Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Kůrovec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 14 Srpen 2019 05:02

Jsme svědky zkázy českých lesů v přímém přenosu. Při letošním cestování po krajích českých jsem viděl zničené lesy od Jížních Čech po Jeseníky.  Za něco možná může sucho, ale kůrovec je sázka na jistotu.

Obávám se, že důvodem je způsob, jak se nyní Lesy ČR jako majoritní správce lesů starají o les. Pryč je doba, kdy v lese pracovali místní lidé, dnes se soutěží těžba mezi velkými společnostmi a LesyČR si netěží prakticky nic. Jenže velké společnosti jedou na zisk, těží klidně na druhém konci republiky a běžná probírka a sanace dřeva je nezajímá. Není totiž nákladově efektivní. Jenže na lidskou blbost, která začíná tupými zákony a končí skutečným tragickým stavem lesa dojedeme všichni.

Nejde jen o dřevní hmotu, ale primárně les jako rezervoár vlhkosti a vody. Jde o přirozený prvek ochlazující okolní prostředí. Holiny moc vody nezadrží a nový les roste desítky let. Takže do období měnícího se klimatu nastupujeme se zničenými lesy a místo postupné obnovy se vše nechá v zájmu tzv. ekologické víry sežrat kůrovcem. Vytěžené dřevo se nyní vozí do Číny. Na pile při nákupu řeziva nižší cenu nepoznáte.

Všimněte si, že za posledních 30 let se dramaticky zhoršil vztah k půdě, i k lesu. Na poli hraboš, v lese kůrovec. Pomale jako biblické egyptské rány.

Obyvatelé měst o ekologii rád káží, ale představují si ji tak, že použijí místo plastového brčka např. papírové. Jedno šlo zrecyklovat, papírové se musí spálit... Měli by se ale ptát, zda to brčko vůbec potřebují. A zda potřebují mrkev z Británie, cibuli z Nového Zélandu a podobně. To vše s sebou nese obrovské ekologické náklady. Ne vždy se ale jedná o volbu spotřebitele, ale i o rozhodnutí vedení mezinárodních firem, ve kterých obyvatelé měst také pracují a podílí se na tvorbě a exekuci takových rozhodnutí. V rámci globalismu se totiž primárně nabourává vztah k místu, kde lidé žijí a pocitu odpovědnosti za svoje prostředí, svůj stát. Typické myšlení je: "zaplatil jsem daně, ať se starají politici a odborníci a mě neotravují."  Jenže pak se lidé nestačí divit, kam se dostali.

Skutečné změny nepřijdou s nějakou velkou PR akcí zaplacené dotacemi EU, ale drobnými změnami velké masy lidí, kterým nebude jedno, kde a jak žijí a vrátí se zdravé vlastenectví do každodenního rozhodování. Nutné je také prodloužit horizont, v jakém se posuzují rozhodnutí. Jedno volební obdobé je málo, stejně tak roční plán zisků firem, které sice káží o společenské odpovědnosti, ale představují si ji tak, aby to hlavně šlo dobře prodat a nebolelo to.


Aktualizováno Středa, 14 Srpen 2019 05:29
 
Vše máj svůj čas PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 29 Červenec 2019 19:09

Dnes bych Vás rád seznámil s citátem z Bible, který mě oslovil.

Kazatel 3, Bible 21 Vše má svůj čas

Vše má svou chvíli, každá věc pod nebem má svůj čas:
Je čas rodit se a čas umírat,
čas sázet a čas sadbu vytrhat,
čas zabíjet a čas uzdravovat,
čas bořit a čas budovat,
čas plakat a čas se smát,
čas rmoutit se a čas tancovat,
čas házet kamení a čas kamení sbírat,
čas objímat a čas objímání zanechat,
čas hledat a čas pozbývat,
čas chovat a čas odmítat,
čas trhat a čas sešívat,
čas mlčet a čas povídat,
čas milovat a čas nenávidět,
čas boje a čas pokoje.


 
Co vše český zákazník snese? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 28 Červenec 2019 04:18

Jistě si vzpomenete na nedávný případ, kdy vysvětlení drahých mobilních dat z úst ministryně Novákové bylo po poradě s operátory zdůvodněno tím, že tu na rozdíl od západní Evropy mobilní data málo používáme, tak nemohou zlevnit (např. ZDE). Hned na to zavedl T-Mobil omezení pro mobilní data ve vlacích ČD, protože se naopak používala moc (např. ZDE). Nyní v létě zavedl Vodafone účtování po minutách, kdy opustil účtování po vteřinách, které je pro zákazníka spravedlivější. A nyní je na místě se zeptat, co na to Český telekomunikační úřad, který má oligopol tří firem regulovat, protože postavení zákazníka je reálně velmi slabé. Spíše vytváří krytí pro operátory, aby mohli co nejsnadněji a nejlépe vydělávat. Cokoli zatím tento úřad dělá, tak si člověk musí klást dotaz, zda je úkolem chránit zisky, nebo zákazníka.

Stejně pasivní je i UOHS - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Zdá se dle článku o distribuci léčiv, že je jeho zájmem ochrana zájmů a výnosů distributorů léčiv, nikoli pacientů. Opět úřad chrání nikoli spotřebitele a zájmy lidí, ale velkých nadnárodních firem.

Otázka tedy zní, proč státní regulační úřady nefungují, jak by měly. Jistě není příčinou jenom lobismus. V jedné diskuzi o nalezl názor, že se velké firmy musí mít dobře a musí mít velké zisky, protože kdyby se dobře neměly, tak by nám, Čehcům nedávaly práci, a měli bychom se jako občané špatně, protože bychom neměli práci. Takže být krmelcem Evropy je v našem bytosném zájmu a jinak nepřežijeme. Zkrátka takoví lidé jsou zastánci ekonomického kolonialismu a pokud jsou v úřadech, je to holé neštěstí. Připomíná mi to diskuze o dvojí kvalitě potravin, která skončila tím, že to pro EU není problém, pokud se tam napíše složení. Zisky transferované na západ musí být zachovány.

Takže shrnu-li to, u českých regulátorů je to především nedostatek vůle plnit svou funkci vůči velkým mezinárodním firmám, kdy je snažší pro úřadníky obětovat zákazníka a konkurenční trh, než používat hlavu, vymýšlet cesty, jak něco udělat, když říkat, že to nejde, je tak snadné. Žádná firma nechce konkurenci a naši regulátoři selhávají. A zákazník to zatím nějak snáší.
 
Jaké máme štěstí s britským výcvikovým kempem ve Vyškově PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 24 Červenec 2019 05:07

Zkuste si přečíst následující článek, ze kterého jsem vybral níže uvedené věty:

"Řeč je o britském vojenském poradním a výcvikovém týmu BMATT (British Military Advisory and Training Team), o jehož umístění do vyškovské Vojenské akademie rozhodl Londýn už záhy po vstupu Česka, Polska a Maďarska do NATO."  ...  Jiné státy podle něj z různých důvodů takové štěstí jako Češi při přechodu na profesionální armádu nemají. „Proto je potřeba jim pomoci a podpořit je,“ vysvětluje. .... Britská stálá vojenská přítomnost v Česku je pro Londýn velmi důležitá, protože paradoxně právě ze střední Evropy může prostřednictvím vojenské spolupráce hájit své zájmy i v zemích jako je třeba Kazachstán, Arménie či v některých afrických koutech."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/bmatt-vyskov-britove-vycvik-vojaci-armada-instruktor-nato.A190723_200550_zpr_nato_inc

Osobně si myslím, že spolupráce je prospěšná pro obě strany, ale forma článku jako by vypadla z doby normalizace. I prohlášení o štěstí profesionální armády a hájení zájmů Britů po světě prostřednictvím tréningového kempu v Čechách. Pokud by zdrojem informací byly skutečně Britové, tak přesně tento článek je důvod, aby jejich přítomnost zde skončila.
 
Glosy 23.7.2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 23 Červenec 2019 06:24

Dnes mě při procházení médií zaujalo, jak informují o výstražné střelbě Jihokorejců na Ruské letadlo (ZDE). V článku jsou pak zamíchají i Čínané. Zajímavější ale je, že nikoho z redaktorů přebírajících tupě zprávy agentur, ani diskutujících pod články (identicky to převzaly Novinky ZDE) nenapadne se podívat, kdeže ty ostrovy jsou. Google maps při zadání Tokdo najde Liancourt Rocks, neobydlená skaliska, stovky kilometrů od Jižní Koreje. Takže dělat sáhodlouhé konspirační teorie nad přeletem nějakého skaliska stovky kilometrů od Koreje, a hned vedle japonského vzdušného prostoru, je poněkud komické, stejně tak dělat z toho hlavní zprávu dne. Kdybychom to totiž měli brát vážně, tak už dávno probíhá válka mezi Tureckem a Řeckem, členskými státy NATO, protože Turecko má za rok podobných porušení Řeckého prostoru stovky ročně.


Zajímavý je článek s Robertem Pelikánem na Parlamentních listech. Odpoví vám na to, kde se tu vzalo tolik kebabáren i na menších městech, jako je např. Lysá n. Labem, nebo Milovice, které mají něco kolem 10 tisíc obyvatel. V tomto kontextu doporučuji vnímat i diskuze o přerozdělování migrantů (např. ZDE). 

A jak se dále migranti v Čechách živí? Např. prodejem drog.

Přidáme ještě vtip: Lybijský otec Hassan říká synu Ahmedovi "Neplav dál od břehu, hraj si jenom kde dosáhneš, ať tě nezachrání a neodvezou do Itálie".

Aktualizováno Středa, 24 Červenec 2019 04:51
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 6 z 35