Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Sankce proti Rusku na věčné časy? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 28 Červen 2019 05:12

Dle tisku (ZDE) byly opět prodlouženy sankce proti Rusku, tentokráte do ledna 2020. Už dříve jsem četl články o tom, že Rusko s brzkým zrušením sankcí nepočítá a proto dlouhodobě pracuje na tom, aby dopady byly co nejmenší. Pro nás je zajímavé, že duo Francie a Německo, které za sankcemi stojí, je protlačilo Evropskou unií, přitom ale např. Německo s Ruskem vesele obchoduje.

Je zřejmé, že sankce bezesporu mají nějaký negativní dopad na ruské hospodářství a některé jednotlivce, na druhou stranu Rusko není malá země jako je Venezuela a donutilo je to pracovat jednak na potravinové soběstačnosti, ale také je to přivazuje k Číně. Určitě mají sankce dopady na některé ćeské firmy, ale kladu si otázku, do jaké míry si velké evropské státy pomáhají k likvidaci evropské konkurence a sankce padnou až ve chvíli, kdy většinu businessu shrábnou právě Německé a Francouzské firmy. 
Black-out, aneb kdo řídí rozvodnou síť PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 17 Červen 2019 04:54

Během víkendu, přesněji v neděli 16.6. došlo k masivnímu výpadku rozvodné elektrické sítě v Argentině a Uruguayi, postiženo bylo kolem 50 milionů lidí. Důvody tak velkého výpadku nejsou známy.

Zkusme se na to ale podívat v kontextu např. článku New York Times o tom, že USA instalují škodlivý kód do ruské rozvodné sítě (ZDE), aby ji dokázali v případě potřeby celou vyřadit. Vzpomeňme si ještě na kauzu Huawei a jejích síťových (internetových) prvků. USA tvrdily, že tyto prvky obsahují kód, který umožňuje Číně monitorovat přenášená data. Nicméně již dříve psal např. časopis Chip o tom, že všechny síťové prvky CISCO (tedy výrobek americké společnosti) jsou používány pro zpravodajskou činnost americké vlády. Tedy prvky používané masivně i u nás.

Že se nejedná o planou hrozbu ukazuje reálný případ z nedávné historie. Jedná se o mallware Stuxnet, který poškodil iránské odstředivky pro výrobu obohaceného uranu.

Jako poučení je nutné uvědomit si, že pokud daný stát nemá pod kontrolou svou infrastrukturu, je vydíratelný a v područí těch, co danou infrastrukturu mohou ovládat. A je jedno, zda drží klíče od naší infrastruktury spojenec, nebo nepřítel. Jakmile je to někdo jiný, než tento stát, je to problém.

Takže uvidíme, zda výpadky pár měsíců zpět ve Venezuele a nyní v Argentině, nebyly jenom velké testy.Aktualizováno Pondělí, 17 Červen 2019 05:16
 
Stydíte se za ústavní soud? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 03 Červen 2019 04:45

Před měsícem jsme si psali o rozhodnutí ˇUstavního soudu a faktickém návodu, jak diskriminovat (ZDE). Ale toto absurdní dějství má další pokračování. Předseda Ústavního soudu Rychetský se rozhodnutí, které udělali stydí: "Rychetský v diskusním pořadu České televize v neděli řekl, že se za toto rozhodnutí ÚS hluboce stydí, podle něj popírá elementární principy právního státu. .... Současně připustil, že s nálezem by se mohly vypořádat evropské soudy, protože se v kauze aplikovalo implementované evropské právo. Nejvyšší správní soud (NSS), kam se případ po ústavní stížnosti vrátil, by se podle Rychetského měl nyní obrátit na evropský soudní dvůr do Lucemburku. "

Zdroj: https://echo24.cz/a/SrHsD/rychetsky-se-stydi-za-rozhodnuti-us-o-diskriminaci-rusu-v-hotelu-jde-o-princip-kolektivni-viny

Z celé kauzy jsou následující poučení:

  1. Ústavní soud přijímá rozhodnutí, které popírají elementární principy právního státu; tedy chybně rozhoduje v tom, co má primárně bránit. A tvrdí to jeho samotný předseda. Co si o tom má myslet samotný občan?
  2. Soudci a celé osazenstvo kolem soudů se vesele zaměstná samo. Budou se navzájem odvolávat k dalším instancím, případ si vracet zpět a stále dokola. To vše bez toho, že by to něco jiného, než právní marasmums, přineslo. Miliony z daní mizí schované za nekvalitními a nelogickými rozhodnutími. Ale žádný soudce nebude zbaven taláru navíc bez možnosti, aby byl kdy v budoucnu státem opět zaměstnán.

To co tu vidíme je vítězství byrokracie, zcela odtržené od obsahu, byrokracie, která jenom spotřebovává zdroje, aniž by cokoli pozitivního přinesla. Takže co, už se za svůj ústavní soud stydíte? Já tedy ano.
 
Středeční postřehy 29.5.2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 29 Květen 2019 05:20

Tak máme po Eurovolbách. Vzpomněl jsem si na citát "Kdyby mohly volby něco změnit, tak je dávno zakázali". Každému doporučuji se seznámit s tím, jak funguje Evropský parlament, Evropská komise a jaké mají pravomoce, a zda Europoslanci jedou zastupovat Českou republiku, nebo zastupovat velké frakce. To bude panečku prozření. A až budeme poslouchat zelené nápady z Bruselu na redukci emisí CO2, stálo by za to se zeptat, kdy se přestane celý ansámbl stěhovat mezi Bruselem a Štrasburgem a kolik tisíců úředníků, politiků a lobistů neustále lítá sem a tam. Jaké mají brebendy, atd... Pokud začít  s úsporami, proč nejdnou bruselští příkladem?

Skoro 30 let po pádu komunismu nemá Praha dokončený vnější obchvat. Každý, kdo jede např. od Hradce Králové nebo Liberce na jih,  musí přes Prahu a klíčové uzly, jako je Černý most, Lanový most nebo Barrandovský most si dříve či později řeknou o velkou opravu a pak doprava zkolabuje. V podstatě se nedá jezdit předvídatelně a je to jedna z největších ukázek neschopnosti politiků, kterou najdete.

Všimli jste si, že je dnes běžné a moderní platit daně jinde (kde ideálně neplatíte žádné), ale čerpat z benefitů ve společnosti, kde ty benefity ze svých daní zaplatili ostatní? Ani školství, ani zdravotnictví není zadarmo. Vzpomněl jsem si na to při článku s paní Kůrkovou (https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/karolina-kurkova-topmodelka-global-social-awards-moderovani-deti-syn-rodina.A190527_210459_lidicky_jfk). Paní žijící a evidentně platící daně (snad) v Americe by prý jednou chtěla poslat syna do školy do ČR. Nepochybuji, že bezplatně. Nechci hodnotit české školství, to stejné se děje i se zdravotnictvním, kdy chudáci vydělávající miliony jezdí za českým zdravotnictvím, ideálně po tom, co si zaplatí nějaké nejmenší odvody, či pojištění. Každý by si měl uvědomit, že to, co tu máme, vytvořili naši předkové svou pílí, potem a odříkáním. Je na nás, abychom v tom pokračovali, byť je to nepopulární a každý si raději užívá a zadlužuje se. Měla by platit parafráze "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" v pojetí "čerpej z plodů práce tam, kde platíš daně".

Médii proběhlo, že byl napaden p. Jakl. Vzpomeňme si na to, co se dělo při akci Feri a jeho parapet, na plamenné řeči politiků, neustálé rozhovory, atd... A co se děje teď - napovím, neděje se nic. Celé je to symptomatické - zastánci neziskovek, multikultisvěta, neomarxisté a tato skupina tzv. "dobrotrusů" neustále kvičí a zvyšuje své požadavky, každá záminka, každý útok, vše je povoleno. Z jejich pohledu, co může pán, to nemůže kmán. Vzpomeňte si na to při dalších jejich požadavcích.


Aktualizováno Čtvrtek, 30 Květen 2019 05:22
 
Návod jak diskriminovat přímo z Ústavního soudu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 04 Květen 2019 05:37

Vřele doporučuji přečíst si rozhodnutí Ústavního soudu ve věci hotelu, který požadoval po občanech Ruské Federace podpis prohlášení odsuzující onexi Krymu, jinak je neubytoval.

Ke stažení je zde: https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Vedouci_OVVP/Agenda_de_Portavoz/2-3212-18.pdf, je nutné vydržet a přečíst si na konci odlišné stanovisko Ludvíka Davida. Pro hlasovali V. Šimíček a K. Šimáčková (update: zřejmě, protože najít detail, kdo sedí v II. senátu se mi na stránkách ústavního soudu nepovedlo, a na Wikipedii je tam uveden p. Zemánek, pí. Šímáčková je zmíněna na parlamentních listech). Také doporučuji přečíst si jejich profily na stránkách Ústavního soudu. Obrázek je pak mnohem plastičtější.

Osobně cítím, že toto rozhodnutí bude přelomové. Vzpomeňte např. na nastrčené zájemce o pronájmy, které vysílala Šabatová a jak byli popotahováni všichni, kdo odmítli např. pronájem Romům. Nebo vzpomeňme hotel, který nechtěl ubytovat děti do určitého věku.

Nyní bude důležité správně aplikovat:

"Takto nazíráno považuje Ústavní soud za relevantní zejména následující okolnosti. Především, o diskriminaci by se jednalo, pokud by důvod odepření ubytovací služby stěžovatele byl nenávistný, zjevně svévolný či zasahující do důstojnosti jeho spotřebitele a rozlišující z některého z  podezřelých důvodů. Důvody, pro které si ubytovatel sám omezí potenciální klientelu, přitom mohou být různé a mohou se pohybovat na škále počínaje racionalitou a konče podivínstvím." ... "Podstatné je proto, že při hodnocení každého konkrétního případu je nutno si položit otázku, zda důvod pozitivní preference či negativního „odrazování“ hostů je racionální a třeba i ekonomicky odůvodněný a není motivován primárně nenávistí."

Aktualizováno Sobota, 04 Květen 2019 16:36
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 z 35