Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Když se špatně plánuje... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 15 Říjen 2020 17:01

Něco se musí komunistům nechat. Investovali do ochrany obyvatel, plnili sklady na maximální samostatnost v době nouze, jídlo, materiál, plány... Jednou ze záloh byly záložní nemocnice, v podstatě připravené, prázdné budovy se sklady s lůžky, kde bylo možné velmi rychle zavést lůžka, základní materiál a otevřít pár operačních sálů. Měly potřebné napojení na sítě, atd... V podstatě ideální pro pacienty, kteří primárně potřebují izolaci.

A dnes ve zprávách zjistíme, že se bude 500 lůžek lepit z armády, z hmotných rezerv a vše se dá do výstaviště v Letňanech, kde z toho bude polní nemocnice. Místo, aby se aktivovaly a třeba už v létě připravily podobné budovy,... kdyby tu ovšem nějaké byly a neprodaly se za pár korun, nebo se nechaly zchátrat. Smutný příběh.

S tím, jak se zrušila základní vojenská služba, zlikvidovalo se zázemí a možnost rychle a snadno povolat značnou lidskou sílu.

Je vidět, že 30 let vedlo k tomu, že se přestalo plánovat a něco jako hmotné rezervy je spíše výsměch. Kdo si vzpomene, jak se hmotné rezervy vyprodávaly za bakšiš...


 
Vliv létání na počasí? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 14 Říjen 2020 18:57

Je zajímavé, že se letošní rok vymyká statistikám a trendům posledních let, které se týkají počasí. Je chladněji, také srážky jsou nadprůměrné. Nákaza covidem přinesla letos významné snížení emisí z letecké dopravy, částečně i ze silniční. Ty miliony litrů paliva, které nebyly spáleny a ve vysokých výškách nevygenerovaly spaliny musí mít nějaký vliv, a je možné, že dopad do počasí není zanedbatelný. Protože restrikce trvaly poměrně dlouho a zdá se, že se částečně vrací s druhou vlnou opatření, jsou to již statisticky zajímavá trvání, aby se dal vliv např. létání na počasí alespoň trochu predikovat.

Nezbývá než doufat, že se někdo na naměřená data podívá a využije této příležitosti.


 
Kdo se betonuje u moci? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 27 Září 2020 05:17

Opět kouzlo nechtěného, když Jourová napadá Orbána, že se betonuje u moci.

"Jourová tvrdí, že úspěch Orbánovy strany Fidesz nezpochybňuje. "Musí ale být jasno, že svou mocenskou pozici nemůže zabetonovat na věčné časy," uvedla.  ..... EK se na počátku října chystá zveřejnit svou první výroční zprávu hodnotící dodržování principů právního státu ve všech unijních zemích. Prověrku považuje Jourová za důležitou i ve sporech třeba s Maďarskem či Polskem kvůli jejich sporným zákonům. "Viktor Orbán nebo polská vláda se brání vždy stejným způsobem. Jednou poukazují na nějaký španělský zákon, který je podobný tomu jejich, jindy odkazují na právní předpis v Německu. S tím bude v budoucnu konec," zdůraznila."

Zdroj: https://echo24.cz/a/SzZTi/jourova-vystartovala-na-orbana-nemuze-se-pry-u-moci-zabetonovat-na-vecne-casy

Tak by paní Jourová měla zavolat Angele Merkelové, která pozici kancléřky táhne již 15 let. A jestli nějak vypadá zabetonování u moci, tak je to v Německu Merkelová, které každého potenciálního nástupce odstaví a sama vymlčí vše. Také by se mohla zeptat třeba na svobodu projevu v Německu... Ale já zapomněl, co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi.


Aktualizováno Neděle, 27 Září 2020 05:25
 
Qui bono? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 26 Září 2020 15:37

Je zajímavé, jak stále média a vybrané kruhy vrtí psem. Narážím na poslední události např. kolem údajné otravy Navalného, opozičního politika v Rusku. Jakmile se blíží něco, z čeho by mohlo Rusko profitovat, vždy se něco stane. Bliží se dokončení Nord Streamu, prý jdou a zkusí otrávit Navalného, který ničemu nepřekáží, jeho vliv je minimální... A použijí opět Novičok a ještě nechají Navalného poslat do Německa na léčení. Cožpak neví, že Novičok není, co býval a Rusa rozhodně nezabije?

Přitom si vždy stačí říci, kdo z čeho má prospěch a o jaké peníze jde. Tak například proti ruskému plynu nejvíce protestují USA, které by rády do Evropy vozili svůj, dražší, zkapalněný plyn. Takže zase peníze. Když se v Čechách nejvíce hledají ruští agenti? Když se začíná řešit dostavba jaderných elektráren.

Lidé jsou snadno manipulovatelní. Je třeba najít nepřítele a toho předhazovat. Pár hlupáků se vždy chytí bez ohledu na to, že předkládané informace vlastně nedávají smysl.

Bylo by ale dobré zpozornět na našem dvorku, co chystá EU v oblasti migrantů, které by ostatní státy rády distribuovaly po Evropě. Pointa je v tom, že ochrana hranic EU stále neexistuje, Středozemní moře je úplná cestovka do Evropy a Turecko má připravené autobusy, aby sem milion migrantů navozilo. Takže místo aby Brusel řešil ochranu hranic a expedici migrantů zpět, tak přistupuje na hru, kdy migrant vyhodí pas a není kam jej vrátit. Stačí přitom chránit hranice a neumožnit čerpat peníze nikomu, kdo neprokázal důkladně svůj původ. Uvědomme si, že počet obyvatel roste a nikdo v Evropě nenasytí populaci, která se rodí v Africe a Asii a která by se ráda do Evropy přesunula. Ovšem, neziskovky a bujný aparát Bruselu má z migrantů prospěch, mnozí díky tomu mají smysl existence a pěnezovodů. 
Jak vypadá manipulace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 30 Srpen 2020 05:11

Dejme si pro dnešek jednu manipulaci, tentokráte ze serveru Novinky.

Nadpis: "Facebook přiznal chybu, neblokoval výzvu k násilí ve Wisconsinu". Takže si myslíte, bez ohledu na to, co si o Facebooku myslím, že tam nějaká skupina vyzývá k násilí.

Tak si nadpis rozkliknete a dočtete se:  "Americká internetová společnost Facebook udělala chybu, když včas nezablokovala profil wisconsinské domobrany upozorňující na akci, v níž vyzývala ozbrojené spoluobčany k ochraně životů a majetku."

Zdroj: "https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/facebook-priznal-chybu-neblokoval-vyzvu-k-nasili-ve-wisconsinu-40334770"

Připomíná mi to komedii Korsický případ, kdy místní teroristická buňka vymýšlí úderná hesla a přijde s "odsuzujeme násilií, ale ne ty, co ho páchájí".


V čem je přístup Novinek, Facebooku a obecně mainstream médií prosycený? Je prosycený podvolením, slabostí, pokřiveností. Primárně podvolením jiným rasám, kulturám, zkrátka všem, kdo není bílý a heterosexuální. To je dnes mainstream.

Za chvíli bude standard, co je nyní v Austrálii, nebo Švédsku, kde vám policie řekne, že se při přepadení v domácnosti nemáte bránit a máte se plně podvolit konání útočníků...

Pořád si říkám, jak se dokázali do tohoto stavu dostat, ale plíživě to jde i k nám. 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 z 35