Home Politika
Zpráva
 • EU e-Privacy Directive

  This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

  View e-Privacy Directive Documents

Blog
Rasismus je zpět, ovšem ten správný PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 13 Červen 2020 02:23

Internet je plný videí ničení soch v USA, Velké Británii i jinde. Vše pod transparenty Black lives matter. V překladu "na černošských životech závisí". Nic o jiných životech, takoví Asiaté asi nikoho nezajímají, integrují se totiž do společnosti velmi úspěšně a bývají velmi pracovití. Běloši, ti jsou trnem v oku nejvíce mladým běloškám, jejichž zastoupení je na videích ničení soch dosti významné. Čím to asi je, že západní společnost vyprodukovala mladé, zejména ženy, které nenávidí společnost, která jim dala historicky největší možnosti sebeuplatnění a míry bezpečnosti?

Ale rasismus tu máme v čisté podobě, např. když někdo řekne, že na určitou pozici by měl být zvolen jen člověk určité rasy a ono se tak stane, za nadšení davů a médií. Např. Manžel tenistky Sereny Williamsové Alexis Ohanian (37) před pár dny oznámil, že odstoupí z vedení společnosti Reddit, kterou spoluzaložil. Zároveň vyzval kolegy, aby ho nahradili černochem. Novým členem představenstva se nyní stal Michael Seibel.

V čem jsou ale videa z rabování, ničení památek a demonstrací poučná?

 • Rychlé přetížení policie a lidé si musí pomoci sami; nikdo vám nepomůže, až se něco podobného začne dít
 • část politiků a úředníků se přidá na stranu protestujících, aby se pokusili udržet své pozice
 • Ochrana veřejného zdraví a majetku přestává být obecnou normou, a  ochrany se dostane pouze těm vybraným; v USA nevyrabují pouze obchody, které majitel hájí se zbraní v ruce
 • lidé se nezajímají o svou historii, historický kontext, souvislosti, vyhrává dočasně primitivismus davů; nelze se zbavit dojmu, že protesty jsou řízené
 • rabování se děje jen na západě, ne v Asii
 • nepokoje vedou k obohacování části protestujících, tj. rabování; tj. do jaké míry jsou protesty motivované hmotně, do jaké politicky?
 • nejdivočejší demonstranti jsou mladé bělošky (to by stálo za nezávislý výzkum)
 • lidem je vsugerováváno, že běloši mohou za všechno zlo světa, mají se stydět, pokořit se, bez řečí pracovat a platit ostatním (zejména černé rase)
Uvědomme si, že část davů je zkrátka banda aktivistů, kterým unikají souvislosti, jedou na té primitivnější vlně pudů, frází a mají náběh na v podstatě sektářské a náboženské vidění světa. Bylo by na čase přestat mluvit o aktivismu, ale o sektářství. V sektách se totiž nediskutuje, pravda je dána, kdo ji neuzná, je nepřítel, kterého je třeba zničit  a ponížit. Co jiného je, když běloši poklekají a líbají nohy černochům. Někde se tak děje dobrovolně, někde ale z donucení.

Ale někde vzadu jsou loutkaři, kteří chtějí historii přepsat, upravit, změnit tak, aby se to někomu hodilo. Ti, kteří tyto protesty organizují a umožňují. " Ve Virginii už dále nehlásáme falešnou verzi historie." to je Orwell jako vyšitý. Neznalost je síla. Válka je mír....

Další věcí, před kterou je třeba mít se na pozoru, jak je dnes přepisování historie snadné. Děti se dnes neučí věci chápat, ale hledat. A hledají na internetu, používají vyhledavače a často se nedostanou dál, než za první dva doporučené odkazy. Takže velké internetové firmy, plné aktivitistů a fanatiků správného, jediného, totiž jejich vidění světa, jsou technicky schopné velmi rychle změnit vnímání dějů, historie, souvislostí, i událostí jako takových... Stačí preferovat určité názory, stránky, autory při vyhledávání.

Myšlení je komplexní záležitost, vyžaduje úsilí a hlavně objektivní vstupy. Již dnes je běžná nějaká podoba cenzury škodlivých názorů, nebo vtipů.

A děje se to i v Čechách - čerstvý případ, Jurečka (KDU-ČSL) podal žalobu za vtip, který si dal na Twitter důchodce. Udělejme si exkurzi například před rok 89, které že to strany byly v mimo jiné Národní frontě, po boku KSČ? Kdo odpoví Lidovci, odpoví správně.

A pokud si myslíte, že se to nemůže přelít k nám, tak se pletete. I my tu máme sochy, různá etnika, a hlavně, každé náboženství, či sekta, což jsou dnešní aktivisté, nemají menší cíl, než ovládnout celý svět.

PS: ještě mě napadá, zda ta role bělošských žen a dívek v tomto celém divadle není vyústěním slabosti bělošských mladých mužů, kdy miliony let vývoje vedou k tomu, že silnější pes víte co.... A dívky zkrátka hledají někoho, kdo by jim imponoval (v dobrém slova smyslu) a pomohl dát jejich životům smysl, ocenil je a
podobně. A frustraci a ochranitelský pud si vybíjejí tímto způsobem.Aktualizováno Sobota, 13 Červen 2020 03:35
 
Cizinci protestují v Praze za kriminálníka... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 06 Červen 2020 16:45

V USA tvoří černošská populace cca 13% procent obyvatel, ale 37% mužského osazenstva věznic (Hispánců je ve věznicích 22% a bělochů 32%). Světem začaly hýbat prostesty proti usmrcení několikánobného trestance (např. loupežné přepadení) a drogově závislého černocha G. Floyd. Bez debat je zabití při zatýkání věc odsouzeníhodná, a nemá to nic společného s barvou pleti. Toto má řešit soud, nikoli ulice. Co se píše, tak zasahujícího policistu a ty, co přihlíželi, stíhají za zabití.

Nicméně se to celé zvrhlo - protesty přešly v USA v rabování, kdy jsou vykrádány obchody a Demokraté přilévají do ohně nenávisti. Takto se pomale zakládá na občanský konflikt, který nejenom v USA dřímá díky tomu, že část populace sponzoruje jinou část populace, která to považuje za samozřejmost a chce ještě více. To je již za hranicí solidarity a jakákoli pozitivní diskriminace je na konci dne jenom diskriminace obalená hezkými řečmi...

Dokonce dnes proběhly protesty cizinců v Praze. Třímali dle videa transparenty Black Lives matter, a Refugees welcome. Přijde někomu normální, aby cizinec v cizí zemi protestoval s transprentem na vítání uprchlíků? Řeší některý z protestujících trestní minulost toho, kvůli komu protestují?

Info k protestům v Praze: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/protest-rasismus-policejni-nasili-usa-praha-george-floyd.A200606_171818_praha-zpravy_zdo

Aktualizováno Sobota, 06 Červen 2020 17:03
 
Jak je předvídatelné právo a soudy v ČR? Nijak PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 04 Červen 2020 09:44

Během pár dní se nám tu sešly výsledky dvou kauz.


V jedné africký migrant z Mali, který zavítal bez nějakého omezení do Čech znásilní u Litoměřic 16 letou dívku, ukradne jí telefon a dostane trest 24 měsíců, naproti tomu nějaký chlap,  bezdomovec v Ústí, ukradne koblihy a dostane trest 26 měsíců. Je vidět, že se posouváme směrem k muslimským zemím, kdy má kobliha asi větší cenu, než dívka.

Ano, můžeme spekulovat, že chlap kradl opakovaně, byl nouzový stav, a kde co, ale ve výsledku je tu trest za drobné krádeže versus znásilnění nezletilé dívky. Trest a právo má být předvídatelné a trest má být odpovídající jak nebezpečnosti, tak má odstrašovat. Co si z tohoto odnese občan, který platí daně?

Jestli je migrant nemocen, nebo to jen hraje... Je jasné, že statisíce migrantů od Afganistánu, přes Bangladéš a půlku Afriky ve věku kolem 20 a naplněných testosteronem chtějí své potřeby ukojit. Nebylo by tedy od věci, aby na to pamatovaly ty, které s nimi soucítí a rády by je pozvaly k nám, tzv. vítačky, a pomohly jim jejich tužby vlastním nasazením naplnit. To je to pravé nasazení, ne jen debatovat u kafíčka.


„Jsem bezdomovec, nemohu sehnat práci a došly mi všechny úspory. Jedl jsem stále jen suché rohlíky,“ citovaly muže Novinky.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/plzensky-soud-odsoudil-muze-za-kradez-sladkosti-k-26-mesicum-ve-vezeni_2005291345_ada


"Okresní soud v Litoměřicích poslal ve čtvrtek na dva roky do vězení Abdallaha Ibrahima Dialla za znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku. Muž je psychicky nemocný, soud mu nařídil ústavní léčbu. ....Obžalovaný se prý narodil v Libyi, občanství má malijské. Do Evropy se pokoušel dostat přes Středozemní moře údajně již dříve. Ve vodě strávil tři dny a pak se vrátil do Libye. Tam byl ve vězení."

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/za-znasilneni-divky-na-litomericku-dostal-african-dva-roky-vezeni-40326481


Aktualizováno Čtvrtek, 04 Červen 2020 10:11
 
Koronavirus ve Švédsku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 22 Květen 2020 16:55

Umíte si představit, že celý život pracujete, platíte pojištění a ve chvíli odchodu do důchodu při nemoci nesmíte do nemocnice a nechají vás umřít? Tak zhruba sem se dopracovalo Švédsko v covidové atmosféře. Tomu se říká progresivní stát, pryč se starými, kteří společnost vybudovali a bývalý blahobyt zaplatili. Nejsou totiž důležité řeči o ochraně seniorů, ale faktické kroky a následky. A teď, kdo chce být důchodce ve Švédsku?


„Říkali nám, že bychom neměli nikoho posílat do nemocnice. Ani kdyby jim bylo 65 let a měli před sebou ještě dost let života,“ řekla BBC zdravotní sestra Latifa Löfvenbergová z města Gävle. „Mohli by žít ještě dlouho se svými milovanými, ale nedostanou šanci... protože se nedostanou do nemocnice,“ 

„Udusí se k smrti. Panikaříte. Je strašně těžké jenom tak stát a dívat se na to,“ dodala Löfvenbergová. Její slova potvrzuje i nejmenovaná záchranářka ze Stockholmu, která si přála zůstat v anonymitě. V souvislosti s covidem-19 ji prý z domovů pro seniory ani jednou nevolali.   

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-koronavirus-covid-19.A200520_212309_zahranicni_ahaAktualizováno Pátek, 22 Květen 2020 17:00
 
Vrtěti psem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 05 Květen 2020 13:08

Opět někteří potřebují hledat nepřítele, aby davy moc nemyslely a nechaly se ovládat. Hlavní je strhnout všechny do emocí, kdy se upozadí logické myšlení a kladení nepříjemných otázek. Takže tu dnes máme příběh o tajemném (zahraničním) agentovi, hrdinných (lokálních) politicích a zlém, přímo ďábelském Rusku (původci všeho zla, taky komu jinému, že).

Důvodem, o kterém se nemluví, budou opět peníze. Blíží se zakázka za stovky miliard a to je dostavba jaderných elektráren. V současných jaderných technologiích mají nejvíce zkušeností právě Rusové, takže někteří potřebují co nejdřívě vybudovat atmosféru strachu a nepřítele. Někteří ví, co se děje, někteří jsou jen hlupáci, co skočí na lep. Takzvaní užiteční idioti.

O čem mluvím? O aféře o údajném agentu z Ruska, který má ricinem (proč zrovna ricinem?) otrávit 3 lokální postavičky pražských lokálních politiků (proč jenom z Prahy, nemáme jinde ve městech jiné vhodné cíle?).

Takže si to shrňme v kostce.

Intro a hlavní role

Časopis Respekt s nákladem cca 44tis. výtisků publikoval článek, že do ČR zavítal agent s cílem zabít starostu Koláře (TOP09) Prahy 6, hrdiného bojovníka proti Koněvovi, dále starostu Řeporyj Novotného (ODS), hrdinného bijce Putina, Lavrova a stavitele pomníku Vlasovcům a do třetice nesmí chybět tvůrce zahraniční politiky Prahy a ČR Hřib (Piráti), který je proslulý (jen) výpovědí smlouvy s Čínou.

Obávám se, že u žádné z těchto postaviček nezaznívá v médiích nic o úspěších, jak místní lokalitu pozvedli, nikdě nic o vyřešené dopravní situaci, lepším prostředí, a podobně. Vzpomeňme na to při kempování Jižní spojce, vyhlídce z Lanového mostu a při vzpomínkách na plány obchvatu Prahy, nebo trase D.

Časování příběhu

Výročí konce druhé světové války. Proč? Protože Rusové jsou na to citliví, neboť přišli (myšleno celý SSSR) o více než 20 milionů obyvatel. Skoro 14% tehdejší populace!!!!! Každý sedmý člověk kvůli válce zemřel. To je něco, co si ani neumíme představit a jakékoli znevážení je jak rudý hadr na býka. Pro porovnání - Velká Británie nepřišla ani o 1% a USA o méně než půl procenta.

Dotazy, které nikdo neodpoví

Proč a jak se zrovna Respekt, který nepatří mezi mainstream dostal k informaci, že někdo má někoho zabít? Co dělala BIS? Co dělá Policie? Kde jsou nějaké důkazy? Když ví, kdo a kdy to byl, proč ho nesebrali? Proč by Rusové navíc zrovna tyhle postavičky měli zabíjet? Copak jsou nějak důležité? Orel much nelapá...

Je smutné, že si tito lidé dělají PR na vytváření třídního nepřítele. Je to jako v padesátých letech a budování komunismu, nebo v třicátých letech a budování fašismu. Manipulovalo se s davy.

Ekonomické pozadí

Samozřejmě, lze přijmout tezi, že tyto postavičky mají boj proti Rusku jako vyšší životní cíl. Ale netuším, proč bychom se na tom cíli měli podílet i my, zbytek obyvatel např. tím, že na nás musí z médií hledět a platíme jim policejní ochranu. Primárně ale půjde o ekonomické důvody - např. snada diskvalifikovat ruské firmy ze soutěží, odebírat např. ropu a plyn jinde (a třeba dráže, ale "svoboda" něco stojí, že,...).

Okupace

Nějak jsem si nevšiml, že by se při výročí konce války připomínala role Německa a ztráty a škody, které nejen zde způsobili. Notabene, zda za to také zaplatili... Statisíce mrtvých a popravených, které mají Němci na svých rukou. To se zdá některými zapomenuto. Ale 68 asi zapomenout nelze. Jedna okupace trvala 6 let a měla končit vyhlazením Čechů, ta druhá trvala 21 let a vyhlazení v popisu, pokud vím, neměla. Jedna okupace byla důsledkem druhé, nespadla z nebe.

Historie je něco, co se odehrálo. Nemá být cílem politiků (ani lokálních) se snažit vykládat historii. Věřím tomu, že lidé zejména na lokální úrovni volí tak, aby se zlepšovalo prostředí, ve kterém žijí. Politici se mají soustředit na budoucnost. Na hledání cest, nikoli na hledání nepřátel. Stejně tak tu nejsou lokální politici od toho, aby se snažili formovat zahraniční politiku státu, protože jejich mandát je k tomu nula. Neexistuje, žádný není. . A je omezeností médií, že každý takový kašpar dostává tolik prostoru, jako by neexistovala jiná témata.

Celá tato mediální kauza je jenom žumpa sloužící k oblbnutí lidí. A je na každém, zda si dá pět a pět dohromady, nebo si nechá vymýt mozek. Stačí si položit otázku "Qui bono"?Aktualizováno Úterý, 05 Květen 2020 13:53
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 3 z 35