Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
V čem se změnila západní civilizace? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 08 Říjen 2019 04:46

Domnívám se, že lze opravdu mluvit o krizi toho, čemu říkáme západní civilizace. Té civilizace, která přišla s konceptem svobody a demokracie, která přinesla velký technologický pokrok celému lidstvu a díky které se nyní máme, a zejména v západní Evropě, se mají tak dobře, a to až tak, že se jim tato civilizace přejedla a chtěli by ji nahradit něčím jiným, ne lepším, ale jiným. Ideálně i s výměnou lidí, kteří by si mohli říkat domorodí Evropadné.

Jako první je pro takovou změnu třeba odhodit kritické a otevřené myšlení. Proto tolik banů na sociálních sítích, snaha lidi zlikvidovat (zatím jen profesně - nejznámější případ je asi doc. Konvička, který ve svém volném čase bojuje proti islamizaci Evropy) za jiné názory a podobně. Dělají to stejní mentální svazáci, kteří v padesátých letech budovali kolektivismus a světlé zítřky. Také tomu věřli a byli v zájmu vyšší pravdy a světlých zítřků schopni spáchat kde co. Lidská povaha se ale tak rychle nemění a archetypy udavačů, manipulátorů a lidských zrůd zústávají. Stejně tak mlčící většina, která si pak ty, co proti tomu bojovali, dá na pamětní desky a bude mít tisíc a jeden důvod, proč zrovna oni nemohli udělat nic.

Podívejme se na současné hnutí Gretenismu. Má to hodně blízko ke Kretenismu. Je to jenom náhoda?

Že se mění klima je jasné, že k tomu nějakým způsobem přispívá člověk je také možné, ale tato partička si vybrala jednu modlu a tou je CO2 a do svého čela si vytrčili postižené dítě, které je evidentně manipulováno a připravováno na svou roli. Když dětský psychiatr popíše, jaké jsou projevy autismu a popíše to na všemi obletované Gretě, stojí ho to místo (ZDE).

"Šéf dětské psychiatrie Jaroslav Matýs v rozhovoru pro info.cz aktivistku Thunbergovou označil jako „nezralé dítě s autistickými problémy bez sebemenšího sociálního cítění“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/autismus-pas-psychiatrie-deti-jaroslav-matys.A191002_122304_domaci_linv

Ale když bychom se podívali, kdo nejvíce produkuje CO2 a chvíli přistoupili na tuto hru? Je to doprava - ne individuální, ale nákladní, vč. zaocenáských lodí a letadel. Proč? Protože dotace. Což je zase to, co těmto Gretenistům vůbec nevadí. Svět je nyní postaven tak, že se vyrábí mimo západní svět a na západě zůstali hlavně úředníci a rentiéři. Aby byl zisk maximální, je třeba produkovat tam, kde je to levnější, mimo jiné i díky tomu, že tam nejsou tak ostré ekologické normy.

Např. v rámci EU je krásná ukázka zemědělství - jak je možné, že je levnější přivést mrkev z Británie a prodávat ji levněji, než v tu u nás vypěstovanou? Maržemi zemědělců to určitě nebude. A že by mladí přestali létat po světě s levnými letenkami to také nevypadá. Přitom CO2 stopa jednoho letu a jednoho člověka přes oceán odpovídá desítkám tisíc kilometrů v osobním autě. Nebo se podívejme na ekologickou stopu celého aparátu EU, tisíců úředníků, kteří se v době skype a telekonferencí neustále stěhují letadly po Evropě a mezi Bruselem a Štrasburkem.

Co z toho plyne? je to opět neupřímná akce stavěná na to, aby někdo vydělal a jiný ten zisk zaplatil. Není v tom nic osobního, jenom business. Kdyby to bylo myšleno upřímně, odpadli by všichni ti, co si kupují poslední výkřiky módy šité v Bangladéši, nebo poslední výkřiky Apple vyrobené v Čině či Indii.

Ale pojďme se podívat na další známku úpadku, tentokrát z Británie. V zemi, kde nesmíte mít nic na svou sebeobranu a musíte vysvětlovat, i když u sebe máte šroubovák.  Mají petici, aby se přestaly prodávat špičaté nože. Proč? Protože rapidně roste počet útoků noži. Proč? A zde v Británii udělali chybu, protože si řekli, protože jsou špičaté.  Ale to není proto, že jsou špičaté, ale proto, že část populace má tendenci své problémy řešit útokem se zbraní. Ale politická korektnost brání pojmenovat problém a řešit jeho kořenovou příčinu. Proč? Protože se může ukázat, že multikulti nefunguje a za útoky stojí muslimští přistěhovalci - typicky Pakistánci,  nebo třeba Somálci. To samé útoky kyselinou, které jsou v dnešní Británii už celkem běžné. Ale základem je zaměřit lidi na nože, ne na ty, co zločiny páchají. A lidé na to skočí. Je to jako s těmi ovcemi, které bečí "klidně na porážku, hlavně že nás vedou".

Připomíná mi to hlášku z filmu Korsický případ, kde místní teroristická buňka razí heslo "Odsuzujeme násilí, ale ne ty, co je páchají".

A jak z toho ven? Je to úcta k vlastní historii a tradici. Je to sebevědomí, nikoli povyšování se nad ostatní. Je to ochota stát a bojovat za své hodnoty. Je to vlastenectví, čili patriotismus. Je to také kritické myšlení  a svobodná diskuze. Schopnost přijmout i jiný názor a diskutovat o něm bez osobních antipatií.
Aktualizováno Úterý, 08 Říjen 2019 05:31
 
Co vám v novinách neřeknou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 01 Říjen 2019 04:53

Zdá se, že se západní Evropa opravdu změnila, a není to k lepšímu. Zakažte špičaté nože (ZDE) je aktivita ve Velké Británii, aby se přestaly prodávat špičaté nože, protože došlo k 80procentním nárůstu kriminálních činů ve spojitosti s noži od roku 2014. Je to klasický případ, kdy je snaha řešit pouze následek, nikoli příčinu. Z toho důvodu jsou takové snahy zcela nesmylsné a dopadnou jenom na ty slušné. Otázka by měla znít, co se v Británii děje, že tak obrovsky narůstá počet útoků nožem a kdo na koho útočí? Jenže taková otázka přináší nepříjemné odpovědi, a proto je snazší zakázat špičaté nože.

Podobně v Německu zjišťují, že jim tam bují nezákonné dětské sňatky (ZDE). Opět je to o bezzubosti Němců a neochotě imigrantů se jakkoli přizpůsobit.

A pro dnešek se rozloučíme zprávami z Indonesie (ZDE), kde by se mělo chodit do vězení za nemanželský sex, a týkalo by se to i turistů.

O kvalitě novinářů svědčí jedno, dokázali se ve všech článích vyhnout slovu muslim. Což je v případě Indonésie, což je nejlidnatější muslimský stát, opravdu umění.


 
Příběh válečného odboje PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 15 Září 2019 06:09

Zejména se snahou některých přepisovat a upravovat historii, je dobré seznámit se s reálnými příběhy statečnosti na jedné straně, a zvrácenosti na straně druhé. Jedním z těchto příběhů je článek https://www.novinky.cz/historie/clanek/patnactileteho-oldu-gestapo-nezlomilo-zemrel-vsak-tri-mesice-po-valce-slepy-a-ochrnuty-40296493?dop-ab-variant=14&seq-no=5&source=hp


Citujme alespoň pár vět, protože na jednu stranu internet nezapomíná, na stranu druhou články se objevují, a zase mizí:

"Heydrichiáda. Na popravištích krvácela elita českého národa. Stanné soudy posílaly denně na smrt celé rodiny."

"Mučení pokračovalo dlouhé týdny. „Vyslýchaný se musel položit přes kavalec. Dva gestapáci ho drželi za ruce, ústa ucpali kusem hadru, hlavu stlačili do slamníku. Třetí si sedl na nohy a další bili člověka až do bezvědomí,“ popisuje výslechové metody odbojář Josef Uher v knize Stanislava Motla. Oldu bili býkovci s ocelovými kuličkami a rukavicemi vyztuženými plechovými pláty. Jindy ho zase donutili, aby se díval, jak týrají rodiče. „Bylo to hrozné. Nevěřila bych, že člověk člověku může tak ubližovat,“ vzpomíná na nejstrašnější období svého života Hana Faltusová-Dolečková."

"Nad utýraným Oldřichem Dolečkem se sotva zavřel hrob, když Robert Ritter plánoval zářnou poválečnou kariéru na psychiatrii pro mladistvé ve Frankfurtu. Otmar von Verschuer byl v roce 1949 plně rehabilitován a působil na katedře genetiky v Münsteru. V roce 1952 byl dokonce zvolen předsedou Německé antropologické asociace. „Přejděme tu hrůzu mlčením. Všechno je za námi,“ nabádal při pohledu zpět na válečné roky."

"Když spisovatel Stanislav Motl pátral po osudu Oldřicha Dolečka, podařilo se mu zjistit, že je pochován v hrobě č. 316. Tehdy se spolu s jeho rodinou snažili umístit na hrob alespoň Oldovo jméno. Marně.

„Mrzí mě, že my tady Němcům stavíme kdejaký kříž smíření, a vedení hřbitova v Göttingenu ani nepovolilo dát na Oldův hrob památeční cedulku,“ uzavírá Zdena Špůrková."


 
Máme nových "hrdinů" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 13 Září 2019 04:46

74 let po válce, tu máme nových hrdinů. Noví hrdinové ovšem museli počkat, až zemře naprostá většina těch, co by je mohla usvědčit z přepisování historie a kteří ve válce bojovali a byli skutečnými hrdiny.

Tak se nám tu vyloupl hrdinný starosta Prahy 6 Kolář, v barvách eurosajuzního uskupení TOP09 a vytáhl do lítého boje proti památníku osvobození Prahy, který reprezentovala socha maršála Koněva. Zatímco byl velký problém najít ty, co památník polévali barvou, naopak dobře se chytali "extremisté", kteří památník čistili.

Všimněte si, dnes, pokud si připomínáte druhou světovou válku a respektujete rozhodující roli tehdejšího SSSR na vítězství v Evropě, jste extremista. Jenom připomenu, že západní spojenci se v Itálii vylodili z kraje podzimu 1943 a v Normandii až v roce 1944. Do té doby nesl plnou tíhu pozemních bojů tehdejší SSSR. Také se udává počet obětí v SSSR během Druhé světové války až 27.000.000. Tedy téměř 3x tolik, co má celá Česká republika. Během Německé agrese zemřelo v Československu přibližně 360.000 našich obyvatel a byla vybita velká část inteligence, která se účastnila odboje. Jenom sovětských vojáků padlo při osvobozování ČSSR 140.000, dalšího téměř půl milionu bylo zraněno.

A pak přijde floutek z TOP09 a protože nemá žádnou smysluplnou agendu, rozhodne se zviditelnit na památníku maršála Koněva. Myslet si, že by bez sovětské armády za humny Němci opustili Prahu bez boje, je naivita, nebo hrubá neznalost historických reálií. Tlak sovětské armády hrnul Němce před sebou a po zvěrstvech, která spáchali na východě, se snažili primárně uprchnout do americké zóny a to za prakticky jakoukoli cenu.Popravovalo se do posledních minut války, mnohdy i poté.

Tímto krokem Praha 6 znectila všechny oběti sovětské armády při osvobození ČSSR. A protože Rusové jsou známí v diplomacii důslednou reciprocitou, jsem zvědav, co se stane s památníky Legionářů. Určitě se objeví zcela validní, zdarma poskytnutý rozbor právní kanceláře, že ochrana se na tyto památníky nevztahuje a památníky zmizí v lepším případě na českém velvyslanectví...

Stačilo 30 let od roku 89 a máme tu nové přepisování historie. Připomeňme si román 1984 od G. Orwella: "Válka je mír; Svoboda je otroctví; Nevědomost je síla."  Pak pochopíte uvažování lidí, jako je starosta Prahy 6 Kolář. Co pořád nechápu jsou ale obyvatelé Prahy 6, kteří si tam takové panáky zvolili a tolerují je. 
Praha chce zavést mýto za průjezd PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 03 Září 2019 14:46

Nestačím se už divit, co za exoty se vyskytuje ve státní správě a místní samosprávě a co tahle parta generuje za nápady. Takže aktuální nápad je, že dáte třeba 100 za den a průjez Prahou (detail ZDE).

Je opravdu fascinující, že se desítky let mluví o pražském okruhu, a ten stále není. Z Hradce či Mladé Boleslavy nemáte šanci jet směrem Brno či Strakonice jinak, než přes Jižní Spojku. Myslí si snad pražené, že to všechny baví, stát v kolonách na spojce?

Takže milí pražáci, kteří si myslí, že se jich to nedotkne, tak je vyvedu z omylu. Ale dotkne. Za chvíli by začalo mýtné vybírat každé město, každý most a to bez ohledu na to, zda se o svěřenou infrastrukturu správci správně starají.I pražané jezdí na chaty, za příbuznými, za dovolenou. Už teď díky zónám nechtějí řemeslníci v některých částech pracovat.

Takže se milí pražáci probuďte a koukněte si, co si tam volíte. Doplatíte na to i vy. 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 5 z 35