Home Politika Blog Jsem zděšena
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Jsem zděšena PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 25 Listopad 2025 16:17

"Jsem zděšena" je oblíbený výrok Miroslavy Němcové, obskurní postavy české politiky. Já jsem také zděšen z faktu, že se nám tu Řehka snaží budovat armádu bez demokratické kontroly, která by hlavně podporovala jeho soukromé aktivity, za které by byl v každém demokratickém státě už degradován a na dlažbě. Řeč je o využívání armádních zdrojů pro jeho spolek Nemesis na drony pro Ukrajinu. Jestli je toto myšlení standard, to se máme na co těšit. Teď máme rusofoba Řehku, pak budeme mít třeba nějakého germanofila, nebo něco jiného. A pokaždé to bude o tom, že občan má platit a oni uznají, co a jak s penězi a prostředky udělají. A budou se odvolávat na abstraktní pojem "vlast". No paráda. Takhle ale demokracie nefunguje a někdo by to měl Řehkovi vysvětlit. Nesmí mu to ale vysvětlovat PePa, který má problémy s chápáním ústavy a pojmu parlamentní demorakcie. Takže i pro pomalejší. ČR je parlamentní demokracie, kde je suverénem lid a ten rozhoduje ve volbých. Armáda je podřízená a odpovědná politickému vedení a není tu od toho, aby naplňovala ambice a přání nějakého Řehky, který se na pozici náčelníka GŠ nepředvedl.

„Naši spoluobčané, jako mnohokrát v historii této země, se budou ptát, co jsme my udělali pro to, aby naše země byla v bezpečí. Pamatujme si jedno, a pamatujme si to dobře – vláda a ministři odcházejí, včetně ministrů obrany, armáda zůstává. Jediný, komu skládáme účty, je naše vlast, a vlajka, kterou nosíme na rameni,“ řekl Řehka. „Nikdo nenosí uniformu proto, aby byl loajální nikomu jinému než vlasti,“ uvedl generál.  ... Společnost podle něj od armády očekává, že v případě války ji bude bránit na nejvyšší možné profesionální úrovni. Kritizoval byrokracii a potlačování iniciativy, například v souvislosti s dodávkami dronů na Ukrajinu nebo uniklými dokumenty.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Politikum-ucty-neskladame-vzkazal-Rehka-Silna-kava-i-pro-Kalouska-783321


PePa mu ale zdatně sekunduje úvahami o veřejnoprávní televizi a alternativních médiích. Jak rád by vzpomněl na cenzuru, snadnou kontrolu všech komunikačních kanálů.... Samizdat, to bylo přepisování na stroji, dopad nula. Takže jenom pro připomenutí pro fandy tohoto 107 génia. Česká televize a Český rozhlas jsou placeny z daní. To, že se jim říká poplatek, neznamená, že to nejsou daně. Alternativní financování ze státního rozpočtu má tu velkou výhodu, že je na rozpočet lépe vidět a podléhá větší kontrole. Tato média si totiý zprivatizovali zaměstnanci a rozhodně nejsou objektivní a zcela jistě neplní úlohu, kterou lidé očekávají. Celé rodinné klany si porcují rozpočet přes 7 miliard v ČT.  Názorově je to sterilní a osobně jsem ČT několik let neviděl, stačí mi vždy pouze ochutnávka z různých podcastů abych viděl, jaký výpotek to je.

Prezident Petr Pavel na konferenci Forum Media 2025 kritizoval současný trend, kdy politici nepromlouvají k občanům prostřednictvím médií, ale prostřednictvím vlastních kanálů zaměřených na určitou cílovou skupinu bez názorové opozice, což vede ke zkreslování pohledu na svět.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pavel-zkritizoval-komunikaci-politiku-na-sitich-zminil-i-babisova-ranni-videa.A251125_141336_domaci_hejj#anketa-progress-A20251125_hejj_404


Měli bycom se mít na pozoru, že stále více politických pozorovatelů, nenapojených na Fialovu a PePovu kliku píše o tom, že demokratický proces bude ohnut.

„Stejně jako Rusko používá termín ‚kolektivní Západ‘, my teď můžeme mluvit o ‚kolektivním Hradu‘, protože to není jenom prezident. Zdá se mi, že tento kolektivní Hrad připravuje půdu k tomu, aby pan prezident mohl odmítnout jmenovat Babiše premiérem. Otázkou pak bude, jestli dojdou k závěru, že jim to projde, a zda to přijme veřejnost. Osobně se domnívám, že protestující společenství Antibabiš má větší sílu než tzv. dezoláti.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Erik-Best-Sily-kterym-Petr-Pavel-neodola-Toto-neni-nahoda-783285


Cílem prezidenta je buď vládní koalici rozložit ještě dřív, než bude moci požádat o důvěru sněmovnu, anebo si alespoň vynutit, aby nová vláda v zásadě nepřinesla žádnou zásadní změnu v klíčových tématech vlády Petra Fialy, ačkoliv občané volili opoziční strany právě proto, že se stávající politikou byli zásadně nespokojeni. V obou případech to znamená nejmenovat premiérem Andreje Babiše, ale někoho jiného. Přímý důkaz zatím chybí, ale nepřímým důkazem jsou požadavky prezidenta na budoucího premiéra Babiše a na jeho vznikající vládu, při kterých prezident republiky překračuje Ústavu, ignoruje zákony a vysmívá se vůli voličů vyjádřené ve volbách do PS.

Zdroj: https://denik.to/opousti-cesko-parlamentni-demokracii-a-miri-k-prezidentskemu-systemu/

Aktualizováno Neděle, 07 Prosinec 2025 11:42