Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Žoldáci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Březen 2022 17:20

O źoldácích na Ukrajině se moc nemluví, resp. co to přinese. Sem tam je zmínka o Wagnerově skupině na straně Ruska. Ale skutečný problém bude mít Ukrajina. Kromě evidentě fašistických uskupení, jako je Azov, se tam prý nahrnuly tísíce (mluví se až o 20.000) dobrovolníků, kteří chtějí bojovat proti Rusku. Ostatně je k tomu ukrajinské vedení vyzývalo a nahrnul se tam kde kdo. Naše média zmiňovala nějaké snipera se zkušenostmi z Afghanistánu a Iráku, Brity v činné službě, a další...

Sem tam ale ve fórech naleznete prohlášení  těch, co se hrnou na Ukrajinu, že si chtějí zabít svého Ivana. Někteří to zkrátka pojali jako legální Safari, akorát na lidi. Ostatně i Zeman a Fiala to podporují tím, že slibují milost těm, co tam půjdou. Klíčová otázka: Opravdu budou tito žoldáci pod ukrajinským vedením? A to nemluvím o jazykových a dalších barierách. Opravdu budou bojovat dle rozkazu za stravu a munici a stanou se plnohodnotnou součástí ukrajinské armády?  Nebo budou fungovat jako samostatné skupiny bez ukrajinského vedení, které si zkrátka cíle a metody jejich naplnění stanoví samostatně?

Problém u žoldáků je, že za svou službu budou chtít také něco získat. A když to nezískají žoldem, nehrozí rabování? Nebude to tak, že budou bojovat kryti za civilisty, protože tak mají větší šance na přežití? A nakolik jde žoldákům o Ukrajince, nebo je to opravdu Safari na Rusy? Upřednostní při ohrožení ochranu života civila, nebo svého?

Pro každý stát je využití žoldáků zkrátka dvojsečné. Neřiditelné ozbrojené složky, které jsou tvořeny cizímí státními příslušníky majícími velkou volnost, a kteří nejsou integrální částí armády, jsou velký problém. Je tam velké riziko zklouznutí do banditismu a ustanovení warlordů, kteří si dělají co chtějí a které bude velmi těžké umravnit.

Nejvíce to odnesou právě civilisti. Zatím totiž ještě neprosakují tolik informace, že tyto formace využívají civilisty jako štíty a neumožňují jím například opustit místa bojů. 
Tak prý Putinovy ceny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Březen 2022 16:55

Premiér Fiala tvrdí, že nákupem ropy a plynu podporujeme Rusko a že když nebudeme jezdit a budeme mrznout, že nebudeme podporovat Rusko. Prý to může trvat roky...  Pokud politici mluví o uskomňování občanů, nikdy neřeknou, jak se vlastně uskrovní oni. A v tom je ten problém. Sytý hladovému nevěří.

Tak si řekněme, odkud tedy budeme brát ropu a plyn? Ze zemí Perského zálivu, kde jsou samé vzkvétající demokracie? Popravit 80 lidí za den, rozporcovat novináře, bombardovat Jemen - to není pro naši vládu problém. Problém je Rusko, a bylo problémem i před tím, než vpadlo na Ukrajinu. Říká se tomu pokrytectví.

Dnešní ceny nafty jsou přes 50Kč, a to válka na Ukrajině trvá 2 týdny. Vláda vykřikuje cosi o maržích pumpařů, ale reálně se cenami paliv zabývat nechce. Ani je zastropovat, ani hnout s DPH, nebo spotřební daní. A proč? Protože jsou jí občané u zádele. Mnohem důležitější je pro tuto vládu póza boje proti Rusku.

Možná bychom měli vládě připomenout, že konflikt na Ukrajině nespadl přes noc a ať již dopadne jakkoli, to Rusko tam na východě zůstane. Stejně tak jeho surovinové zdroje, které svět potřebuje.

Vláda lidem říká - budete chudší, zchudnete a to dost, a na dlouho. Ale je to pro vyšší princip. Vaší chudobou danou vysokými cenami energií možná poškodíte Rusko. Jeho energie přitom budeme stále nakupovat, akorát s vysokohorskou přirážkou přes Německo. A pokud budeme vozit energie z celého světa a brát z diktatur z Perského zálivu, nevidím v tom moc rozdíl. Navíc se to Rusko může orientovat na Asii a zchudlá Evropa si těžko bude moci dovolit experiment, jako je Green Deal.

Přitom cesta z toho je. Je potřeba zastavit boje na Ukrajině, státy Evropy musí tlačit na obě strany,  dohodnout se a část ze zabavených ruských prostředků by Rusko mělo věnovat Ukrajině na obnovu.

Připomínám, že Němci nikdy nezaplatili válečné reparace Československu, cíleně nás hromadně zabíjeli (360tis mrtvých) a dneska patří velká část našeho průmyslu Němcům a na tohle si nikdo nevzpomene. I Ukrajinci a Rusové se srovnají, stačí pár let a obchodování. Obchodování totiž jediné vede k růstu životní úrovně a odbourávání bariér.I ta Ukrajina se obchodování s Ruskem nevyhne a naopak.

Sankce nezlomily Severní Koreu, Kubu, Irán, ani Venezuelu, od které chtějí nyní brát ropu USA. Vše je zkrátka dočasné. Zůstávají zájmy velmocí, a něco jako trvalé přátelství, nebo nepřátelství mezi státy zkrátka neexistuje.

Z tohoto pohledu je potřeba si dát pozor na nesmyslná prohlášení a postoje, které neodpovídají významu a kvalitě diplomacie ČR. Taky se může stát, že budeme během krátké chvíle zcela osamoceni.

Osobně této vládě nedávám čas ani do prázdnin. Tak bezduchá prohlášení a amaterismus tady už dlouho nebyl.


 
Vláda amatérů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 09 Březen 2022 20:10

Dnes jsem měl silnější pocit návratu do komunistické éry, více než kdy jindy. A stačilo tak málo. Cena nafty už běžně překračuje 50 Kč/. Dnes jsem viděl na cca 5 pumpách cenu kolem 52Kč, benzín levněji, kolem 49 Kč/l. Stačilo týden, a sem se dostala cena z cca 34 Kč/l. Ale dorazil mě článek na iDnes, kdy nás vláda vyzývá, abychom šetřili palivy, protože je kupujeme z Ruska a platíme za ně. A když je nebudeme kupovat, nebudeme platit a Rus se bude mít hůře. Ten si bude moci jezdit, jak bude chtít. My jako formu protestu přecházíme na pěší dopravu, likvidaci ekonomiky, protože dle této vlády je správné mít ztráty a uskromnit se. Jsme totiž v té ekonomické válce a tam jsou oběti. Oběti ale ponesou občané. Jakékoli řešení je prachsprostý populismus.

Bylo by prima, kdyby šli politici příkladem a vypnuli si topení a jezdili jenom veřejnou dopravou. Protože vám o tom, že budete chudší káže někdo, kdo žije z eráru a daní. A zcela kouzelné, pro tuto vládu symptomatické je, že řešení drahých energií považují za populismus.

Navrhuji, aby si každý, kdo tyto nýmandy volil, dal facku a styděl se.

A bylo by taky vhodné, aby z nás přestali dělat debily. Protože to my jsme uvalili sankce na Rusko, ne naopak. Za prohlášení níže by se nemusel stydět ani Husák.


„Vláda v posledních dnech intenzivně řeší, jak reagovat na ekonomickou válku Vladimira Putina proti České republice a zemím EU. Tato válka má jediný cíl. Rozvrátit jednotu v České republice, rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti,“ napsal na Twitteru předseda vlády.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/omezte-spotrebuj-pohonnych-hmot-vlada-ekonomicka-vlada-s-putinem.A220309_170313_domaci_kop


Další perly:

„Nemůžeme dělat rychlá řešení, ke kterým nás vybízejí populisté,“ řekl premiér v narážce na návrhy opozičního ANO, aby vláda zastropovala ceny pohonných hmot a zrušila dočasně DPH na elektřinu, plyn a teplo.
„Když jsme v ekonomické válce s Putinem, není možné, abychom neměli ztráty,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/omezte-spotrebuj-pohonnych-hmot-vlada-ekonomicka-vlada-s-putinem.A220309_170313_domaci_kop

Aktualizováno Středa, 09 Březen 2022 20:27
 
Cenzura je tu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 26 Únor 2022 07:08

Včera bylo oznámeno, že se NIC.CZ a vláda dohodli, a začali cenzurovat vybrané weby, které jsou údajně proruské. Do večera byly o blokaci dalších webů požádany další společnosti poskytující internetnové služby.


Kromě blokování osmi proruských webů, které oznámil správce české národní domény CZ.NIC, žádá o zablokování širšího seznamu stránek také armádní Národní centrum kybernetických operací (NCKO). Vyplývá to z informací, kterou dnes večer poskytovatelům rozeslal peeringový uzel NIX.cz

NCKO podle něj žádá operátory o zablokování celkem 22 webů: Ac24.cz, aeronet.cz, Ceskobezcenzury.cz, cz.sputniknews.com, Cz24.news, Czechfreepress.cz, Eurabia.cz, Exanpro.cz, Infokuryr.cz, narodninoviny.cz, Novarepublika.cz, Nwoo.org, Pravyprostor.cz, Protiproud.cz, Prvnizpravy.cz, rukojmi.cz, Skrytapravda.cz, Slovanskenebe.com, Svobodnenoviny.eu, Svobodny-vysilac.cz, Voxpopuliblog.cz a Zvedavec.org. ...

„V současné době také komunikujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu a máme od nich předjednáno, že v případě naplnění tohoto opatření nevidí porušení pravidel síťové neutrality. Písemné vyjádření bychom měli obdržet v pondělí,“ dodává NIX.

Zdroj:https://www.lupa.cz/clanky/cesko-v-hybridni-valce-vlada-vyzyva-k-cinu-armada-zada-operatory-o-blokovani-proruskych-dezinformacnich-webu/


Takže se kluci a holky, co mají ten jediný správný názor rozhodli jiné názory a informace cenzurovat. Bohužel nemohu říci, čím si to ty servery zasloužily.  Znám Novourepubliku, kterou provozuje stávající Europoslanec Ivan David (minimálně je vlastníkem domény) a tam se vyjadřoval k dění v EU. A to velmi kriticky. 

Ať si již o těch webech a co na nich bylo myslím cokoli, tak v demokratické a svobodné společnosti je cenzura nepřípustná. Česká republika není ve válečném stavu, žádný soud nerozhodl, že ty weby a jejich konkrétní články porušují nějaký zákon a mají proto být zakázány. Bylo to rozhodnutí aktivistů na růzmých pozicích, které jim umožnily technicky tu blokaci udělat.  Dneska jsou cenzurovány weby, které byly údajně proruské. Co to ale znamená? Přinášely snad informace z Ruska? To ve válce je, takže lze předpokládat, že zprávy cenzuruje, minimálně ty z Ukrajiny. My jsme ve válce, že se tu cenzuruje? Tady se cenzuruje pro jistotu, aby snad někdo nezískal informace, které získat nemá. Nebo se ty weby jenom nehodí, protože třeba přinášly ruský pohled na celou událost? Jak si pak kdokoli může udělat obrázek, pokud bude zpřístupňována jenom ta jediná a správná pravda? Jak může vůbec fungovat nějaké soužití národů, pokud informace o motivech jejich konání jsou cenzurovány? Skutečnost je taková, že mají obavu, že by ty weby mohly nahlodávat tu jedinou správnou pravdu. Je to skoro stejný hřích, jako nevěřit na vedoucí úlohu strany za komunismu.

Že se jedná o totalitní praktiku plně srovnatelnou s komunisty můžeme ukázat na historických paralelách. Na den přesně, 25.2.1948 zaznělo:

"Reakce, která chystala a připravovala právě v této době rozhodný úder proti našemu lidově demokratickému řádu, byla sama odražena a poražena. Bdělost, ostražitost a pevná bojová vůle našeho lidu způsobily především tuto porážku reakce. Jednota našeho lidu, jednota dělnické třídy, jednota dělníků, rolníků, živnostníků a inteligence to byla, která našemu národu dala dostatek sil, aby v zárodku, během několika málo dnů zmařil úklady a spiknutí reakce."

"Nyní, kdy každý útok reakce je odražen, vrátíme se opět ke své práci, ke své budovatelské práci na splnění dvouletky, ve které práce bude o to radostnější, že již tam budou v míře daleko menší, než tomu bylo dosud, rozvratnické a sabotážnické živly. Je potřeba, soudruzi a soudružky, nyní, když vůle našeho lidu byla tak slavně prosazena, znovu se semknout v mohutné pracovní úsilí, abychom překonali veškeré obtíže, které před námi stojí, a abychom vybudovali z naší republiky, oproštěné od reakcionářů, šťastný domov všeho pracujícího lidu."

Ano, i naši kluci a holky z Demobloku a ti další "svazáci" s jedinou a správnou pravdou se chovají zcela shodně s komunisty.

Výše uvedený citát pochází od Klementa Gottwalda (zdoj a link na celý proslov https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Anor_1948).


A k cenzuře, už od doby Covidu je český právní řád pouze takový seznam doporučení, ze kterého se bere jen to, co se hodí. Nehodící se škrtněte a pokračujte dle svého uvážení. Vydáte nezákonné opatření? Nevadí, vydáte ho znova.

Máme tu vedle Ústavy i Listinu základních práv a svobod, ta obsahuje

Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Každý z těchto bodů zavedená cenzura porušuje.


Historie je zkrátka humorista. Vyměnila kulisy, dodala nové technologie, vyměnila lidi, ale vlastně i ti komunisté se považovali za demokraty a posunula ručičky času o 74 let.

Takže bychom měli začít studovat, co následovalo po roce 1948 s těmi, co s komunisty a Gottwaldem nesouhlasili. Nakročeno to má nyní úplně stejně.
Aktualizováno Sobota, 26 Únor 2022 19:42
 
K dění na Ukrajině PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 24 Únor 2022 19:34

Nutno říci, že stávající situace, kdy Rusko vtrhlo na Ukrajinu, je překvapivá. Když se ohlédneme zpětně, je ale zřejmé, že situace k tomu směřovala, akorát si málokdo uvědomoval míru ruské frustrace na fakt, že všechny jeho požadavky byly přehlíženy a bagatelizovány. A ten, kdo to nejvíce nakonec odnese, je Ukrajina. Když jsem tvrdil, že Západ a Rusko budou válčit do posledního Ukrajince, nebyl jsem dalek od pravdy. Míra podpory Ukrajiny se také ukáže. Slova versus hmotná a ekonomická pomoc - uvidíme.


Co situace předcházelo?

Začátek hledejme kolem roku 2014, kdy na Ukrajině smetla barevná revoluce legální vládu, která odmítla podepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Během revoluce došlo i k pogromům na Rusy a vznikly odtěpenecká území na Donbase. Koketování Ukrajiny s USA stálo Ukrajinu Krym, protože Rusko mělo obavu, že námořní základna v Sevastopolu se stane americkou základnou. Zelení mužíčci a referendum přiřadilo Krym k Rusku. Použit byl argument na sebeurčení, který před tím zafungoval v Kosovu. Na Rusko byly jako obvykle uvaleny sankce. Ty sice vedly k velkým problémům v některých programech, ale také pomohly k osamostatnění v jiných oborech, jako je potravinářství. Minské dohody, které měly situaci stabilizovat a udělit více práv a samostatnosti odštěpeneckým oblastem nebyly Ukrajinou nikdy naplněny. A zde hledejme velký moment, který nás dovedl ke dnešní situaci.

Západní státy Ukrajinu do plnění Minských dohod netlačily, byť měly jejich plnění garantovat. Začátkem roku 2022 začala Ukrajina veřejně tvrdit, že Minské dohody jsou pro ni likvidační a plnit je nebude. Rusko se snažilo získat bezpečnostní záruky, ale v podstatě se mu západ vysmál. Rusko sice s velkým úsilím navzdory sankcím USA dokončilo Nord Stream 2, ale Německo pod různými záminkami odsouvalo certifikaci a jeho spuštění. Mírná zima zdánlivě zmírnila závislost Evropy na ruských energetických surovinách, že se Lipavský radoval, jak Evropa plyn nepotřebuje. Tlak na Rusko se neustále stupňoval a všichni dávali najevo, že se s ním jednat nebude. Amerika by ráda natlačila do Evropy svůj zkapalněný plyn a tak jí tlak na Rusko vyhovoval.

Dle mého názoru se v Rusku situace zlomila, když Ukrajina prohlásila, že odstoupí od Budapešťského memoranda. Ukrajina se snažila mohutně zbrojit a představa v Rusku, že bude mít jaderné zbraně a přitom jde již nyní tvrdě do odštěpeneckých území, kde žijí převážně Rusové, byla neakceptovatelná. Stejně tak deklarovaná snaha Ukrajiny vstoupit do NATO. Přičtěme si, že ne NATO, ale přímo USA budou mít na Slovensku 2 vojenská letiště. Pocit smyčky kolem krku musel v Rusku sílit. Pokus o převrat v Kazachstánu také nebyl určitě náhoda a byl to další prvek v řetězu událostí, kdy ruský pocit ohrožení sílil.

Z Ruského pohledu, předpokládám, byli vnímání jako partner, se kterým se nikdo nebaví a jehož zájmy nejsou reflektovány a navíc jsou okatě přehlíženy. Snaha jednat s USA o požadavcích (z nichž byla část evidentně přehnaná, ale tak to při vstupu do jednání bývá) byla také ze strany USA shozena ze stolu.

Dle mého názoru to vedlo k frustraci. Bohužel bezpečnost se musí řešit s ohledem na všechny účastníky. Není bezpečnost jenom pro některé, protože se nám jiní nelíbí.

I v Čechách jsme jeli na protiruské vlně - od agenta s ricinem, přes Vrbětice, u kterých pořád nebyl předložen žádný důkaz o ruské účasti. A dnes už nikdo ani žádný chtít nebude. První, co ve válce umírá, je totiž pravda.

Celkově tedy západ dle mého diplomaticky selhal. Bohužel platí několikrát podtržené, že EU i USA řídí politici třetí kategorie, kteří nejsou předvídaví a neumí diplomacii. Ostatně osazenstvo českého ministerstva zahraničí je toho důkazem.


Jaká je situace nyní?

Již před cca týdnem se ukrajinští oligarchové sbalili a utekli. Jistě mají vyvedené i peníze a vracet se asi nehodlají. Za posledních  30 let klesla populace Ukrajiny z cca 52 milionů obyvatel na cca 41 milionů. Velmi tomu pomohl exodus mladých. Vždyť jenom v ČR žije cca 200.000 Ukrajinců. To bohužel neznačí, že by Ukrajinci chtěli především rozvíjet svou zemi a kromě demonstrací Ukrajinců v zahraničí nelze očekávat, že se miliony exulantů seberou a půjdou bránit stát, který je vnitřně rozpadlý a prolezlý korupcí a z něhož kvůli tomu utekli.

Z uveřejněných informací to vypadá, že se Rusové snaží maximalizovat škody na vojenské infrastruktuře, ale vyhýbat se civilním obětem. Rozsah útoku je obrovský, v podstatě bylo napadeno celé území Ukrajiny. I když budou minimalizovat civilní škody, každý voják na každé straně má rodinu, příbuzné a smrt způsobí hluboký zármutek, třeba i včetně chutě na odplatu. Lze očekávat, že část obyvatel bude spíše s Ruskem, protože bude očekávat stabilitu, část obyvatel to vezme jako zradu Ruska a stanou se z nich noví nepřátelé, a část obyvatel Rusko nenáviděla již nyní.  Extrémně protiruská část, řekli bychom Banderovci, ti jsou opravdu silně nacionalističtí a pronásledovali Rusy již nyní. Azov a další militanti byli dle mého názoru za odmítnutím plnění Minských dohod a ukázalo se, že Ukrajina nevládla nad ozbrojenými skupinami na svém území.

Ukrajinská vnitřní politika nenašla a ani už asi nenajde v dohledné době nějaký balanc ve vztahu k Rusku.

Pokud Rusko sebere Ukrajině přístup k moři a bude do oblasti investovat, lidé budou posuzovat především stabilitu a životní úroveň. Vzhledem k tomu, co Rusko vsadilo, nečekám, že tam dosadí loutkovou vládu, ale že se pokusí přidat dobitá území k Ruské federaci.

To, co z Ukrajiny zbude, bude pod hrozným tlakem. Jednak vnitřně - politicky bude neprůchodné se s Ruskem dohodnout. Kdokoli s tím přijde, toho odstřelí. Západ ale také Ukrajině moc nepomůže. Dodávky zbraní jsou sice hezké, ale kvalitu života lidí tvoří především stabilita a ekonomika. Ukrajina si tak nakročí k občanské válce, protože vnitřní pnutí bude velmi velké. Upřímě nevím, jak toto může dopadnout, protože nevěřím, že tam Rusové dovedou někoho dosadit a udržet u moci.


Co se bude dít dále?

Už nyní můžeme označit za vítěze Ameriku a Čínu. Prohrála nejvíce Ukrajina, pak Rusko a Evropská unie. V globálním světě to opravdu projela i Evropa, i když to málokomu dochází.

Ukrajina skončí rozdělená, ekonomicky zničená a bez výhledu na zlepšení v dohledné době. Pochybuji, že využije možnosti vše oligarchům znárodnit (stejně jako krysy utekly) a nastavit tvrdý reformní režim. Západ se pokusí nejspíše zprivatizovat co půjde a na zbytích vydělat. Ukrajině by svědčila neutralita a soustředění se na ekonomiku. Jedna věc je ale můj názor a možná teorie, druhá je možná realita a emoce, které Ukrajinci zmítají.

Rusko bude čelit sankcím a bude se muset více orientovat na Čínu. Velké zásoby deviz mu nějakou dobu vystačí. Je tu ještě varianta, že čím tvrdší bude nyní, tím snadněji se mu bude vyjednávat později. Putin navíc může vše vzít za rok dva na sebe a jak pak bude západ reagovat na novou vládu?  Bude platit dědičná vina? Být Putinem, tak již připravuji nové kádry. V jeho věku mu pak bude stačit odejít na bezpečný odpočinek.

Evropská unie směřuje do energetické krize. Tato krize bude znamenat nedostupnost energie a její vysokou cenu. To Evropu významně poškodí na světovém trhu, protože se stane nekonkurenceschopná. Ano, životní úroveň klesne. Stávající inflace je teprve začátek. To by si měli všichni štváči do války uvědomit. Nyní se sklízí posledních 8 let neschopné politiky. Doufejme, že to sestřelí i Green deal, což by mohl být snad jediný pozitivní moment. Na druhou stanu spíše čekám jeho urychlení pod vlajkou nezávislosti na Rusku. Teď se to bude lépe prodávat obyvatelstvu...

Jediný, kdo se raduje, je USA a Čína. USA přijdou o konkurenci. Více místa pro dolar a americký vliv a zboží, především zbraně. Čína bude pro Rusko více důležitá a bude si moci diktovat. Navíc Čína sílí a pozorně sleduje reakci na útok, protože tu pořád máme téma Taiwanu a jednotné Číny.

Bezpečnostní situace se dnes významně změnila a uvidíme, jak se vyvinou další dny. Můžeme doufat v rychlé dosažení nějakého statusu quo a zahájení jednání. Výsledek bude ale pro Ukrajinu v každém případě brutální.

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Únor 2022 20:58
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 5 z 43