Home Politika Blog Glosy 19.3.2023
Zpráva
 • EU e-Privacy Directive

  This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

  View e-Privacy Directive Documents

Glosy 19.3.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 19 Březen 2023 17:53

Máme tu konec týdne a pojďme si ho zhodnotit.

Chytrá horákyně, prezident Pavel, podepsal, nepodepsal retroaktivní snížení důchodů. Podepsal s tím, že vlastně neví, jak to je, ať se na to podívá kámoš Rychetský. Ten Rychetský, který umožnil vznik Pětihlavé saně. Hádejte, jak to dopadne. Připomeňme, že politici si plat zvýšili, bylo to přece v zákoně. To byla valorizace důchodů taky...

Polsko a Slovensko předá Ukrajině Mig-29. Nevím, jestli to Ukrajincům k něčemu bude, protože tamní bojiště je nasycené PVO. Taky nezapomeňme, že Ukrajina nezapomene, kdo jí dostatečně nepomáhal. A těm, co nepomáhali to Ukrajina vrátí. Aspoň v tomto duchu se vyjádřil Kuleba, ministr zahraničních věcí Ukrajiny Takže kromě vzývání Bandery, malování německých trámových křížů na tanky už tu máme další level vyhrožování. Nejen Evropu bude ještě z toho probuzeneého fašismu a ultranacionalismu na Ukrajině bolet hlava.

Médii se mihl lynč dobrovolníka na Ukrajině T. Bulíře. Pikantní na tom je, že to vypadalo jako objednávka europoslance Zdechovského, který se rád fotí v maskáčích. Ještě zajímavější je ale vyjadřování lidí na internetu, ti by ho nejraději věšeli. A to jen řekl, že na frontě nevidí západní techniku.

Tím se dostáváme k tomu, jak má vypadat správná válečná propaganda. Převzato a lehce modifikováno z Vlkovo bloguje

10 pravidel propagandy

Lord Arthur Ponsonby byl britský diplomat a politik v letech 1871–1946.

Tento bystrý a ostražitý chlapík přesně určil 10 pravidel propagandy. Jsou to tyto:

 1. Nechceme válku, pouze se bráníme.
 2. Za válku je zodpovědný výhradně ten druhý.
 3. Vůdce našeho protivníka je zlý a vypadá zle.
 4. Bráníme ušlechtilý cíl, nikoli zvláštní zájmy.
 5. Nepřítel cíleně způsobuje zvěrstva, my se dopouštíme pouze chyb.
 6. Nepřítel používá nezákonné zbraně.
 7. Máme velmi malé ztráty, nepřítel má velké ztráty.
 8. Intelektuálové a umělci podporují naši věc.
 9. Naše věc je posvátná.
 10. Ti, kdo pochybují o naší propagandě, jsou zrádci.

Připomeňme, že chování české vládnoucí politické reprezentace je silně represivní vůči neoficiálním názorům (viz např. útvar KRIT). Ale také předpokládají, že Rusko zmizí z povrchu zemského. Co budou dělat, pokud to Rusko neprohraje a nerozloží se?  Ta rusofobie, kterou vláda tlačí, je obrovská. Tak jako si bude pamatovat Ukrajina, tak si bude pamatovat i Rusko.

V USA začaly padat banky. Pokud místo řízení rizik banky řešili rovnost pohlaví a další s bankovnictvím nesouvisející témata, nelze se divit, že banky neřídily nejostřejší pastelky v penále. Problém se již přelévá do Evropy, kde si také banky upravují agendu od bankovnictví k nebankovním tématům.Aktualizováno Neděle, 19 Březen 2023 18:17