Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Business s chudobou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 18 Září 2018 19:44

Doporučuji k pročtení článek :https://zpravy.aktualne.cz/domaci/chude-cesko/r~e8ce002ca06411e890620cc47ab5f122/ , která ukazuje, jak jsme banánovou republikou, kde mají rej především kšeftaři a exekutoři.


Aktualizováno Úterý, 18 Září 2018 20:02
 
Džihád v Čechách a nový kandidát na ministra zahraničí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 18 Září 2018 16:41

Dnešní dny jsou zajímavé dvěma momenty.

Dochází k prvnímu obvinění z přípravy muslimského teroristického útoku v Čechách. Jedná se o slovenského konvertitu žijícího v Čechách. Zcela charakteristické je, že místní muslimská komunita si ničeho nevšimla a držela s dotyčným basu. Třeba mu i fandila... Stejný model mají všechny muslimské komunity po celém světě - v Belgii, Francii, Švédsku,... Princip je jasný, muslim musí vést džihád, jinak to není správný muslim. A že by muslimové upozornili na problémy ve své komunitě, tedy na ty, kdož následují džihád? To nikdy, také by se mohli ostatní soumenovci mstít. Toto pokrytectví není výjimka, to je přímo vlastnost muslimských komunit. Stačí rozhovory, že daného konvertitu nikdo nezná, vždyť jich do mešity chodí třeba 40... Pak že znali, ale ničeho si nevšimli...  Kdo to místním muslimům věří, měl by navštívit nejbližší psychiatrické oddělení a nechat se internovat.

Je nutno pochválit policii a nyní by měl dotyčný strávit zbytek života ve slovenském vězení, protože opravdu netuším, proč bychom ho měli živit ze svých daní.

O případu se psalo např.: https://zpravy.idnes.cz/muslim-utok-bomba-slovak-abdul-rahman-dominik-k-policie-islam-islamsky-stat-1bj-/domaci.aspx?c=A180913_215619_domaci_elka


Další zajímavý případ je tragičnost ČSSD, kde každý den všechny přesvědčuje, že je to strana určená k zániku. Místo Pocheho jako Ministra zahraničí nasadí Hamáček Pocheho asistenta a všichni se tváří, že problém vyřešen. Větší ubohost snad aní není možná a ČSSD má zaslouženě spadnout do propadliště dějin. Ať jsou obyčejní členové potrestáni za neschnopnost, že se nedokázali této klice vzepřít a nechali ji vládnout sobě a potažmo nám všem. Této straně zkrátka patří historie, nikoli budoucnost.

Jeden z článků např. https://zpravy.idnes.cz/ohlasy-novy-ministr-zahranici-petricek-snemovna-fbn-/domaci.aspx?c=A180918_124911_domaci_kop


 
Nedostupné léky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 13 Září 2018 17:27

Všimli jste si, že se občas objevují články, kolik léků není k sehnání v lékárnách? Osobně jsem již léta neviděl práškový Septonex, nebo zkuste sehnat kapky do oka.

Nicméně na Aktuálně.cz dnes vyšel další pěkný seznam dlouhodobě nesehnatelných léků: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/uz-mesice-chybi-lek-na-rakovinu-prsu-ministerstvo-i-pacientk/r~3a467b48b65c11e890ecac1f6b220ee8/

Protože by článek mohl časem zmizet, zde je část:

Virgan

Lék na virové infekce oka

Endiaron

Lék proti průjmu

Duodart

Lék na prostatu

Cilkanol

Lék na žíly

Vesicare

Lék k léčení příznaků hyperaktivního močového měchýře

Tamoxifen

Lék na rakovinu prsu

Keppra

Lék proti epilepsii

Maxitrol

Oční antibiotická mast

Ibalgin

Lék proti bolesti a zánětům ve formě krému

Clostilbegyt

Lék na poruchy cyklu u žen, má více indikací

Actrapid

Inzulin

Metalcaptase

Lék pro pacienty s Wilsonovou chorobou

Dalacin

Antibiotikum

Xultophy

Lék na cukrovku

Igamad, Rhesonativ

Léky obsahují protilátku Rh faktoru

Anacid

Lék proti překyselení žaludku


Člověk si pak klade otázku, co jsme udělali od pádu komunismu špatně, že se zas tolik věcí nezměnilo.
Aktualizováno Čtvrtek, 13 Září 2018 17:34
 
Výročí začátku 2. světové války PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 03 Září 2018 05:29

1.9.1939 (tedy před 79 lety) začala oficiálně 2. světová válka přepadením Polska Německem. Bohužel to médiím nestálo za to, připomenout toto smutné výročí. 
21.srpen 1968 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 22 Srpen 2018 19:03

Včera proběhlo výročí srpnové okupace z roku 1968. Z většiny článků má člověk dojem, že nás v 68 roce obsadilo Rusko a ruští vojáci. V mnoha ohledech mám rád přesnost, nebo alespoň určitou myšlenkovou konzistenci, které se ale v médiích stále více nedostává.

Jde mi o to, že nás obsadil Sovětský svaz, sovětští vojáci a další státy Varšavské smlouvy, s výjimkou Rumunska a Východního Německa. Rusko je nástupnický stát, ale nelze říci, že v okupační armádě byli jenom vojáci ruské národnosti, nebo že to pouze Rusové vymysleli, nebo pouze Rusové veleli. Z tohoto pohledu jsou všechny články o ruských vojácích a Rusku nesmyslné. Byl to tenkráte Sovětský svaz, který vše zastřešoval. Ale co chcete od novinářů, že?

Podíváme-li se na vybrané postavy z historie: Hitler - Rakušan, Stalin - Gruzínec, Brežněv - Ukrajinec v čele Svazu v době okupace. Je pozoruhodné, jak stigma každého z nich nese jiný národ.

U roku 1968 je třeba nahlížet i na skutečnost, jak velmi zklamala tehdejší českosloveská reprezentace v čele s Dubčekem a na fakt, že okupace Československa byla realizována za přihlížení USA, neboť panovalo rozdělení sfér vlivu. Můj osobní názor je, že historie nebude nijak milosrdná ani vůči E. Benešovi, A. Dubčekovi, ani V. Havlovi. Všichni uvedení promrhali obrovské vzepjetí a naději obyvatel.

Podstatné poučení pro nás je nejen nyní mediálně vděčný rok 1968, kdy se momentálně hází vše na zlé Rusko, protože je to zkrátka součástí dobrých mravů v určitých vrstvách, ale zejména rok 1938 a obětování Československa ze strany spojencké Francie a (bez přímé spojenecké smlouvy) Velké Británie.

Z pohledu marastu nás rok 1968 neuvrhl do takové temnoty, právě jako rok 1938. Německá okupace za sebou nechala statisíce mrtvých a rozprášenou inteligenci, popravené vlastence, zničené majetkové vztahy a hlavně nedůvěru vůči západu, pro který jsme byli vždy jen ti na východě. Následky jsou o řád horší, než okupace roku 68.

Proto jsem zvědav, jak mohutné bude připomenutí tragického roku 1938. Jak moc se bude připomínat německý sen velké říše a podřízenosti a likvidace všech, kdo se Němcům nehodili do krámu. Zejména by bylo dobré zhodnotit, zda Německo netlačí do Evropy další, tentokráte multikulti sen, následky mohou být hodně podobné.

Obě okupace ale ukázaly základní podstatu mezinárodní politiky. Stát, má-li přežít a být schopen se bránit, musí být obýván vlastenci a musi být dostatečně silný. Nejsou žádné spojenecké smlouvy, které by nemohly být porušeny. Mocnosti nemají spojence, ale pouze zájmy.


Aktualizováno Středa, 22 Srpen 2018 19:52
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 z 35