Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Žádná cenzura tu není PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 30 Červenec 2022 19:35

Tak máme soudně potvrzeno, že tu žádná cenzura není. Sice je vypnutí webů nezákonné, ale lidi nemají právo na informace z konkrétního zdroje.


Žalobce pouze obecně brojí (až způsobem připomínajícím actio popularis) proti
skutečnosti, že dotčené internetové stránky nebyly po určitou dobu
provozovány. K tomu soud podotýká, že i při vědomí zaručení práva na
přijímání informací, jakožto odrazu svobody projevu, nelze dovodit
veřejné subjektivní právo jednotlivce na přijímání informací z konkrétní
internetové stránky.
Obzvláště za situace, kdy získání obdobných či
dokonce stejných informací je jednotlivci umožněno skrze jiné prostředky
moderní komunikační společnosti. Soudu je obecně známo, že veškeré
internetové stránky, jejichž „vypnutí“ žalobce rozporoval, byly nadále
dostupné pod jinými koncovkami, tj. na jiných internetových doménách.
Uživatel internetu, který chtěl tyto informace nadále přijímat, je tedy
mohl nadále získat.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dezinformace-zaloba-soud-blokace_2207221412_cib


Je to opravdu kouzelné. Když to převedu na éru komunismu, byla tu cenzura? Místo koukání na televizi a zahraniční zprávy bylo rádio, místo rádia mohli mít lidi číst samizdat, když ne samizdat, tak ústní vyprávění, nebo něco jiného. Jenom se to chtělo snažit...Komunikační prostředky odpovídaly technickým možnostem doby.

Nejsem právník, ale pokud někomu bez jakéhokoli soudního, či zákonného rámce zavřu komunikační kanál, který ty lidi platí (hosting, doména, jejich práce), možná tam i vydělávají např. na reklamě, tak je to špatně.  Navíc se je snažili a snaží stále blokovat, s blokací měli další výdaje, vznikly jim škody. A to na základě nějakých pofiderních doporučení a argumentů. A slovní hříčky jako výše uvedené zdůvodnění je přesně o úpadku naší společnosti a gumovosti práva. Platí jen pro vybrané.

Zákony a jejich vymáhání má být jednoduché. Zákon musí každý snadno pochopit, pak jej lze vymáhat a dodržovat. Tyto slovní ekvilibristiky jsou jako za komunismu. Rozkaz zněl jasně a soud akorát udělá omáčku, aby to mělo štempl, že se vlastně nic nestalo a paráda. Ale je zřejmé, že takto gumově lze zničit cokoli a kohokoli, bez jakékoli obrany. Protože reálně dostupná obrana je pouze formální. Přesně jako za komunismu.


Aktualizováno Sobota, 30 Červenec 2022 19:52
 
Cenový strop na ropu, a co ještě? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 27 Červenec 2022 18:32

Část odběratelů ruské ropy by ráda diktovala prodejní cenu.


G7 podle něj chce, aby cenu ruské ropy stanovil kartel odběratelů na úrovni přesahující těžební náklady ruských firem, což by mělo Moskvu motivovat, aby pokračovala v dodávkách ropy. Zároveň by však měl být cenový strop výrazně nižší než tržní cena ropy na světovém trhu.

https://echo24.cz/a/SBkka/cenovy-strop-ropa-g7-rusko-sankce-ropovod-druzba

Protože jsem pomalý, uvítal bych, kdyby mi Fialenko, nebo někdo z jeho hrůzovlády vysvětlil, proč českou elektřinu kupujeme zpět s přirážkou ve výši stovek či tisíců procent, a s cenou nelze podle nich nic dělat, ale u Rusů ví G7 výrobní náklady a nedá více, než uzná za vhodné. Pár procent nad výrobní náklady Ruse a naval ropu. Takový kapitalismus v praxi, a nebo přístup jako ke kolonii.

Přitom je to jednoduché, buď platí nějaké smlouvy, ale ty státy rozstřelují sankcemi, a nebo je to zákon nabídky a poptávky. Nikdo nenutí nikoho ruské energie, titan, a další zboží odebírat.

Jsem zvědav, zda Rusové na tyto hrátky přistoupí. Čína a Indie zcela jistě bude tlačit Rusy do další slevy. Kouzlo by bylo, kdyby energie začali doma přeměnovat na produkty a zvyšovali tak úroveň svého hospodářství.

Hodně lidí je považuje za hordy z východu. To je to povolené nálepkování, řekli bychom dnešní mainstream standard a dobrý tón. Ale na konci dne se člověk potřebuje najíst, mít kde bydlet a fungovat v předvídatelném a bezpečném prostředí. Pokud tohle Rusové svým lidem zajistí, tak sice nebudou mít hi-tech technologie, ale na západě budou v recesi, vysoké inflaci, sociálních bouřích... Kdo tady pak bude řešit hi-tech, když mu budou brát dům nad hlavou a zaplatí s bídou jídlo.

EU se stává skanzenem. Poslední léta byly produkty EU konkurenceschopné i díky tomu, že byly dotované levnou ruskou energií. Bez ní ceny vyletí nahoru. Ale přepustí např. USA nějaký trh? USA, které mají mnohem lepší podmínky k energetické sobestačnosti? Naproti tomu vytěžená a Green dealem ideologií svázaná Evropa?

Osobně proto nevidím karty EU a západu tak silné, jak si všichni myslí. Tím, že se v zimě nebudete mýt a v dětském pokoji budete mít 16°C Putina neporazíte.


 
VLáda fialového hnusu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 27 Červenec 2022 06:01

Tak jsme se dozvěděli, že energeticky náročné obory mají padnout. Čím dříve, tím lépe. Ekonomičtí poradci vlády jsou zajedno.

Poměrně jasně a tvrdě však mluví o pomoci podnikům vládní poradci. Nelze stále zasypávat ztráty, a to i za cenu toho, že nejpostiženější obory padnou, říká ekonomka Helena Horská.

https://echo24.cz/a/SunrT/firmy-vladimir-dlouhy-energie-plyn-zdrazovani


Holt vláda Fialového hnusu jinak neumí. Zbavte se závislosti na ruském plynu za každou cenu. Kupovat jej z Německa za násobky ceny, nevyjednat přímé kontrakty a spoléhat, že nám ruský plyn pak někdo (velmi draze) dá ze západu, to je strategie této vlády.

ČNB souzní s utlumováním inflační spirály a omezením nárůstu mezd. No bodejď ne, když si zaměstnanci v ČNB zvyšují mzdu o inflaci plus 2 procenta. To se to pak plebsu radí - zchudněte, uskromněte se, netopte, zavřete továrny. My, placení z vašich daní si mzdy zvýšíme, aby na nás to, co jsme způsobili, nedopadlo. To samé v EU. Přísnost musí být ma plebs.

A až si bude každý volič koalice fackovat u zrcadla, měl by se také podívat na fakt, že ČNB nejspíše bude dále zvedat úrokové sazby. Takže všem, co končí fixace, se protočí panenky.


Viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová chválí vládu Petra Fialy (ODS), která podle ní rozumně odolává velkému tlaku na razantní zvyšování mezd. „Pokud by došlo k indexaci mezd o inflaci, tak by bylo zřejmé, že je rozjetá ta mzdově inflační spirála a té bychom se nezbavili ještě velmi dlouhou dobu,“ uvedla Zamrazilová s tím, že v příštím týdnu se rozhodne o dalším možném navýšení základní úrokové sazby.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fiala-odolava-tlaku-na-zvysovani-mezd-Viceguvernerka-CNB-tleska-709679


Když jsme u toho plynu. Maďaři se o sebe umí postarat. Nejenom vyjednáním kontraktu s Rusy, stavbou JE, přesunem např. zbrojní výroby do Maďarska (i naše zbrojovka tam poskytla licenci), nákupem evropských vrtulníků, podporou rodin a faktem, že se drží mimo Ukrajinský konflikt. Tak funguje vláda, která je méně evropská, ale více maďarská. Evropanství (myšleno v kontextu EU) se ale nanajíte a taky tím nezatopíte.

Zatím samozřejmě koalici SPOLU upadající průmysl moc nevadí, ani lidi v existenčních problémech. Vše má nějakou dynamiku a oni jsou příliš hloupí a sebestřední, aby to pochopili. Ale problémy lidí a průmyslu znamenají sociální pnutí, méně daní a omezování služeb, vč. třeba zdravotnictví. A nutno říci, že celá tato inflační energetická situace je uměle vyvoláná. Plynu je totiž dost. Akorát se SPOLU rádi fotí, rádi vysílají signály, ohání se tou havlovskou humanitou, aniž by to něco znamenalo.

Ale co ODS opravdu umí, to jsou zbrojní zakázky. Po Pandurech tu máme pokus zdolat vyšší metu, a to jsou letadla a BVP.

Zastavme se u cenového diamantu letectva, a to jsou úderné letouny F-35. Nepíšu stíhačky. Záměrně, ony to totiž stíhačky nejsou. F-35 je kus zbrojní platformy digitálního bojiště. Aby F-35 fungovala, musíte být super, super bohatí. Mít satelity, drony, chytrou munici, digitální povědomí, silnou PVO, průzkum,... to vše mi nemáme a nakoupení F-35 lze přirovnat k nákupu supersportu, když bydlíte na lesní samotě a jediná cesta k domu je plná výmolů, klád a tak můžete jezdit s autem kolem komína. Stejně to je s F-35 v podmínkách České republiky.

Jak je možné, že si dříve průmyslový stát neklade otázku, že obyvatelstvem méně početné Švédsko vyvíjí a vyrábí víceúčelové stíhací letouny (máme pronajaté), bojová vozidla pěchoty CV90 (chceme koupit), PVO krátkého dosahu (RBS70 máme koupené)., dělostřelecký radar Arthur (máme koupený). Jak je možné, že nakupujeme od menších států (nyní ještě Izrael a PVO Spider)? A sami nic. Pěchotní zbraně, Tatra a hotovo. Ani ty L-39NG nebo nové L-410 nekoupíme. Dělostřelectvo kupujeme od Francouzů, i když tu máme kapacity a projekty na rozvinutí platformy DANA.

To není náhoda. To je vlastizrada a politické diletanství všech vlád, ale tato vláda hraje prim.

Tak na to nezapomeňte a hurá do ulic.



Aktualizováno Středa, 27 Červenec 2022 06:59
 
Jak debilita vítězí za jásotu tupců PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Červenec 2022 06:20

Ono je těžké být slušný, když člověk vidí, jak náš stát, potažmo Evropa páchá sebevraždu. Politici si to užívají, tváří v tvář zdražování si všichni zaměstnanci evropské unie zvedají mzdy o inflaci, takže oddalují dopad problémů na ně samotné. Plebs nikoho nezajímá.

Teď naopak posloucháme řeči o tom, že je plyn nutné okamžitě zrušit. Infrastrukturu za biliony a kotle za stovky miliard vyhodit, protože pan Putin je zlý. Šmah pera a desítky let práce a investic mají vyletět oknem. Uskromněte se, zavřete firmy, jsme ve válce. Sice to není vyhlášená válka, proti nám se vlastně nebojuje, ale střelme se do jedné nohy, do druhé a nakonec do hlavy. To je přesně to, co teď naše vláda dělá a lidi jsou zatím v klidu.

Němci, standardně jako v každém století, makají na tom, aby dostala Evropa zabrat. Po zrušení části jaderných elektráren v tom pokračují, krize nekrize. Částečně je to důsledek chybějících investic, údržby, lidí,.... ale když sebevraždu, tak pořádně. Jde o to, že ty desítky miliard plynu, v Čechách kolem 10 miliard m3 k něčemu byly. Nepouštěly se do vzduchu. Jednak reprezentují energetický ekvivalent jiné energie, druhak je to chemická surovina. To se nedá hodit za hlavu.

Další věc je životní prostředí. Moderní kotle mají účinnost přes 90%, o tom se uhlí může jen zdát a u obnovitelných zdrojů je veškeré počítání alchymie, hlavně nepočítat externality, pak by byly v háji. Více spalování uhlí znamená více prachových částic, to je více zdravotních problémů, rakovin, atd... Ruku v ruce s chudnutím půjde i zhoršení zdravotního stavu. A to vše kvůli uměle vyvolané krizi zejména evropskými politiky. Více Evropy, více chudoby, více omezení svobod a práv. Buďte hladem a v zimě a potrestejte Rusa, protože jsme vám to řekli.

Je potřeba pořád připomínat, že dokud byla na Ukrajině občanská válka, což bylo ostřelování Donbasu, ale také zastavení vody Krymu okamžitě po připojení k Rusku. To je přesně to, co uděláte, když si chcete udržet přízeň obyvatel, střílíte na ně (cca 15000 mrtvých od roku 2014) a zastavíte jim vodu, ať zhebnou žízní. A pak se všichni diví, když se do toho zapojí Rusové.

Nicméně pořád je faktický stav takový, že nemáme žádnou smlouvu s Ukrajinou, nemáme žádnou povinnost ji vyzbrojovat, a za ty investice ani nic nedostaneme. Mluví se o zadlužení států EU za účelem obnovy Ukrajiny. A nezbývá se ptát, co za to? Stát s větší korupcí než Rusko, kde se rozkradlo vše se bude zachraňovat za peníze již nyní zadlužených států v recesi a s vysokou inflací, což je nyní většina EU. Takže se více rozkrade, než obnoví.

Naše vláda mezi tím stále podporuje prodej české energie na burze v Lipsku a její zpětný odkup za vysoké ceny. Tak jsme  ve válce, nebo ne? Pokud ano, je potřeba zavést válečná pravidla a hospodářství. Ale vlastně Fialenkovi stačí dělat PR a trousit moudra. Má totiž jen tu henten politickou odpovědnost. Co podělá, tak co, vrátí se do Brna učit a pohoda džez. To Putin a Babiš.

Pokud politici mají jenom virtuální odpovědnost, dostali jsme se do stavu, ve kterém jsme dnes. Přidejme k tomu zblblé obyvatelstvo, které nic nezajímá, čumí na Fejsbůček a dává statusy. Novináři ti drží basu z vládou a pomahájí ideově utužovat neoliberální pohled na svět, tak jak se to naučila média za komunismu. Akorát ti komunisti byli větší pragmatici a snažili se o co největší samostatnost. To stávající vláda rozkrade a rozdá vše všem okolo, na naše lidi nezbyde nic. Jenom ty dluhy.


K Němcům a energii:

Energetická krize způsobená závislostí na ruském plynu bude zřejmě ještě hlubší, než se předpokládalo. Evropská komise už ani neočekává, že Vladimir Putin znovu spustí plynovod Nord Stream 1, hlavní trasu pro pro dodávky z Ruska do Německa. A jsou to právě Němci, na které výpadek dopadne nejsilněji, a kteří proto už přišli s drastickými opatřeními, aby co nejvíce plynu ušetřili a důstojně přežili zimu. V nouzi už Německo rozhodlo o návratu ke spalování uhlí. Ideologicky však nadále tvrdě odmítá prodloužit provoz zbývajících jaderných elektráren, které přitom zatím zajišťují několik procent výroby elektřiny. Ačkoliv vláda tvrdí, že energií z jádra se nic neřeší, zbavovat se tohoto stabilního zdroje a ještě více zvyšovat svoji závislost na dovozu, je silně krátkozraké.

https://echo24.cz/a/Skzj8/nemecko-jadro-elektrina-putin-plyn-krize



Aktualizováno Středa, 20 Červenec 2022 06:41
 
Co se událo 13.7.2022 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 13 Červenec 2022 13:49

Není to tak dávno, co jsme poslouchali prohlášení o skvělém managementu ČEZu a jeho zasloužených desítkách milionů odměn, ať již přímo v bonusech, nebo v akciích. Prý si to zaslouží za skvělé výkony. Další příběh Petra Signaloviče Fialenka a jeho tlupy byl o tom, že stát nesmí obrat menšinové akcionáře ČEZu (30% podíl) a s cenou energií se nedá nic dělat. Jenom plakat a platit. Menšinový akceionář si zkrátka musí vydělat. Ostatně co víme, kolik vládní skvadra a napojené subjekty těch akcií vlastní že...

A teď tu máme novinku, stát půjčuije ČEZu na 3% úrok 74 miliard, aby mohl platit zálohy na obchodování na lipské burze.

Takže skvělý management uzavřel takové kontrakty, že ČEZ potřebuje 74 000 000 000 Kč na zálohy. Kolik přispějí ti minoritní akcionáři, kterým se takto opět zvýšila cena akcí, protože stát opět impotentní management ČEZ podržel? Nepřispějí nic. Je to opět stejné - privatizují se zisky, zestátňují ztráty.

A to vše, abychom dotovali Němce a dělali virtuální obchody na Lipské burze a prodávali tam levně elektřinu, na kterou se spalují i zbytky našeho uhlí, které nebude, až ho budeme potřebovat. Co bychom pro Němce neudělali, že.  Doufám, že se cítíte nadneseně, že jeden z nejbohatších států Evropy je sponzorován Čechy...


Další lekci double thinkingu předvedlo iDnes. Celou dobu píší o neschopnosti ruských generálů, že jsou tlustí, blbí, že jim nezáleží na životech vojáků, Ukrajinci je zabíjejí jak na běžícím pásu, navíc jsou to hordy z východu... A dnes se dozvíme, že o nich Putin nedovoluje psát, protože se bojí jejich popularity.

Asi bych potřeboval povinné politické školení, protože tu logiku nechápu.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-putin-generalove-media-valka-ukrajina.A220712_162115_zahranicni_jhr


Do toho tu máme stále opletačky s plynem. Uvidíme, zda Rusko bude dodávat plyn i přes NS1 po skončení údržby. Ale Němci již připravují zavírání teplé vody a další omezení. Upřímně nevím, jak má fungovat model, kdy teče teplá voda např. 2-4 hodiny denně. To co v trubkách vystydne budou muset lidi odtočit? To se tedy nedoplatí... Ale ten přístup je symptomatický pro celé vedení protiruských sankcí.

Osobně si myslím, že celé protiruské sankce jsou schválně sankce hlavně proti lidem a násilné tlačení greed dealu.


Oceán má hranice, jenom lidská blbost žádné hranice nemá. Stačí si projít diskuze na internetu k Rusku a Ukrajině a nestačíte se divit...


A nezapomeňte oslavit, že oficiální inflace je již 17,2%. Reálná ve vašich peněženkách bude kolem 30%, ale to se schová v nákupním košíku. Za komanče se říkalo, že zase budou levnější lokomotivy... A a ž bude Fialenko mluvit o tom, že i za tohle může předcházející vláda a Rusko, proč má zbytek Evropy inflaci jednocifernou?



Aktualizováno Středa, 13 Červenec 2022 14:25
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 z 47