Home Politika Blog Tak co šmejdi, aneb slovník ministra vnitra
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Tak co šmejdi, aneb slovník ministra vnitra PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 29 Říjen 2022 16:35

Jsme jako v padesátkách. Třídní nepřítel se dnes jmenuje šmejd, nebo dezolát. Na čele pelotonu totalitismu je správně vnitro. Rakušan jako správný totalitní politik, který má samozřejmě ústa plná demokracie, ale jen té jeho, označil všechny, kdo protestují proti této vládě za ruskou pátou kolonu a za šmejdy s falešnými jistotami. To video s falešným úsměvem, mstivýma očkama a jedem v ústech by měl každý vidět. Takhle vypadají ti, co by tu rádi zavedli jeden názor, jednu pravdu a všechny ostatní pozavírali.

Ostatně Rakušan své gigantické mentální kapacity předvedl i tím, že na budovu vnitra v den české státnosti vyvěsil obrovskou ukrajinskou vlajku a vlajku mrtvého Putina v černém pytli. Pár úchylů mu za to možná zatleská, ale od politika bych čekal nějakou úroveň, což v této vládě je pojem neznámý, ale čím toto ubohé gesto přispěje ke konci konfliktu? To tedy netuším. Ale je to vytváření nepřítele za každou cenu. Jenže každá válka skončí a pak jsem zvědav, jak Rusko bude hodnotit tyto kroky české vlády. Ono nebude stačit být zavrtaný v řiti Německa a USA, pokud dojde na reálnou ekonomickou situaci, tak tato vláda nedělá nic reálného pro záchranu českého průmyslu a domácností.

Proti šmejdům a dezolátům bude ale protestovat jediný a správný demokraticky smýšlející Milion chvilek, kterému asi dochází peníze na účtě. Zcela jistě můžeme čekat plné mediální pokrytí a HLP /hluboké lidské příběhy, které chytnou každého správného kavárníka za peněženku.

Vypadá to, že Němci by mohli zadotovat svůj průmysl stovkami miliard a pak by se český, energeticky náročný průmysl začal hroutit.

Dneska se dočtete, že nejsou základní léky vč. penicilinu. Důvodem je mimojiné, že se vše vyrábí v Asii a chybí i hliník na potažení platíček. Poslední hliníkárnu v EU, na Slovensku, v létě zavřeli kvůli cenám energie. Evropa už neprodukuje ani základní léčiva. Energeticky je vydojená a pokud Němci ty dotace spustí, lehne všechna konkurence a pak si trhy schrábnou. Jak chce EU být silný hráč, když je závislá úplně ve všem na ostatních?

Dnes se zase objevila zmínka o Guantánamu. To jest americká základna na Kubě, kterou američané nechtějí opustit a Kuba nemá, jak se jich zbavit. Po 18 letech pustili vězně - nikdy nebyl obžalován, nikdy nebyl souzen. A drží další. Přijde vám v pořádku někoho držet 18 let a vůbec jej neobžalovat, ani nesoudit? Tady dostaly lidská práva a demokratický západní svět pěkně na morální frak.

A ještě pár zamyšlení k Ukrajině. Západním státům už dochází vybavení a munice, které by mohly na Ukrajinu poslat. S ohledem na pestrou ZOO techniky, kterou Ukrajinci obdrželi bych čekal, že minimálně část obsluhují "dobrovolníci" ze západu. Na prahu zimy bych od Rusů žádnou překotnou aktivitu nečekal. Zatím je hezky, ale počasí se začne brzy kazit a spíše bych čekal poziční boje. S příhodem zimy ještě mohou Rusové vypnout Ukrajinu - stačí pár rozvoden a sloupů VVN a situace Ukrajinských jednotek se prudce zhorší, navíc to postihne primárně civilisty. Pořád jsem nepochopil, jak je možné dojet  bez problémů do Kyjeva vlakem.

Bohužel zatím není vidět žádná snaha ze strany zemí mimo konflikt, přimět válčící strany k nějakému jednání o míru. USA o to evidentně zájem nemají, získaly odbytiště zbraní i plynu. Ukrajina si stále myslí, že je západ bezedný, ale dno dodávek a finanční pomoci se může brzy ukázat, stačí měsíc hlubokého mrazu, trocha sněhu a Evropa bude na pokraji blackoutu. Ne všechny země si budou na pomoc Ukrajině půjčovat, jako to dělá ČR. Navíc vysoké ceny energií budou likvidovat jak průmysl, tak domácnosti. Rusům pořád stačí hlavně vydržet. V USA se blíží další volby, není pořád jasné, co se děje ve vedení Číny a dnes obvinili Rusové Velkou Británii ze zničení Nord Streamů...

Nečekají nás žádné pěkné vyhlídky a do rozbouřeného světového moře tento stát vede banda imbecilů, kteří mají nejraději své PR a silácké řeči. Nejlépe to charakterizuje neviditelný ministr zdravotnictví Válek, který prohlásil, že pokud nebudou mít nemocnice na topení, tak odstoupí... To těm nemocnicím fakt pomůže, ale včera bylo pozdě.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit