Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Prohibice - vláda neschopnosti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Neděle, 16 Září 2012 17:44

Považuji se za spíše svátečního uživatele alkoholu, zejména toho tvrdšího. Věřil jsem tomu, že když koupím "flašku" v normálním obchodě, že se jedná o originál. Vyhlášením prohibice jsem ale pochopil, že státní dohled nad alkoholem je tak tristní, že představitelé státu nevěří ani standardním distribučním kanálům a výrobcům.

Znamená to snad, že černý obchod je tak masivní, že v něm jedou všichni? A co proti tomu tato vláda poslední roky dělala? Přes noc se to jistě nestalo. Jak šetřila daňové úniky, aby na vše nedopláceli jen řadoví občané platící daně? Jak bojovala za zdraví obyvatel české republiky (přístup ukázala mimo jiné tím, že prodloužila dojezdy sanitek)? Nijak. To je velmi závažná zpráva, která značí totální neschopnost současné vlády. Každý volič by se měl zamyslet, jak funguje státní aparát dle dua ODS a TOP09 a zda chce, aby to tímto směrem dále pokračovalo.

 

 
Methanol a daně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Čtvrtek, 13 Září 2012 17:15

Řada lidí (ke dnešku se mluví o 18 mrtvých) zemřelých na následky otravy methylalkoholem svědčí o mnoha selháních státních orgánů, ale poukazuje i na neschopnost politické garnitury zajistit v této zemi slušný život obyvatel. Proč?

Minulé týdny byly ve znamení návrhu na zvýšení daní. Předcházelo tomu snad omezení daňových úniků spojených s palivy, pančovaným alkoholem, či zprůhlednění výběrových řízení? Tedy že by si politici si do svědomí a přestali méně krást? O dotacích z EU si myslím svoje, ale zfixlovat programy a pak nevyčerpat desítky miliard z dotací, aniž by byl pohnán někdo k zodpovědnosti? Ano, i to je situace dnešních dní. Rozpočet bude doplácet na mnohdy nesmyslné projekty kamarádíčků.

Stále se nám smějí do obličeje, a přitom si myslím, že občan je tu od toho, aby byl oholen na kost. A k tomu je nejlepší cesta právě přes daně - např. přes DPH. Proč ekonomiku ještě více nepotopit, že?

A pak tu máme ještě pár privatizačních příležitostí a církevní restituce. Tam si nahrabou dost. Co bude výsledkem? Úzká skupina velmi bohatých lidí a chudé masy, pro které se jednou za 4 roky uspořádá divadlo se jménem volební guláš zdarma.

Bohužel to není tak, že stát je špatný hospodář a rozprodej všeho vyřeší problémy. Je to tak, že politici, kteří byli zvoleni, jsou špatní hospodáři myslící pouze na sebe. A je jen na nás, abychom je vykopali od korýtek.

 

 
Jak je možné, že se vyplatí převážet zboží? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Pátek, 03 Srpen 2012 01:55

Každý, kdo aspoň občas nakupuje, a podívá se na původ zboží (je-li vůbec uveden), zjistí, že zboží a zejména běžné potraviny, putují celým světem.

Opravdu nechápu, proč mrkev se prodává výhradně z Holandska a Rakouska, občas Polska. Česnek z Číny. Brambrory z Egypta. Rajčata ze Španělska, atd...

Ekonomické prostředí, ve kterém je výhodné vozit mrkev z druhého konce Evropy, nebo vozit běžné potraviny z Číny, je nemocné a pokřivené.

Kdy budeme opět soběstační ve výrobě potravin?

 

 

 
Kmotříci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 27 Červen 2012 15:49

Docela jsem koukal, jaký konec vzal ministr spravedlnosti Pospíšil ve svém úřadě. Možná nevýrazný, ale aspoň se snažil a nebyl přímo spojován s kmotry a zájmovými skupinami. Zatímco Vlastička a Kraďousek z přidruženého sdružení TOP09 za sebou vesele nechávají miliardy předražených obchodů a při jakémkoli vytažení na světlo mluví téměř o policejním státu, část ODS již zřejmě nevydržela čekání, kdy dojde i na ně. Bylo třeba vyslat silný signál, že takto tedy ne. Smrádek a korupční prostředí si rozhánět nedáme! Už si ostatně někdy kapři sami vypustili rybník?

Uvidíme, jak tento signál pochopí voliči.

 

 

 

 
Zrušení VVP Jince? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Čtvrtek, 07 Duben 2011 04:29

Tak tu máme další majstrštik ministerstva obrany a jeho vedení a tím je návrh na zrušení vojenského výcvikového prostoru Jince v Brdech.
Pro méně znalé, je zde mimojiné letecká střelnice, tanková a dělostřelecká střelnice a pořádají se zde každoročně Bahna. Důvodem má být nadbytek výcvikové plochy na vojáka a úspora 100 milionů Kč ročně.

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Duben 2011 14:16
 
«ZačátekPředchozí3132333435DalšíKonec»

Strana 34 z 35