Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Kolektivní vina PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 11 Červen 2022 17:18

Jednou je kolektivní vina problém - hlavně v případě sudeťáků, jindy je to nutnost, v případě Rusů. Už tu bylo, že mají napsat motivační dopis, jak nenávidí Putina... ale sranda pokračuje.

Tak nějak marně pátrám, co se mohou Rusové v Čechách naučit exta vůči tomu, co doma mají. Letecký průmysl je mnohem rozvinutější v Rusku. Ruští vývojáři jsou poměrně známí a vychází to z lepší výuky matematiky. Tj. žádný extra benefit. A úpně se směji hrozbě snížení kredibility českých vysokých škol. Samotné ČVUT říká, že ve světovém žebříčku srovnání univerzit je na 410. místě. Jako že už nebude na 410. místě, ale třeba 450? To to někdo prakticky pozná?

Vysoké školy sepisují seznamy takzvaných „kritických oborů“. Jsou definovány tak, že jejich studium ruskými či běloruskými studenty by mohlo posílit jejich režimy. A podle vysokých škol by nemělo být možné, aby si ruský či běloruský student na české škole osvojil technologie, které by pak mohly být použity ve válce, kterou Západ odsuzuje.

Za rizikové je považováno například studium letectví či informatiky.

Ale pokud už někdo s ruským pasem na některé z českých vysokých škol studuje, škola mu má dát možnost přestoupit na jiný obor. Případně mu umožnit požádat o výjimku, kterou může udělit Finančně analytický útvar MInisterstva financí. Konkrétně na pražském ČVÚT může pomoct i motivační dopis, který chtějí od ruských či běloruských studentů vyžadovat.

Ale pokud student nepřestoupí na jiný obor ani nedostane onu výjimku, česká vysoká škola by mu měla studium přerušit.

Vysoké školy byly k takovému postupu nabádány ministerstvem školství. Náměstkyně ministra Gazdíka Radka Wildová zaslala univerzitám dopis, kde jim tento postup přímo nadiktovala. S dodatkem, že pokud to škola nezavede, vystaví se riziku snížení mezinárodní kredibility.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vysoke-skoly-odmitaji-ucit-ruske-studenty-v-oborech-ktere-by-rezim-mohl-zneuzit-Po-ostrem-dopisu-z-ministerstva-705203Aktualizováno Sobota, 11 Červen 2022 17:25
 
Leopardy pro AČR PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 11 Červen 2022 16:54

V posledních dnech se z vládních propagandistických médií ozvýná nadšené hýkání nad tím, že nám Německo dodá staré Leopardy a další se pak v budoucnu pořídí již nové. Způsob, jakým tato vláda jedná ale nemá nic společného s tím, že by se někdo ptal nad cenou, kterou zaplatíme. Jakákoli soutěž, nebo vyjednávání dovozem danajského daru padne. Cenu za tanky pak Němci nadiktují a bude.

Vůbec tato vláda jedná jako zahraniční agent, jehož cílem je maximálně ožebračit a zničit tuto zemi. Lidé krvácí na energiích, kdy dotujeme jak Německou energetickou soustavu, tak jejich obchodníky. To samé nyní v bude ve zbrojních zakázkách.

Nikde není nic o nějakém koncepčním přístupu. Tato děsovláda vzala co tu bylo a zbylo a poslala to na Ukrajinu - tanky, BVP, pontonové mosty, útočné vrtulníky, zbraně, munici,... A kdo nahradí místa ve skladech? Zahraniční dodavatelé... Domácí firmy utřou nos.

Likvidační ceny energií a materiálu zajistí, že se vše bude nakupovat ze zahraničí. Tady ať firmy padnou a můžou si je koupit zahranční nadnárodní koncerny, které pak zastaví výrobu, jenom co ty firmy vytunelují.

Vymlouvat se Putinem je argument pro hlupáky.

Tato vláda je svým konáním skutečně protičeská a je nutné ji vyměnit tak rychle, jak to jen půjde. Chudý duchem, kdo Fialovi věří jeho vysílání signálů, že ví jak na inflaci (ano ví, jak ji ještě zvýšit), a kdo vůbec fandí těmto gaunerům v pěti či kolika koalici.

Nicméně ani Babiš není řešením - měl možnost uzavřít kontrakty na plyn, nemuselo se za jeho vlády jít na německou burzu... Ani Babiš není řešení.

Řešením je obroda vlasteneckého cítění, kdy první musí být pro politiky blaho tohoto státu a jeho obyvatel. To ani Fialova skvadra, ani Anofert nenabízí. 
Samí komplicové Ruska PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 04 Květen 2022 19:39

Je vidět,že představitelé západních států jsou slaboši, největší looseři jsou ve vedení EU a bohužel také ve vedení Republiky Banana Tcheka. Ukrajina pořád celý svět poučuje a neustále natahuje ruku. Představitelé Ukrajiny tak nějak připomínají Gretu. Chápu, že nenávidí Rusko, ale měli by si uvědomit, že by neměli kousat do ruky, která je obrazně řečeno krmí/podporuje. Také by se měli zamyslet, do jaké míry je v jejich zájmu bojovat do posledního Ukrajince. Sice je hlavní hybatel a sponzor za Atlantikem, přesto slabá a ekonomicky zničená Evropa není v zájmu Ukrajiny, ani USA.

A pokud je to Ukrajině jedno, protože tonoucí klidně utopí i  nezkušeného zachránce, nemělo by to být jedno nám. Vývoj na Ukrajině měl nějaký vývoj, včetně dohod Minsk I a II, které Ukrajina nikdy nechtěla plnit a neplnila je pod kuratelou Německa a Francie. Ano, maintream nyní Ukrajině promine všechno, včetně nacionalismu a fašismu (viz prapory Azov a další). Cenzura tu jiné, než ukrajinské vidění světa nepřipustí. Přesto bychom se měli ptát, jak je možné, že se necháváme čím dál více vydírat Ukrajinou. Buď jsou v EU a ve světě svobodné státy, které mají své zájmy, obyvatele, odpovědnost, nebo jsou všichni povinni podporovat Ukrajinu do roztrhání těla a za cenu ekonomické sebevraždy.

„Pokud některá z evropských zemí i nadále odmítá embargo ruské ropy, tak to je podle mě dobrý důvod říci, že se tato země podílí na zločinech páchaných Ruskem na ukrajinském území,“ řekl Kuleba a dodal, že taková země je na straně Ruska. Kuleba dál uvedl, že další kolo protiruských sankcí ze strany EU vítá, zpochybnil ale jejich navrhovaný harmonogram, který počítá s koncem dodávek ropy do šesti měsíců a dodávek rafinovaných ropných produktů do konce roku. „Je to ale lepší než nic,“ řekl šéf ukrajinské diplomacie.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kdo-odmitne-embargo-na-ruskou-ropu-je-podle-kyjeva-komplicem-ruska-40395944

Co jsem dohledal, tak plyn a ropa přes Ukrajinu normálně proudí, a navíc Rusové Ukrajině za tranzit platí. I během války - minimálně to zaznělo v různých diskuzích o plynu. Ukrajina technicky může produktovody vedoucí přes její území zastavit okamžitě. Ale nechce. Chce, aby Evropa, která nemá záložní plán, spáchala rituální energetickou sebevraždu na žádost Ukrajiny. A já pořád nechápu, co za to evropské státy dostanou? Dobrý pocit představitelů evropské komise? Fiala dostane pochvalu a podepsanou mapu Kyjeva?

Nyní dostávají evropské státy vysokou inflaci, v Čechách reálně je kolem 20%. Český statistický úřad udává kolem 13%, ale v detailu uvádí růst průmyslových cen skoro 25% a zemědělských produktů přes 27%.

Německo si domluvilo před lety levnou energii z Ruska. Léta z toho prosperuje. My jsme dlouhodobé kontrakty na plyn zrušili a kupujeme ruský plyn za nejméně 3-4 násobek německých cen a necháváme vydělat Němcům. Cítíme se tak asi lépe, když víme, že si to můžeme dovolit a že na burze přelepili nálepku ruský plyn nějakou jinou. To samé elektřina - tu navíc vyrobíme, nevyvezeme a na burze si ji zdražíme. Zkrátka na to máme. A nikdo neříká, kdo na tom vlastně vydělá, že český zákazník platí rozdíl mezi výrobními náklady 24haléřů za kWh a prodejní cenou kolem 6,5Kč. Proč?

Jak chtějí evropské státy konkurovat ve světě bez rozumně dostupných energií? Jak se vůbec naše civilizace bez dostupných a stabilních energií může rozvíjet?

Jak z toho ven? Domnívám se, že není v zájmu Evropy podporovat prodlužoní války. Zatímco USA zatím válkou ekonomicky netrpí, to teprve přijde s dedolarizací, tak Evropa trpět bude. Přesto není žádný tlak na jednání. Ukrajinu vlastně nikdo nenutí jednat a všichni doufají v to, že to Rusko vzdá. Nemají žádný plán na to, že to může trvat leta.

Energetická chudoba, která nám zavítala do Evropy totiž neznamená, že doma budete topit místo 22°C třeba 18°C a zachráníte tím spousty ukrajinských životů tím, že Putin nedostane naše peníze za plyn a ropu. Znamená to, že vstupy do průmyslu budou velmi drahé, nebo nebudou. Lidé nebudou mít peníze, firmy budou propouštět a všichni budou šetřit, kde to půjde. Exekutoři budou mít hody. Ale jak se tato chudoba projeví například na nemocnosti dětí, či zdraví důchodců? To teď nikoho nezajímá.

Fiala a spol se chtějí cítit morálně na výši. Tak říkají - zchudnete v duchu vyššího dobra. Ale jakého? I kdyby Rusko z Ukrajiny odešlo, stane se co? Zahřmí a budeme se mít dobře? Změní se Ukrajina? Přestane být zkorumpovanou a rozkradenou zemí, navíc během války i z části zničenou? Takové zázraky nastanou, když se odpojíme od plynu a ropy?

Všimněte si, že hlavním narativem (to je teď moderní slovo) je zničení a izolace Ruska. Nic o tom, že by se měla změnit i Ukrajina. Nejsou žádné dopadové analýzy, co se stane, když... Nikdo se neptá lidí, zda chtějí zchudnout a proč. Lidi nejsou pro vládu zajímaví.

Problém je, že společnost od chaosu dělí tři teplá jídla. A zanedlouho se energetická krize může změnit pro některé ve velmi horkou krizí. A doplatí na to i Ukrajinci, kterým ještě nedochází, že chudnoucí evropské obyvatelstvo je klidně hodí přes palubu. Bližší košile, než kabát. Dobrým pocitem si lidi přes zimu nezatopí a nasoplené děti, které se nebudou moci umýt teplou vodou udělají svoje.

V zájmu všech je proto rychlé ukončení války a nějaká forma dohody a bezpečnostní model, který vydrží aspoň pár desítek let. Nic totiž není věčné a je potřeba si pragmaticky stanovit reálné cíle včetně toho, že musí existovat i exit scénáře ze sankcí, které mohou všem stranám umožnit nějakou formu dohody.
Aktualizováno Pátek, 20 Květen 2022 12:47
 
Tak tu máme totalitku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 24 Duben 2022 07:49

Tak s novou vládou přišla změna. Taková menší totalitka a cenzura. Samozřejmě je to demokratická totalita a demokratická cenzura. Ty jediné správné. Jsme v Čechách, takže jako komunismus nevadil velké části populace, tak nyní cenzura a práskačství nesprávných názorů zase nebude vadit té stejné části populace. Doba se mění, lidi zůstávají stejní.

Nevěřil jsem, ale vláda opravdu zřídila práskačský web https://branmecesko.cz/, na kterém vám tyká, jako správnému soudruhovi. Vzpomínáte na staré filmy z období komunismu, jak si všichni tykali? To bylo samé soudruhu udělej tohle, udělej tamto, buď soudružský, kolegiální, bojuj proti imperialismu, co tě ohrožuje. Soudruhu studuj  učení velkého soudruha Lenina, či Marxe. Pak se mi vybavila druhá světová válka, kdy poslouchání zahraničního rozhlasu bylo trestáno smrtí. Mohlo to totiž přinést naboření mýtu o vítězících zbraních Třetí říše, případně taktickém ústupu Němců k Berlínu. Povolena byla ta jediná "správná pravda". Porušení se trestalo se smrtí, či koncentrákem,... Klidně celé rodiny.

A neuplynulo moc let a máme to tu zpět. Samozřejmě za souhlasného hýkání moderních soudruhů. Tentokrát nemají modré svazácké košile, ale jsou napojení na cecíky neziskovek, státní rozpočet a mají pocit, že jejich vidění světa je to jediné správné. A u sojového latté a notebooku se sociálními sítěmi bojují za lepší neoliberální svět, kde musí znít pouze jedna pravda. Cokoli jiného je nebezpečné. A víte proč? Protože to nedovedou obhájit. Lidé jsou pro ně nemyslící tvorové, kteří potřebují vést a řidit. Samostatnost je nebezpečná.

Takže nyní přišli s oblíbeným práskačstvím. Pěkně udávat. Třeba největší udavač dostane Čurdovu cenu. Mohla by se předávat ve Strakově akademii.  A kdopak se nám ujme role STB? Kdopak to bude vyšetřovat a řešit a stíhat? Chtělo by to někoho prověřeného, zkušeného. Ideálně komunistického prokurátora, ti ví jak na to. Ups a stalo se.  https://cs.wikipedia.org/wiki/Igor_St%C5%99%C3%AD%C5%BE


Takže kdo máte dost silný žaludek, běžte si to prohlédnout naživo. Pro ostatní malá ochutnávka z webu https://branmecesko.cz


Nahlásit dezinformace není práskačství

Možná ti není příjemné někoho „nahlašovat“, uvědom si ale, že lži ve veřejném prostoru jsou nebezpečné. Na dezinformace upozorni standardním způsobem na dané sociální síti, trestné činy neváhej nahlásit Policii ČR.Aktualizováno Neděle, 24 Duben 2022 08:14
 
Proxy konflikt na Ukrajině PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 24 Duben 2022 05:17

Zástupný konflikt mezi USA, potažmo NATO a Ruskem na Ukrajině pokračuje. Západní státy masivně dodávají výzbroj, výstroj a munici. Česká republiky dodala desítky kusů techniky počínaje T-72M1, BVP-1, dělostřelecké systémy Dana a Gvozdika, salvové raketomety Vampir (modernizovaný Grad) a další a slibuje opravy poškozené techniky. Nikde se tedy nepíše, co to bude Českou republiku stát. Spojené státy financují Ukrajinu půjčkami a leasingem, u nás si nejsem jist, zda to ze strany ČR nejsou jenom dary. V každém případě Černochová usiluje o nějakou další obrannou smlouvu s USA - což mi není jasné, v čem se to bude lišit od členství v NATO a slibuje znásobení objednávek vojenské techniky právě z USA.  V USA proto může zavládnout spokojenost. Objednávky se jen pohrnou.

Rusové před pár dny přišli o vlajkovou loď své černomořské floty Moskva, kterou zřejmě potopili Ukrajinci. Podle posledních informací na základě zpravodajských informací, možná i navádění ze strany letounů NATO. Mělo se jednat o 2 rakety Neptun a informace z amerického P-8 Poseidon.

Podle deníku průzkumný letoun vystopoval křižník a předal souřadnice lodi ukrajinské armádě. Při následném útoku Moskvu zasáhly dvě rakety Neptun vyvinuté a vyrobené na Ukrajině. O několik hodin později se potopila. "P-8 Poseidon vzlétl ze základny na Sicílii a zpočátku letěl s vypnutým odpovídačem, aby zabránil lokalizaci. Po dosažení rumunského pobřeží Černého moře se přesunul na pozice s úkolem sledovat černomořské loďstvo. O tři hodiny později se stroj znovu objevil na veřejné platformě Flightradar24,“ dodávají Timesy.

Zdroj:  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/souradnice-krizniku-moskva-predal-americky-vyzvedny-letoun-40394724


Je více než zřejmé, že USA a NATO poskytují nejen výzbroj, výstroj, výcvik, ale i aktivní zpravodajské informace. Co z toho vyplývá? V tuto chvíli není Rusko schopno zabránit tomuto předávání informací a tak bude, předpokládám, postupovat tak, že se pokusí na sebe navázat na východním břehu Dněpru co nejvíce ukrajinské techniky a poté zničit mosty a uzavřít Ukrajince. Poté je zkusí zničit plošným útokem. Zřejmě brzy dojde i ke zničení dopravních uzlů na východě Ukrajiny, přes které je Ukrajina zásobována. Proč to Rusové ještě neudělali? Dle mého názoru to dělají zejména pro zbytek světa, aby ukázali, že vedou válku v rámci možností humánně. Není zničena infrastruktura - elektrárny fungují, obklíčení Ukrajinici v Azovstalu píší na internet tweety, teče voda, jezdí vlaky,...

Přitom USA útočí přesně opačným způsobem. Vše začíná totální likvidací infrastruktury, elektráren, vodáren,... a letecké údery obvykle trvají týdny.

To, co se tu ale hraje proto není jenom Ukrajina, ale i sympatie zbytku světa. USA jsou samozřejmě velmi silné, poslední leta nepokrytě tlačily na státy, které odebíraly např. ruskou vojenskou techniku a sankcionovaly je. Stejně tak aktivně využívají dolar jako nátlakový prvek ve světovém obchodu.Jediný způsob, jak se mohou státy osamostatňovat z vlivu USA, bude dedolarizace svých ekonomik a snižování využívání dolaru v zahraničním obchodě. A proč se tak stane? Protože zájmy USA jsou logicky zaměřené na profit USA, a tak ne každý stát chce dotovat americký životní styl na svůj úkor.

Také si všimněte, že žádná jednání o míru na Ukrajině neprobíhají. Zelenský chce vyhrát a dostává velký prostor v západním mainstreamu, který spolu s vládami investoval obrovské prostředky do PR a toho, jak má být Rusko vnímáno. I v Čechách se najdou choré mozky, které razí teorii úplné izolace Ruska. Ale tyto sebevražedné tendence začínají tlumit i USA, které si začínají uvědomovat, že velmi slabá "podřízená" EU také znamená oslabení USA, případně že vysoké ceny energií začínají ohrožovat i Bidena.

Úplný zákaz dovozů ruské ropy a plynu ze strany EU by měl nezamýšlené ekonomické dopady na Spojené státy a jejich Západní spojence, řekla ve čtvrtek ve Washingtonu reportérům americká ministryně financí Janet Yellen. Ministryně financí dodala, že takový zákaz by přinesl více škod než užitku.  ... Yellen souhlasí, že evropský zákaz energií by vyhnal ceny ropy, „a že kontra-intuitivně by to na Rusko mělo jen nepatrný negativní dopad,“ protože ač by Rusko třeba nakonec exportovalo méně ropy, tak by zase cena za každý barel vyletěla. Americká administrativa se už od loňského podzimu potýká s vysokými cenami plynu, které jsou důsledkem vysokých cen ropy.

Zdroj: https://svobodny-svet.cz/usa-varuji-eu-pred-zakazem-ruske-ropy-ze-zpusobi-vice-skod-nez-uzitku/


Jak to tedy bude pokračovat?

Do Kyjeva nyní míří americké vedení (ministr obrany a zahraničí) a tématem jsou prý dodávky zbraní. Učitelku vyhodili ze školy za to, že řekla, že se v Kyjevu nic neděje... Kyjev je hlavní město Ukrajiny, státu, který je ve válce. Ale pokud by tam hrozilo nějaké nebezpečí, zcela jistě tam USA nepošlou své ministry. Při způsobu, jak to Rusové vedou, jsou ohroženy jistě vojenské cíle, ale civilní ohrožení mimo frontu je spíše náhoda.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-ministr-zahranici-obrany-anthony-blinken-lloyd-austin-navstivi-kyjev.A220423_194440_zahranicni_indr

Lze tedy předpokládat téměř neomezené dodávky zbraní, zpravodajských informací, a všeho, co Ukrajině proti Rusku pomůže. Nebude to ale zadarmo a Ukrajina to bude muset po válce zaplatit. Rusové by se mohli soustředit na odříznutí Ukrajiny od moře a dobití /obklíčení Oděsy. Lze také předpokládat, že nikdo nemá zájem na ukončení války. Určitě ne USA ani NATO. Zelenský po tom, co všude prezentoval  nemůže couvnout a vyjednávat, a Rusko nemůže z jeho pohledu prohrát a nikdo mu nenabízí nic, co by mohli prodat jako vítězství.

Očekávám tedy trvání války minimálně v délce měsíců a ve formě opotřebovávání ruské armády. Teď jde o to, zda se dříve opotřebuje Ukrajina, nebo Rusko.


Aktualizováno Neděle, 24 Duben 2022 06:01
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 4 z 43