Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Omezení a pak konfiskace? Státní správa v akci. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 04 Březen 2020 06:03

Koronavirus úspěšně dobývá Itálii a tím i bránu do Evropy, v Čechách jsou již první případy a naši vůdcové nabádají, že je třeba klid, situace není špatná, není potřeba hromadit potraviny a ochranné pomůcky, stát je připraven a proto,... a proto se s účinností od 4.3. zakazuje vývoz respirátorů, dále volný prodej respirátorů, tj.  lidem. Pořídit si je smí nyní jen státní složky a zdravotnická zařízení.

Takže by si každý rozumně uvažující člověk měl klást otázku, co nám zde vlády posledních leta dělaly za naše daně? No rozhodně neinvestovaly do ochrany obyvatelstva, které tu státní mašinerii svými daněmi drží při životě.

Nejenom, že stát nemá zásoby potravin, protože zásoby na 1,5 dne nejsou zásoby, ale tupě spoléhá na trh a obchodníky. Roušky se nekazí, a přesto tu není žádný obchodník, ani výrobce, který situaci předvídal a vytáhne miliony roušek, které by nyní se ziskem obratem prodal. Stejné je to s jídlem. Podívejte se v obchodech, kolik je ho opravdu českého původu od začátku, do konce. V případě globálního problému znárodní okolní státy zásoby na svém území, nebo prostě mezinárodní řetězce upřednostní své národní státy, kde mají centrálu.

Stejná situace je s plynovými maskami. Stát pro obyvatele žádné masky nepořizuje s tím, že si je lidé v případě potřeby pořídí. Nepořídí, protože nikdo nemá na skladě miliony masek, stejně jako nejsou na skladě ani desetitisíce respiračních roušek, které stojí setinu toho, co maska.

Zkrátka stát je nepřipraven. Civilní ochrana je zrušená a IZS funguje dobře v rámci běžného provozu, nikolik mimořádných událostí. Zásoby ničeho nejsou.

Můžete se podívat skrze celé politické spektrum, všichni byli u koryta a stav je výsledkem jejich společného působení.

Ještě perlička na závěr, podívejte se na foto a video z moskevského letiště, názor si udělá každý sám: https://englishrussia.com/2020/03/03/moscow-airports-today/


K omezení prodeje respirátorů:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/respiratory-ministerstvo-zakaz-vyvoz-cr.A200303_220314_domaci_lesa

https://archiv.ihned.cz/c1-66729940-lekarum-chybi-masky-vlada-planuje-nakupy-riditAktualizováno Středa, 04 Březen 2020 06:05
 
Opravdu chceme, aby nám diktovali blázni z Bruselu? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 11 Únor 2020 19:18

Dnes jsem se dočetl, že cena masa je příliš nízká a EU by chtělo zavést nové ceny, které by znamenaly v podstatě zdvojnásobení cen hovězího, věpřového a kuřecího masa. Proč? Protože dražší maso zachrání planetu.

Celý nápad má 2 zajímavé proudy.

První je, že je lepší pěstovat ve velkém zemědělské plodiny a omezit mastnou produkci. Podívejme se ale na současné zemědělství, které je postavené na chemii a likviduje zemědělskou půdu ve velkém. Půda se stává mrtvou a čeká na chemii z ropných produktů. Půda neabsorbuje vodu, protože v ní chybí mikroorganismy. A jak se do půdy dostávají mikroorganismy? Z hnoje. A jak vzniká hnůj? Z živočišné produkce. Doporučuji podívat se, jak dnes zemědělci fungují a kolikrát pole chemicky ošetřují. Málokdo ví, že se např. obilí před sklizní stříká, aby najednou uschnulo... Dále by omezení mastné produkce vedlo i k omezení produkce mléka. Vyskočily by i ceny např. psího a kočičího žrádla. Zkrátka vše by šlo nahoru a proč? Protože se nějaký nedouk v EU domnívá, že krávy škodí životnímu prostředí.

Druhý proud je, že vyšší ceny by mohly skončit v rukou obchodníků a je třeba tedy ceny zvýšit, ale navýšení vybrat a pak přerozdělovat.Takový vylepšený komunismus a znárodňování. Nakonec asi forma daně a o určení vybraných peněz bude rozhodovat nějaký úředník či politik a to tak, aby dostali peníze ti, kteří se na podobných nesmyslech budou podílet. Brácha na bráchu, že...

A to celé má ušetřit 120 milionů tun CO2 ročně.

Kdyby šlo milé EU o CO2, jezdily by stovky nákladních lodí na mazut a vypouštěly miliony tun CO2? Lítali by úředníci letadly sem a tam v letadlech, které létají na kerosin, na který nejsou uvaleny daně? A co ti všichni aktivisté, co levnými letenkami létají sem a tam, a způsobují větší produkci CO2, než rodiny s auty?

Na případu masa je vidět, že ve vedení EU a u moci jsou blázni, kteří nerozumí základním přírodním procesům a dělají vše proti zájmu lidí, a koneckonců i přírody. A nebo je naopak dobře znají, a dělají to proti zájmu lidí. V obou případech je vidět, že lidem k ničemu nejsou a je třeba celou EU a její orgány rozpustit a tyto úředníky a politiky nechat živit se prací, nikoli sát veřejné prostředky.

Je na čase, aby se relevantní stal CZEXIT, protože šance na reformu EU je menší, než malá. A je lepší být skromný ve svém, než otrok ve velkém.


Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hovezi-drazsi-o-117-Kc-veprove-o-90-Kc-kureci-o-42-Kc-V-EU-se-uz-vazne-chysta-zdrazeni-masa-613212 
Kreativní pivo PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 10 Únor 2020 15:06

Ministerstvo Financí přislo s obskurním způsobem určování daně na pivo a nealko podle toho, kde se čepuje a co se s ním děje. Babiš si totiž vyhodnotil, že na nižší sazbě piva nějaké ty body užene. Ale dopadlo to jako vždycky, bramboračkou a teflonovým Babišem.

Teflonový Babiš nadává na "idiotskou teorerickou tabulku", Ministerstvo financí, že je manipulativní. Ale ani jeden z nich neřekl, že ten guláš v daních, který koloval po internetu, není chybně.

Znudění úředníci udělali superkomplikované určení daní, to by se vybíraly pokuty za chybně vyměřené DPH! Bylo by potřeba zase přijmout pár úředníků, množství konzultantů a poradců a hlavně kontrolorů.

Tam zcela jistě tato snaha cílila a dále cílit bude.

Holt, česká politická scéna má všechny prvky tragikomedie. Bohužel si to jako občané platíme a protibabišovská opozice jsou takové looseři, že nejsou schopni nabídnout žádnou alternativu.

Smutný příběh.


Nějaké odkazy k dani na pivo

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/idiotska-teoreticka-tabulka-clouma-ceskou-politikou-komedii-kolem-dph-na-pivo-chce-resit-vladni-cssd-40312962

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-apel-na-hostinske-snizeni-dph-na-pivo-nekolik-sazeb-tydenni-hlaseni.A200210_091628_domaci_kop


 
Velký bratr vystrkuje drápky i v Čechách PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 03 Únor 2020 16:39

Čína zavedla sledování občanů, má kamerový systém rozpoznávání obličejů a chování lidí hodnotí Sociálním kreditem, který má pak faktický dopad do toho, co občané mohou a nemohou. Když se o tom u nás píše, mluvíme o totalitním režimu, který pronásleduje a šmíruje své občany.

Tak udělejme úkrok k nám a podívejme se, k čemu mýtný systém, který bude snímat posádky aut a dávat je k dispozici např. BIS, je? Je na šmírování lidí. Doplnit automatické rozpoznávání obličejů už nebude problém, stejně tak spojovat tyto údaje s telefonem. I informace, že někdo jede v autě a nemá u sebe telefon, který obvykle má, je něco, co může aktivovat nějaké akce. Přidejte si další možnosti sledování lidí a jejich chování a zapadne vám do toho i EET. Každý krok a každá akce bude sledovatelná, předvídatelná a nakonec i postihovatelná.

Velká cena za eshop na dálniční známky vedla k provalení této "bonzovací fičury", která asi tvořila kromě obvyklých úplatků také zajímavou část ceny, protože takové množství dat ukládat, vyhodnocovat a zpracovávat není úplně levné.

Takže víme, k čemu je totalitní Číně sledování obyvatel. A teď k čemu je sledování obyvatel našemu státu? Už slyším oblíbené: "kdo se ničeho nedopustil, nemá se čeho bát". Ale co je dnes povolený a běžný způsob chování už zítra být povolené nemusí...


Další články na toto téma:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/a-je-to-venku-tajna-sluzba-priznala-ze-by-dostavala-fotky-aut-40312157

http://dfens-cz.com/takovy-trochu-jiny-e-shop-ii-maly-velky-bratr/ 
Glosy 31.1.2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 31 Leden 2020 16:53

Posledních pár dní jsou zprávy plné informacích o koronaviru. My se ale podívejme na další zprávy.

Dnes je den Brexitu. Doporučuji video z proslovu N. Faragem který se loučil v Europarlamentu. Skončilo to odpojením mikrofonu. Nic neukazuje pýchu a nabubřelost evropských orgánů (přesněji lidí v nich) jako tohle video: https://vimeo.com/388075622 

Dále tu máme manipulativní článek na iHned. "Migraci z Afriky a krizím zabráníme tak, že podpoříme pastevce a jejich tradiční způsob života, říká šéf Veterinářů bez hranic". Detail článku přístupný není, ale samotné shrnutí myšlenky stojí za rozbor.

Pastevectví spočívá v tom, že hospodářská zvířata (kozy, ovce, krávy,...) spásají trávu, keře, stromy. Pastevectví vyžaduje obrovské plochy. Původní pastevci totiž migrovali, spásli vše a pak se posunuli dále. Příroda pak měla nějaký čas na obnovu, než se vrátili. Jenže v dnešní době, kdy populace nejen v Africe brutálně roste, je masivní pastevectví prokletím, které ústí v erozi půdy a zhoršování životního prostředí. Po intenzivním pastevectví zůstane poušť.

Nakonec už jen zpráva z Ministerstva obrany - nákup radarů není předražený, to se jen úředník přepsal, tak jsme ho propustili...  Konference zde. Bohužel, opět další nedůvěryhodné výběrové řízení. 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 4 z 35