Home Politika Blog Masivní ban Trumpa technologickými firmami
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Masivní ban Trumpa technologickými firmami PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 11 Leden 2021 18:20

Stávající situace je vstkutku zajímavá a hlavně poučná. Probíhá hon na ještě stále prezidenta USA - D. Trumpa. Technologické firmy, jako je Facebook (lépe Fakebook), Twitter, Google, Amazon,... všichni se předhání buď odstraněním jeho profilů, nebo zakázáním přístupu ke službě. Ne jen Trumpovi, ale každému, kdo by ho mohl podporovat, nebo jehož služeb by Trump mohl čerpat. V době postavené na sociálních sítích je to brutální útok, a to bez jakéhokoli soudního podkladu. Jenom na základě přání majitelů těchto sítí. Není lepší ukázky monopolu.

Když Trump  přejde na síť Parler, Amazon poskytující Cloud služby (AWS), na kterých je hostována,  tyto obratem vypne. Neznám smluvní podmínky, ale pokud je Amazon tak kreativní, měla by se každá firma, která o cloudu uvažuje, s tímto případem seznámit.  Můžete čekat, že se znelíbíte, a skončíte s vypnutými službami, bez soudu, bez reálného odvolání. Jen tak... Nebo kdybyste začali molochům konkurovat a přitom byli na jejich infrastruktuře... co by se asi stalo?

Užijme příměru - znelíbíte se politikům a energetické společnosti vám odpojí elektriku. Vodárny vám odpojí vodu, poskytovatel internetu, nebo telefonní operátor vám vypnou služby. Je potřeba nějaké soudní rozhodnutí? Ne, stačí mít pocit, že se tím ten, kdo vás odpojí, zalíbí klice, která si myslí, že bude vládnout. Nebo že tím podpoří stávající diskurz řvoucí menšiny.

Nutno říci, že takovou snahu likvidovat lidi a omezovat je, nevyvíjeli snad ani komunisté. Co více charakterizuje úroveň svobody a demokracie v USA, než to, co se děje kolem amerických voleb a po nich.

Asi USA vyvezly do zahraničí tolik demokracie a svobody, že už jim doma žádná nezůstala.

A ještě poznámka, v USA již vznikají seznamy těch, co Trumpa podpořili s tím, že budou perzekuováni, bude jim znemožněn přístup ke službám, nebudou moci být na burze, budou mít problematický přístup k financování, lidé budou vyhazováni.. Nebavíme se o zemi třetího světa, ale o poblázněných USA.  Zde je vidět mstivost a malost Demokratů a té jejich neoliberální neomarxistické kliky.

Otázka je, jak moc si to dají desítky milionů lidí, kteří volili Trumpu, líbit. Volby jim nepomohou, to se již ukázalo.

Update 12.1.

Další informace: https://www.idnes.cz/technet/internet/parler-twitter-socialni-sit-amazon-aws-twitter-facebook.A210111_121456_sw_internet_vse

Už se od Parleru odvrací všichni vč. právníků, protože se bojí jít proti korporacím a Demokratické straně. Není nad to, vidět totalitismus v USA na vlastní oči. Sbohem svobodo, sbohem Ústavo, sbohem... Jinak doporučuji projít si i diskuzi.


Aktualizováno Úterý, 12 Leden 2021 10:12
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit