Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Vláda amatérů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 09 Březen 2022 20:10

Dnes jsem měl silnější pocit návratu do komunistické éry, více než kdy jindy. A stačilo tak málo. Cena nafty už běžně překračuje 50 Kč/. Dnes jsem viděl na cca 5 pumpách cenu kolem 52Kč, benzín levněji, kolem 49 Kč/l. Stačilo týden, a sem se dostala cena z cca 34 Kč/l. Ale dorazil mě článek na iDnes, kdy nás vláda vyzývá, abychom šetřili palivy, protože je kupujeme z Ruska a platíme za ně. A když je nebudeme kupovat, nebudeme platit a Rus se bude mít hůře. Ten si bude moci jezdit, jak bude chtít. My jako formu protestu přecházíme na pěší dopravu, likvidaci ekonomiky, protože dle této vlády je správné mít ztráty a uskromnit se. Jsme totiž v té ekonomické válce a tam jsou oběti. Oběti ale ponesou občané. Jakékoli řešení je prachsprostý populismus.

Bylo by prima, kdyby šli politici příkladem a vypnuli si topení a jezdili jenom veřejnou dopravou. Protože vám o tom, že budete chudší káže někdo, kdo žije z eráru a daní. A zcela kouzelné, pro tuto vládu symptomatické je, že řešení drahých energií považují za populismus.

Navrhuji, aby si každý, kdo tyto nýmandy volil, dal facku a styděl se.

A bylo by taky vhodné, aby z nás přestali dělat debily. Protože to my jsme uvalili sankce na Rusko, ne naopak. Za prohlášení níže by se nemusel stydět ani Husák.


„Vláda v posledních dnech intenzivně řeší, jak reagovat na ekonomickou válku Vladimira Putina proti České republice a zemím EU. Tato válka má jediný cíl. Rozvrátit jednotu v České republice, rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti,“ napsal na Twitteru předseda vlády.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/omezte-spotrebuj-pohonnych-hmot-vlada-ekonomicka-vlada-s-putinem.A220309_170313_domaci_kop


Další perly:

„Nemůžeme dělat rychlá řešení, ke kterým nás vybízejí populisté,“ řekl premiér v narážce na návrhy opozičního ANO, aby vláda zastropovala ceny pohonných hmot a zrušila dočasně DPH na elektřinu, plyn a teplo.
„Když jsme v ekonomické válce s Putinem, není možné, abychom neměli ztráty,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/omezte-spotrebuj-pohonnych-hmot-vlada-ekonomicka-vlada-s-putinem.A220309_170313_domaci_kop

Aktualizováno Středa, 09 Březen 2022 20:27
 
Cenzura je tu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 26 Únor 2022 07:08

Včera bylo oznámeno, že se NIC.CZ a vláda dohodli, a začali cenzurovat vybrané weby, které jsou údajně proruské. Do večera byly o blokaci dalších webů požádany další společnosti poskytující internetnové služby.


Kromě blokování osmi proruských webů, které oznámil správce české národní domény CZ.NIC, žádá o zablokování širšího seznamu stránek také armádní Národní centrum kybernetických operací (NCKO). Vyplývá to z informací, kterou dnes večer poskytovatelům rozeslal peeringový uzel NIX.cz

NCKO podle něj žádá operátory o zablokování celkem 22 webů: Ac24.cz, aeronet.cz, Ceskobezcenzury.cz, cz.sputniknews.com, Cz24.news, Czechfreepress.cz, Eurabia.cz, Exanpro.cz, Infokuryr.cz, narodninoviny.cz, Novarepublika.cz, Nwoo.org, Pravyprostor.cz, Protiproud.cz, Prvnizpravy.cz, rukojmi.cz, Skrytapravda.cz, Slovanskenebe.com, Svobodnenoviny.eu, Svobodny-vysilac.cz, Voxpopuliblog.cz a Zvedavec.org. ...

„V současné době také komunikujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu a máme od nich předjednáno, že v případě naplnění tohoto opatření nevidí porušení pravidel síťové neutrality. Písemné vyjádření bychom měli obdržet v pondělí,“ dodává NIX.

Zdroj:https://www.lupa.cz/clanky/cesko-v-hybridni-valce-vlada-vyzyva-k-cinu-armada-zada-operatory-o-blokovani-proruskych-dezinformacnich-webu/


Takže se kluci a holky, co mají ten jediný správný názor rozhodli jiné názory a informace cenzurovat. Bohužel nemohu říci, čím si to ty servery zasloužily.  Znám Novourepubliku, kterou provozuje stávající Europoslanec Ivan David (minimálně je vlastníkem domény) a tam se vyjadřoval k dění v EU. A to velmi kriticky. 

Ať si již o těch webech a co na nich bylo myslím cokoli, tak v demokratické a svobodné společnosti je cenzura nepřípustná. Česká republika není ve válečném stavu, žádný soud nerozhodl, že ty weby a jejich konkrétní články porušují nějaký zákon a mají proto být zakázány. Bylo to rozhodnutí aktivistů na růzmých pozicích, které jim umožnily technicky tu blokaci udělat.  Dneska jsou cenzurovány weby, které byly údajně proruské. Co to ale znamená? Přinášely snad informace z Ruska? To ve válce je, takže lze předpokládat, že zprávy cenzuruje, minimálně ty z Ukrajiny. My jsme ve válce, že se tu cenzuruje? Tady se cenzuruje pro jistotu, aby snad někdo nezískal informace, které získat nemá. Nebo se ty weby jenom nehodí, protože třeba přinášly ruský pohled na celou událost? Jak si pak kdokoli může udělat obrázek, pokud bude zpřístupňována jenom ta jediná a správná pravda? Jak může vůbec fungovat nějaké soužití národů, pokud informace o motivech jejich konání jsou cenzurovány? Skutečnost je taková, že mají obavu, že by ty weby mohly nahlodávat tu jedinou správnou pravdu. Je to skoro stejný hřích, jako nevěřit na vedoucí úlohu strany za komunismu.

Že se jedná o totalitní praktiku plně srovnatelnou s komunisty můžeme ukázat na historických paralelách. Na den přesně, 25.2.1948 zaznělo:

"Reakce, která chystala a připravovala právě v této době rozhodný úder proti našemu lidově demokratickému řádu, byla sama odražena a poražena. Bdělost, ostražitost a pevná bojová vůle našeho lidu způsobily především tuto porážku reakce. Jednota našeho lidu, jednota dělnické třídy, jednota dělníků, rolníků, živnostníků a inteligence to byla, která našemu národu dala dostatek sil, aby v zárodku, během několika málo dnů zmařil úklady a spiknutí reakce."

"Nyní, kdy každý útok reakce je odražen, vrátíme se opět ke své práci, ke své budovatelské práci na splnění dvouletky, ve které práce bude o to radostnější, že již tam budou v míře daleko menší, než tomu bylo dosud, rozvratnické a sabotážnické živly. Je potřeba, soudruzi a soudružky, nyní, když vůle našeho lidu byla tak slavně prosazena, znovu se semknout v mohutné pracovní úsilí, abychom překonali veškeré obtíže, které před námi stojí, a abychom vybudovali z naší republiky, oproštěné od reakcionářů, šťastný domov všeho pracujícího lidu."

Ano, i naši kluci a holky z Demobloku a ti další "svazáci" s jedinou a správnou pravdou se chovají zcela shodně s komunisty.

Výše uvedený citát pochází od Klementa Gottwalda (zdoj a link na celý proslov https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Anor_1948).


A k cenzuře, už od doby Covidu je český právní řád pouze takový seznam doporučení, ze kterého se bere jen to, co se hodí. Nehodící se škrtněte a pokračujte dle svého uvážení. Vydáte nezákonné opatření? Nevadí, vydáte ho znova.

Máme tu vedle Ústavy i Listinu základních práv a svobod, ta obsahuje

Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Každý z těchto bodů zavedená cenzura porušuje.


Historie je zkrátka humorista. Vyměnila kulisy, dodala nové technologie, vyměnila lidi, ale vlastně i ti komunisté se považovali za demokraty a posunula ručičky času o 74 let.

Takže bychom měli začít studovat, co následovalo po roce 1948 s těmi, co s komunisty a Gottwaldem nesouhlasili. Nakročeno to má nyní úplně stejně.
Aktualizováno Sobota, 26 Únor 2022 19:42
 
K dění na Ukrajině PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 24 Únor 2022 19:34

Nutno říci, že stávající situace, kdy Rusko vtrhlo na Ukrajinu, je překvapivá. Když se ohlédneme zpětně, je ale zřejmé, že situace k tomu směřovala, akorát si málokdo uvědomoval míru ruské frustrace na fakt, že všechny jeho požadavky byly přehlíženy a bagatelizovány. A ten, kdo to nejvíce nakonec odnese, je Ukrajina. Když jsem tvrdil, že Západ a Rusko budou válčit do posledního Ukrajince, nebyl jsem dalek od pravdy. Míra podpory Ukrajiny se také ukáže. Slova versus hmotná a ekonomická pomoc - uvidíme.


Co situace předcházelo?

Začátek hledejme kolem roku 2014, kdy na Ukrajině smetla barevná revoluce legální vládu, která odmítla podepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Během revoluce došlo i k pogromům na Rusy a vznikly odtěpenecká území na Donbase. Koketování Ukrajiny s USA stálo Ukrajinu Krym, protože Rusko mělo obavu, že námořní základna v Sevastopolu se stane americkou základnou. Zelení mužíčci a referendum přiřadilo Krym k Rusku. Použit byl argument na sebeurčení, který před tím zafungoval v Kosovu. Na Rusko byly jako obvykle uvaleny sankce. Ty sice vedly k velkým problémům v některých programech, ale také pomohly k osamostatnění v jiných oborech, jako je potravinářství. Minské dohody, které měly situaci stabilizovat a udělit více práv a samostatnosti odštěpeneckým oblastem nebyly Ukrajinou nikdy naplněny. A zde hledejme velký moment, který nás dovedl ke dnešní situaci.

Západní státy Ukrajinu do plnění Minských dohod netlačily, byť měly jejich plnění garantovat. Začátkem roku 2022 začala Ukrajina veřejně tvrdit, že Minské dohody jsou pro ni likvidační a plnit je nebude. Rusko se snažilo získat bezpečnostní záruky, ale v podstatě se mu západ vysmál. Rusko sice s velkým úsilím navzdory sankcím USA dokončilo Nord Stream 2, ale Německo pod různými záminkami odsouvalo certifikaci a jeho spuštění. Mírná zima zdánlivě zmírnila závislost Evropy na ruských energetických surovinách, že se Lipavský radoval, jak Evropa plyn nepotřebuje. Tlak na Rusko se neustále stupňoval a všichni dávali najevo, že se s ním jednat nebude. Amerika by ráda natlačila do Evropy svůj zkapalněný plyn a tak jí tlak na Rusko vyhovoval.

Dle mého názoru se v Rusku situace zlomila, když Ukrajina prohlásila, že odstoupí od Budapešťského memoranda. Ukrajina se snažila mohutně zbrojit a představa v Rusku, že bude mít jaderné zbraně a přitom jde již nyní tvrdě do odštěpeneckých území, kde žijí převážně Rusové, byla neakceptovatelná. Stejně tak deklarovaná snaha Ukrajiny vstoupit do NATO. Přičtěme si, že ne NATO, ale přímo USA budou mít na Slovensku 2 vojenská letiště. Pocit smyčky kolem krku musel v Rusku sílit. Pokus o převrat v Kazachstánu také nebyl určitě náhoda a byl to další prvek v řetězu událostí, kdy ruský pocit ohrožení sílil.

Z Ruského pohledu, předpokládám, byli vnímání jako partner, se kterým se nikdo nebaví a jehož zájmy nejsou reflektovány a navíc jsou okatě přehlíženy. Snaha jednat s USA o požadavcích (z nichž byla část evidentně přehnaná, ale tak to při vstupu do jednání bývá) byla také ze strany USA shozena ze stolu.

Dle mého názoru to vedlo k frustraci. Bohužel bezpečnost se musí řešit s ohledem na všechny účastníky. Není bezpečnost jenom pro některé, protože se nám jiní nelíbí.

I v Čechách jsme jeli na protiruské vlně - od agenta s ricinem, přes Vrbětice, u kterých pořád nebyl předložen žádný důkaz o ruské účasti. A dnes už nikdo ani žádný chtít nebude. První, co ve válce umírá, je totiž pravda.

Celkově tedy západ dle mého diplomaticky selhal. Bohužel platí několikrát podtržené, že EU i USA řídí politici třetí kategorie, kteří nejsou předvídaví a neumí diplomacii. Ostatně osazenstvo českého ministerstva zahraničí je toho důkazem.


Jaká je situace nyní?

Již před cca týdnem se ukrajinští oligarchové sbalili a utekli. Jistě mají vyvedené i peníze a vracet se asi nehodlají. Za posledních  30 let klesla populace Ukrajiny z cca 52 milionů obyvatel na cca 41 milionů. Velmi tomu pomohl exodus mladých. Vždyť jenom v ČR žije cca 200.000 Ukrajinců. To bohužel neznačí, že by Ukrajinci chtěli především rozvíjet svou zemi a kromě demonstrací Ukrajinců v zahraničí nelze očekávat, že se miliony exulantů seberou a půjdou bránit stát, který je vnitřně rozpadlý a prolezlý korupcí a z něhož kvůli tomu utekli.

Z uveřejněných informací to vypadá, že se Rusové snaží maximalizovat škody na vojenské infrastruktuře, ale vyhýbat se civilním obětem. Rozsah útoku je obrovský, v podstatě bylo napadeno celé území Ukrajiny. I když budou minimalizovat civilní škody, každý voják na každé straně má rodinu, příbuzné a smrt způsobí hluboký zármutek, třeba i včetně chutě na odplatu. Lze očekávat, že část obyvatel bude spíše s Ruskem, protože bude očekávat stabilitu, část obyvatel to vezme jako zradu Ruska a stanou se z nich noví nepřátelé, a část obyvatel Rusko nenáviděla již nyní.  Extrémně protiruská část, řekli bychom Banderovci, ti jsou opravdu silně nacionalističtí a pronásledovali Rusy již nyní. Azov a další militanti byli dle mého názoru za odmítnutím plnění Minských dohod a ukázalo se, že Ukrajina nevládla nad ozbrojenými skupinami na svém území.

Ukrajinská vnitřní politika nenašla a ani už asi nenajde v dohledné době nějaký balanc ve vztahu k Rusku.

Pokud Rusko sebere Ukrajině přístup k moři a bude do oblasti investovat, lidé budou posuzovat především stabilitu a životní úroveň. Vzhledem k tomu, co Rusko vsadilo, nečekám, že tam dosadí loutkovou vládu, ale že se pokusí přidat dobitá území k Ruské federaci.

To, co z Ukrajiny zbude, bude pod hrozným tlakem. Jednak vnitřně - politicky bude neprůchodné se s Ruskem dohodnout. Kdokoli s tím přijde, toho odstřelí. Západ ale také Ukrajině moc nepomůže. Dodávky zbraní jsou sice hezké, ale kvalitu života lidí tvoří především stabilita a ekonomika. Ukrajina si tak nakročí k občanské válce, protože vnitřní pnutí bude velmi velké. Upřímě nevím, jak toto může dopadnout, protože nevěřím, že tam Rusové dovedou někoho dosadit a udržet u moci.


Co se bude dít dále?

Už nyní můžeme označit za vítěze Ameriku a Čínu. Prohrála nejvíce Ukrajina, pak Rusko a Evropská unie. V globálním světě to opravdu projela i Evropa, i když to málokomu dochází.

Ukrajina skončí rozdělená, ekonomicky zničená a bez výhledu na zlepšení v dohledné době. Pochybuji, že využije možnosti vše oligarchům znárodnit (stejně jako krysy utekly) a nastavit tvrdý reformní režim. Západ se pokusí nejspíše zprivatizovat co půjde a na zbytích vydělat. Ukrajině by svědčila neutralita a soustředění se na ekonomiku. Jedna věc je ale můj názor a možná teorie, druhá je možná realita a emoce, které Ukrajinci zmítají.

Rusko bude čelit sankcím a bude se muset více orientovat na Čínu. Velké zásoby deviz mu nějakou dobu vystačí. Je tu ještě varianta, že čím tvrdší bude nyní, tím snadněji se mu bude vyjednávat později. Putin navíc může vše vzít za rok dva na sebe a jak pak bude západ reagovat na novou vládu?  Bude platit dědičná vina? Být Putinem, tak již připravuji nové kádry. V jeho věku mu pak bude stačit odejít na bezpečný odpočinek.

Evropská unie směřuje do energetické krize. Tato krize bude znamenat nedostupnost energie a její vysokou cenu. To Evropu významně poškodí na světovém trhu, protože se stane nekonkurenceschopná. Ano, životní úroveň klesne. Stávající inflace je teprve začátek. To by si měli všichni štváči do války uvědomit. Nyní se sklízí posledních 8 let neschopné politiky. Doufejme, že to sestřelí i Green deal, což by mohl být snad jediný pozitivní moment. Na druhou stanu spíše čekám jeho urychlení pod vlajkou nezávislosti na Rusku. Teď se to bude lépe prodávat obyvatelstvu...

Jediný, kdo se raduje, je USA a Čína. USA přijdou o konkurenci. Více místa pro dolar a americký vliv a zboží, především zbraně. Čína bude pro Rusko více důležitá a bude si moci diktovat. Navíc Čína sílí a pozorně sleduje reakci na útok, protože tu pořád máme téma Taiwanu a jednotné Číny.

Bezpečnostní situace se dnes významně změnila a uvidíme, jak se vyvinou další dny. Můžeme doufat v rychlé dosažení nějakého statusu quo a zahájení jednání. Výsledek bude ale pro Ukrajinu v každém případě brutální.

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Únor 2022 20:58
 
Pralesní liga politiků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 17 Únor 2022 17:56

Bohužel zde nevládne pvní liga politiků, ani druhá, nebo třetí, ale nějaká pralesní. Primárně jde o kvalitu osobností, vize a morální integritu, nic z toho tu není. Přesvědčíte se o tom každý den - ať již snaha protlačit pandemický zákon za každou cenu, za kritizování obstrukcí, které Fiala ještě před pár lety obhajoval, za kritizování šibenic, které nevadily proti Babišovi, ale hrozně vadí proti stávající koalici. Uveřejnění adresy poslanců je to problém demokracie a je třeba to řešit jako šíření nenávisti, ale když to udělali Babišovi, byl to problém Babiše.

Tito politici a jejich podporovatelé ovládli double thinking a double speech. Nic není nemožné.

Nýmand jako Lipavský pak nepřekvapí prohlášenímí, že "Putin dal Evropě vánoční dárek. Ukázal, že ruský plyn nepotřebuje." Jistě, že nepotřebuje. Pokud Evropa nebude chtít topit plynem, nebo vyrábět např. v Německu v plynových elektrárnách elektřinu. A že nyní ruský plyn nejde nahradit v objemech a už vůbec ne ceně? To přece nevadí. Svazák Lipavský, s blembákem na hlavě a neprůstřelné vestě bude stát na ruských hranicích a vlastním tělem bude bránit invazi.  Jen ať ti přihlouplí čecháčci za energie platí, jako mnourovatí. Ať platí co nejvíce. Oficiální inflace je kolem 10%, tak ať pěkně pustí sádlo, co nabrali během  lockdownů.Lipavský bude bránit invazi, co neproběhla. Putin se asi zalekl termínů, kdy má útočit a udělal si špatně křížek v kalendáři. Snad americká kolona mířící v těchto dnech východním směrem  nebude poražena D1.Snad to zvládne aspoň na Slovensko. Na Slovensku se rozhodli podepsat obdobu zvacího dopisu a nabídli 2 letiště Spojeným státům. Samozřejmě, bez nějaké veřejné diskuze, ta nebyla potřeba. Dělají to ti správní kluci a holky s tou správnou stranou. Historické reminiscence na šedesátá leta jsou jen náhoda...
Aktualizováno Neděle, 06 Listopad 2022 12:05
 
Pokrytci vpřed PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 02 Únor 2022 18:11

Nedá mi to, než poukázat na neskutečné pokrytectví, které nás obklopuje. Hodně je toho vidět na dvou tématech - Ukrajině a ceně energií.


Ukrajinský konflikt se nyní snaží rozdmýchat hlavně USA. Koneckonců, je to dost daleko od hranic a z pohledu zpoza louže je tam spousta benefitů, od zvýšení závislosti Evropy na USA, po vázání Ruska.

Na jednu stranu se dozvídáme, že přes nás přejede největší americký konvoj 700 aut směrem východ, dále že Ukrajina vlastně nechce dodržovat Minské dohody,ale Rusko je agresor, pokud má na svém území u hranic své vojáky. Double thinking a double speech z Orwella jako vyšíté. Každý, kdo vidí toto pokrytectví je dnes ruský troll.

Hraje se tu pokrytecká hra, kdy reálným zájmem západu je rozbití Ruska a přístup k surovinovým zdrojům. Konec konců ve studené válce východ prohrál, a z většiny zemí bývalého východního bloku se stali vazalové USA  a  ekonomicky Německa. Hlavně se staly ekonomické krmelce, u kterých se pasou západní státy. Vše zprivatizováno, rozkradeno, rozdáno. Stovky miliard mizí v dividendách každý rok pryč. A to stejné se chce od Ruska.

Nyní máme v Čechách snad nejdražší plyn v Evropě a velmi drahou elektřinu.Jsme stát, který svou elektřinu účetně vyveze a pak ji násobně dráž koupí zpět a prodá hlupákům obyvatelům. Chováme se jako blbci. Trošku to připomíná dobu SSSR, kdy raději vyvezli jídlo, než aby ho dali vlastním, i za cenu hladomoru. My děláme to samé s elektřinou, finančně krmíme Němce, kteří své elektrárny zavírají, ale bez našich dodávek by měli větší riziko blackoutu. Regulérně podporujeme spekulanty jak s energiemi, tak s emisními povolenkami. Hanba nám.

Uvidíme, až přijdou účty za elektřinu, jak budou lidé spokojeni, až si budou moci říci, že desítkami tisíc navíc nakoupili ruský plyn draho, a podpořili jak Rusko, tak Německo. Jaká čest.


Ale dočteme se v médiích i o hrdinech. Tisíce kanadských řidičů protestovaly proti segregačním kovidovým opatřením. Hrdinný premier Trudeau se ukryl, nikdo neví kam, ale nenechá se zastrašit.

A nezapomeňte, rasisti jsou jenom běloši. Holocaust byl věcí bělochů...


Zdroje:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajina-nechce-plnit-minske-dohody-zapad-ji-do-nich-nema-nutit-40385732

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3437042-skoro-dva-tisice-vojaku-a-700-vozidel-ceskem-projede-zrejme-nejvetsi-americky-konvoj

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kanada-protest-justin-trudeau-koronavirus-kamiony-ottawa.A220201_144847_zahranicni_dtt

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/holokaust-byl-mezi-bilymi-to-neni-rasismus-whoopi-goldbergova-v-televizi-premyslela-nahlas-40385789
Aktualizováno Středa, 02 Únor 2022 18:44
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 z 47