Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
A znovu Covid PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 23 Říjen 2021 06:09

Aneb jak Škoda Auto buduje lepší necovidové zítřky:

Vedení firmy potvrdilo, že se snaží k očkování své zaměstnance přimět. „Od začátku podporujeme očkování jako nej­účinnější způsob, jak se vrátit k normálnímu životu, a proto chceme motivovat a mimořádně ocenit ty kolegy, kteří chrání sebe i své okolí prostřednictvím očkování. Od 1. srpna 2021 je možné vysílat na zahraniční pracovní cesty pouze zaměstnance, kteří mají dokončené očkování proti covidu-19,“ potvrdila mluvčí automobilky Martina Gillichová.

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/skoda-auto-neockovani-mohou-prijit-o-svou-pozici-40375823


S odstupem pár desítek let, nebo století budou historiové zkoumat, jak bylo možné, že si lidé nechali tak snadno vymýt mozky a jaký kšeft bylo vše kolem koronaviru. Například mantra, že očkování chrání své okolí... Čím? Mnohokrát bylo potvrzeno, že očkovaný je prakticky stejný šiřitel viru, jako neočkovaný.


Například: "So we know now that vaccinated people who get breakthrough infections can spread the virus to other people," Fauci said." Zdroj: https://www.msn.com/en-us/news/politics/fauci-amount-of-virus-in-breakthrough-delta-cases-almost-identical-to-unvaccinated/ar-AAMOwKi . Tím, že očkované u nás netestují, tak nejsou relevantní statistická data a je třeba se koukat na Izrael, Velkou Británii a další státy.


Faktem je, že očkovaní mají lepší prognózu co se týče těžkého průběhu a hospitalizace. Ale zase se jedná o určité skupiny obyvatel s dalšími problémy, nebo vyšším věkem. Děti mají průběh lehký, nebo neznatelný.

Takže ke Covidu je třeba se chovat jako k nemocem, jako je chřipka. Kdo má predispozice k horšímu průběhu, ať se očkuje. Chřipka vás může zabít stejně dobře jako covid. Ale podmiňovat zaměstnání např. každoročním očkováním proti chřipce?

Očkování je nepovinné a proto každé takové nucení je nejen nezákonné, protože nesouvisí vůbec s výkonem povolání, ale vrácí nás zase mílovými kroky do totality. Navíc pokud na očkování zemřete, nikdo pozůstalé neodškodní. Dnes je to diskriminace očkováním, zítra to bude něco jiného. Vždy je třeba najít nepřítele, který může za problémy. Momentálně můžou za všechen ten okolní svrab, jak jsem se dozvěděl v práci, "neočkovaní lidé, jsou to idioti, kteří všechno přežijí". Zdraví lidé jsou tak nepřítelem chorobomyslných svědků covidových...Pokud si všichni necháme srát na hlavu, bude tu doba, kdy třídní nepřítel je covid neočkovaný, nebo málo očkovaný (třeba nebude mít 8. dávku) člověk. Ten může za vysoké CO2, neplnění plánu evropské pětiletky, za nemoci všech a chudobu.  Co takhle označovat všechny neočkované žlutým kolečkem. Žlutá hvězda tu byla, ale lidi se svou povahou nemění. Ti, co teď horují pro perzekuci neočkovaných by horovali v 30. letech za označování Židů a v padesátých letech by pronásledovali síly reakce a hledali agenty.

Myslíte si, že jsem se zbláznil, že to tak není. Že je to něco úplně jiného... Ne. Principy jsou stejné, mění se kulisy. Je to dané rozložením Gaussovy křivky v populaci. Ta je spojena nejen inteligencí, ale i se schopností vyhodnocovat události v širším kontextu. Velká masa se dá ovlivnit mainstreamovou propagandou.  A nejlepší nakonec, nevím o nikom z neočkovaných, komu vadí očkovaní. Je to totiž každého věc, jak vyhodnotil rizika.

A pokud řeknete, že neočkovaní více zatěžují zdravotnictví, a je nutné chránit nás před kolapsem, bylo by vhodné říci, že nejen že platí zdravotní pojištění, ale v čem je rozdíl od lidí, kteří jsou obézní, kouří, pijí alkohol, užívají drogy,... I ti čerpají ze zdravotního pojištění s tím rozdílem, že kuřák může přestat kouřit, alkoholik chlastat....  Nevím o nikom, kdo by se rozhodl mít covid a covid se mu v těle sám od sebe zjevil, nebo si ho šel koupit krabičku na benzinku...

I tím je vidět mentální úroveň některých, pro které se už vžilo označení Svědek covidův, nebo Svědek svatého Covida.Aktualizováno Sobota, 23 Říjen 2021 06:48
 
Od močoviny k rozpadu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 23 Říjen 2021 03:16

Zhruba dva dny dozadu jsem přinesl osobní oběť a podíval se po týdnech na televizní zpravodajství. A vyplatilo se. Zrovna se řešilo, že nedostatek technické močoviny (AdBlue) znehybní celou Evropu, protože moderní diesely vč. nákladních aut mají kontrolu a bez této látky nejedou, nebo pouze v nějakém úsporném režimu. AdBlue vyrábí z plynu, který zdražil. Střih na výrobce, střih na slovenskou vládu. A tam představitel slovenské vlády odpovídal na dotaz, že by vlastně šlo kontrolu v autech vypnout a jezdit bez AdBlue. Odpověď byla příznačná - "nešlo, auta by nesplnila přísné limity evropské unie na výfukové plyny".

A jsme u podstaty celého problému - to schema je pořád stejné. Vedení států a evropské unie jsou lidé u zádale. EU naprosto maximálně, protože způsob vytváření evropských struktur, zákonů a nařízení je udělán tak, že na něj lidé nemají prakticky žádný vliv. Opravdu ne. Ta struktura je dělána jako totalitní, a nutno říci, že schválně. Důvodem je tzv. "akceschopnost". Díky zcela rozdílným zájmům by se totiž nikdy státy EU nedomluvily a tak je tu mechanismus "diktátu", jak zájmy silných vnutit slabým a roztříštěným. Takže fakt, že lidé mají draho, za chvíli budou v zimě  trpět chladem, poté nebudou mít co jíst, to EU a její aparát nezajímá. Opravdu NEZAJÍMÁ. Vládnou lidé, kteří za nařízení EU obětují posledního občana, hlavně pokud jejich BMW sedmičkové řady jezdí a do Brusele se nemusí štrachat bryčkou, ale letadlem. Teda Brusele, ono taky v rámci "úspor" do Štrasburku.

Autům s vyšší normou EURO AdBlue zlepšuje výfukové plyny. Na samotný motor to  nemá vliv. Není tedy nic jednoduššího, než při absenci AdBlue na trhu tuto kontrolu vypnout a jezdit. Má snad vyšší hodnotu výfukový plyn, nebo lidi bez zásobování? Pro eurohujery je to plyn a dodržení nařízení. A lidé by si měli uvědomit, že volbou kohokoli, kdo podporuje Green Deal, volí politiky, kteří radějí zastaví kamion, který nespňuje normu EURO, než aby fungovala doprava.

A když jsme u slavného Green Dealu, podle zřejmě budoucího premiéra Fialy realitě, se kterou se nedá nic dělat a musíme se s ní smířit. Vezměte si, že například v Indii nemají čističky odpadních vod. Afrika a velké části světa na tom nebudou lépe. Kdybychom jako státy EU podporovaly a vyvážely technologie na čištění vody, kvalita životného prostředí na celém světě by dramaticky vzrostla, mnohem více, než když se tu budují OZE (líbí se mi význam Občasné Zdroje Energie).

Bohužel úroveň vzdělání napříč politiky je mizivá. Jinak by znali parettovo pravidlo 80-20. Nyní jsme v situaci, kdy obrazně řečeno 80% nákladů rveme do technologií, které mohou vyřešit 20% dodávek energií. Problém je, že se rozpadá ten samotný základ energetické soustavy. Ceny emisních povolenek, což je vlastně penále za výrobu, jsou vyšší a vyšší a díky této uměle vytvořené administrativě se nestavěly žádné nové zdroje. Ale cena emisních povolenek, z čehož jdou zisky právě na Green Deal, se projevují v ceně a zaplatí to zase lidé. Protože se to promítne do ceny energie pro lidi a firmy. Firmy o to navýší cenu. Vždy to zaplatí občan!

Jak z této spirály smrti ven opravdu nevím. Prvním krokem musí být rozpad EU a návrat národních zájmů a řešení lokálních problémů a potřeb. Toho totiž EU není schopna již ze své podstaty. S rozpadem EU přijde eroze nesmyslných nařízení a měla by se vrátit situace, kdy spolu spolupracují a v dobrém soupeří národní státy. A přístup k ekologii by se měl zaměřit na podporu zlepšení tam, kde náklady přinesou největší zisky. A poslední bod, stačilo by zrušit přeshraniční kšefty s odpadem. Bordel vyrobený v EU už neodebírá Asie, ale spaluje se všude možně včetně Afriky. Opravdu není důvod mít cokoli zabalené v 10 vrstvách papíru, plastu, hliníkové folie a vrstvou barevného tisku.


Aktualizováno Sobota, 23 Říjen 2021 03:55
 
Výhledy do dalších let PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 18 Říjen 2021 18:47

Žádné super dobré vyhlídky nás v dalších letech nečekají. Zdrojem problémů bude energetická krize. Z části je vyvolaná evropskými politiky a snahou o Green Deal, což není nic jiného, než zbytečné obětování Evropy ve jménu CO2.

Nyní, v celosvětovém růstu cen energie, jsou ohlašovány očekávané ceny plynu a elektřiny v Čechách. Nárůst bude v desítkách procent. U elektřiny je očekáváno cca 30%, u plynu cca 50%.

Takové zvýšení cen by se promítlo naprosto do všeho. To se nebavíme o inflaci 10%, ale klidně reálně 15-20%. Když si každý udělá svůj spotřební koš, dokáže si to představit mnohem lépe. Do toho nevznikají žádné nové energetické zdroje a my pořád ještě fungujeme jako vývozce elektřiny. Poskytujeme Německu polštář pro jeho likvidaci Evropy a odstavení jaderek. A protože táhneme s EU, tak si nevyjednáváme dlouhodobé kontrakty za rozumné ceny s Ruskem, ale doufáme, že za tržní ceny koupíme ruský plyn přes německé burzy. To pak asi nebude ruský... O dostavbě Temelína a Dukovan se mluví desítky let, ale fakticky se to nepřiblížilo. Snahou vyřadit Rusy se naopak šance na dostavbu zmenšuje. Jsme energeticky velmi nenažraná společnost, ale ostatní státy EU jsou na tom ještě hůře.

Bohužel v případě ČR o nějaké dlouhodobé energetické politice nemůžeme mluvit a proto není šance na zlepšení minimálně ve střednědobém horizontu 10-15 let.

Škodovka nyní zastavuje výrobu a tisíce lidí a navázaných firem budou postiženy. Český autoland se zastaví se všemi důsledky. To situaci také neprospěje. Docela by mě zajímala cena aut, které x měsíců stojí na odstavné ploše poté, co se přehoupne nový rok. Uvidíme, co to bude stát na dotacích, na které se opět složí hlavně pracující.

Ale ani zahraniční vztahy nemáme dobré. S Polskem je nyní tématem Turow, který pokrývá cca 7% polské spotřeby elektřiny. Těžko jej odstaví. Pro Německo jsme jenom zdroj levné práce a krmelec. Rusko jsme okopávali již před Vrběticemi. USA v čele se senilním prezidentem a BLM také není partner do nepohody. ČR je zdroj divident, jinak po nás neštěkne ani pes.

Nová vláda se bude orientovat na Brusel a zkusí na mrtvém koni dojet co nejdále. Protože než samostaně něco vymýšlet, je pohodlnější ohánět se Evropou, která řeší podobné problémy. Ale je to jako v životě, pro někoho je nějaká událost problém, pro jiného příležitost, třetí si toho ani nevšimne. Nelze očekávat, že z úrovně Evropy může přijít něco, co nám pomůže, protože jednotlivé státy mají jiné podmínky, cíle a strukturu hospodářství a koneckonců i složení nákupního košíku.  Dotace a nařízení na evropské úrovni elektřinu nevyrobí. Leda by ty statisíce úředníků šlapaly na kole a vyráběly proud dynamem.Aktualizováno Pondělí, 18 Říjen 2021 19:19
 
Energetická krize za humny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 04 Říjen 2021 15:42

Tématem posledních dní je ne úpadek, ale přímo pád Evropy, přesněji EU a Británie z důvodu Green dealu a obecně zatloukání energetiky v posledních desítkách let. Taky proč energetiku řešit, když se stačí napojit na zásuvku, nebo pustit plynový kotel. U plynu vlastně může být mstivý ruský mužik rád, že jej odebereme? Děláme mu tím službu, no ne?

Takže odpadoví druhořadí politici v EU za podpory národních vlád upletli bič.  Prvním krokem bylo prosazování "obnovitelné" energie bez jakéhokoli posouzení rizik či možností. Ideologie totiž argumenty nepotřebuje. Podstatná je víra.

Takže solár, vítr a někde voda. Shodou okolností dnes noviny píší, že velmoc vodních elektráren Norsko má nedostatek vody, budou mít tedy sami problémy. Švédko spoléhá na desítky let starou uhelnou elektrárnu. Německo se svými větrníky závisí na výkyvech větru, které zkrátka jsou podstatou této energie. Když se např. podívám nyní z okna ve středních Čechách, větývka stromů se ani nehne. A že by něco podstatného, na podzim, na prahu zimy vyrobil solár, tak to ani náhodou.  Takže zase nabíhaji uhelky, protože pokrokový Němec chce jaderky zavřít. Atomová energie je tedyzatím fuj, ale do prvního blackoutu. Hloupé je, že pak bude chtít stavět celá Evropa a nebudou dodavatelé, kteří by to zvládli. My jsme soudruzi ale ideově pevní, a ty Rusy dostavět Dukovany nenecháme. To raději dva zimníky.

Plyn - to je další téma. Na Rusko EU ušila regulace a omezení, aby údajně podpořila Ukrajinu. Takže Rusové  po loňské zimě nedostali jednak objednávky, druhak je ve hře limitování kapacit, aby Ukrajina mohla dostávat stále nějaké poplatky. Smutně prázdné zásobníky plynu po Evropě jsou tedy výsledkem smluv a omezení, které si ušila Evropa, ne Rusové.

Mezitím má energetické problémy Čína, kde již odstavují továrny z důvodu nedostatku elektřiny. U nich se projevilo snížení těžby uhlí po zavedení přísnějších bezpečnostních předpisů. Ale Čínan z Ruska odebere vše, co mu dodají. Bez keců a sankcí, které vůči Rusku projevuje EU. Ale už vidím ty hlášky evropských politiků, že by Rusové něco dodat měli i nad rámec smluv, když chtějí být bráni za spolehlivé dodavatele. Přitom nyní jenom dodržují to, co EU chtěla. To nevymyslíš.

Takže celá EU se svými povolenkami na CO2, zanedbanou energetickou infrastrukturou vyšroubuje ceny do závratných výšin, které bude muset zaplatit mizející střední třída. Vysoké ceny také budou znamenat, že energie - tedy světlo, teplo, ... nebude pro každého v míře, jaké bude potřebovat. Takže v 21. století se začíná mluvit v Evropě o energetické chudobě. Tu mimochodem nemá vyřešit stavba nových zdrojů, ale daně a přerozdělování.Jak jinak v EU, že? Dotace to zachrání.

Je načase také tak omezit individuální dopravu a osobní auta, aby si lidi moc nevyskakovali. Buzerace a normy jako EURO7 to jistí. Auto nemá a nesmí být pro každého. Nicméně i elektro-automobilisty přejde smích. Teď infrastrukturu silnic platí fosilní paliva. Při provozu těžších elektroaut silnice rozhodně lepší nebude a pokud se má opravovat, bude dříve či později daň z elektroaut, nebo ujetého kilometru. Až bude soudruh v Bruseli rozhodovat, zda můžete vyjet z baráku, tak vás smích přejde.

Ale ideově pevní občané to vydrží, dva tři zimníky, do toho kolo, či koloběžka a ono to půjde.  Když EU vyhlásí pětiletku, desetiletku, nesmíme být síly reakce, ale dát do toho srdíčko a zapojit se. V jednotě je síla. Kdepak se vydávají EU mávátka? Mimochodem, už se objevují zprávy o snaze zakázat spalovací kotle, domácí krby a podobně.

A abychom neodbyli tu Británii. Tam začíná rozvážet palivo armáda, protože nejsou řidiči kamionů. Ale buďme rádi, mají povinné kurzy rozmanitelnosti a udržitelnosti. Asi nedávali na kurzech pozor a tak mají nějak pokřivené hodnoty. Co je to takový benzín vůči diverzitě. Ostatně, na co se zmůže v tomto komentáři prostý čecháček, který doma vychovává zkažené ovoce. Ale jsou tu tací, co jsou již ukotvení a kurzy prošli na jedničku, jako majitel firmy Tomcat R. Grill, co sponzoruje Rangers a stydí se, že je Čech, a tedy apriori asi rasista.

Ať se mnou souhlasíte, nebo ne, zkuste si situaci u nás, v Evropě i světě zanalyzovat. A dobré zítřky nás nečekají, a už vůbec ne s těmi kašpary, kteří jsou jak v naší, tak Evropské politice. Volby toho moc nezachrání.

Aktualizováno Pondělí, 04 Říjen 2021 17:10
 
Ještě k Afghanistánu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 07 Září 2021 20:07

Připomeňme zprávy posledních týdnů. USA financovaly vyzbrojení afghánské armády v hodnotě cca 85 miliard dolarů - desetitisíce aut, desítky letadel, vrtulníků, děl, nočních vidění a kde čeho.... I naše vláda spřátelenému afghánskému lidu poskytla vrtulníky Mi-17 a Mi-24, tisíce pušek a kulometů...  Zkrátka celý svět vyzbrojoval Afghanistán ve jménu světlých zítřků.

Když USA armáda utíkala (jinak se to nedá nazvat) z Kábulu, tisk psal o ničení vybavení a rozčilení Afghánců, proč byly poškozeny Tucana, BlackHawky... Talibán nebude schopen techniku provozovat, takže pohoda klid, to se psalo. Ani vrtulník nevzlétne bez zahraničních techniků. Pár dní na to tu bylo video talibanského BlackHawku, který létal  demonstrativně s oběšencem. To je ten Taliban, který se dle znalců a odborníků hrozně změnil. Který bude muset vládnout jinak, lépe, aby se s ním svět bavil.

Tak přišla další vějička, odbojný Panžšír. Nedobitý ani Rusy, tam se schovává to pravovětrné afghánské jádro, ti správní budoucí demokraté, které musíme podporovat... A zase nic, o pár dní je Panžšír už obsazen Talibanci, navíc při velmi malých ztrátách.

Zkrátka to odborníkům nevychází a nebo jenom krmí lidi záměrně nesmysly. Ostaně i zbrabraný útěk spíše vypadá jako záměr, se všemi důsledky.

Tak předně, Afghanistán si nic z vybavení pokud vím nekoupil, vše dostal darem. Vybavení, které se jim nebude hodit půjde do Pakistánu a do Číny. Pakistán se na vítězství Talibanů lví měrou podílel. Nyní se zapojí i Turecko, které bude nejspíše pomáhat s obnovením zničené infrastruktury letišť, či s řízením letového provozu. Člen NATO, pro zapomětlivé.

Afghánci si zrátka přejí středověk, včetně práva šaria. Jediný rozdíl je, že k tomu mají mobily a spoustu hi-tech US vybavení. Můžeme se domnívat, že míra korupce a obecně nefunkčního státu je tam tak velká, že rodové struktury a mulla v mešitě jsou zkrátka nadevše. Měli bychom si klást i otázku, proč za 20 let lidé neobjevili krásu demokracie. Talibán vyhrál především politicky. Vojensky nikdy neměl šanci, kdyby bylo politické zadání a podpora místních lidí, nebyl problém jej zničit. USA, včetně nás, všechny armády byly považovány za okupanty. Ať se nám to ideově líbí, nebo ne.

A teď nápady EU byrokratů, že prohra v Afghanistánu je důvod udělat evropskou armádu. Že by to bylo lepší. No nebylo. Protože selhala politika. Armády měly prostředky na to vymazat celý Afghanistán z mapy. Nepochopení mentality místních a serie politických rozhodnutí včetně toho, jak probíhalo stahování, nic z toho není o armádě. Ale jde o to, že stávající generace politicků a byrokratů jsou zkrátka looseři. Umí sice vysávat rozpočty, lidé se od nich nechávají buzerovat , okrádat o svobody, ale v podstatě jsou to slaboši, bez vizí a vůle, kterým to prochází díky lenosti lidí.

Takže co bude dále?

Státy jako Čína, Pakistán, Turecko budou s Talibanem spolupracovat. Středověká diktatura bude fungovat a vedení státu zbohatne a podlehne dekadenci. Za pár let přijde jiná parta, jiný kmen, který tuhle partu svrhne, nejspíše s podporou jiného státu a začne to nanovo. Usazené čínské firmy budou mít definitivu, protože Čínani si pohlídají, aby jim do kšeftů nikdo nesahal. A protože je tam spousta mladých, perspektivních, ideově pevných (islám), negramotných mladých mužů, má Afghanistán exportní Artikl pro Evropu.Proč pro Evropu? Kam USA vozily ty desetitisíce zachráněných tlumočníků? Údajně zachránili až 130 tis. lidí převezením do Německa... A kam z toho Rammesteinu asi půjdou?


Takže k čemu přispěla celá ta akce? Vyzbrojení muslimů poslední technikou v množství větším než malém. K uvedení další migrační vlny směr Evropa do pohybu. A v neposlední řadě k posílení států jako je Čína a Pakistán, z čehož bude bolet hlava hlavně Indii, která se bude muset ohlédnout k Rusku.


 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 z 43