Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Tak vypadá změna PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 11 Leden 2022 18:57

Nevím jak voliči té slavné pětikoalice hodnotí její dosavadní působení, ale když vidím, jak fungují, tak je člověku nevolícímu tuto bandu spíše špatně od žaludku, protože je vidět jen ubohost, zmar a snaha udat co nejvíce kámošů u korýtka. A to překonali neschopného, či všehoschopného Babiše, a to je co říci.

Pekarová vyzývá Maďary k výměně Orbána, obecně torpédují V4 a odpor proti výmyslům Brusele, Fiala mluví a neříká nic, ale tlemí se jakoby státnicky. Hlavně držet linii s Bruselí. Někteří asi učůrávají blahem, že nemluví směsí češtiny a slovenštiny. Poslanec Farský si jede na 6-8 měsíců na ideové školení do USA se slovy, že výplatu, tedy naprosto zbytečné náklady nás všech, bude posílat neziskovkám, které už sponzorujeme dotacemi. Asisteni ale budou makat za něj. A v rámci Green Dealu a boje proti CO2 bude na schůze z USA létat.

Vláda dále vymýšlí pracovní karanténu, Covid už asi tolik nedrtí, a Covid pozitivní (na základě antigenních testů), nechť jsou v karanténě v pracovním procesu. Navíc očkujme co nejvíce, než celý covid business skončí. Testů plné sklady, tak je udat. Což jsem zvědav na ty, co se živí rukama, ne sezením v kanceláři, jako vláda, jak budou s tím do teď smrtícím covidem vyžadujícím závěry okresů, lockdowny, izolace a další opatření makat. Očkovat se totiž také stále musí, i když vakcínou proti jiné mutaci, ale je jasné, že když se to objednalo, přece se to nevyleje. A protože kámošů, co chtějí koryta z eráru, je moc, máme tu inflaci nejen peněz, ale i množství politických náměstků, jejichž náplní je netuším co. Asi nějaká forma politruků, aby dohlíželi na rozdělování peněz mezi všechny partaje. Přecejnom nakrmit 5 stran co nebyly u koryta kolik let, je poněkud výzva.

U energií jen zmar a houšť. Že by se řešil levnější nákup např. plynu z Ruska, to ne. My ten ideo boj proti Rusku zkrátka povedeme, ať to stojí občany, co to stojí. My na to totiž máme. Konec konců, platí to lidi a ti tu bandu do vedení státu dostali, takže všechno je cajk...


Takže tu máme tu změnu! A to ještě vlastně nezačali. 
Vstupujeme do roku 2022 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 01 Leden 2022 16:32

Máme tu první den nového roku a všichni si přejme hlavně zdraví. Ale již nyní je jisté, že to nebude snadný rok.


V oblasti zdraví stále téma Covid

Jednak nám virus mutuje, druhak je kolem něj tak velký business, že to hned tak neskončí. Tvůrci vakcín a testů se ukázali jako geniální, pokud to vše vymyšlené na wuchanskou variantu viru funguje i na rozmáhající se variantu omikron. Zvládalo to již Deltu, Deltu plus a možná jsem něco zapomněl.  Lidé si jdou pro třetí dávku, zazněly již i návrhy na pravidelnou vakcinaci několikrát ročně. Spustila se vakcinace dětí, které s covidem nemají v 99,9 % žádný problém. Lidé přistoupili na hru "Na tečku", kdy jim úřednictvo vypíná, či prodlužuje bumážku na sportoviště, restaurace, cestování... Segregace vesele pokračuje. Přesto se vysoce proočkované státy potýkaji s nákazou, která ale v nové mutaci zasahuje lidi podstatně mírněji. Přesto stále velký tlak na to udat "wuchanské" vakcíny, testy a stále testovat...

Uvidiíme, jak uvedený model všichni ocení po x-té dávce, kdy platnost očkování bude pár týdnů a pokud se nepřeočkují, spadnou mezi neočkované bez ohledu na protilátky nebo to, že se do té doby neustále očkovali. Jednou tuto hru začali hrát, a nebude jednoduchné vystoupit. Druhak je tu stále otázka protilátek, které vlastně nikoho moc nezajímají, protože soudružská matra je očkování a prohlášení, že po očkování je lepší ochrana, než po prodělání nemoci.

Zde je třeba zmínit jednu věc. Covid je do určité míry abitrární nemoc. Sám jsem jej prodělal, a ne zrovna snadným způsobem, ale obecně je člověk za nemocného prohlášen na základě PCR testu ze slin či stěru ze sliznice. Má ale dotyčný bezpříznakový člověk covid skutečně, nebo jen uvízl na sliznici a stěr probíhal ve chvíli, kdy ještě nebyl zlikvidován? Doktoři covid nevyšetřují a po dvou týdnech jste zase bez jakéhokoli vyšetření či návštěvy prohlášeni za zdravé. Stejně tak byli očkovaní dlouho úředně prohlášeni za bezinfekční, i když je dokázáno, že očkovaný může také šířit nákazu.

Z pohledu statistiky zde proto platí, že údaje lze sbírat a interpretovat téměř libovolně, protože máte vstupní data zatížená mnoha chybami a záměrnými? nedokonalostmi.

Covidová pandemie tedy skončí, jakmile skončí politický zájem. Virus tu ale s námi v nějaké mutaci zůstane neustále.


Ekonomika

Říká se, že sli člověk zvykne i na čekání na oprátku. Proto je zatím relativní klid po masivním zdražování energií. Zatím totiž nepřišlo lidem vyúčtování a spousta lidí si myslí, že se jich to toliko netýká, protože si dopady neuvědomují. Ale to s nedoplatky přijde. A uvidíme, zda se u nás objeví něco jako žluté vesty ve Francii, které vybudilo zvýšení daní na paliva.

U energií je ale opět zvýšení cen bytosné politikum, které nemá s realitou těžby nebo dodávek nic společného.

EU zavedla pod taktovkou Německa zdanění CO2 a povolenky Němci tlačí co nejvýše, protože to odpovídá jejich extremistickému vidění světa, které je Němcům vlastní. Stejně tak jejich rozhodnutí uzavírat jaderné elektrárny. Navíc jsou Němci bohatí a nedostatek energie si nakupují, i u nás.

Ale nyní jsme na začátku zimy a nevíme, jaká bude. Přesto Němci vypínají jaderné elektrárny a uhelné elektrárny, i když větrné a solární zdroje zrovna nedodávají.

U plynu je to ještě pikantnější. Pod taktovkou EU některé státy vč. ČR začaly odebírat plyn na základě obchodování na burze a byly ukončeny dlouhodobé kontrakty s Ruskem /Gazpromem.  Jinými slovy se spekulovalo na nízké ceny. Nějakou dobu to bylo príma, protože se ceny držely nízko, covidová ekonomika byla v útlumu a zima byla teplá, takže plynu nebylo tolik potřeba.

Ale nyní se situace mění. Evropské státy mají nasmlouvány nízké dodávky plynu, navíc díky politice někteří nakupují ruský plyn z Německa, protože obchodovat s Ruskem přímo je fuj a tak si raději připlatí a to vč. ČR. A Rusové, kterým Němci na jednu stranu Němci říkají, že je Nord Stream 2 soukromý projekt, do jehož schvalování nemá politika co mluvit, a který nebude schválen dříve, než v létě, ale druhou větou dodávají, že spuštění NS2 je geopolitická chyba.

Co tedy Rus udělá? Přesně dodržuje smlouvy a případné žádosti o extra dodávky nad domluvené kontrakty chce dodat jenom přes NS2. Na každou smlouvu musí být totiž dva.

Je nutné si uvědomit, že ruská ekonomika je postavená na produkci zdrojů. A pro Rusko není výhodná stávající vysoká cena. Vysoká cena může přivést jednak konkurenci, druhak jsou takové ceny nestabilní. Pro ně je výhodná stabilní dlouhodobě garantovaná cena a objemy. Musí také investovat do těžby a údržby a tyto výkyvy činí trh méně stabilním. Ale vy byste chtěli mít doma nestabilní dodávky elektřiny, nebo plynu? Asi ne.

Lokálně nás čeká ekologický alarmismus domácích firem vlastněných cizým kapitálem, protože zelené odpustky je třeba si zasloužit.

Kdybych si měl prorokovat pár bodů, tak:

  • Škodovka (výroba aut) začne významně upadat s orientací na elektromobilitu. Drahá auta s malým dojezdem a nestabilní dodávky drahé elektřiny, která ani na trhu nebude, ji položí. O orientaci Škodovky na elektromobilitu již údajně rozhodl mateřský koncern VW. To způsobí slušné ekonomické problémy v celém řetězci dodavatelů. A než se vše přehodnotí, bude svět jinde (např. vodík, jednodušší auta bez milionu kurvítek,..). Nevěříte? vzpomeňte si na Nokii, kde je jí konec a tu sejmulo mimojiné chybné rozhodnutí o operačním systému a nerespektování zákazníků. Kdo ze zákazníků chce drahá elektroauta?
  • odehrají se velké tanečky ohledně jaderné energie. I pokud se rozhodne o dostavbě JE v ČR, tak to přijde v době, kdy stejné rozhodnutí uzraje ve více zemích a žádná firma to reálně nebude schopná v čase a peněžích realizovat. Navíc se opět z politkých důvodů vyřazuje Rusko, které má objektivně asi nejvíce zkušeností a navíc vlastní zbytky firem, které se v ČR podílely na stavbě JE. Mimochodem, za komárů jsme si jaderky stavěli sami podle sovětské dokumentace s konzultacemi. Ale realizace byla zde. Nicméně pořád zde politici raději nakupují za hranicemi, než aby se investovalo do lokálních znalostí a konkurenceschopnosti.
  • inflace je nyní jistě nad 10% a bude hůř. Nemá cenu se koukat na inflaci, kterou hlásí ČNB, protože tam je to dáno nákupním košíkem. Zkuste se sami podívat na rozdíly cen potravin, energií, bydlení atd... v meziročním srovnání. ČNB zvedá sazby a čeká nás dopad do hypoték při refixu a zřejmě velké prodeje rozestavěných domů. To stejné úvěry. A že byste na spoříícch účtech měli něco odlišného od čísel kolem nuly? Už nyní je v ČR u cca 750 tis. lidí na 4,5 milionu exekucí. A bude hůře. Sociální nůžky se začnou více otevírat, což vyvolá sociální tření.
  • EU bude dále poroučet větru a dešti. I soudruhům to trvalo nějakou dobu, než přišli na to, že fyziku zkrátka neokecají. Tam ještě EU není, ale chvátá tam tempem nevídaným. Ale stejně jako soudruzi bude vydávat nařízení a plány, mávat dotacemi a regulacemi, kdo co může a za jakých podmínek. Mezitím bude klesat životí úroveň lidí, obdobně jako svého času v zemích RVHP. A jednoho dne přijde revoluce, která EU  a její nařízení, regulace a plány smete. Nevím za jak dlouho, ale historie má tendenci se v nějaké podobě opakovat.

Shrnuto podtrženo - za stávající svrab může primárně politika, nikoli neovlivnitelné přírodní vlivy. Proto jiná cesta ven, než změna politiky a politků není.

A s tím bude budeme celý rok 2022 potýkat. Směřujeme ke změně, kdy nevím, za jak dlouho bude, či jaká bude, ale je zřejmé, že to byrokratické peklo odtržené od reality a potřeb lidí, dlouhodobě fungovat nemůže.
Aktualizováno Sobota, 01 Leden 2022 17:34
 
Ovečky, do houfu. Ovčáci rozhodnou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 26 Prosinec 2021 10:03

Narazil jsem na zajímavý rozhovor mezi epidemiologem Beranem a prezidentem lékařské komory Kubkem (https://www.youtube.com/watch?v=sr5PNePliUc&ab_channel=XTV).

Názor nechť si udělá každý sám, ale můžete se těšit na demagogii a osobní útoky - a můžete hádat od koho. Stejně tak si můžete udělat nazor na to, jak se pracuje se statistikami a uděláte si názor, jak je kdo vykládá.

A proč ten nadpis? Jsou tu tací, kteří by nejraději všechny informace schovali a lidi nechť jsou tupé ovce, kterým se řekne, co mají dělat.


A ještě jeden vtipný komentář k elektrodebilitě, pardon, mobilitě.

Nedávno provedla nějaká redakce test Škody Enyaq. Ukázalo se, že ten bazmek ujede asi 210 km na jedno nabití. Nepochybně se na tom podílelo, že si posádka nezodpovědně užívala buržoazního luxusu v podobě topení, místo aby si navlekla asistent termické rovnováhy, prodávaný pod komerčními názvy vaťáq a qulich. A to se vsadím, že to ještě nebylo všechno. Možná také odmrazovali skla, aniž by použili legendární šqrabqu ve víčku nádrže… počkat, Enyaq nemá nádrž, kde je tedy simply clever šqrabqa?

Zdroj: https://dfens-cz.com/enyaqem-do-berlina-kein-problem/Aktualizováno Neděle, 26 Prosinec 2021 10:11
 
Zemanova pomsta PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 13 Prosinec 2021 17:44

Dnes oznámili, že Zeman jmenuje vládu Fialy vč. Lipavského. To je ten podporovatel Palestiny, Eurohujer a obecně diplomacií prakticky nepolíbený člověk. už jsme jako Amerika - Česká republika je země neomezených možností. Výhrady k němu jsou nejenom v ODS, ale vlastně všude. Co jsem nakoukl do diskuzí, tak teď všude všichni slaví, jak je Fiala silný premier, jak hrozbou kompeteční žaloby Zemana vyškolil a podobně.

Osobně si myslím, že na jaře už tu Fialova vláda nebude a proč?   Spouštěč pádu ještě nejmenované vlády se spustil dnes.

Celý tenhle slepenec stran držel v předvolebním boji odpor proti Babišovi. Bylo to jediné a nosné téma - Antibabiš. Vlastní program vlastně ani neexistoval, nebo byl podružný. Lidé je volili, protože nechtěli Babiše a chtěli změnu. Tak ji taky dostanou. Když to po volbách dohromady splácali do návrhu vlády, a co si budeme povídat, personálně je to z velké části dosti ubohé představení, tak se stal jediným pojítkem odpor proti Zemanovi a jeho později potvrzeným výhradám proti Lipavskému.Zábavná byla i snaha jej zbavit během pobytu v nemocnici pravomocí.

Ti, co nenávidí Zemana po jeho zlepšení zdravotního stavu propadli trudomyslnosti, ale kompetenční žaloba byla jejich naděje na potrestání ještěra. A už se ukájeli nad možnou kompetenční žalobou, kterou by Fiala stejně projel, i když je Ústavní soud proti Zemanovi. Nikdo ho zkrátka nemůže donutit jmenovací dekret podepsat, když nebude chtít. A chtít ho odvolat? to by bylo divadlo, které by je také pohřbilo. Pořád byl zvolen přímou volbou, byť jej mnozí volili, protože nebyl představen žádný jiný aspoň trošku normální kandidát.

Ale starý ještěr je převezl, i když jsem to nečekal. Zřejme počítá s rychlým pádem.

Můj odhad je, že si je Zeman vědom, že po jmenování by tuto vládu držel zase jenom odpor proti němu a kompetenční žaloba. Tím, že jmenuje i Lipavského dostal Zeman Fialu do situace, kdy ten vládní slepenec blech bude čelit ekonomické krizi, energetické krizi, nekompetentnosti jednotlivých ministrů, narůstání nákladů, rozdělování koryt, aby vyšlo na všechny a vůbec dojení veřejných prostředků. A babišovská média nebudou mlčet. Bývalá opozice zažije to, čemu odvykla. Pozornost. Navíc se Zeman zachoval státotvroně, proces nebrzdí a navíc Fialu ohledně např. Lipavského varoval. Odpověď byla, že za vládu nese odpovědnost Premiér. Ano, a dnes Fiala skončil, a možná to ještě ani neví.

Během chvíle se ta vláda začne hroutit a rozkládat. Piráti ukáží absolutní neschopnost, podobně jako primátor Hřib. ODS zase půjde na pár let do opozice, protože se tak odchýlila od svých základů, že těžko říci, kdo ji vlastně volí a co jí jde. Top09 bude na zrušení, protože Eurohujerů začně ubývat se zdražováním díky emisním povolenkám, Green dealu a dalším buzeracím z Bruselu. Starostové - tam si nejsem jist, ale zatím nic nepředvedli, kromě toho, že dokázali očůrat Piráty.  Možná budou podobně flexibilní jako Lidovci. A Lidovci, ti půjdou s každým.

Ve výsledku tohle celé posílí Babiše. Což je také špatná zpráva.

Nicméně je na voličích, aby příště zvážili, koho volit.


Aktualizováno Pondělí, 13 Prosinec 2021 18:08
 
očkovací fašismus PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 03 Prosinec 2021 16:17

Tak si to shrňme - vakcíny proti covidu jsou podmíněně schválené a plné schválení se očekává v roce 2023, až doběhne třetí fáze klinických studií.  A protože je proces schvalování vakcíny Pfizer, což je nejčastější aplikovaná vakcína, křišťálově čistý, požádal Pfizer soud v USA o to, aby uvolňoval pouze 500 stran dokumentů ze schvalování týdně, takže finále by bylo zveřejněno kolem roku 2076. Takžeza více než 50 let ode dneška (zdroj https://aaronsiri.substack.com/p/fda-asks-federal-judge-to-grant-it?justPublished=true).

Když se podíváme na účinnost, Pfizer zatím dle všech informací dodává verzi vyvinutou během roku 2020, ač se tu už vystřídala mutace Delta a nyní se řítí Omikron. Takže hlavní údajná výhoda mRNA vakcín, snadná modifikace, zatím nikdy neproběhla. Statisticky snad zatím vakcíny fungovaly vůči těžkému průběhu, ale situace se začíná měnit, protože i státy s velkou (více než 90%) proočkovaností zavádí restrikce a všichni zkracují účinnost vakcín. Už se mluví o trvalém očkování 2x ročně.  Navíc, i očkovaní totiž mohou nákazu šířit a vir dále mutuje a mutuje.


Pořád platí, že pro starší generaci je očkovaní výhodné, stejně tak pro chronicky nemocné, ale nenašel jsem žádné logické argumenty, proč očkovat děti, a zdravou populaci bez nějakých zdravotních problémů do cca 60 let. Ano, všude je spousta emocí, ale rozum  a logika trpí. Statistická data poskytovaná úřady jsou chabé kvality a jediný dojem je, že se vláda snaží udat nakoupené vakcíny a pokračovat ve velkém covid businessu, což nejsou jenom oblasti distribuce a nákupu léčiv, provádění testů, ale i dopady do omezených živnostníků, kdy bude spousta podniků k mání za čas za ceny lidové, protože se zkrátka neuživí. Do stejné kategorie patří zákaz vánočních trhů.

Nicméně stále neexistuje důvod, aby očkování bylo povinné, o což se nyní snaží Babišova klika s patolízalem Vojtěchem, alias Kenem prosadit vydáním vyhlášky pro povinné očkování. Všimněte si, nic o protekci těch, co prodělali nákazu.


Ve vyhlášce jsou uvedeni kromě lidí starších šedesáti let a zdravotníků, policistů či hasičů také strážníci městské policie či jednotky dobrovolných hasičů. Povinnost se bude týkat i mediků. „Ostatní skupiny jsou stejné, jak jsme avizovali,“ uvedl Vojtěch.

Povinnost očkování by měla podle dosavadních informací platit zřejmě od března příštího roku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-zdravotnictvi-adam-vojtech-svolal-tiskovou-konferenci.A211203_151224_domaci_vank


A vraťme se k tomu, proč jsem to nazval fašismem - protože se prosazuje údajný zájem většiny vůči osobní odpovědnosti jedince; opouští se demokratické principy, opouští se princip právního státu ve jménu vyššího proočkovaného blaha, kdy nejsou respekovány rozhodnutí soudů o protiprávních vyhláškách Ministerstva zdravotnoctví, kdy je vůči neočkovnaým dovoleno vše, od snahy vyhazovat z práce, nepřístupnosti vybraných služeb, nápady na penalizaci neočkovaných například extra hrazením zdravotní péče, snahy o omezení pohybu, segregují se občané na zodpovědné /očkované a na ty, co za všechno mohou - tedy neočkovaní. Vytváří se třídní nepřítel, vůči kterému je dovoleno vše. Vše znaky fašismu.

Špatné je, že lidé nejsou schopni abstrakce v takové míře, aby pochopili, že segregací na očkované /neočkované to začíná. Budou další pohledy a kritéria, další třídní nepřítátelé a nakonec revoluce požere své děti. Přichází Green deal a spousta dalšího prostoru pro segregaci.Aktualizováno Pátek, 03 Prosinec 2021 16:52
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 z 47