|
Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Pátek, 29 Květen 2026 05:22 |
|
Máme tu konec května, který měl svá specifika. Jednak u nás dlouho mrzlo, teploty padaly až k -6°C, pro zajímavost, dnes v noci jsme měli pouhé 3°C, ale hlavní problém je extrémní sucho. Na zahradě prakticky neroste nic a co se snaží, to skomírá. Ze světa politiky byl květen také výživný. Místo oslav konce války tu máme všude prostupující hnědnutí společnosti a fašizaci. Fašizaci je třeba vidět v kontextu více událostí. Není to jen sjezd sudeťáků v Brně na pozvání českých kolaborantů a revizionistů 2. světové války. Jde o to, že to byla politická akce minoritního protičeského spolku (viz Posseltovo hlasování proti vstupu ČR do EU), ale i obnažení kolaborantů na české straně. Od všech politiků, kteří litují odsunuté české Němce, ale nelitují obětí druhé světové války a zapomněli, že kdo rozbil předválečné Českoslovnesko, byli právě čeští Němci. I ten název Sudetští Němci byl z kraje 20. století vymyšlen Němci pro to, aby si začali dělat nárok na české pohraničí a vyvolávali dojem, že je to německé území. Takže když začali toto území obsazovat, české rodiny byly vyhnány bez majetku do vnitrozemí. Když chodili Německé paničky sledovat popravy českých vlastenců v Brně, to bylo také ok. Takže tu máme kolaboranty přes Vystrčila (Předseda Senátu), přes politiky bývalé Fijalové kliky, až po největšího převlékače kabátů, Emanuela Pávka. Vůbec profil Emanuela Moravce a Petra Pavla skrývá mnoho paralel.Všichni tito lidé pracují na rozbití České republiky a její rozplynutí v nějaké ideové Evropské unii ovládané kastou Evropské komise a Českou republikou, jako kolonií Německa, zemí levné práce. V tom širším kontextu je třeba vidět i už naprosto otevřená podpora ex nacistického dědictví na Ukrajině. Šuchevič, Bandera, nově i Mělnik a oslavování UPA a SS jednotek založených nejenom Ukrajinci. Za těmi jsou statisíce mrtvých Poláků, Rusínů a Čechoslováků. Pokud připustíme, aby se toto dělo a navíc to aktivně podporujeme nejenom předcházející, ale i touto vládou (muniční iniciativa a vůbec podpora všeho ukrajinského), tak je něco velmi špatně a je na čase si klást otázku, kam vymývání mozků a přepisování směruje, a hlavně jaké bude mít následky. Je tu paragraf služby pro cizí moc. Proč jej policie nepoužívá? Možná i proto, že soudní procesy v ČR jsou nepředvídatelné a výsledky jsou produktem eurohujerství a libtardství. Některým je povoleno vše, v rámci jakési nadřazené evropské morálky. Každý by si měl uvědomit, že jsme se dobrovolně dostali do stavu, kdy tu více méně vše dirigují "elity" z Brusele. Krásně je to vidět i na podpoře větrných elektráren. Z Brusele přijde něco obecného, tady se to v rámci standardního přístupu ještě vylepší a zpřísní, protože na Čechy platí pouze přísnost, a na konci dne bude za každou vesnicí větrník. Lidi si přece nemají co stěžovat, když vrchnost a kapitál rozhodly, že si ty dotace pro sebe využijí. To by tak ještě hrálo, aby lidi do něčeho kecali. A jediná otázka je, jak dlouho si to lidé nechají líbit.
|
|
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Sobota, 09 Květen 2026 04:35 |
|
Včera proběhlo výročí konce 2. světové války. Sovětský svaz nesl hlavní tíhu materiálních a lidských ztrát. To nelze žádným ideologickým pohledem zpochybnit. Němci popravovali nejen české vězně a občany do poslední možné chvíle. Příchod Rudé armády byl pro lidi vysvobozením. Je mi proto k zblití z článků např. na iDnesu, který hlavně řeší, jestli vojáci brali lidem hodinky. Internet ale nezapomíná a bude si všechny tyto porkytce pamatovat. Zdá se, že česká morálka a vděčnost nachází každý rok nové dno. Rusko, jako nástupnický stát Sovětského svazu, je teď největší zlo, protože se odvážilo hájit své zájmy. A za chvíli Němci, kteří zde umučili, popravili a různými hrůznými způsoby zabili kolem 350 000 lidí se stávají největšími kamarády. Sice měli v programu likvidaci Čechů a ten zbytek, co nezabijí, chtěli poslat jako otroky na Sibiř, ale dnešní kolaboranti za Eura pozvou sdružení bývalých SS manů, jako je Landsmanšaft, do Brna. Aneb hurá do německých řití a jedním z důležitých bodů jsou pokusy o zrušení Benešových dekretů. Majetek, to je to, o co tu běží. Ona se nám tu kolaborace pěkně rozjíždí. Prezident Pavel, na mentální úrovni bývalého prezidenta Krásného Tonyho (Antonín Zápotocký), by rád předal majetky Lichtenštejnům. Těm, co je nabyli konfiskacemi majetku českých pánů po Bílé Hoře a co vesele spolupracovali s Němci a stejně jako Petr Pavel celou historii trénují hlavně rychlé převlékání kabátů, aby jim z toho vždy něco káplo. Probíhá přepisování historie, vyzobávání jednotlivostí tak, aby se zakryly celkové důvody, vazby, cíle a průběh 2. světové války. Do čela státu se dostávají opět kolaboranti jako je Petr Pavel. Média ovládají pisálci, kteří napíší cokoli, pokud jim z toho něco kápne. Mladá generace zblblá sociálními sítěmi má znalosti a světový rozhled na úrovni komára a jejich pozornost vydrží 5 vteřin, protože jsou takhle naučení z Tiktoku a Instagramu. Úplný bizár jsou demonstrace za zdanění rodičů a firem, aby rodinné podniky jménem Česká televize a Český rozhlas mohly lhát a indoktrinovat lidi za jejich peníze. Filozofická fakulta UK má předmět, kde se vyučuje ekologický terorismus. Když se proflálko, to bylo překvápko. Ti, co zapomenou na svou historii, pravé důvody a průběh událostí, ti budou nuceni si to zopakovat. Po Bílé hoře trvalo skoro 300 let, než se národ zase vzpamatoval. Muselo proběhnout Národní obrození, muselo být prolito množství krve, než se obnovila česká státnost. Kolaboranti typu Petr Pavel by rádi evropskou federaci s co nejvíce omezenými právy menších států a národů. Věří ve vedoucí roli Němců. Toho Německa, které dokázalo zničit ekonomiku evropy Green Dealem a dnes začíná připomínat nejvíce chalífát. Historie se nikdy neopakuje přesně stejně. Ale principy jsou zachovány. Pokud rychle nezměníme směr jako celá společnost, čekají nás opět staletí pod Německou nadvládou, jako levná pracovní síla. Již nyní mnoho firem patří Měmcům a ti samozřejmě primárně řeší potřeby své říše. Když už je tu ten paragraf o službě cizí moci, je třeba jej aplikovat na všechny podporovatele akce Landsmanšaftu. Je třeba odvolat Petra Pavla, který chce zrušit českou státnost a ze státní správy trvale vyházet všechny protičeské prvky. Mimochodem, včerejší kauzička rozvědčíka, který se snažil získat body proti Babišovi má symptomatické rozuzlení k tomu, jako kolaboranti fungují. Parlamentní listy: Hrad posléze potvrdil, že Babiš skutečně o posunutí času schůzky s
Pavlem s předstihem žádal. „Dohoda na čase schůzky s předsedou vlády
byla na 8:30. Byla odsouhlasena a také veřejně avizována. Žádost o posun
jednání o 30 minut jsme řešili, nicméně vzhledem k tomu, že prezident i
premiér se museli v 10 hodin účastnit pietního aktu na Vítkově, nezbyl
by dostatečný prostor pro důležité jednání obou politiků. Proto jsme
Úřad vlády informovali, že posun termínu není možný,“ uvedla kancelář
prezidenta. |
|
Aktualizováno Neděle, 10 Květen 2026 05:08 |
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Neděle, 29 Březen 2026 08:11 |
|
Válka koalice USA a Izrael proti Iránu pokračuje. Ve válce je pravda ukrytá za hustou mlhou. Za touto mlhou jsou i ztráty, které obě strany utrpěly.
Podívejme se na potenciální úspěchy Iránu. Minimálně jedna poškozená F35, několik tankovacích letadel KC-135 a nejspíše i AWACS. K porovnání s Ukrajinou ještě potřebují potopit USA větší loď, jako Ukrajinci s pomocí USA a Britů potopili Moskvu. V každém případě decentralizované velení a obrana Iránu funguje dále. Již před lety byl mezi lidmi, co se o problematiku zajímají, a záměrně neříkám zprofanované slovo experti, rozšířený názot, že Irán nemá letectvo, ani námořnictvo a že jediný významný prvek odstrašení jsou právě balistické rakety, jejich množství a schopnost cíl zahltit.
Izrael zřejmě záměrně podvedl USA zprávami o tom, že Irán se složí pod tíhou občanských nepokojů. Nelze si myslet, že pokud Izrael má schopnost zlikvidovat iránské velení v reálném čase, tak se absolutně splete v tom, co po jeho pádu přijde? Velmi nepravděpodobné. Zkrátka ušili boudu, protože jejich zájem byla válka s Iránem, ale ne samostatně. Na Trumpa to nahráli a ten jim skočil, a nevíme proč, na špek.
Ovšem plody Trumpova neuváženého postupu a izraelské arogance sklízíme již nyní a budeme sklízet dále. V první řadě je to cena paliva, tedy energetických nosičů. Plyn, ropa,… Dále neschopnost vše dopravit. A energie se prolnou do celého hospodářství.
Z plynu se dělá hnojivo. Zasejete a budete mít menší výnosy. Traktor pojede za dvounásobnou cenu. Rohlík upečete s dražší energií, nezapomeňte, zavíráme uhelné elektrárny a nové bloky jaderných nestojí. A jako horkou zálohu chce EU plynové elektrárny, pro které není plyn. Ten rohlík dráže dovezete do obchodu.
Na konci dne se zvedá cena úplně všeho, tedy inflace. Klesá skutečná hodnota peněz. A teď to horší, zaměstnavatelé budou mít nejspíše méně zakázek. Kromě zbrojařů, ale ČR objednává hlavně ze zahraničí. Stát je předlužený už dnes. Takže průmysl nebude moci jednak více vyrábět, druhak kompenzovat rostoucí ceny ve výplatách. Výsledek se jmenuje Stagflace. Pokles jak životní úrovně, tak produkce.
Samozřejmě, je možné, že stát bude zadlužovat více a více, a státní hladové krky se budou mít lépe než privátní sektor, který celé to divadlo platí. Lze si představit, že dluhová služba státu zamíří daleko za 100 mld ročně a splácet to budou další generace.
V každém období, bez ohledu jako moc velké problémy to jsou, je část lidí, majitelů firem a politiků, která se bude mít dobře.
Dnešní doba nemá tolik testosteronu, jako před desítkami let. Lidé jsou ztučnělí, zpohodlnělí a přilepení k virtuálním světu fake zpráv a videí, kdy jim ještě ta správná ČT a neziskovky říkají, kdo je zlý a špatný a co si lidi mají myslet.
Jenže při pohledu na prázdný talíř se z oveček mohou stát časem vlci.
Takto nějak začínají revoluce. Vyrobí se politický problém, který má silné materiální dopady a jeho vyřešení nebrání nedostatek, ale politická zaslepenost. Řešením je pak jedině výměna politiků. |
|
Aktualizováno Neděle, 29 Březen 2026 08:40 |
|
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Středa, 08 Duben 2026 17:50 |
|
Tak se nám rozvědčík chce nacpat na summit NATO. Rád by seděl v předu
a kritizoval vládu, že neutrácí dost a jeho sponzoři asi začínají
smutnět. Ono je to snadné, nejsme prezidentská republika. Vládne vláda a
prezidenta může, ale nemusí pustit k reprezentaci státu. A pokud si
PePa myslí, že má silný mandát, tak nemá. Prezidentská volba byla o
kráse při kladení věnců, nereprezentoval žádnou myšlenku a to málo co
říkal, stejně pak porušil. Blíží se volby v Maďarsku. EU, Ukrajina a další státy dělají vše proto, aby nevyhrál Orbán. Je to vměšování do maďarských záležitostí, ale pokud by to mělo pomoci levičácké EU, je povoleno vše. Trump znovu slavně zvítězil. Akorát top zapomněl říct Izraeli, který žádný klid zbraní dodržovat nebude. Naopak se bude snažit jednání maximálně zhatit. Představa stabilizovaného a ekonomicky silného Iránu je děsí. Před pár dny jsem si projel kus Polska. Pár postřehů. Rozdíl mezi prémiovou a standardní naftou byl cca 0,1 Zlotého. Tedy cca 60 halířů - Verva diesel. U nás je to běžně 4 a více korun. Dále stovky kilometrů nových a kvalitních dálnic. Zdarma. Varšava - čistá, bez bezdomovců, se zastoupením mnoha bank, o které češi nikdy neslyšeli. Třídenní cestování veškerou MHD bylo kolem 35 Zlatých. Autobusy elektro.
|
|
Aktualizováno Středa, 08 Duben 2026 17:58 |
|
Napsal uživatel Administrator
|
|
Středa, 25 Březen 2026 15:47 |
|
Škoda Auto skončila v Číně. Nezvládla ani cenu, ani tempo inovací na tamním trhu. Docela pád z 300.000 aut prodávaných ročně. Orientace na Indii a jihovýchodní Asii asi jen oddálí nevyhnutelné. Evropské automobilky se chytly do pasti zvané elektromobilita. Výroba elektroauta je techonologicky snažší, navíc komponenty se často vyrábí v Číně. A ziskový sektor efektivních spalovacích motorů si samy zakázaly. Nemají tak už co nabídnout. Válka USA a Izraele proti Iránu pokračuje. Pro připomenutí: Izrael se přepočítal a Irán zatím vzdoruje Asi těžko lze hledat větší ukázku pokrytectví, než je tento konflikt. Navíc Netanjahu zřejmě pohřbil Republikány v USA. Trump udělal osudovou chybu a kolektivní západ si dal jako celek další hřebíček do rakve. Ceny paliv poletí vzhůru, ale navíc ani nemusí fyzicky být. Počítám, že Rusku se otevřel obrovský hlasový asijský trh. Když bude dostatečně rychlé, na Evropu si za čas ani nevzpomene. Bohužel pro nás, díky lobotomikům v čele EU a ČR nemáme dlouhodobé kontrakty a podporujeme Ukrajinu, která dovozy energií blokuje, ale natahuje ruku. Tak jsme zažili žhářský útok na firmu dodávající drony na Ukrajinu a zřejmě spolupracující s Izraelem. Experti samozřejmě viděli jasnou ruskou stopu. Bez pochyb. Nakonec to vypadá na občana USA původem z Egypta a nějaké české komplice. Tolik k expertům... Osobně bych ještě nevylučoval kombinaci s pojistným podvodem, kdy někdo ty trubky navedl. Ale nejsem expert. |
|
Aktualizováno Středa, 25 Březen 2026 16:09 |
|
|
|
|
|
|
Strana 1 z 2 |
|