poslanci nyní požadují objasnění debaklu získávání vakcín a zveřejnění smluv. Šéfka Komise Ursula von der Leyenová to odmítá. V dopise několika poslancům v polovině prosince napsala: „Zveřejnění jednání a smluv by ohrozilo dodání vakcín.“

Obávám se, že protěžování EU a Evropské komise Merkelové nezajistilo velkolepé a úspěšné gesto, ale naopak nám to ukázalo impotenci a nekompetentosti Evropské komise a také to, jak funguje Merkelová, která má snad kancléřku na doživotí...  Kdo chce vidí, kdo nechce, tomu nepomůže, ani když by mu spadla cihla na hlavu.

Bild píše, že německá kancléřka Angela Merkelová chtěla dát nákup vakcín do rukou EU jako „velkolepé gesto“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropska-komise-koronavirus-vakciny-ockovani-merkelova-nemecko-ministri-zdravotnictvi.A210104_151929_zahranicni_jhr


Další článek, který se zamýšlí nad tím, zda jsou vakcíny dostatečně otestovány je ZDE. Přečtěte si argumenty, zda Vám dávají smysl a použijte vlastní hlavu...

Zde budu citovat až ze samotného konce

"Zcela mimo vše ostatní ale stojí extremistické návrhy vlád, vládních představitelů i různých „zdravotních expertů“ na protiústavní puč, kdy mají být občanům odebrána základní lidská práva a svobody bez jakéhokoli soudu, spravedlivého procesu nebo demokratické diskuse jen na základě toho, že si dovolili odmítnout jakýsi požadavek vlády. Takový princip nesmí v právním státě nikdy projít a lidé, kteří jej navrhují, mají být okamžitě stíháni za „Založení, podporu a propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka“ dle §403 Tr.Z. Kvůli tomu tento paragraf vznikl – ne aby byli stíháni směšní klauni z okraje společnosti za vylepování „extremistických nálepek“, nýbrž aby zabránil reálnému nebezpečí, kdy začne nesvobodu a potlačování práv prosazovat nikoli okraj společnosti, nýbrž hlavní proud v čele s představiteli vlády, médií a elit. Stejně jako to byl hlavní proud společnosti a vláda, kdo prosazoval potlačení práv a svobod v nacistickém Německu či bolševickém Rusku."

Zdroj: http://dfens-cz.com/racionalni-nekonspiracni-duvody-proc-odmitnout-vakcinu-na-ncov-19/


Aktualizováno Pondělí, 04 Leden 2021 18:33
 
Zajímavé zprávy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 30 Prosinec 2020 18:23

V posledních dnech bych rád vypíchl 2 zprávy ze země neomezených možností, budoucnosti progresivní levice, země ustívání zločinců (viz Floyd a BLM) a tak dále, a tak dále, tedy z USA.

Poměrně se odvázali na iDnes, když popisují situaci v Kalifornii, ze které se začínají stěhovat obyvatelé, protože se tam už nedá pořádně žít. Článek (ZDE) shrnuje jak vysoké náklady na bydlení, tak zhoršující se podmínky k žití, požáry i díky energetickým společnostem, blackouty a nezvládnutý přechod na obnovitelné zdroje, všudepřítomné bezdomovce, špatnou bezpečnost,... Horší je, že lidé, kteří z Kalifornie udělali to, co je nyní, se nyní stěhují do okolních států, se svými zvyky, politickým přesvědčením a světonázorem a do podobného stavu se nejspíše brzy dostanou i okolní státy.

Podobná situace je spojena s migranty, v Německu třeba s Turky, ... lidé migrují a své zvyky, kulturu, jazyk, stereotypy chování, vztahy k ostatním, (ne)dodržování zákonů, to vše si přináší a v podstatě se již nepotřebují integrovat do většinové společnosti. Nejvýhodnější je být minoritou a řvát si o svá práva. O integraci dnes již nejde. Důležitá je pestrost a průměrnost.

A že je v USA progresivní klika silná svědčí i to, že vás vyhodí z vysoké školy, že jste před lety řekli slovo "negr". Detaily ZDE. Ukazuje se jednak, že v USA se kádruje a cokoli, co jde použít proti bělochům, je proti bělochům použito. Ač se o tom zde moc nemluví, tak další skupinou lidí, proti kterým menšiny vystupují, jsou Asiaté. Vypadá to, že se tam přikládá pod kotlík občanských nepokojů. Chaos a podvody u prezidenstkých voleb tomu nepřispívají. Pořád ještě není jasné, zda bude prezidentem Biden, s Harissovou za zády, nebo zůstane Trump.

Ale pojďme do českých luhů a hájů. Dnes zprávami hýbe, zda prezident Zeman podepsal, či nepodepsal daňový balíček. Jsou rozhovory s právníky, politology, politiky a všichni řeší, zda je v dopisu použito správně slovo "vracím". Jediné, koho se neptají, je prezident Zeman, aby jedním telefonátem řekl, jak to je. Nehledě na fakt, že tyto dopisy píše nějaký úředník a podstatné je, co vydal Zeman za povel. Jedná se o ubohost celé politické reprezentace a novinářů, která se obrací k pustému formalismu a v podstatě je obsah nezajímá.

Kdo nerozumí současné situaci kolem vládních opatření, tak se může přidat do velkého houfu. Co se smí a nesmí prodávat, co dělat, nedělat, a kdy,... to je již chaos nad chaosy. Zato se dozvíme, že se chystají seznamy těch, co se očkovat nechají a nenechají. Ti, co se očkovat nenechají, ti třeba nebudou moci do restaucí, letadel,... zkrátka diskriminace se blíží. Dneska za (ne)očkování, zítra za názory...

U očkování se státy předhání, kdo objedná více vakcín jedné, druhé, či další firmy. Studie ale nejsou dokončeny, není jasné, jaké mají vakcíny účinnost, vedlejší účinky, ani dobu poskytnuté ochrany. Vše jsou dohady a doměnky. Bude stačit pár desítek reakcí na vakcinaci, či dokonce úmrtí a bude po vakcinačním nadšení. I když nepochybuji, že to sociální sítě budou mazat jako hoaxy.  Zajímavé také je, že v seznamech vakcín není ruský Sputnik V. Takže co lidi, co se naoočkují Sputnikem, budou na seznamu neočkovaných, nebo očkovaných? A tak jako se podvádí u jakéhokoli úkonu, můžeme si být jisti, že si půjde koupit razítko o tom, že byl člověk oočkován, i když nebyl. Navíc, ti co nemoc prodělali, mají se očkovat, nebo nemají? Chrání je více protilátky po nemoci, nebo z očkování? To vám dnes nikdo neřekne. Ale kampaně na očkování běží...

Správný postup by byl dokončit studie, ty podrobit zkoumání a poté očkovat. Jinak to udělá více škody, než užitku a důvěra lidí v očkování ještě klesne. Přitom očkování nás jako lidstvo posunulo neskutečně vpřed.  Ale je jasné, že v dnešní době zaměřené na finanční výsledky firmy pospíchají, aby se investované peníze vrátily. Nějaký altruismus v tom nehledejme.


Aktualizováno Středa, 30 Prosinec 2020 19:16
 
Jaký byl rok 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 24 Prosinec 2020 10:45

Blíží se nám konec roku 2020 a nastává čas bilancovat, jaký vlastně byl. Mě se vybaví dvě události.

Letošek ovlivnil celosvětově nejvíce coronavir a s ním spojené dopady jak do lidských životů, tak hospodářství.

Státy zavedly různá ochranářská opatření, EU se opět ukázala jako zbytečný a drahý moloch, který chce řídit životy více, než všechny komunistické Ústřední výbory dohromady. Ale bez špetky reality. EU je čistě byrokracie v tom nejhorším a nejodpornějším slova smyslu.

Firmy investovaly miliardy do vakcín a nyní je budou chtít zpět.

Státy zadlužily své obyvatelstvo (komu?) a potáhne je to v budoucnu dolů. Realizovaní chaotická opatření povedou k tomu, že je příště už nikdo nebude brát vážně, až se objeví opravdu vir či bakterie zabiják. Koronavir ale také odsunul na čas genderové nesmysly a upozadil neziskovky. Ty ale čekají, aby se mohly nadechnout a řídit  životy lidí, kteří o to nestojí...


Druhou věcí jsou volby v USA. Ty ukázaly mnohé, nejvíce pokřivenost médií a sociálních sítí. 4 roky Trumpa naháněli a obviňovali, že zvítězil pomocí marketingové kampaně podpořené Ruskem. Neprokázalo se nic a 4 roky na něj kydali špínu, kudy šel. Zato volby, které podle všeho cinkunté byly a dost, jsou podle Demokratů ukázkou nezpochybnitelných demokratických procesů, neovlivnitelné, zkrátka platné a nejlepší. Pro nás, co jsme na druhé straně velké louže, nezbývá než koukat, co vše je v amerických volbách možné... Volí mtví, objevují se statisíce hlasu pro Bidena, dá se volit po volbách, dá se volit opakovaně, ... Skutečnost, že 17 amerických států napadlo regulernost voleb v jiných státech mluví za vše. Pokud byly volby podvodné, a zdá se že byly, dojde primárně k erozi důvěry v demokracii, tedy volbu lidu a nejspíše už žádné další volby čisté, svobodné a spravedlivé nebudou. Demokraté v USA nejsou demokraté, ale neomarxisté, další level komunismu. Mají pocit, že mají právo řídit kompletně život lidí a hlavně odstranit největší děs všech dob, dějiny "bílého" muže.

Na sociálních sítích se již standardně cenzuruje, akorát se zavedl výraz Hoax a udavači mají pré. Samozřejmě bonzují a udávají s těmi nejlepšími pohnutkami. Obhajují cenzuru, že musí zaznít (jejich jediná správná) pravda.  Stejně tak znárodňování v 50. letech dělali stejně naladění svazáci jisti si svou pravdou a pohledem na svět. Ostatní bylo třeba převychovat. Typy lidí, jako jsou ti takzvaní "elfové" a udavači v historii, ať již to byl protektorát, nebo padesátá léta, jsou to ti stejní... Odpad společnosti. Jenom média jim dodávají prostor a punc relevance.

Obě události ukazují na zlom, ke kterému naše civilizace míří. Neschopnost bojovat s pandemií, nepřipravenost státu, který si bere polovinu toho, co vyděláme, ale je neefektivní. Cenzura a umlčování nepohodlných názorů. Úředníci generují předpisy a nařízení, vše je formalistické, bez ohledu na realitu. Na každého již lze něco ušít... A hlavní je mít správný papír a mít správný názor. 

Lidé jsou zpohodnělí a chtějí se hlavně bavit. Svobodné volby jsou překážkou, když vybraní dobrotrusové přece ví, co je pro lidi nejlepší a to nejlepší jim přinesou, i kdyby měli ty lidi, co jim to kazí, odstranit.

Takže co si přát do roku 2021? Návrat rozumu a aby ta mlčící většina konečně promluvila a zlomila tu cestu do záhuby, na které jsme.


 

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Prosinec 2020 11:14
 
Recenze Prabos NOMAD HIGH loamy brown PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 24 Prosinec 2020 13:37

Tak jsem si koupil další Prabosky - tentokrát NOMAD HIGH loamy brown.

Jedná se o tyto boty: https://eshop.prabos.cz/cs/zelena-zona-ii/1112-2092-nomad-high-brown.html

Objednával jsem je přes internet, opět velikost 48, která je pro mě standardně akorát. I když tentokrát jsem se měl držet své dřívější rady, vzít si o číslo větší, protože právě podstupuji torturu s patami.

Bota jako taková je ušita pěkně, je použita pěkná kůže a boty jsou výrazně měkčí na došlap, než Beasty. Přikládám to jak pěnové vrstvě, která je součástí složení boty, tak bylo ubráno na kevlaru, kdy chrání proti propíchnutí při zatížení cca 90 kg.

Vzhledem k tomu, že mi Beasty ošetřované sprejem začaly praskat, hned jsem boty po zakoupení ošetřil jak sprejem, tak po pár dnech tukem Moneta, se kterým mám dobré zkušenosti. Tuk kůži oživí a sníží riziko praskající kůže. Ošetřoval jsem tukem jak stará kožená pouzdra na zbraně, nový brokový pás, zkrátka kde co, a tuk se mi osvědčil mnohem více, než různé "zapékání" Snowsealu a látek obsahujících vosk, což je vlastně včelí produkt složený z desítek různých látek a který dle mých zkušeností kůži moc nesvědčí.

Zatím mám nachozeno kolem 15km, což není mnoho, ale boty už povolují a paty už to dávají:) Akorát mě čeká pár týdnů, než se paty zcela zahojí.Aktualizováno Středa, 30 Prosinec 2020 18:22
 
«ZačátekPředchozí1234567DalšíKonec»

Strana 7 z 7