Home Politika Blog Další zbytečná buzerace
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Další zbytečná buzerace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 28 Únor 2021 19:38

Tak tu máme další zbytečnou buzeraci lidí. Nejde o to, že by s Covidem nebyly problémy, jde o to, že neexistuje žádný plán. Ani špatný, ani dobrý, zkrátka nic. Ani Babiš, ani Hamáček, ani ty tisíce úředníků co si hoví na ministerstvech nemají vůbec žádný plán. Neexistují žádné pořádné statistiky, neexistují žádné výzkumy šíření koronaviru např. ve školách, obchodech,... Jedno velké nic. Jediné, co existuje, to jsou pocity a dojmy. A na pozadí peníze, kompenzace, dluhy všech, levné krachující firmy,...

Úředníci nejsou schopni přeložit jednoduchý anglický text a tak nařídí 2 chirurgické roušky přes sebe. Lidi rok fungují s rouškami, co si buď ušili, nebo co si koupili a vláda jim nyní nařídí čínské FFP2 respirátory, které si lidi musí schánět - běžná cena je nyní kolem 30Kč a sehnat je zas tak jednoduché není. Nebavím se o Praze. Kde jsou dodávky českých firem, proč nejsou preferovány české nano-roušky? V obchodech jsem viděl jenom čínské.

Takže to se tak banda diletantů v pátek večer sejde a vyhlásí lockdown od pondělí a zavřou lidi do obcí na tři týdny. A co bude jako potom? Ne každý může poslat své rodiny do Dubaje - jestlipak se již rodina A. Babiše vrátila, aby zde zavření čekali zavření na konec lockdownu? Takže se pak tihle a další výletníci vrátí, ostatní zase vyrazí ven... A za 14 dní po lockdownu je tu další mutace, protože samotný lockdown vůbec nic neřeší, když lidé chtějí cestovat a nevidí žádný progres na straně státu.

Proč nejsou porovnávána opatření v různých státech? Proč se válí vakcíny po skladech? Proč se zastavil vývoj české vakcíny? Proč se neřeší třeba ruský Sputnik? Všude napříč vládou, politiky a úředníky je vidět, že hledají důvody proč něco nedělat, než aby hledali cesty, jak něco vyřešit, posunout... Kdyby chtěli řešit třeba zmíněný Sputnik, nic nebrání SUKL napsat Rusům, ať dodají podklady. To se ale nestalo a nestane. Stávající stav zkrátka některým vyhovuje.

Když jsem potřeboval 2 týdny zpět test, nejblíže to bylo možné za týden, nakonec jsem v blízkém městě sehnal po pár dnech na ORL aspoň 15 minutový test. Po roce koronaviru, kdy základem je rychlé testování... Jiný svět je Praha - běžný pražák v podstatě kromě zavřených vybraných obchodů nic nepozná, Praha je velká a v jejím rámci omezen pohyb není. Je tu i dost nemocnic, odběrových míst, atd...

Lidé se nyní můžou těšit na 25000 policistů, 5000 vojáků a další asi stovky příslušníků Celní správy. To vše posílá vláda na buzeraci lidí, aby lidem vtloukli do hlavy, že mají znát hranice obce, hranice kraje a vůbec držet hubu a krok a doufat, že Covid zmizí, protože tahle vláda a byrokrati to zkrátka jinak neumí.

A ti, co pracují z domova, se mohou těšit, návrh Vystrčila z ODS (předseda zbytečného Senátu a místopředseda dnes již levicové strany ODS) je, aby lidé, co pracují z domova, kromě daní odevzdali třeba 30% mzdy těm, co sedí doma a nepracují (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-vystrcil-predseda-senatu-koronavirus-partie-cnn-prima-news.A210228_142442_domaci_flo). Takže pokud je to tak skvělý nápad, může začít stát tím, že sebere 30% platu úředníkům a politikům. Mimochodem, když započítáte všechny odvody, DPH ve zboží a vše, tak zhruba polovinu již nyní odvedete státu.

A jedinou snahu, kterou u politiků vidíte, to není šetřit, ale buzerovat lidi a snažit se je ještě více oholit.

Osobně si myslím, že za tím jsou opět peníze. Jednak na těch stovkách miliard dluhů někdo vydělává, spousta firem, hlavně těch menších a lokálních půjde do kopru a budou snadnou obětí mezinárodních firem. Krachující hotely budou taky za babku,... Příležitost pro vybrané.

Jak jsem již psal výše, nikde nejsou statistiky, že by se covid významně šířil například v obchodech, ale ty byly zavřeny. O Škodovce napíšou, že má skoro 700 nemocných (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odbory-skoda-ma-temer-700-nakazenych-covidem-ctvrtina-pribyla-za-tyden-144192), ale pochopitelně tak velkého hráče nezavřou.

Takže jak z toho? Nevím. Když se podívám po politických stranách, tak je to děs a bída. Lidé si budou muset uvědomit, že volením těch největších looserů, vůbec zanevřením na politický život a soutěž ideí škodí hlavně sobě. Co čekat od lidí, kteří jdou do politiky jenom proto, že nikdy nic nedělali a vlastně nic neumí - např. Hamáček nikdy v životě nepracoval, celoživotní politik. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit