Home
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Glosy 17.9.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 17 Září 2023 05:11

Tak prý chystáme trasfer technologií na Ukrajinu - výrobu zbraní, munice, společný projekt letounu,... Nějak mě uniká, co z toho ČR a její občané budou mít a kdo to zaplatí. Náš stát zadlužovaný Stoosmičkou za schvalování Stosedmičky si těžko může dovolit věčně dotovat Ukrajinu. Navíc nápady na Ukrajině vyrábět tanky, nebo letadla jsou záležitosti náročné na prostor a energie. Jak se tohle dá zajistit na Ukrajině?

Na Ukrajině nyní probíhají jak velké přesuny majetku, kdy americký BlackRock má velké procento zemědělské půdy a pokud Ukrajina v nějaké podobě zůstane, bude muset za pomoc zejména USA zaplatit. A jediné co bude mít, je zemědělská půda a možná nějaká naleziště. A ukažte mi stát, který profitoval z toho, že zahraniční společnosti vlastnily všechny výrobní a energetické prostředky.
 
Glosy 10.2.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 10 Únor 2023 06:59

Už víme, že vládou prezentovaný fakt, že jsme "ve válce" je pouze metaforickým vyjádřením. Člověk by čekal, že vláda tedy bude mít dikci na obranu, obranný průmysl a další aktivity, které by vedly ke zvýšení obranyschopnosti ČR. Ale dělá věci přesně naopak.

Příklad za všechny - snaha zlikvidovat vojenské letiště Líně. Je to v ČR letiště s pátým největším provozem, vybavené a funkční. Cíl je změnit jej na průmyslovou zónu. Připomínám, že taková změna obnáší desítky miliard na likvidaci letiště, dráhy, spousta železa do sběru, materiálu... Triangl - bývalé nejmodernější letiště Žatec. Mladá - Milovice - tam probíhala likvidace nedávno, ale zůstala dráha.

Poznáme je podle ovoce. Této vládě nejde o obranyschopnost, je to pouze další rozkrádání státu. Jste li zastánce nákupu F-35, položte si otázku, k čemu nákup bude, když hodlají pro tato letadla upravit jedinou základnu v ČR. Jeden cíl a stovky miliard v háji...


V rámci proxykonfliktu USA vs. Rusko přituhuje. Už se otevřeně píše o tom, že cíle pro rakety  a útoky potvrzují a dodávají Američané. Přemýšlím, jaké to bude mít z dlouhodobého pohledu dopady. Jedním příjemcem této informace je Rusko, ale druhou skupinou jsou všechny státy světa, kde se USA snaží více či méně skrytě uplatňovat svůj vliv. Takže si to přeberte. Or Ruska nyní nečekám přímou vojenskou odpověď - bez ohledu na zničené NordStreamy a přímou účast v konfliktu. Čekám spíše erodování amerického vlivu a dolaru a vytváření nových světových center na půdorysu BRICS.


 
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 2 z 2