Home Politika Blog Vrtěti psem
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Vrtěti psem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 05 Květen 2020 13:08

Opět někteří potřebují hledat nepřítele, aby davy moc nemyslely a nechaly se ovládat. Hlavní je strhnout všechny do emocí, kdy se upozadí logické myšlení a kladení nepříjemných otázek. Takže tu dnes máme příběh o tajemném (zahraničním) agentovi, hrdinných (lokálních) politicích a zlém, přímo ďábelském Rusku (původci všeho zla, taky komu jinému, že).

Důvodem, o kterém se nemluví, budou opět peníze. Blíží se zakázka za stovky miliard a to je dostavba jaderných elektráren. V současných jaderných technologiích mají nejvíce zkušeností právě Rusové, takže někteří potřebují co nejdřívě vybudovat atmosféru strachu a nepřítele. Někteří ví, co se děje, někteří jsou jen hlupáci, co skočí na lep. Takzvaní užiteční idioti.

O čem mluvím? O aféře o údajném agentu z Ruska, který má ricinem (proč zrovna ricinem?) otrávit 3 lokální postavičky pražských lokálních politiků (proč jenom z Prahy, nemáme jinde ve městech jiné vhodné cíle?).

Takže si to shrňme v kostce.

Intro a hlavní role

Časopis Respekt s nákladem cca 44tis. výtisků publikoval článek, že do ČR zavítal agent s cílem zabít starostu Koláře (TOP09) Prahy 6, hrdiného bojovníka proti Koněvovi, dále starostu Řeporyj Novotného (ODS), hrdinného bijce Putina, Lavrova a stavitele pomníku Vlasovcům a do třetice nesmí chybět tvůrce zahraniční politiky Prahy a ČR Hřib (Piráti), který je proslulý (jen) výpovědí smlouvy s Čínou.

Obávám se, že u žádné z těchto postaviček nezaznívá v médiích nic o úspěších, jak místní lokalitu pozvedli, nikdě nic o vyřešené dopravní situaci, lepším prostředí, a podobně. Vzpomeňme na to při kempování Jižní spojce, vyhlídce z Lanového mostu a při vzpomínkách na plány obchvatu Prahy, nebo trase D.

Časování příběhu

Výročí konce druhé světové války. Proč? Protože Rusové jsou na to citliví, neboť přišli (myšleno celý SSSR) o více než 20 milionů obyvatel. Skoro 14% tehdejší populace!!!!! Každý sedmý člověk kvůli válce zemřel. To je něco, co si ani neumíme představit a jakékoli znevážení je jak rudý hadr na býka. Pro porovnání - Velká Británie nepřišla ani o 1% a USA o méně než půl procenta.

Dotazy, které nikdo neodpoví

Proč a jak se zrovna Respekt, který nepatří mezi mainstream dostal k informaci, že někdo má někoho zabít? Co dělala BIS? Co dělá Policie? Kde jsou nějaké důkazy? Když ví, kdo a kdy to byl, proč ho nesebrali? Proč by Rusové navíc zrovna tyhle postavičky měli zabíjet? Copak jsou nějak důležité? Orel much nelapá...

Je smutné, že si tito lidé dělají PR na vytváření třídního nepřítele. Je to jako v padesátých letech a budování komunismu, nebo v třicátých letech a budování fašismu. Manipulovalo se s davy.

Ekonomické pozadí

Samozřejmě, lze přijmout tezi, že tyto postavičky mají boj proti Rusku jako vyšší životní cíl. Ale netuším, proč bychom se na tom cíli měli podílet i my, zbytek obyvatel např. tím, že na nás musí z médií hledět a platíme jim policejní ochranu. Primárně ale půjde o ekonomické důvody - např. snada diskvalifikovat ruské firmy ze soutěží, odebírat např. ropu a plyn jinde (a třeba dráže, ale "svoboda" něco stojí, že,...).

Okupace

Nějak jsem si nevšiml, že by se při výročí konce války připomínala role Německa a ztráty a škody, které nejen zde způsobili. Notabene, zda za to také zaplatili... Statisíce mrtvých a popravených, které mají Němci na svých rukou. To se zdá některými zapomenuto. Ale 68 asi zapomenout nelze. Jedna okupace trvala 6 let a měla končit vyhlazením Čechů, ta druhá trvala 21 let a vyhlazení v popisu, pokud vím, neměla. Jedna okupace byla důsledkem druhé, nespadla z nebe.

Historie je něco, co se odehrálo. Nemá být cílem politiků (ani lokálních) se snažit vykládat historii. Věřím tomu, že lidé zejména na lokální úrovni volí tak, aby se zlepšovalo prostředí, ve kterém žijí. Politici se mají soustředit na budoucnost. Na hledání cest, nikoli na hledání nepřátel. Stejně tak tu nejsou lokální politici od toho, aby se snažili formovat zahraniční politiku státu, protože jejich mandát je k tomu nula. Neexistuje, žádný není. . A je omezeností médií, že každý takový kašpar dostává tolik prostoru, jako by neexistovala jiná témata.

Celá tato mediální kauza je jenom žumpa sloužící k oblbnutí lidí. A je na každém, zda si dá pět a pět dohromady, nebo si nechá vymýt mozek. Stačí si položit otázku "Qui bono"?Aktualizováno Úterý, 05 Květen 2020 13:53
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit