Home
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Role České televize v prezidentské volbě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 17 Leden 2018 05:59

Pro začátek doporučuji se podívat na rozpočet České televize. Pro rok 2018 počítá s příjmy 6,96 miliard korun, přičemž 6,127 miliardy je z koncesionářských poplatků, tedy od občanů a firem. Ano, i od Vás.

Z toho je zřejmé, že tlak na to, aby Česká televize byla politicky objektivní, je oprávněný. Tj. není tu jen pro socio bublinu Praha a velké aglomerace, ale také pro lidi v Horní/Dolní. Osobně na televizi vůbec nekoukám, a už vůbec ne na ČT a její zpravodajské pořady. To jsem přestal cca 2 roky zpět po tom, co ČT předváděla, kdy k objektivitě to měla světelné roky. Nicméně poplatník stále jsem.

Proč ale píšu, nemohlo mě minout vyjádření vedení České televize, že nemají nikoho kromě Moravce na debatu mezi stávajícím prezidentem Zemanem a p. Drahošem.

Týká se to vyjádření:

Kolář potvrdil, že televize zatím nemá žádného náhradníka, pokud Moravec skutečně nabídku odmítne. "Alternativa B zatím neexistuje. Museli bychom to vymyslet jinak, náhrada za Moravce není," řekl šéf komunikace s tím, že by se vedení pořadu mohla ujmout třeba moderátorská dvojice. "Ale Václav Moravec tu možnost pořád má a doufám, že ji využije." Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-66019220-moravec-nechce-moderovat-predvolebni-debatu-zemana-s-drahosem-televize-ale-veri-ze-ho-jeste-presvedci?utm_source=ihned&utm_medium=tema_dne_male&utm_content=prezidentske_volby

Takže přeložme si to do normální řeči. Organizace, která má rozpočet 7 miliard v politických debatách spoléhá na jednu osobu, p. Moravce, který si na objektivitu a práci novináře nehrál už před lety, když jsem ho viděl naposledy. To v České televizi nejsou jiní novináři? Co tam dělá management televize? To si tam chovají jednoho Moravce a ostatní mají smůlu? Nebo nejsou dostatečně úderní? Případně chytří? Co je na tom, být neutrální při diskuzi kandidátů na prezidenta? Kde je profesionalita?

To, že novináři v ČT Zemana nesnáší, vč. p. Moravce, je zřejmé, nicméně práce novináře kdysi bývala o snaze objektivně informovat, ne vnucovat své vidění světa, které je nyní novinářský standard. Dnes chtějí média hlavně manipulovat a vychovávat ke správnému názoru. Stejné, ale na jinou notu, to bylo např. v padesátých letech.

Tyto věty proto vypovídají o samotné ČT mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát.Aktualizováno Středa, 17 Leden 2018 07:23
 
Gerber Bear Grylls PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 13 Leden 2018 07:54

Zajímavým nořem od Gerberu je Bear Grylls Ultimate s kombinovaným ostřím. Jednak má opravdu funkční škrtadlo z magnesia na rozdělání ohně a dále má patku, která může sloužit jako lehké kladívko. Když jsem jej nový kupoval, byl ve výprodeji za necelých 900,-, což mi přijde jako hodně zajímavá cena. Opět jsem si jej omotal pár metry šňůry.

Pochva v sobě skrývá i cosi jako brousek. Ten jsem ale nikdy nepoužil. Škrtadlo jsem si k pochvě připevnil šňůrou, protože bych jej nerad ztratil. Je to trochu náročnější, pokud chce člověk rozdělat oheň, ale většinou s sebou do lesa beru 2 nože a tento je připevněný na batohu, nebo v něm, takže s tím nemám problém.

Je to nůž na hrubší práce a tomu odpovídá přiměřená robustnost.


 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 2 z 2