Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Co potřebují Milovice? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Středa, 11 Srpen 2010 19:53

Jelikož jsem  se rozhodl kandidovat jako nezávislý na kandidátce Zelená pro Milovice - probuzené město do zastupitelstva Milovic, rád bych Vás v několika bodech seznámil s mými názory na to, co je v Milovicích třeba udělat. Na toto téma uveřejním několik příspěvků, zde je úvodní.

 

 

Proč kandiduji?

Na kandidátce "Zelená pro Milovice - probuzené město" jsem se rozhodl kandidovat proto, protože stávající vedení města, aktuálně kandidující za TOP09 (je právě v kurzu), ODS a další partaje, za poslední leta neudělalo dle mého názoru dost pro to, aby se situace v Milovicích zlepšila. A pokud se domnívám, že je co zlepšovat, nemá smysl kandidovat s těmi, kterým vyhovuje zaběhnutý běh věcí a teplíčko.

Jedním z impulzů byla i skutečnost, že se naše dvojčata nedostala do školky, jako dalších cca 250 dalších dětí. Vedení města již dlouho vědělo o tom, že stávající kapacity nejsou dostatečné, ale protože se rodiče neodvolávali proti nepřijetí, spalo spánkem Šípkové Růženky. Probuzení ovšem není zrovna příjemné. Protože malé kapacity školky jsou ten nejmenší problém. Skutečný problém je neexistence dostatečných kapacit ve škole, kam budou (budou mít opravdu kam?) v následujících letech stovky dětí nastupovat. Do dnešního dne není hotov projekt na rekonstrukci bývalé ruské školy, natož peníze na její provedení. Město s velkou slávou zadalo přípravu projektu teprve letos.

Dalším impulzem je to, že ačkoli je zřejmé, že infrastruktura (nejenom kapacity ve škole, ale i dostupnost lékařů a dalších specialistů, služeb, atd...),  počtu obyvatel neodpovídá, neustále se vydávají stavební povolení a to nejen na rekonstruce, ale i na novou výstavbu. Neustále se budují byty, či domy, a bez adekvátní infrastruktury se pouze prohlubuje charakter Milovic jako noclehárny, kdy všichni odjíždí ráno do práce (většinou Prahy a Mladé Boleslavy) a večer se vrací a přes den jsou zde pouze maminky s dětmi. I to je důvodem, že si ne všichni mění trvalé bydliště do Milovic, ale za lékařskou péčí a dalšími službami jezdí mimo.

Shrnu-li to, současné vedení města na mě nedělá dojem, že by město rozvíjelo. Spíše jde o takové nějaké přežívání a čekání, jak to dopadne. Již v roce 2005 měly Milovice řádově 9000 obyvatel. Dnešní stav již jistě překročil 10000 obyvatel při průměrném věku pod 29 let. Což již převyšuje Lysou nad Labem, která má cca 8500 obyvatel. Podívejme se ale, co zásadního současné vedení Milovic za posledních 4 roky udělalo? Čeho dosáhlo? Co se zde budovalo z iniciativy města např. se spoluúčastí fondů EU?

Proto si myslím, že co nejvíc Milovicím prospěje, je velká změna v zastupitelstvu, aby se pokud možno co nejvíce obměnilo. Ať již budete volit kohokoli, dejte šanci novým tvářím.

Program

Základní teze programu, se kterým jsem se ztotožnil, naleznete na http://www.milovice-zeleni.cz/krajske-volby.html. Mé detailnější představy, jak bych jej rád pomohl uvést v život budu publikovat v samostatných článcích zde na mých stránkách.

Než řeknete, že "zeleným bláznům hlas nedám"

Rád bych upozornil na jednu, dle mého názoru nikoli nepodstatnou skutečnost. To, že nezávislý kandidát kandiduje na "zelené kandidátce" neznamená, že dotyčný kandidát souhlasí s postojem strany Zelených na celorepublikové úrovni.

Osobně jsem například proti fotovoltaické elektrárně na Božím Daru a domnívám se, že pokud má být fotovoltaika podporována, tak pouze na střechách domů, nikoli na zemědělské půdě.

Dále nemám nic proti jaderné energetice, pokud jsou dodržovány předpisy jaderné bezpečnosti. Tedy jsem pro dostavbu Temelína i rozšíření Dukovan. A mohl bych dále pokračovat.

To důležité je, že se domnívám, že tato kandidátka  je dobrou šancí pro Milovice a jejich budoucnost. Pokud se jako obyvatelé Milovic neprobereme teď, jinou šanci už třeba nedostaneme.

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Srpen 2010 06:45
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit