Home Politika Blog Kde udělali soudruzi z EU chybu?
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Kde udělali soudruzi z EU chybu? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 08 Září 2017 13:40

Jako dítě jsem vyrůstal za komunismu. V roce 89 mi bylo 12 let, takže si úplně nepamatuji, jak to bylo s dostupností zboží. Ale nějak si nepamatuji, že by nebyly základní potraviny. Mandarinky byly v zimě a určitě nebyl takový výběr nesezonního zboží. Co ale vím, tak naopak základní potraviny byly, navíc byly ve státních zásobách na cca 2 roky. Dnes jsou to spíše hodiny, či jednotky dní. Tolik pro ty, co si myslí, že zajdou do obchodu a vše si koupí.

A tak si říkám, kde udělali soudruzi z EU chybu, když dnes nekoupíte máslo. Proč? Protože není... Proč není? Protože prvně sankce proti Rusku, pak dotace na NEPRODUKOVÁNÍ mléka (za 100l, které nedodal, dostal zemědělec 14 EURO) a pak tu dnes máme prázdné regály.

Nefungovalo hospodářské řízení RVHP, nebude fungovat ani řízení jednotného evropského trhu, který vlastně ani není jednotný. Ve výsledku je pohled do regálu, kde má být máslo takový, jako je na fotce. Máslo není. Ty zbytky vlevo jsou kostky myslím belgického másla, které je tam dobré možná do polévky, ale rozhodně ne na chleba, nebo rohlík.  Chutí je to odpad. A to je cena kostky másla (250g) přes 50 kč, při výkupní ceně litru mléka od zemědělce kolem 8 Kč.

Tak kde udělali soudruzi chybu? Tolik úředníků, počítačů, modelů, statistiků, regulací... a já, obyčejný občan si nemůžu koupit máslo. A když už, tak za cenu, ze které má radost maximálně řetězec, nebo stát při výběru DPH. Takže kdy k vám přivezou máslo? Už stojíte frontu, nebo ho seženete pod pultem? A to jsou vánoce ještě daleko...


Tak tady si máslo nekoupíte


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit