Home Střelectví Recenze spektiv 20-60x60 z Lidlu
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Recenze spektiv 20-60x60 z Lidlu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 13 Duben 2020 18:24

Již pár let mám z Lidlu spektiv 20-60x60, který stál necelý tisíc korun. Výrobce je Bresser a spektiv by měl mít skleněné čočky ze skla BK-7.  V krabici dostanete malinký třínohý stativek, pouzdro na spektiv a samotný spektiv se zabudovanou sluneční clonou. Pořád se prodává - link: https://www.lidl-shop.cz/BRESSER-Spektiv-se-zoomem-20-60-x-60/p100272207.


Cena je příznivá, ale jak je to s použitím? Původně jsem jej pořizoval na střelnici, abych nemusel k terčům při střelbě na větší vzdálenost.

Začneme u stativu - při tomto zvětšení je dodávaný stativek spíše na hraní, nebo nouzové použití. Nicméně na spektivu je standardní závit, takže lze použít fotografický stativ, např. na fotkách níže je použit se stativem Manfrotto 055 s kulovou hlavicí.

Přední krytka je odklápěcí, zadní je pouze nasazovací kousek gumové krytky, který nejspíše brzy ztratíte.

Rozsah spektivu je sice impozantní, ale optické kvality pokulhávají a cena je poznat. K testovacím fotografiím - fotil jsem to brzy ráno a nemaje žádnou technickou pomůcku, nezbylo než přiložit fotoaparát v mobilu k čočce spektivu a najít pozici, kde bude vidět zaměřený objekt s co nejmenšími duchy. Způsob pořízení fotky je samozřejmě poněkud degradující, ale není to o světelné roky a vybral jsem ty nejpovedenější fotky.

Světelnost, ostrost a rozlišení objektivu je zkrátka omezena. Například i při zaostření na vzdálený objekt musíte přeostřovat, pokud změníte přiblížení a detaily na větší vzdálenost vidět nejsou. Nejvíce je to poznat, pokud byste koukali jiným, výrazně lepším sklem hled vedle sebe.

Nyní jsem jej použil při vycházce nad výběh koní a praturů v Milovicích. Pozorovací vzdálenosti byly všechny cca 350 - 850m. Nejdále byla rozastavěná stavba, ta je cca 850m daleko z místa pozorování, vybraná fotografie je při nejmenším, 20x přiblížení.

Na jednoduché pozorování přírody za pěkného počasí při upevnění na dobrý staviv je tento spektive ucházející. Za horších podmínek kvalita obrazu hodně rychle klesá a nejlepší pohled je při nejmenším zvětšení.

Použil jsem jej jednou na střelnici Placy, ale na 200m jsem v terči nic neviděl. Ale na obranu spektivu nutno říci, že jsem neměl kontrastní terč, ale díry v černém pistolovém terči nebyly vidět.

spektiv1
spektiv1 spektiv1
spektiv2
spektiv2 spektiv2
spektiv3
spektiv3 spektiv3
spektiv4
spektiv4 spektiv4
spektiv5
spektiv5 spektiv5
spektiv6
spektiv6 spektiv6
spektiv7
spektiv7 spektiv7
spektiv8
spektiv8 spektiv8
spektiv9
spektiv9 spektiv9
spektiv10
spektiv10 spektiv10
spektiv11
spektiv11 spektiv11Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 13:58
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit