Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Kmotříci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 27 Červen 2012 15:49

Docela jsem koukal, jaký konec vzal ministr spravedlnosti Pospíšil ve svém úřadě. Možná nevýrazný, ale aspoň se snažil a nebyl přímo spojován s kmotry a zájmovými skupinami. Zatímco Vlastička a Kraďousek z přidruženého sdružení TOP09 za sebou vesele nechávají miliardy předražených obchodů a při jakémkoli vytažení na světlo mluví téměř o policejním státu, část ODS již zřejmě nevydržela čekání, kdy dojde i na ně. Bylo třeba vyslat silný signál, že takto tedy ne. Smrádek a korupční prostředí si rozhánět nedáme! Už si ostatně někdy kapři sami vypustili rybník?

Uvidíme, jak tento signál pochopí voliči.

 

 

 

 
Zrušení VVP Jince? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Čtvrtek, 07 Duben 2011 04:29

Tak tu máme další majstrštik ministerstva obrany a jeho vedení a tím je návrh na zrušení vojenského výcvikového prostoru Jince v Brdech.
Pro méně znalé, je zde mimojiné letecká střelnice, tanková a dělostřelecká střelnice a pořádají se zde každoročně Bahna. Důvodem má být nadbytek výcvikové plochy na vojáka a úspora 100 milionů Kč ročně.

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Duben 2011 14:16
 
Havárie ve Fukušimě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Úterý, 05 Duben 2011 04:13

Poněkud mě zaráží opomíjené aspekty v současném dění okolo havárie v japonské jaderné elektrárně ve Fukušimě. A to je kvalita záchranných prací, a nemyslím tím řadové zaměstnance, ale obecně vedení prací a problémy s jadernou bezpečností, které mělo TEPCO v minulosti.

Aktualizováno Úterý, 05 Duben 2011 04:20
 
Další osud české armády? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Pondělí, 14 Únor 2011 15:28

Seznámil jsem se s dokumenty volně přístupnými na webu www.army.cz, které se zabývají obranou politikou. Krom toho, že trpí určitou bezradností co se role a budoucnosti armády týče, z pohledu zabezpečení obrany lze vysledovat předpoklady:

  • Zapojení do struktur NATO a USA jako garanta evropské bezpečnosti
  • V případě hrozících rizik bude prostor a čas armádu vybavit a dobudovat (zřejmě alibi klesajícího rozpočtu a absence vize)

 

Aktualizováno Pondělí, 14 Únor 2011 15:30
 
Je stát špatný vlastník? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdeněk Jobánek   
Pátek, 31 Prosinec 2010 12:29

K tomuto příspěvku mě vyprovokovaly zprávy o tom, že se chystá poslední vlna privatizace státního majetku s tím, že soukromý vlastník je vždy lepší, než stát.

Jako první by stálo za to vydefinovat si, co je stát. Aniž bych hledal nějakou slovníkovou definici, stát představují všichni občané žijící v našem politickém systému na našem území. Ať se nám to líbí, nebo ne, vrcholnými představiteli státu jsou politici.

 
«ZačátekPředchozí414243DalšíKonec»

Strana 42 z 43