Home Politika Blog Tak nám začal rok 2023
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Tak nám začal rok 2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 05 Leden 2023 18:09

Máme tu již první týden v novém roce 2023.

Rok 2023 se nyní zdá, že bude ve znamení recese v Evropě způsobené rovným dílem Green dealem provázeným vysokými cenami energí a pokračující válce na Ukrajině.

Neustále jsou nám předkládany informace o tom, jak Ukrajina Rusko porazí. Naposledy masakr Rusů na Silvestra po zásahu raketami Himars a údajně několik stovek mrtvých spustil oslavné ódy mezi rusofoby. Bez ohledu na to, komu fandíte, je zajímavé nahlédnout do mentálního průjmu v mnoha diskuzích na internetu. Bylo by zajímavé znát názory těchto rusofobů na Ukrajince den před invazí... Obecně je tu pěstována a podporována rusofobie a co na to naše Policie?

Mě zaujalo ale něco jiného. Už od léta nám tvrdí, že Rusové denně vystřelí 60.000 dělostřeleckých granátů. Nyní jich údajně vystřelí jenom 20.000 denně, protože jim munice dochází. Stejně tak Rusové už nemají mít už žádné rakety na útoky proti ukrajinské infrastruktuře. A když už zaútočí, Ukrajinci vše prý sestřelí a pronikne jenom zlomek střel. Přesto Ukrajinci dle našich médií prohlásí, že útoky zabily jenom jednu osobu v daný den. Nějak tomu nerozumím. Kam Rusové ty tisíce granátů každý den střílí? Jak je možné, že desítky řízených střel a dronů při útoku zabijí jenom jednu osobu?

A pořád nerozumím tomu, proč Rusové nezlikvidují elektrárny a neustále útočí jenom na přenosovou soustavu, či kam to v těchto množstvích střílí? Stejně tak proč nevypnou BTS a nezruší zkrátka mobilní síť, byť Ukrajinská armáda jede na Starlinku. Je ale zřejmé, že Ukrajina dostává informace od informátorů a ti neposílají poštovní holuby.

Někdo nám tady zejména v číslech o počtu vystřelených granátů vs. mrtých a škodách lže. Tedy, ve válce lžou všechny strany, ale je rozdíl lhát, a lhát tak okatě, že se ta lež ukazuje v plné nahotě.  Nazývám proto tuto válku Podivnou, neboť jí nerozumím.

Naše vláda ovšem slovně prohlásila, že jsme ve válce a tak podle dnešního tisku poslala na Ukrajinu 35 tanků T72M1, 45 BVP, 7 dělostřeleckých systémů Dana a 4 útočné vrtulníky Mi-24. Mluvíme o zásobách Armády, ne o tom, co tam poslal Strnad.

Tato vláda chce stíhat dezinformátory a každého, kdo má jiný názor. Tak bychom si mohli udělat rozbor, co znamená být ve válce. Např. potřeba to vyhlásit, schválit parlamentem, zavést válečné hospodářství, mimořádné tresty, úplnou cenzuru… A fakticky tak dojdeme k tomu, že tato vláda dezinforumuje společnost, v žádné válce nejsme a soustředila se na tu cenzuru, která jí vyhovuje a pomáhá vyvolat strach a takzvaný klid na práci. Po staru, tato vláda lže, jako když tiskne.

Já tedy nevím, ale pokud Rusové neumí zdolat Ukrajinu, jak by se mohli dostat sem. Navíc, s Ukrajinou nemáme žádné smlouvy a došlo odlifrováním zbraní k oslabení naší obranyschopnosti. A pár starých Leopardů z Německa nás nevytrhne, protože transformace tankového vojska je o celém zázemí, opravách, skladech munice… A Němci nám chytře dají pár starých Leopardů s tím, že postupně nakoupíme nové, ale už nebude diskuze o ceně a podmínkách.

Navíc, nemáme relevantní drony, nemáme protivzdušnou obranu... naše armáda by shořela jako papír.

Dneska mě ale ještě pobavil končící Předseda Ústavního soudu Rychtetský, který se vyznal, že se cítí více občanem EU, než občanem malé ČR. Pak se nemůžeme divit, jak kreativně s Ústavou zachází a že se neštítil před volbami změnit pravidla hry. Holt, konat dobro stojí za nějaké to porušení pravidel. Ptejme se, jak je možné, že lidé, kteří necítí svou povinnost primárně vůči ČR a jejích obyvatelům, kteří je desítky let živí a umožňují jim žít luxusní životy, považují ČR za cosi malého, potažmo odpudivého, za co se pomalu stydí.

Vůbec při pohledu na stávající vládnoucí garnituru cítím odpor a žaludeční nevolnost. A to se nám blíží prezidentské volby, kde excelují exkomunistické kádry, či lidi vycházející z komunistických prominentních rodin.Aktualizováno Čtvrtek, 05 Leden 2023 18:25
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit