Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Jsme na začátku brutální eskalace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 08 Říjen 2022 07:10

Obávám se, že zničením Nord Streamu 1 a 2, napadení letiště na Krymu a nyní napadením Kerčského mostu se válka na Ukrajině dostala do bodu, kdy se Rusové buď stáhnou (ale co by z toho měli) a nebo brutálně přitvrdí tak, aby to pocítila Ukrajina co nejvíce. Tipl bych si, že ukrajinské infrastruktuře tikají poslední hodiny.

Připomeňme, že první, co Ukrajina udělala po anexi Krymu, že zastavila lidem vodu. Chtěli Krym vyžíznit. Neměli s tím nejmenší problém a západní společenství taky ne. Tolik k tomu, jak stáli o lidi. Rusové velmi rychle vybudovali silniční a železniční most, na české poměry rychlostí světla, a umožnili zásobování vodou. To také byl jeden z prvních úkolů po spuštění války - obnovit zásobování vodou.

Ukrajina od začátku žádala o zbraně, aby most mohla napadnout. Takže věřit na náhodu, že se rozbil Nord Stream 1 a 2, že náhodou na Krymu bouchlo letadlo, že se náhodou zřítil most,... Nějak moc náhod.

Že Rusové válku nezvládají je jasné. Ale západní společenství pod taktovkou USA a Ukrajiny chtějí zadupat do země jadernou mocnost. To se jako Rusko rozpadne a Ukrajina bude spokojená, USA taky? To, že Rusko udělalo útokem hloupost se nám zdá jasné, rozhodně nebylo připraveno. To, co předvádí ruská armáda je směšné. Sice bojuje proti Ukrajině a celému západu, ale o to více měli být připraveni.

Nikdo nedělá nic pro deeskalaci a umožnění zachování nějaké tváře Rusku a Putinovi. To je totiž racionální přístup, který by šetřil lidské životy a materiální statky. Ale všechny rusobijce nyní ovládly nejnižší primitivní pudy a nejsou schopni domýšlet svá přání. Prý s radostí umřou, pokud bude Ukrajina osvobozena. No ta první část se může začít rychle plnit.

Evropa je na tom energeticky bídně. Česká republika tragicky (pozor, státní tajemství). Takže Titanik se potápí, Fialenko tančí, průmysl v podpalubí panikaří a rusobijci v roli svazáků mávají ukrajinskými fangličkami.


Jenže zima, a hlavně pokud přijde generál Zima, ukáže, jak se kdo připravil a kde začínají a končí fyzikální zákony a kde se lámou výkřiky stávajících politruků. 
Osud Nord Stream PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 27 Září 2022 17:18

V posledním dni došlo k poškození obou Nord Stream (1 a 2) plynovodů. Noviny píšou o výbuchu. Je víceméně jisté, že je to záměr.

Otázka zní, kdo to provedl a komu se to hodilo.


K havárii na Nord Streamu došlo prakticky ve stejnou dobu, kdy byl zprovozněn plynovod Baltic Pipe, který se stane důležitou trasou pro přepravu plynu z Norska do Dánska a Polska a který bude schopen dodávat surovinu také odběratelům v okolních zemích. Plynovod může ročně přepravit z Norska do Polska až 10 miliard metrů krychlových plynu, z Polska do Dánska pak tři miliardy metrů krychlových. Maximální kapacita Nord Stream 1 je pro srovnání až 55 miliard metrů krychlových plynu za rok.

https://echo24.cz/a/S2CgT/zpravy-zahranici-vybuchy-na-nord-stream-ceny-plynu-rostou-nemecko-rusko


Podívejme se na hlavní podezřelé:

Rusko

Rusko bylo z velké části vlastník obou plynovodů a už od konce prázdnin provoz v NS1 zastalovilo. Německo nedovolilo NS2 spustit a to ještě před invazí. Obecně se Rusko vymlouvalo na sankce a zastavilo NS1, což z jeho pohledu byl reciproční akt vůči ekonomickým sankcím a dodávkám zbraní na Ukrajinu z Německa.

Prakticky by to Rusko provést mohlo, ale nevidím tam úplně velké benefity. Mohlo doufat v uklidnění situace a obnovení dodávek do Evropy koncem zimy. To teď nejspíše padá. Technicky to nedovede opravit bez spolupráce s evropskými státy opravit. Nejspíše nyní ani nemá důvod.

Můžeme se ještě zamyslet nad teorií zíáměrného útoku za účelem dosažení vyšší moci a tedy nemožnosti dodávat nasmlouvaný plyn. Nicméně ekonomické sankce uvalené na Rusko, zabavování majetku Ruska a Rusů, blokace peněz v zahraničí, to vše vyvolalo ekonomickou válku, jejíž narovnání bude extrémně obtížné, ať už anabáze na Ukrajině dopadne jakkoli. Nemyslím si, že v tomto kontextu museli Rusové ještě  poškozovat plynovod. Možné to je.


Německo

Zde byla patová situace - NS2 nechtěli, NS1 zastavili Rusové. Němci ale plyn potřebují a neufinancují LNG bez brutálních dopadů do hospodářství. Teoreticky by to mohla provést klika nepřející si spolupráci s Ruskem, případně extrémní zastánci Green dealu.


Ukrajina

Tady je to už zajímavé. Ukrajinu tyto plynovody přímo ohrožovaly, navíc byly stavěny proto, aby obešly právě Ukrajinu a Polsko. Ukrajina nejvíce tlačí na to, aby Evropa spáchala ekonomickou sebevraždu a nakupovala extrémně drahé energie. A ne, opravdu Ukrajině nejde o to, aby Evropa prosperovala. Ukrajině jde hlavně o sebe. Za mě je to hlavní podezřelý. Cílem je zamezit tomu, aby byly obnoveny ekonomické vztahy Ruska a Evropy. Je to hodně krátkozraké, ale odpovídá to prohlášením ukrajinských představitelů, že ti, co obchodovali s Ruskem, za to mají platit. V podstatě nevidím nic, co by Ukrajině uškodilo (z jejího jednostranného pohledu), pokud by ty plynovody přestaly fungovat. Navíc stoupne hodnota existujících plynovodů, pokud by se situace stabilizovala. Takže takové Bratrství vede přes Ukrajinu...  Z pohledu Ukrajiny samé benefity.


USA

I USA se toto hodí. Nejenom že se Biden vychloubal, že NS2 nebude nikdy spuštěn, protože to USA zajistí. Jde-li o co největší přivázání Evropy k LNG a poškození ekonomického konkurenta, je to motiv. Krátkodobě je to pro USA benefit. Dlouhodobě se jediný partner USA, tedy Evropa, dostane do ekonomických problémů a utrpí podpora USA. Nicméně technicky není problém pro USA poškodit plynovody. Motivem může být snaha zajistit, že zkrátka spuštěné nebudou a ostatní plynovody vedou přes státy, které USA politicky dostatečně ovládají - tedy přes Polsko, ČR, SR,...


Polsko

Nenávist k Rusům je silná, ale bez požehnání USA by si Polsko netrouflo to udělat.


Jiný hráč

Lze samozřejmě uvažovat i v intencích dalších hráčů. Jak producentů plynu a hlavně LNG, tak vlastně kohokoli, kdo chce co nejvíce poškodit ekonomiku států EU. Nenalhávejme si, že poškození plynovodů není primárně ekonomická sabotáž. Je to splněný sen pro reset hospodářství a snížení životní úrovně evropanů (menší spotřeba energií).

Celkově lze říci, že hra velmi přitvrzuje. Toto je útok na kritickou infrastrukturu a v podstatě válečný čin. Pokud to nebyli Rusové, mohou to vyhodnotit jako další útok a tlak a odpovědět. Taková asymetrická odpověď může být přerušení datových kabelů Evropa - USA.  Relativně snadno proveditelné a obrovské ekonomické dopady.

Navíc je otázkou, zda vůbec půjde plynovody rozumně opravit, pokud byly zaplaveny. Mořská voda je agresivní a těžko říci, co oprava a znovu naplnění plynem bude znamenat.

Pokud se bavíme o nakročení k jaderné konfrontaci, byl toto velký krok.Aktualizováno Úterý, 27 Září 2022 18:18
 
Zase ta Ukrajina PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 21 Září 2022 15:06

Od začátku tuto válku, nebo chcete-li Speciální vojenskou operaci, považuji za bratrovražedný boj, ze kterého nemůže profitovat ani Ukrajina, ani Rusko, ale je vyústěním delšího vývoje. Holt boj o moc a zdroje se nevede na této Zeměkouli v rukavičkách. Pro koho začaly dějiny 24.2.2022, ten by se měl vrátit do mateřské školky a nechat se dál opíjet mlékem a rohlíkem. Pro něj to čtení nebude.

 
Švábové jedni PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 06 Září 2022 16:34

Petr Signalovič Fialenko vyhodnotil demonstraci Česká republika na 1. místě jako sraz ruských švábů, Putinovy páté kolony. Jo, přes 100.000 lidí mu nestojí za to se zamyslet, jaké má tato společnost problémy a všechny je urazí. Je to vyjadřování hlupáka, který jen potvrzuje, že SPOLU je nejhorší vláda snad za celou existenci ČR, ČSSR a ČSR. Absolutní absence pokory i snahy cokoli dělat. Ale aspoň se odkopal dostatečně viditelně. Stejně tak partička, co by do demonstratů střílela, házela je ze skály a podobně. Internet nezapomíná...

To ukrajinské ministerstvo zahraničí má také jasno. Jestlipak už Lipavský poslal protestní nótu za vměšování do vnitřních záležitostí ČR a za napadání práva na shromáždění. To je totiž mantra ukrajinského vedení - všichni je musí podpořit... a ozvat se, že by válka měla skončit je uražení cti Ukrajinců. Nezbývá se zeptat, co čest ukrajinců ve věku odvodu do armády v ČR.

„Odsuzujeme snahu účastníků proruských akcí ospravedlnit válku Ruska proti Ukrajině a urazit čest a důstojnost Ukrajinců, kteří za cenu svého života brání svobodu v Evropě,“ uvedl mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleg Nikolenko.

Zároveň dodal, že sobotní shromáždění podle něj neodráží skutečné nálady v Česku. „Nepochybujeme o solidaritě absolutní většiny… Čechů, kteří stovkám tisíc Ukrajinců poskytli dočasné útočiště.“

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-kyjev-demonstrace-vaclavske-namesti-fiala-valka-praha.A220905_133145_zahranicni_jhr


Podle amerického vedení je nutné Rusko potrestat. Ideálně, když se rozpadne. Fascinující, když toto prohlašuje stát, který má za sebou statisíce mrtvých civilistů za posledních 20 let a kde se reálně vede diskuze, s jakou pravděpodobností vypukne v USA druhá občanská válka. Počkejme si ještě pár měsíců a uvidíme, jak se předpovědi vyplní.

Z taktického hlediska jsou (Rusové) hloupí, opilí, brutální, nekontrolovatelní, nízké morálky, hrozně vedení a se špatnými operačními směrnicemi. Právě teď v Chersonské oblasti uvázla větší část z 15 000 Rusů severně a západně od řeky Dněpr. Ukrajinci se je pokusí cíleně rozebrat, kousek po kousku,“ popisuje ruské problémy.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-rusko-ukrajina-valka-cherson-generalove-dekolonizace.A220906_105644_zahranicni_jhrKdyž už jsme u těch nových dodavatelů energií. Kde máme demonstrace proti Saudské Arábii, kde řežou ženy bez mužského opatrovníka páskem či holí. Je zajímavé, že to nějaké pobouření nevyvolává. Tolik k pokrytectví západu.

https://tv.idnes.cz/zahranicni/saudska-arabie-zena-zeny-napadeni-mlaceni-hladovka-protest-bitka.V220905_105605_idnestv_vojt

Ještě si připomeňme návštěvu Německého kancléře Scholze, jehož ideou je sebrat státům právo veta, aby se Německu lépe vládlo v EU.

Vtip pro tento den:

Představitelka Velké Británie - foneticky TRUS, a EU Fon LEJN směřují svou podobností k exkrementům. Je to náhoda?
Aktualizováno Úterý, 06 Září 2022 17:08
 
Demonstrace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 04 Září 2022 04:33

Největší akci, o které ovšem ta správná média prakticky mlčí, byla víkendová demonstrace proti vládě Petra Signaloviče Fialenka, který se stará o všechno možné, jenom ne o ČR. Proto demonstrace měla upozornit vládu, že ČR je pro obyvatele na prvním místě.

Podle Fialy se sešli proruské síly, které jdou proti zájmům ČR. Podle Rakušana účastníci hybridní války. No jasně, každý, kdo nechce platit Němcům statisíce za přeprodávaný plyn, statisíce za elektřinu uměle zdraženou na burze, je proruský trol. Jenom ti správní, eurohujerovití, si nasadí posilující svetr, s láskou v oku pošlou stovky tisíc za energie s vědomím, že nakrmili nejenom Rusko, ale i Němce. A jednou třeba i Ameriku, která tváří v tvář problémům doma omezuje vývoz zkapalněného plynu. USA Evropu nezachrání. Evropská komise by měla Americe nakázat, aby dodávala plyn za cenu, za kterou si to komise bude přát. Když vymyslela strop na nákup plynu z Ruska, který je navíc přepravovaný nejvíce možným ekologickým způsobem, doufám, že cenový strop oznámí po celém světě na veškerý plyn. A pak nastanou světlé zítřky. Komise, EU poslanci a úředníci budou stát v jednom šiku, v záři zapadajícího slunce a eurohujeři jim budou mávat a budou na ne hrdí.

No, že je EU plná blbců už překováná veškerá očekávání. Skoro už to musí porušovat fyzikální zákony.

Že je i Fiala je totální blbec, už ale ukázal prvního září. Dát dětem s proslovem Karafiátovy Broučky, kteří jsou postavení na tom, že se má poslouchat a na konci poslušně zmrznou... Ideální čtení před zimou, na kterou vláda nezajistila plyn a reálně hrozí blackout díky přetížené elektrické síti.

Jinými slovy je nyní vidět, která média ztratila jakýkoli pud sebezáchovy a jedou si jen tu svou notu, kdy každý, kdo nesouhlasí, je ruský agent. Drží vládní směr do úplného sebezničení.  Taková Česká televize, Idnes, Seznam, Novinky... Hřib nechal údajně vypnout webové kamery v centru, aby nebylo vidět, kolik přišlo lidí. Odhaduje se, že to bylo výrazně více, než těch 70tis., o kterých mluví ta správná média. Milion chviliek se násobil aspoň dvěma, protivládní demonstrace se dělí. Václavák je na fotkách plný a pokud je jeho kapacita ke 200.000 protestujících, realita může být více než dvojnásobná. Ale lidé si to sami řeknou a o to míň médiím a vládě budou věřit.

Nepřipomíná vám to rok 89? Tehdy také hlavně neinformovat a protestující ostouzet.

Těším se na prohlášení MPA. Určitě její dutá hlavička vymyslí něco dalšího, než svetr a to se stane hitem internetu. 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 z 43