Home Survival a vše okolo Nože Cold Steel Recon 1 (půl zubaté, neboli kombinované ostří)
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Cold Steel Recon 1 (půl zubaté, neboli kombinované ostří) PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 11 Leden 2019 18:42

Rád bych vás stručně seznámil se zavíracím nožem Cold Steel Recon 1 - půlzubaté ostří. V angličtině to zní lépe - half serrated, česky bychom mohli říci kombinované ostří. Stránky výrobce ZDE.

Jedná se o zavírací nůž s klipem, v balení naleznete klip na obě strany. Je z velmi tvrdé, asi pérové, oceli, takže je třeba šroubovákem trochu poprvé pomoci a klip odchlípnout, jinak neprotáhnete pod klip žádnou látku. Dokonce nešel klip ani nehtem odehnout.

Co mě zaujalo, že je to ve své podstatě docela velký zavírák. Čepel má 4" palců (tedy cca 10cm), celková délka 9 3/8" (cca 23,8 cm). Vůbec je zajímavé, že na krabičce výrobce uvádí směs míry v palcích (délku), ale tloušťku již v mm. Čepel má tedy 3,5mm tloušťky. Váha nože je 5,3 OZ (uncí), což je cca 150g. Už nám chybí pouze ocel - Carpenter CTS XHP DLC Coating.

Čepel je, jak již bylo uvedeno, z půlky zubatá, z půlky hladká. Zoubky naleznete blíže u rukověti. Zoubky jsou vynikající při nutnosti přeříznout například lano. Při běžné práci - nakrájení brambor, rozdělání krabice,... zoubky nevadí. Na druhou stranu, pokud si budete z dlouhé chvíle vyřezávat, hladkou plochu neuděláte a na to ten nůž zkrátka není. U švýcarského zavíráku je to s hladkou čepelí a zoubky naopak, což mi přijde o něco lepší a praktičtější. Ale záleží na gustu každého soudruha. Kdo si koupí tento nůž, pravděpodobně to není jeho jediný nůž a přebere si, proč si jej kupuje. Za univerzální osobní nůž bych jej právě kvůli zubatému ostří nepovažoval.

Rukověť je z materiálu G10, což je kombinace pryskyřice a skelných vláken, nicméně textura vypadá spíše jako plast. Rukověť nemá vevnitř ocelové výložky, což mě překvapilo. Povrch je velmi hrubý, ale při mokrých rukou to spíše oceníte.

Čepel drží v rukověti dobře, nedochází zatím k vyklání. Nůž je již z výroby velmi ostrý.

Závěr: V ceně do 2tisíc dostanete solidní zavírák větší kategorie. Je lehký a docela tenký, takže není problém jej nosit po kapsách. Pokud by to měl být ale jediný nůž, který u sebe máte, volil bych spíše zavírák Victorinox (např. tento).


Update po několika měsících používání:

- nůž je plochý a s klipsem se velmi dobře nosí v džínách. Nicméně klip je překalený a když jsem se jednou nevešel do futer a nabral je bokem, praskl přímo na noži. Šrouby mají 1mm šestihran, takže půjde vyměnit za druhý díl, který byl v balení, ale bude nutné jej dát z druhé strany. Nicméně napsal jsem na dovozce do Čech a za 200,- Kč mi přišel během pár dní nový klip. Co se týče výměny, na šroubky mi fungovala hvězdička označená T6.

Na nůž jsem si zvykl a díky ploššímu tvaru jej nosím místo Victorinoxu.


Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon1 Cold_steel_recon1
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon3 Cold_steel_recon3
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon4 Cold_steel_recon4
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon5 Cold_steel_recon5
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon6 Cold_steel_recon6
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon7 Cold_steel_recon7
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon8 Cold_steel_recon8
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon9 Cold_steel_recon9
Cold_steel_reco...
Cold_steel_recon10 Cold_steel_recon10


Aktualizováno Neděle, 04 Srpen 2019 18:22
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit