Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Ty jedině správní politici potřebují ochranu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 06 Srpen 2022 17:03

Se zájmem jsem si přečetl, že BIS bude chránit čest Pekarové MPA coby předsedkyně parlamentu a samozřejmě Tchaiwance Vystrčila, předsedu senátu. Jejich znevažování je ohrožení demokratického zřízení. Pokud totiž prohlásíte, že jsou neschopní a všehoschopní, asi se jedná o vyzrazení státního tajemství. To, že partička SPOLU vede stát na hunt je již protistátní názor. Příště Koudelka přijde se zrušením voleb, protože by lidi mohli volit jinak, než si BIS přeje a výsledek by ohrozil lidově demokratické zřízení, pardon, liberální demokracii.

Odkdy se šéf bezpečnostnostní služby vyjadrřuje k politikům a hodnotí jejich práci. Nám může být naprosto jedno, co si myslí nějaký Koudelka. Co si myslet o člověku, který má být především vlastenec a mít odstup od politické reprezentace a zaměřovat se na chladné analýzy dat a fungování mimo záři reflektorů. To Koudelka ne, tu poradí, co učit v dějepise, tu pochválí vybrané politiky, jak to skvěle vedou. A to, že ti chválení politici nepošlou Koudelku do háje je vizitka jejich totální neschopnosti a zbabělosti v politickém boji obhajovat své názory a kroky.

Něco takového nedělala snad ani STB, a to je co říci. Další meta pokořena a evidentně to správným politickým stranám a médiím nevadí. Ostatně co od nich pozitivního čekat. Kdokoli, kdo používá mozek se stává nepřítel státu, přesněji momentálně vládnoucí kliky SPOLU.

Správný ovčan jenom opakuje: "Dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré". Tak, jak mu předestírají ta správná média.

Šéf BIS Koudelka v rozhovoru varoval před tzv. pátou kolonou v Česku. „Vzpomeňme si na docela ošklivé útoky na ministra vnitra nebo na ministryni obrany, která dělá velmi odhodlaně a velmi dobře svoji práci. A velmi odvážně, musím říct. Přesto místo poděkování čelí velmi nevybíravým útokům,“ řekl Koudelka a podotkl, že znevažování předsedy Senátu a předsedkyně Poslanecké sněmovny nahlodává „důvěru společnosti ve stát“.

https://echo24.cz/a/SWRVc/neprijatelne-vyhruzky-bis-koudelka-obrana-projevu


Aktualizováno Sobota, 06 Srpen 2022 17:17
 
Další eskalace? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 03 Srpen 2022 04:51

Nelze si pomoci, ale vypadá to, že je zde ze západu neustálý tlak spojit co nejtěsněji Rusko s Čínou. To, že babička Pelosiová přiletí na Tchaiwan fakticky nic nepřinese, kromě další eskalace vztahů s Čínou. Ano, je to gesto, ale na jednu stranu neodvolali politiku jedné Číny, na druhou do Číny ryjí. Na pozadí se navíc pokouší přesunout všechny klíčové technologie z Taiwanu - jde o výrobu čipů a litografické stroje. Pak bude možné Tchaiwan obětovat, klidně v boji Tchaiwan vs. Čína. Model je to osvědčený, ale velmi krátkozraký.

Vytváří se nám tu mocenské bloky. USA jsou samozřejmě jeden, s vazaly v Evropě. Přívěškem je Austrálie a Nový Zéland. Vazaly jsou státy EU z toho důvodu, že nejsou schopny samostatné politiky a momentálně se opájí green deal ideologií, což Evropu ještě více hospodářsky a vojensky marginalizuje. Druhý blok budou země kolem BRICS. Otázkou je, zda se vytvoři další blok v podobě muslimského světa, který by spojil  osu Turecko, Saudskou Arábii a Irán, což se nyní jeví jako věc nemožná, ale kdo ví. U zbytku zemí bych pak čekal, že budou inklinovat k některému z těchto bloků.
 
Žádná cenzura tu není PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 30 Červenec 2022 19:35

Tak máme soudně potvrzeno, že tu žádná cenzura není. Sice je vypnutí webů nezákonné, ale lidi nemají právo na informace z konkrétního zdroje.


Žalobce pouze obecně brojí (až způsobem připomínajícím actio popularis) proti
skutečnosti, že dotčené internetové stránky nebyly po určitou dobu
provozovány. K tomu soud podotýká, že i při vědomí zaručení práva na
přijímání informací, jakožto odrazu svobody projevu, nelze dovodit
veřejné subjektivní právo jednotlivce na přijímání informací z konkrétní
internetové stránky.
Obzvláště za situace, kdy získání obdobných či
dokonce stejných informací je jednotlivci umožněno skrze jiné prostředky
moderní komunikační společnosti. Soudu je obecně známo, že veškeré
internetové stránky, jejichž „vypnutí“ žalobce rozporoval, byly nadále
dostupné pod jinými koncovkami, tj. na jiných internetových doménách.
Uživatel internetu, který chtěl tyto informace nadále přijímat, je tedy
mohl nadále získat.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dezinformace-zaloba-soud-blokace_2207221412_cib


Je to opravdu kouzelné. Když to převedu na éru komunismu, byla tu cenzura? Místo koukání na televizi a zahraniční zprávy bylo rádio, místo rádia mohli mít lidi číst samizdat, když ne samizdat, tak ústní vyprávění, nebo něco jiného. Jenom se to chtělo snažit...Komunikační prostředky odpovídaly technickým možnostem doby.

Nejsem právník, ale pokud někomu bez jakéhokoli soudního, či zákonného rámce zavřu komunikační kanál, který ty lidi platí (hosting, doména, jejich práce), možná tam i vydělávají např. na reklamě, tak je to špatně.  Navíc se je snažili a snaží stále blokovat, s blokací měli další výdaje, vznikly jim škody. A to na základě nějakých pofiderních doporučení a argumentů. A slovní hříčky jako výše uvedené zdůvodnění je přesně o úpadku naší společnosti a gumovosti práva. Platí jen pro vybrané.

Zákony a jejich vymáhání má být jednoduché. Zákon musí každý snadno pochopit, pak jej lze vymáhat a dodržovat. Tyto slovní ekvilibristiky jsou jako za komunismu. Rozkaz zněl jasně a soud akorát udělá omáčku, aby to mělo štempl, že se vlastně nic nestalo a paráda. Ale je zřejmé, že takto gumově lze zničit cokoli a kohokoli, bez jakékoli obrany. Protože reálně dostupná obrana je pouze formální. Přesně jako za komunismu.


Aktualizováno Sobota, 30 Červenec 2022 19:52
 
Cenový strop na ropu, a co ještě? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 27 Červenec 2022 18:32

Část odběratelů ruské ropy by ráda diktovala prodejní cenu.


G7 podle něj chce, aby cenu ruské ropy stanovil kartel odběratelů na úrovni přesahující těžební náklady ruských firem, což by mělo Moskvu motivovat, aby pokračovala v dodávkách ropy. Zároveň by však měl být cenový strop výrazně nižší než tržní cena ropy na světovém trhu.

https://echo24.cz/a/SBkka/cenovy-strop-ropa-g7-rusko-sankce-ropovod-druzba

Protože jsem pomalý, uvítal bych, kdyby mi Fialenko, nebo někdo z jeho hrůzovlády vysvětlil, proč českou elektřinu kupujeme zpět s přirážkou ve výši stovek či tisíců procent, a s cenou nelze podle nich nic dělat, ale u Rusů ví G7 výrobní náklady a nedá více, než uzná za vhodné. Pár procent nad výrobní náklady Ruse a naval ropu. Takový kapitalismus v praxi, a nebo přístup jako ke kolonii.

Přitom je to jednoduché, buď platí nějaké smlouvy, ale ty státy rozstřelují sankcemi, a nebo je to zákon nabídky a poptávky. Nikdo nenutí nikoho ruské energie, titan, a další zboží odebírat.

Jsem zvědav, zda Rusové na tyto hrátky přistoupí. Čína a Indie zcela jistě bude tlačit Rusy do další slevy. Kouzlo by bylo, kdyby energie začali doma přeměnovat na produkty a zvyšovali tak úroveň svého hospodářství.

Hodně lidí je považuje za hordy z východu. To je to povolené nálepkování, řekli bychom dnešní mainstream standard a dobrý tón. Ale na konci dne se člověk potřebuje najíst, mít kde bydlet a fungovat v předvídatelném a bezpečném prostředí. Pokud tohle Rusové svým lidem zajistí, tak sice nebudou mít hi-tech technologie, ale na západě budou v recesi, vysoké inflaci, sociálních bouřích... Kdo tady pak bude řešit hi-tech, když mu budou brát dům nad hlavou a zaplatí s bídou jídlo.

EU se stává skanzenem. Poslední léta byly produkty EU konkurenceschopné i díky tomu, že byly dotované levnou ruskou energií. Bez ní ceny vyletí nahoru. Ale přepustí např. USA nějaký trh? USA, které mají mnohem lepší podmínky k energetické sobestačnosti? Naproti tomu vytěžená a Green dealem ideologií svázaná Evropa?

Osobně proto nevidím karty EU a západu tak silné, jak si všichni myslí. Tím, že se v zimě nebudete mýt a v dětském pokoji budete mít 16°C Putina neporazíte.


 
VLáda fialového hnusu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 27 Červenec 2022 06:01

Tak jsme se dozvěděli, že energeticky náročné obory mají padnout. Čím dříve, tím lépe. Ekonomičtí poradci vlády jsou zajedno.

Poměrně jasně a tvrdě však mluví o pomoci podnikům vládní poradci. Nelze stále zasypávat ztráty, a to i za cenu toho, že nejpostiženější obory padnou, říká ekonomka Helena Horská.

https://echo24.cz/a/SunrT/firmy-vladimir-dlouhy-energie-plyn-zdrazovani


Holt vláda Fialového hnusu jinak neumí. Zbavte se závislosti na ruském plynu za každou cenu. Kupovat jej z Německa za násobky ceny, nevyjednat přímé kontrakty a spoléhat, že nám ruský plyn pak někdo (velmi draze) dá ze západu, to je strategie této vlády.

ČNB souzní s utlumováním inflační spirály a omezením nárůstu mezd. No bodejď ne, když si zaměstnanci v ČNB zvyšují mzdu o inflaci plus 2 procenta. To se to pak plebsu radí - zchudněte, uskromněte se, netopte, zavřete továrny. My, placení z vašich daní si mzdy zvýšíme, aby na nás to, co jsme způsobili, nedopadlo. To samé v EU. Přísnost musí být ma plebs.

A až si bude každý volič koalice fackovat u zrcadla, měl by se také podívat na fakt, že ČNB nejspíše bude dále zvedat úrokové sazby. Takže všem, co končí fixace, se protočí panenky.


Viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová chválí vládu Petra Fialy (ODS), která podle ní rozumně odolává velkému tlaku na razantní zvyšování mezd. „Pokud by došlo k indexaci mezd o inflaci, tak by bylo zřejmé, že je rozjetá ta mzdově inflační spirála a té bychom se nezbavili ještě velmi dlouhou dobu,“ uvedla Zamrazilová s tím, že v příštím týdnu se rozhodne o dalším možném navýšení základní úrokové sazby.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fiala-odolava-tlaku-na-zvysovani-mezd-Viceguvernerka-CNB-tleska-709679


Když jsme u toho plynu. Maďaři se o sebe umí postarat. Nejenom vyjednáním kontraktu s Rusy, stavbou JE, přesunem např. zbrojní výroby do Maďarska (i naše zbrojovka tam poskytla licenci), nákupem evropských vrtulníků, podporou rodin a faktem, že se drží mimo Ukrajinský konflikt. Tak funguje vláda, která je méně evropská, ale více maďarská. Evropanství (myšleno v kontextu EU) se ale nanajíte a taky tím nezatopíte.

Zatím samozřejmě koalici SPOLU upadající průmysl moc nevadí, ani lidi v existenčních problémech. Vše má nějakou dynamiku a oni jsou příliš hloupí a sebestřední, aby to pochopili. Ale problémy lidí a průmyslu znamenají sociální pnutí, méně daní a omezování služeb, vč. třeba zdravotnictví. A nutno říci, že celá tato inflační energetická situace je uměle vyvoláná. Plynu je totiž dost. Akorát se SPOLU rádi fotí, rádi vysílají signály, ohání se tou havlovskou humanitou, aniž by to něco znamenalo.

Ale co ODS opravdu umí, to jsou zbrojní zakázky. Po Pandurech tu máme pokus zdolat vyšší metu, a to jsou letadla a BVP.

Zastavme se u cenového diamantu letectva, a to jsou úderné letouny F-35. Nepíšu stíhačky. Záměrně, ony to totiž stíhačky nejsou. F-35 je kus zbrojní platformy digitálního bojiště. Aby F-35 fungovala, musíte být super, super bohatí. Mít satelity, drony, chytrou munici, digitální povědomí, silnou PVO, průzkum,... to vše mi nemáme a nakoupení F-35 lze přirovnat k nákupu supersportu, když bydlíte na lesní samotě a jediná cesta k domu je plná výmolů, klád a tak můžete jezdit s autem kolem komína. Stejně to je s F-35 v podmínkách České republiky.

Jak je možné, že si dříve průmyslový stát neklade otázku, že obyvatelstvem méně početné Švédsko vyvíjí a vyrábí víceúčelové stíhací letouny (máme pronajaté), bojová vozidla pěchoty CV90 (chceme koupit), PVO krátkého dosahu (RBS70 máme koupené)., dělostřelecký radar Arthur (máme koupený). Jak je možné, že nakupujeme od menších států (nyní ještě Izrael a PVO Spider)? A sami nic. Pěchotní zbraně, Tatra a hotovo. Ani ty L-39NG nebo nové L-410 nekoupíme. Dělostřelectvo kupujeme od Francouzů, i když tu máme kapacity a projekty na rozvinutí platformy DANA.

To není náhoda. To je vlastizrada a politické diletanství všech vlád, ale tato vláda hraje prim.

Tak na to nezapomeňte a hurá do ulic.Aktualizováno Středa, 27 Červenec 2022 06:59
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 3 z 43