Home Politika Volby do zastupitelstva Milovic 2010
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Volby do zastupitelstva 2010
Výsledky voleb do zastupitelstva PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Sobota, 23 Říjen 2010 09:05

Výsledek voleb do zastupitelstva je v několika ohledech zajímavý. Jednak žádná strana či hnutí nezískali výraznou převahu a dále se do zastupitelstva dostaly nové tváře (9 z 15). Nezbývá než jen popřát vítězům a věřit, že s částečně novou krví se ve městě konečně začne něco dít a ustane období stagnace.

Špatnou zprávou těchto voleb je významný nezájem obyvatel města o dění ve městě. Poselství zastupitelům je jasné - "dělejte si, co chcete, nám je to jedno". Jak jinak si vysvětlit volební účast pod celostátním průměrem, kdy dorazilo pouhých 34,05 % voličů (výsledky) a k otázce referenda, byť byla velmi nešťastně a nejasně formulována, dorazilo 22,42 % voličů.

Svou šanci vyjádřit svůj názor a preference měl každý trvale hlášený obyvatel.Této šance povětšinou lidé nevyužili. Koneckonců obyvatelé mají takové město, jaké si zaslouží a pokud je to nezajímá, mohou si pak, až budou nespokojení, stěžovat tak na Hlavním nádraží.

 

 
Práce v Milovicích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Úterý, 28 Září 2010 09:36

Práce v Milovicích a okolí ve zkratce moc není. Největším zdrojem pracovních míst je Praha dostupná po dálnici na její okraj za cca 30 min., nebo vlakem 45 minutami do centra Prahy. Z uvedeného je zřejmé, že pro občana využívajícího PID je běžné denně níže uvedené rozložení času při dojíždění za prací do Prahy.

Aktualizováno Úterý, 28 Září 2010 09:41
 
Milovice - jak dál? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Úterý, 28 Září 2010 09:16
Není jednoduché říci, jak Milovice přebudovat na město vhodné pro život, a ne jen pro přespání. Jedním z důvodů je dle mého názoru skutečnost, že původní Milovice byly a svým způsobem jsou vesnice. Koneckonců tak byly dosud řízeny. Za "kolejemi" se nacházel vojenský tábor. Vojenskému zaměření odpovídalo architektonické rozložení tábora a způsob vybudování infrastruktury. Ubytování rodinných příslušníků SA v 70. a 80.letech dvacátého století sice vedlo k tomu, že se zde objevily tisíce civilistů, pro které byly vybudovány školy, sportoviště a kulturní zázemí, ale z pohledu služeb a prodejních prostor přišla revoluce příliš brzy, protože větší centrum obchodu (obchodní dům) zůstalo nedobudováno a dnes je z něj rezidenční objekt. To se týká i zdravotnictví. Nestihlo se otevření postavené a z části vybavené moderní polikliniky, nebyla dostavěna nemocnice a ta je nyní po rozkradení a devastaci určena k demolici. Služby to socialismu neměly vůbec lehké. Během pobytu SA se zde nerozvinuly. A ani dnes v Milovicích nefungují v rozsahu, který by vyplýval z počtu obyvatel. Zmizelé Milovice
Aktualizováno Neděle, 03 Říjen 2010 05:37
 
Milovice - Noclehárna - co s tím? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Pondělí, 06 Září 2010 15:38

 

Milovice jsou všeobecně vnímány jako noclehárna. Důvod je nasnadě. Ráno se práceschopné obyvatelstvo přesune do Prahy a večer se vrátí. Výjimku tvoří maminky na mateřské dovolené.

 

Aktualizováno Pondělí, 06 Září 2010 16:00
 
Rozvoj letiště Boží Dar a referendum PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Pátek, 20 Srpen 2010 19:52

V polovině října proběhne referendum, které by do určité míry mohlo určit rozvoj lokality Boží Dar v příštích letech. Velkým problémem referenda je dle mého názoru nejednoznačná otázka, že kterákoli z odpovědí se dá interpretovat různě.

Především současný územní plán počítá s letištěm. Takže otázka: „Souhlasíte s tím, aby zastupitelstvo města Milovice zachovalo současně platný územní plán v části města, a to v areálu Letiště Boží Dar, umožňující stavby pro bydlení, podnikání, sportování a další aktivity?“ je minimálně sporná. Co se stane, když odpovím "ano", co se stane, když odpovím "ne"?

Aktualizováno Pátek, 20 Srpen 2010 20:22
 
Více článků...
«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Strana 1 z 2