Home
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Cizinci protestují v Praze za kriminálníka... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 06 Červen 2020 16:45

V USA tvoří černošská populace cca 13% procent obyvatel, ale 37% mužského osazenstva věznic (Hispánců je ve věznicích 22% a bělochů 32%). Světem začaly hýbat prostesty proti usmrcení několikánobného trestance (např. loupežné přepadení) a drogově závislého černocha G. Floyd. Bez debat je zabití při zatýkání věc odsouzeníhodná, a nemá to nic společného s barvou pleti. Toto má řešit soud, nikoli ulice. Co se píše, tak zasahujícího policistu a ty, co přihlíželi, stíhají za zabití.

Nicméně se to celé zvrhlo - protesty přešly v USA v rabování, kdy jsou vykrádány obchody a Demokraté přilévají do ohně nenávisti. Takto se pomale zakládá na občanský konflikt, který nejenom v USA dřímá díky tomu, že část populace sponzoruje jinou část populace, která to považuje za samozřejmost a chce ještě více. To je již za hranicí solidarity a jakákoli pozitivní diskriminace je na konci dne jenom diskriminace obalená hezkými řečmi...

Dokonce dnes proběhly protesty cizinců v Praze. Třímali dle videa transparenty Black Lives matter, a Refugees welcome. Přijde někomu normální, aby cizinec v cizí zemi protestoval s transprentem na vítání uprchlíků? Řeší některý z protestujících trestní minulost toho, kvůli komu protestují?

Info k protestům v Praze: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/protest-rasismus-policejni-nasili-usa-praha-george-floyd.A200606_171818_praha-zpravy_zdo

Aktualizováno Sobota, 06 Červen 2020 17:03
 
Jak je předvídatelné právo a soudy v ČR? Nijak PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 04 Červen 2020 09:44

Během pár dní se nám tu sešly výsledky dvou kauz.


V jedné africký migrant z Mali, který zavítal bez nějakého omezení do Čech znásilní u Litoměřic 16 letou dívku, ukradne jí telefon a dostane trest 24 měsíců, naproti tomu nějaký chlap,  bezdomovec v Ústí, ukradne koblihy a dostane trest 26 měsíců. Je vidět, že se posouváme směrem k muslimským zemím, kdy má kobliha asi větší cenu, než dívka.

Ano, můžeme spekulovat, že chlap kradl opakovaně, byl nouzový stav, a kde co, ale ve výsledku je tu trest za drobné krádeže versus znásilnění nezletilé dívky. Trest a právo má být předvídatelné a trest má být odpovídající jak nebezpečnosti, tak má odstrašovat. Co si z tohoto odnese občan, který platí daně?

Jestli je migrant nemocen, nebo to jen hraje... Je jasné, že statisíce migrantů od Afganistánu, přes Bangladéš a půlku Afriky ve věku kolem 20 a naplněných testosteronem chtějí své potřeby ukojit. Nebylo by tedy od věci, aby na to pamatovaly ty, které s nimi soucítí a rády by je pozvaly k nám, tzv. vítačky, a pomohly jim jejich tužby vlastním nasazením naplnit. To je to pravé nasazení, ne jen debatovat u kafíčka.


„Jsem bezdomovec, nemohu sehnat práci a došly mi všechny úspory. Jedl jsem stále jen suché rohlíky,“ citovaly muže Novinky.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/plzensky-soud-odsoudil-muze-za-kradez-sladkosti-k-26-mesicum-ve-vezeni_2005291345_ada


"Okresní soud v Litoměřicích poslal ve čtvrtek na dva roky do vězení Abdallaha Ibrahima Dialla za znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku. Muž je psychicky nemocný, soud mu nařídil ústavní léčbu. ....Obžalovaný se prý narodil v Libyi, občanství má malijské. Do Evropy se pokoušel dostat přes Středozemní moře údajně již dříve. Ve vodě strávil tři dny a pak se vrátil do Libye. Tam byl ve vězení."

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/za-znasilneni-divky-na-litomericku-dostal-african-dva-roky-vezeni-40326481


Aktualizováno Čtvrtek, 04 Červen 2020 10:11
 
Vrtěti psem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 05 Květen 2020 13:08

Opět někteří potřebují hledat nepřítele, aby davy moc nemyslely a nechaly se ovládat. Hlavní je strhnout všechny do emocí, kdy se upozadí logické myšlení a kladení nepříjemných otázek. Takže tu dnes máme příběh o tajemném (zahraničním) agentovi, hrdinných (lokálních) politicích a zlém, přímo ďábelském Rusku (původci všeho zla, taky komu jinému, že).

Důvodem, o kterém se nemluví, budou opět peníze. Blíží se zakázka za stovky miliard a to je dostavba jaderných elektráren. V současných jaderných technologiích mají nejvíce zkušeností právě Rusové, takže někteří potřebují co nejdřívě vybudovat atmosféru strachu a nepřítele. Někteří ví, co se děje, někteří jsou jen hlupáci, co skočí na lep. Takzvaní užiteční idioti.

O čem mluvím? O aféře o údajném agentu z Ruska, který má ricinem (proč zrovna ricinem?) otrávit 3 lokální postavičky pražských lokálních politiků (proč jenom z Prahy, nemáme jinde ve městech jiné vhodné cíle?).

Takže si to shrňme v kostce.

Intro a hlavní role

Časopis Respekt s nákladem cca 44tis. výtisků publikoval článek, že do ČR zavítal agent s cílem zabít starostu Koláře (TOP09) Prahy 6, hrdiného bojovníka proti Koněvovi, dále starostu Řeporyj Novotného (ODS), hrdinného bijce Putina, Lavrova a stavitele pomníku Vlasovcům a do třetice nesmí chybět tvůrce zahraniční politiky Prahy a ČR Hřib (Piráti), který je proslulý (jen) výpovědí smlouvy s Čínou.

Obávám se, že u žádné z těchto postaviček nezaznívá v médiích nic o úspěších, jak místní lokalitu pozvedli, nikdě nic o vyřešené dopravní situaci, lepším prostředí, a podobně. Vzpomeňme na to při kempování Jižní spojce, vyhlídce z Lanového mostu a při vzpomínkách na plány obchvatu Prahy, nebo trase D.

Časování příběhu

Výročí konce druhé světové války. Proč? Protože Rusové jsou na to citliví, neboť přišli (myšleno celý SSSR) o více než 20 milionů obyvatel. Skoro 14% tehdejší populace!!!!! Každý sedmý člověk kvůli válce zemřel. To je něco, co si ani neumíme představit a jakékoli znevážení je jak rudý hadr na býka. Pro porovnání - Velká Británie nepřišla ani o 1% a USA o méně než půl procenta.

Dotazy, které nikdo neodpoví

Proč a jak se zrovna Respekt, který nepatří mezi mainstream dostal k informaci, že někdo má někoho zabít? Co dělala BIS? Co dělá Policie? Kde jsou nějaké důkazy? Když ví, kdo a kdy to byl, proč ho nesebrali? Proč by Rusové navíc zrovna tyhle postavičky měli zabíjet? Copak jsou nějak důležité? Orel much nelapá...

Je smutné, že si tito lidé dělají PR na vytváření třídního nepřítele. Je to jako v padesátých letech a budování komunismu, nebo v třicátých letech a budování fašismu. Manipulovalo se s davy.

Ekonomické pozadí

Samozřejmě, lze přijmout tezi, že tyto postavičky mají boj proti Rusku jako vyšší životní cíl. Ale netuším, proč bychom se na tom cíli měli podílet i my, zbytek obyvatel např. tím, že na nás musí z médií hledět a platíme jim policejní ochranu. Primárně ale půjde o ekonomické důvody - např. snada diskvalifikovat ruské firmy ze soutěží, odebírat např. ropu a plyn jinde (a třeba dráže, ale "svoboda" něco stojí, že,...).

Okupace

Nějak jsem si nevšiml, že by se při výročí konce války připomínala role Německa a ztráty a škody, které nejen zde způsobili. Notabene, zda za to také zaplatili... Statisíce mrtvých a popravených, které mají Němci na svých rukou. To se zdá některými zapomenuto. Ale 68 asi zapomenout nelze. Jedna okupace trvala 6 let a měla končit vyhlazením Čechů, ta druhá trvala 21 let a vyhlazení v popisu, pokud vím, neměla. Jedna okupace byla důsledkem druhé, nespadla z nebe.

Historie je něco, co se odehrálo. Nemá být cílem politiků (ani lokálních) se snažit vykládat historii. Věřím tomu, že lidé zejména na lokální úrovni volí tak, aby se zlepšovalo prostředí, ve kterém žijí. Politici se mají soustředit na budoucnost. Na hledání cest, nikoli na hledání nepřátel. Stejně tak tu nejsou lokální politici od toho, aby se snažili formovat zahraniční politiku státu, protože jejich mandát je k tomu nula. Neexistuje, žádný není. . A je omezeností médií, že každý takový kašpar dostává tolik prostoru, jako by neexistovala jiná témata.

Celá tato mediální kauza je jenom žumpa sloužící k oblbnutí lidí. A je na každém, zda si dá pět a pět dohromady, nebo si nechá vymýt mozek. Stačí si položit otázku "Qui bono"?Aktualizováno Úterý, 05 Květen 2020 13:53
 
Koronavirus ve Švédsku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 22 Květen 2020 16:55

Umíte si představit, že celý život pracujete, platíte pojištění a ve chvíli odchodu do důchodu při nemoci nesmíte do nemocnice a nechají vás umřít? Tak zhruba sem se dopracovalo Švédsko v covidové atmosféře. Tomu se říká progresivní stát, pryč se starými, kteří společnost vybudovali a bývalý blahobyt zaplatili. Nejsou totiž důležité řeči o ochraně seniorů, ale faktické kroky a následky. A teď, kdo chce být důchodce ve Švédsku?


„Říkali nám, že bychom neměli nikoho posílat do nemocnice. Ani kdyby jim bylo 65 let a měli před sebou ještě dost let života,“ řekla BBC zdravotní sestra Latifa Löfvenbergová z města Gävle. „Mohli by žít ještě dlouho se svými milovanými, ale nedostanou šanci... protože se nedostanou do nemocnice,“ 

„Udusí se k smrti. Panikaříte. Je strašně těžké jenom tak stát a dívat se na to,“ dodala Löfvenbergová. Její slova potvrzuje i nejmenovaná záchranářka ze Stockholmu, která si přála zůstat v anonymitě. V souvislosti s covidem-19 ji prý z domovů pro seniory ani jednou nevolali.   

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-koronavirus-covid-19.A200520_212309_zahranicni_ahaAktualizováno Pátek, 22 Květen 2020 17:00
 
Glosy 27.4.2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 27 Duben 2020 18:00

Dneska jsem se dočetl, že hrdinný rek, který se postavil soše Koněva a protože neměla roušku, tak ji nechal odstranit, je pod policejní ochranou. Proč? Protože se bojí reakce Ruska. Přijde mi ubohé, že se  na soše, která i po listopadu 89 stála přes 30 let na svém místě, snaží politicky zvýraznit lokální politik, který jinak nic nepředvedl. A když se Rusové ozvou, pojímá to jako souboj ČR vs. Rusko, aby získal podporu vytvářením vnějšího nepřítele. Odstraňovat sochu a ještě tímto způsobem je ubohost a lidská nízkost. S odstraňováním soch měli velké zkušenosti komunisté, ale přirovnání starosty Prahy 6 Koláře ke komunistům by se mu asi nelíbilo, byť praktiku má zcela stejnou.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/starosta-ondrej-kolar-policejni-ochrana-socha-marsala-koneva.A200427_135810_praha-zpravy_rsr


Další zajímavá rozvíjející se kauza je dopis a smrt p. Kubery, který byl v době své smrti předseda Senátu, mj. proslulý svým nezdravým životním stylem. O dopisu nikdo nemá žádné velké detaily, ale zase tu máme počátek příběhu, kdy ho údajně dohnal stres z řešení čínské hrozby a snad i otravy, když ne u Zemana, tak na rautu v čínské ambasádě. Každého člověka je samozřejmě škoda, ale to co se tu po jeho smrti rozvíjí je již poněkud podivné.  Primárně, vrcholnou politiku má dělat člověk s nějakou psychickou odolností. To, co zde sledujeme, je pokus o vytváření kultu bojovníka proti Číně.

„Ve mně vyvstal strach,“ vzpomíná na recepci vdova po Kuberovi.„Řekli jsme si, že nebudeme ani nic jíst, nic pít, ale co mu dávali v té místnosti, kde byl sám, já nevím. ale něco se tam dít muselo, protože pak se projevoval úplně nestandardně k jeho stylu života,“ dodává emotivně paní Kuberová.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/641942/dcera-kubery-neustoupil-a-stalo-ho-to-zivot-kvuli-rodine-chce-tlak-ciny-setrit-vystrcil.html


Dále mě zaujalo, že tančit HAKA, který zatančily sestřičky v Británii je nevhodné, neboť to jsou bělošky a tanec je Maorský.

„Bílí lidé tancující haku... tohle je táááák divné. Prosím, najděte nejtemnější část webu a pohřběte to tam,“ uvedl další, který se videem cítil být dotčen.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/sestricky-zatancily-domorodou-haku-schytaly-kritiku-kvuli-kulturni-nevhodnosti-40321828


A domácí koronavirové situaci. Už jsem se zcela ztratil, co je povolené, co není a jaký je stav. Vláda bohužel zřejmě nemá žádný plán a tak vše vyhlašují tak nějak bez dlouhodobého plánu, co je zrovna napadne. Nejvíce jsem koukal, jak bídně a uboze dopadl slibovaný test promoření společnosti. Nakonec to nebyl test nějakého statistického vzorku, kdo šel kolem, mohl se nechat vyšetřit.  K čemu takový test je, je mi záhadou. Není tam ani zastoupení věkových skupin, pohlaví a oblastí... Promarněná šance a selhání.


A ještě jeden tip - kanál Daniela Vávry - Jáma pekel na Youtube. Aktuální díl https://www.youtube.com/watch?v=NGUx_AJg8Vw


Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 19:05
 
«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Strana 2 z 3