Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Role BIS ve Vrbětické aféře PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 22 Duben 2021 18:14

Dle mého názoru je zajímavá v celé vrbětické záležitosti role BIS. Vše se totiž neustále děje v rovině podezření a BIS se evidentně aktivně podílí na přilévání oleje do ohně. Jinak by se její ředitel Koudelka nevyjadřoval k vyhoštění Rusů a nechválil vládu. Např. zde.Co je to za vladu, která si nechá BIS takto přerůst přes hlavu. A ocenění Koudelky ze strany CIA také nesvědčí o tom, že největší Koudelkův zájem je Česká republika.

Kdybychom se bavili o trestním řízení, měla by platit presumce neviny a obvinění Rusů je tak bohužel po 7 letech spíše trapné, že celý státní aparát vč. bezpečnostních složek čeká na chvíli, kdy to vypadá, že by Rosatom mohl jít do výběrového řízení a v tu chvíli tu máme podezření... Podezření... Politici a ostatní mluví o víře v kvality BIS, o tom, že by si přece nevymýšleli... víra, to je náboženství. To je nezájem o důkazy a fakta.

Organizace jako je BIS, která má zajišťovat informace, se stává aktivním hráčem s nejasnými zájmy, která dramaticky ovlivňuje zahraniční politiku, hospodářskou politiku a bez jakékoli odpovědnosti. 
Pat a Mat zasahují ve Vrběticích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 18 Duben 2021 04:08

Načasování této operetky je poněkud zvláštní. Lidem je předložen příběh, jak Pat a Mat, agenti zahraniční zpravodajské služby, jsou super hrdinové, kteří jezdí po světě a plní úkoly. Tu přijedou otrávit Skripala nejjedovatějším jedem, ale ten přežije. Tu se přihlásí na prohlídku muničáku, zapíší se do knihy návštěv a nedlouho poté muničák vyletí do luftu. A ne jednou, po pár měsících ještě jednou. Asi jsou dva odložené výbuchy efektivnější. Co když ještě shodili Bidena ze schodů do letadla, a nebo upravují jeho videa tak, že vypadá jako stařeček s alzaimerem?

A načasování? Z českého pohledu, kdy tu byl týdny lockdown, Babiš, Hamáček a spol utratili za poslední rok stovky miliard, očkování nejde a volby se blíží... Na co šáhnou, to je v háji. Buzerace lidí už nefunguje...Pak tu máme dostavbu jaderných elektráren, další stovky miliard a Rusové mají asi technicky nejlepší projekt. AlHamajdo, Bábo, co s tím? Boudou té volbé a co když to neumíme otočit jak v těch státech za louží, že?

Z NATO pohledu tu máme zájem o další proxy válku proti Rusku. USA potřebují podpořit a role užitečných idiotů je asi to jediné, co česká vláda zvládne. Takže chceme asi bojovat s Ruskem do posledního ukrajince.  Navíc za poslední kšeft, kdy chceme nakoupit moderní americké vrtulníky, Ministerstvo obrany dostane pokutu za chyby ve výběrovém procesu půl miliardy a americká pěchota jako skoro jediný uživatel, kurňa proč, 20% těchto vrtulníků vyřadí.... Kurňa borci, nemohli chvíli počkat...

Podívejme se i na politickou scénu a neschopnou opozici. 7 let po události vytáhne Babiš obvinění, že máme podezření, že Rusové stojí za Vrbětickým výbuchem. Podezření. A to celých 7 let nikdo nezkontroloval návštěvní knihu, což je podle všeho jediné vodítko? Ale všichni včetně opozice se staví do linie rusobijců, a Babiš i Hamáček jsou nyní hrdinové. Opozice hýká blahem.

Samozřejmě, pokud se západ jako celek rozpadá, nefunguje státní správa, nefunguje ani objednání a dodání vakcín proti covidu, všichni se zadlužují, frčí BLM a při pohřbu prince Philipa padne dotaz, zda tam není moc bílo, tak se takové balonky společného nepřítele hodí. Ostatně větší trest je na západě za nedokázanou nadávku, než za rozbití a frakturu lebky - viz fotbal.

EU také moc neválí, samá buzerace, zákazy, vše pro vládu menšin a neziskovek... To také na východě oblibu nezískává. Na západě jsou lidí stádnější, tam to frčí lépe.

Takže vidíme, jak moc všichni potřebují vnějšího nepřítele, aby odvedli pozornost, případně aby utáhli ještě více kohoutky svobod.

A pokud by náhodou Pat a Mat ten výbuch zajistili, měl Babiš předstoupit ne s podezřením, ale neprůstřenými důkazy a ne s touho chabou pohádkou, která ale na čas zabaví rusobijce a sníží tlak na zcela viditelnou neschopnost stávající vlády. Ale to se nestalo a nestane. Měli 7 let na najití důkazů a nestačilo to.Aktualizováno Neděle, 18 Duben 2021 04:38
 
České soudnictví - dostanete méně za vraždu, než za řeči na Facebooku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 18 Březen 2021 19:52

Když jsem se dočetl, že nějaký chlap dostal za příspěvek na Facebooku 6let, nevěřil jsem. Ale už je toho na alternativních webech více, včetně komentářů, takže se můžeme seznámit s tím, co vymyslel soud v Brně.

Že pán, který byl souzen, není nějaký Einstein je vidět z jeho nicku "SSman", přesto za větu: „Jak jim chutná jejich medicína. Dobrá práce???!" jako reakci na útok na kostel na Novém Zélandu předčí i komunistické rychlokvašné víkendové soudce z lidu v padesátých letech.

Smyslem trestu ve společnosti, kde existuje něco jako předvídatelnost práva, je předvídatelnost a proporcionalita. Smysl trestu a jeho poměr musí chápat i babička v Horní Dolní Lhotě. Není proto možné, aby migrant, který znásilní a okrade holčinu dostal 4 roky a někdo za tuhle větu 6 let nepodmíněně. Nejvíce to svědčí o tristní kvalitě soudců a vůbec právního prostředí.

Pár porovnání toho, jak soudí justice, pro nastavení laťky je např. v článku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zabiti-duchodce-3-5-roku-Psani-na-internet-6-let-Zacalo-povstani-proti-soudu-657666

Jediná šance, jak soudní prostředí kultivovat je, že jakmile se objeví takový rozsudek, tak by měl skončit jak soudce/soudkyně, tak žalobce/žalobkyně a měli by dostat doživotní zákaz působit ve svých pozicích, a vůbec v právní oblasti.  Tyto rozsudky totálně rozvrací předvídatelnost práva a vůbec směřují k omezení svobody slova a mají dopady do významné nedůvěry ve stát.


Přesto ještě jedno porovnání :

"Příspěvkem na Facebooku, v němž zastupitel středočeské Jesenice Martin Lang mimo jiné uvedl, že Miloš Zeman je „druhý Hitler a je potřeba podřezat ho jako svini”, se podle středečního rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 politik nedopustil trestného činu, ale maximálně přestupku."

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/nemam-potrebu-se-mu-omlouvat-rekl-u-soudu-byvaly-politik-ktery-psal-o-podrezani-zemana-40324773


Aktualizováno Čtvrtek, 18 Březen 2021 20:18
 
Sputnik pokračuje PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 10 Březen 2021 16:37

Ještě že nás ti Rusové zásobují tématy, jinak by se ukazovalo mnohem víc a víc, jak to tu vedeme od deseti k pěti. Momentálně probíhá boj ne o to, zda Sputnik, nebo jiné vakcíny fungují, ale zda je politicky v pořádku očkovat produktem z Ruska. Máme tu síly novodobé reakce:)

Argumentace schválením od Evropské lékové agentury EMA je zcela liché. A to z toho důvodu, že při očkování kteroukoli stávající politicky akceptovatelnou vakcínou vám dají podepsat papír, kde se fakticky vzdáváte možnosti soudit se při jakýchkoliv problémech. To samé je ve smlouvách mezi EU a výrobci vakcín. Pokud by ten proces schvalování EMA nad stávajícím portfoliem vakcín byl v pořádku, tak se neřeší, zda vakcínou Astra Zeneca lze očkovat lidi nad 65 let, jaká je účinnost a podobně.

Od této politické reprezentace nic kloudného nečekám a platí to pro celý parlament a dvojnásob pro senát a vládu. Ale místo aby se vše nastavilo na získání a případně ověření vakcín vlastními silami, tak se stylizujeme do role poddaných, kteří musí čekat, až pánové a dámy v Bruseli něco vymyslí, schválí a milostivě dovolí. To samé je u zkoušení alternativních léků. To snad není možné dělat studie, sdílet výsledky, porovnávat je? To jsme opravdu nesvéprávný národ? Nebo jsme národ hlupáků, že za nás musí myslet jiní?

Dostali jsme se do stavu, kdy lůza tleská vedení státu, které funguje jenom na bázi dojmologie, demagogie a marketingu. Běda každému, kdo chce použít mozek.

 
Další zbytečná buzerace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 28 Únor 2021 19:38

Tak tu máme další zbytečnou buzeraci lidí. Nejde o to, že by s Covidem nebyly problémy, jde o to, že neexistuje žádný plán. Ani špatný, ani dobrý, zkrátka nic. Ani Babiš, ani Hamáček, ani ty tisíce úředníků co si hoví na ministerstvech nemají vůbec žádný plán. Neexistují žádné pořádné statistiky, neexistují žádné výzkumy šíření koronaviru např. ve školách, obchodech,... Jedno velké nic. Jediné, co existuje, to jsou pocity a dojmy. A na pozadí peníze, kompenzace, dluhy všech, levné krachující firmy,...

Úředníci nejsou schopni přeložit jednoduchý anglický text a tak nařídí 2 chirurgické roušky přes sebe. Lidi rok fungují s rouškami, co si buď ušili, nebo co si koupili a vláda jim nyní nařídí čínské FFP2 respirátory, které si lidi musí schánět - běžná cena je nyní kolem 30Kč a sehnat je zas tak jednoduché není. Nebavím se o Praze. Kde jsou dodávky českých firem, proč nejsou preferovány české nano-roušky? V obchodech jsem viděl jenom čínské.

Takže to se tak banda diletantů v pátek večer sejde a vyhlásí lockdown od pondělí a zavřou lidi do obcí na tři týdny. A co bude jako potom? Ne každý může poslat své rodiny do Dubaje - jestlipak se již rodina A. Babiše vrátila, aby zde zavření čekali zavření na konec lockdownu? Takže se pak tihle a další výletníci vrátí, ostatní zase vyrazí ven... A za 14 dní po lockdownu je tu další mutace, protože samotný lockdown vůbec nic neřeší, když lidé chtějí cestovat a nevidí žádný progres na straně státu.

Proč nejsou porovnávána opatření v různých státech? Proč se válí vakcíny po skladech? Proč se zastavil vývoj české vakcíny? Proč se neřeší třeba ruský Sputnik? Všude napříč vládou, politiky a úředníky je vidět, že hledají důvody proč něco nedělat, než aby hledali cesty, jak něco vyřešit, posunout... Kdyby chtěli řešit třeba zmíněný Sputnik, nic nebrání SUKL napsat Rusům, ať dodají podklady. To se ale nestalo a nestane. Stávající stav zkrátka některým vyhovuje.

Když jsem potřeboval 2 týdny zpět test, nejblíže to bylo možné za týden, nakonec jsem v blízkém městě sehnal po pár dnech na ORL aspoň 15 minutový test. Po roce koronaviru, kdy základem je rychlé testování... Jiný svět je Praha - běžný pražák v podstatě kromě zavřených vybraných obchodů nic nepozná, Praha je velká a v jejím rámci omezen pohyb není. Je tu i dost nemocnic, odběrových míst, atd...

Lidé se nyní můžou těšit na 25000 policistů, 5000 vojáků a další asi stovky příslušníků Celní správy. To vše posílá vláda na buzeraci lidí, aby lidem vtloukli do hlavy, že mají znát hranice obce, hranice kraje a vůbec držet hubu a krok a doufat, že Covid zmizí, protože tahle vláda a byrokrati to zkrátka jinak neumí.

A ti, co pracují z domova, se mohou těšit, návrh Vystrčila z ODS (předseda zbytečného Senátu a místopředseda dnes již levicové strany ODS) je, aby lidé, co pracují z domova, kromě daní odevzdali třeba 30% mzdy těm, co sedí doma a nepracují (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-vystrcil-predseda-senatu-koronavirus-partie-cnn-prima-news.A210228_142442_domaci_flo). Takže pokud je to tak skvělý nápad, může začít stát tím, že sebere 30% platu úředníkům a politikům. Mimochodem, když započítáte všechny odvody, DPH ve zboží a vše, tak zhruba polovinu již nyní odvedete státu.

A jedinou snahu, kterou u politiků vidíte, to není šetřit, ale buzerovat lidi a snažit se je ještě více oholit.

Osobně si myslím, že za tím jsou opět peníze. Jednak na těch stovkách miliard dluhů někdo vydělává, spousta firem, hlavně těch menších a lokálních půjde do kopru a budou snadnou obětí mezinárodních firem. Krachující hotely budou taky za babku,... Příležitost pro vybrané.

Jak jsem již psal výše, nikde nejsou statistiky, že by se covid významně šířil například v obchodech, ale ty byly zavřeny. O Škodovce napíšou, že má skoro 700 nemocných (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odbory-skoda-ma-temer-700-nakazenych-covidem-ctvrtina-pribyla-za-tyden-144192), ale pochopitelně tak velkého hráče nezavřou.

Takže jak z toho? Nevím. Když se podívám po politických stranách, tak je to děs a bída. Lidé si budou muset uvědomit, že volením těch největších looserů, vůbec zanevřením na politický život a soutěž ideí škodí hlavně sobě. Co čekat od lidí, kteří jdou do politiky jenom proto, že nikdy nic nedělali a vlastně nic neumí - např. Hamáček nikdy v životě nepracoval, celoživotní politik. 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 z 43