Home Politika Blog Glosy 26.4.2024
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Glosy 26.4.2024 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 26 Duben 2024 04:25

Pojďme si říci pár slov ke schválení dalších peněz a materiálu ze strany USA Ukrajině, které tak nějak zapadají ve všeobecném orgasmu proukrajinských příznivců, jak teď Rus dostane přes nos a odtáhne do stepí.

1. část peněz je půjčka, kterou bude muset Ukrajina splatit (jak a z čeho)

2. část zbraní jako rakety s dlouhým doletem byly dodány již před schválením a používány (útoky na Krym, kdy se spekulovalo o nových dronech, ale byly to právě potají dodané rakety s dlouhým doletem)

3. politici USA otevřeně říkají, že cílem je OSLABOVAT Rusko a že tohle je nejlevnější a nejefekticnější způsob, jak to dělat

4. lze usuzovat, že z komplexních zbraňových systémů již Ukrajina stejně potají dostala vše co mohla, ale situaci na frontě to dramaticky nezměnilo


Podstatné je ale právě to, že USA trvale přiznávají, že je to defacto proxy válka NATO vůči Rusku s cílem Rusko oslabit, ale fakticky za cenu likvidace Ukrajiny jak z lidského, tak materiálního hlediska. Bylo by dobré si tento fakt uvědomit, a zejména pro Ukrajince to bude jednou velmi bolestivé uvědomění si situace, jejích příčin a následků. Je zkrátka dobré si bez ideologických brýlí uvědomit, jak se ta hra hraje. Z pohledu USA je to totiž velmi racionální přístup, sice ne etický, ale USA moc možností nezbývá.

Nejde o nic menšího než o americkou životní úroveň, která je postavená na dolaru jako světové rezervní měně a prostředku pro obchodování mezi státy. Přidejte si k tomu fakt, že samotné USA mají gigantický dluh jak v penězích, tak ve vnitřní infrastruktuře, tak tohle je zoufalá snaha udržet si vliv.

Jenže se to nedaří. Zcela jistě rakety a další dodané zbraně způsobí Rusku větší ztráty a hmotné škody, ale moc toho nemohou změnit. USA a státy dodávající zbraně a podporu by se měly také zamyslet, jak bude vypadat asymetrická odpověď Ruska. Zejména USA se stovkami základen po celém světě a s mnoha obchodními zájmy. Co takoví Hutsiové s protilodními raketami a drony na přerušení datových kabelů? Samozřejmě dodané neoficiálně.


Ještě by neměl zapadnout jeden aspekt. Veškerá komunikace na západě se utápí v oslavách ukrajinských útoků na Černomořskou flotilu, kde se s pomocí NATO povedlo potopit a poškodit opravdu hodně lodí. Ale co to znamená ve výsledku? Že si Rusko ze strategického hlediska nemůže dovolit nechat Ukrajině přístup k Černému moři a lze očekávat, že Oděsa a celé pobřeží bude ruským cílem a Ukrajina skončí jako vnitrozemský stát. Osobně bych si tipl, že hranice nebude Dněpr, ale např. 50 km od Dněpru, aby celá řeka byla pod kontrolou Ruska.

Celkově jsou Ukrajinci demograficky v tragické pozici a každý den bojů jejich situaci zhoršuje a naši oslavovatelé vojenské pomoci Ukrajině si jednou za rámeček budou moci dát, že přispěli k likvidaci ukrajinského národu v zájmu cizí moci.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit