Home
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Recenze hradla Caldwell Balistic Precision - 1. díl PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 26 Září 2020 15:55

Za účelem měření rychlosti přebíjených nábojů jsem pořídil hradla Caldwell Balistic Precision.

Pojďme se na ně tedy podívat. Hradla jsou vyrobená v Číně, jak jinak. Tělo je ze zeleného plastu, a upřímně, moc přesvědčivě nevypadá. Na straně je vypínač, stejný jako na čínských hračkách, který přepíná měření buď  v metrech či feetech/stopách za vteřinu. Do plastového těla se vloží 4 tyčky, které drží plastovou clonu. a to je vše. Energii obstarává 9V baterie.

Zcela nepoužitelná je aplikace. V krabici je sice klasický audio kabel (proč zrovna audio???), který umožňuje propojení s mob. telefonem, ale aplikace je zcela nefunkční (Android). Neustále padá, také hodnocení aplikace je v shopu cca 2,6 bodů z pěti. Takže tudy cesta nevede. Až budete měřit, nezapomeňte tužku a papír, ať si to můžete poznamenat.

Zatím jsem zkoušel měřit vzduchovku. Za normálního slunečného dne hradla fungovala a měřila. Nemám referenci vůči jiným hradlům, takže nezbývá, než výsledku věřit.


 
Koronavirus ve Švédsku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 22 Květen 2020 16:55

Umíte si představit, že celý život pracujete, platíte pojištění a ve chvíli odchodu do důchodu při nemoci nesmíte do nemocnice a nechají vás umřít? Tak zhruba sem se dopracovalo Švédsko v covidové atmosféře. Tomu se říká progresivní stát, pryč se starými, kteří společnost vybudovali a bývalý blahobyt zaplatili. Nejsou totiž důležité řeči o ochraně seniorů, ale faktické kroky a následky. A teď, kdo chce být důchodce ve Švédsku?


„Říkali nám, že bychom neměli nikoho posílat do nemocnice. Ani kdyby jim bylo 65 let a měli před sebou ještě dost let života,“ řekla BBC zdravotní sestra Latifa Löfvenbergová z města Gävle. „Mohli by žít ještě dlouho se svými milovanými, ale nedostanou šanci... protože se nedostanou do nemocnice,“ 

„Udusí se k smrti. Panikaříte. Je strašně těžké jenom tak stát a dívat se na to,“ dodala Löfvenbergová. Její slova potvrzuje i nejmenovaná záchranářka ze Stockholmu, která si přála zůstat v anonymitě. V souvislosti s covidem-19 ji prý z domovů pro seniory ani jednou nevolali.   

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-koronavirus-covid-19.A200520_212309_zahranicni_ahaAktualizováno Pátek, 22 Květen 2020 17:00
 
Recenze Prabos Beast Low field camouflage PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 19 Duben 2020 18:07

Rád bych Vás seznámil s krátkou recenzí obuvy Prabos - řady Green Zone, konkrétně modelu Beast Low fiel camouflage (link https://eshop.prabos.cz/cs/zelena-zona/1025-1501-beast-low-field-camouflage.html).

V botách mám nachozeno necelých 100 km, takže už jsem je trošku rozšlápl.

Aktualizováno Pátek, 26 Červen 2020 05:48
 
Glosy 27.4.2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 27 Duben 2020 18:00

Dneska jsem se dočetl, že hrdinný rek, který se postavil soše Koněva a protože neměla roušku, tak ji nechal odstranit, je pod policejní ochranou. Proč? Protože se bojí reakce Ruska. Přijde mi ubohé, že se  na soše, která i po listopadu 89 stála přes 30 let na svém místě, snaží politicky zvýraznit lokální politik, který jinak nic nepředvedl. A když se Rusové ozvou, pojímá to jako souboj ČR vs. Rusko, aby získal podporu vytvářením vnějšího nepřítele. Odstraňovat sochu a ještě tímto způsobem je ubohost a lidská nízkost. S odstraňováním soch měli velké zkušenosti komunisté, ale přirovnání starosty Prahy 6 Koláře ke komunistům by se mu asi nelíbilo, byť praktiku má zcela stejnou.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/starosta-ondrej-kolar-policejni-ochrana-socha-marsala-koneva.A200427_135810_praha-zpravy_rsr


Další zajímavá rozvíjející se kauza je dopis a smrt p. Kubery, který byl v době své smrti předseda Senátu, mj. proslulý svým nezdravým životním stylem. O dopisu nikdo nemá žádné velké detaily, ale zase tu máme počátek příběhu, kdy ho údajně dohnal stres z řešení čínské hrozby a snad i otravy, když ne u Zemana, tak na rautu v čínské ambasádě. Každého člověka je samozřejmě škoda, ale to co se tu po jeho smrti rozvíjí je již poněkud podivné.  Primárně, vrcholnou politiku má dělat člověk s nějakou psychickou odolností. To, co zde sledujeme, je pokus o vytváření kultu bojovníka proti Číně.

„Ve mně vyvstal strach,“ vzpomíná na recepci vdova po Kuberovi.„Řekli jsme si, že nebudeme ani nic jíst, nic pít, ale co mu dávali v té místnosti, kde byl sám, já nevím. ale něco se tam dít muselo, protože pak se projevoval úplně nestandardně k jeho stylu života,“ dodává emotivně paní Kuberová.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/641942/dcera-kubery-neustoupil-a-stalo-ho-to-zivot-kvuli-rodine-chce-tlak-ciny-setrit-vystrcil.html


Dále mě zaujalo, že tančit HAKA, který zatančily sestřičky v Británii je nevhodné, neboť to jsou bělošky a tanec je Maorský.

„Bílí lidé tancující haku... tohle je táááák divné. Prosím, najděte nejtemnější část webu a pohřběte to tam,“ uvedl další, který se videem cítil být dotčen.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/sestricky-zatancily-domorodou-haku-schytaly-kritiku-kvuli-kulturni-nevhodnosti-40321828


A domácí koronavirové situaci. Už jsem se zcela ztratil, co je povolené, co není a jaký je stav. Vláda bohužel zřejmě nemá žádný plán a tak vše vyhlašují tak nějak bez dlouhodobého plánu, co je zrovna napadne. Nejvíce jsem koukal, jak bídně a uboze dopadl slibovaný test promoření společnosti. Nakonec to nebyl test nějakého statistického vzorku, kdo šel kolem, mohl se nechat vyšetřit.  K čemu takový test je, je mi záhadou. Není tam ani zastoupení věkových skupin, pohlaví a oblastí... Promarněná šance a selhání.


A ještě jeden tip - kanál Daniela Vávry - Jáma pekel na Youtube. Aktuální díl https://www.youtube.com/watch?v=NGUx_AJg8Vw


Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 19:05
 
Recenze spektiv 20-60x60 z Lidlu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 13 Duben 2020 18:24

Již pár let mám z Lidlu spektiv 20-60x60, který stál necelý tisíc korun. Výrobce je Bresser a spektiv by měl mít skleněné čočky ze skla BK-7.  V krabici dostanete malinký třínohý stativek, pouzdro na spektiv a samotný spektiv se zabudovanou sluneční clonou. Pořád se prodává - link: https://www.lidl-shop.cz/BRESSER-Spektiv-se-zoomem-20-60-x-60/p100272207.

Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 13:58
 
Více článků...
«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Strana 2 z 3