Home Politika Blog Proč nás mají za hlupáky?
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Proč nás mají za hlupáky? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 04 Květen 2018 13:51

Nějakou dobu kauza Skripal a jed skupiny "novičok" spala. Nyní se probudila z jarního spánku. Nechci se pouštět do úvah, jestli je syntetizování malých množství výroba, nebo ne. Je to jedno. Pokud máme mít slušné chemiky, tak to zkrátka umět musí, proto mě nijak nevadí, pokud tu látku u nás umí vyrobit. Stejně tak je jedno, zda Zeman informací o výrobě v Čechách nahrává Rusům, nebo ne.

Co je pro mě větší problém a podstata, neboli jádro pudla, to je skutečnost, že z nás dělají hlupáky. Jak je možné, že jeden čas je látka z této skupiny super toxická, kdy stačí 0,01g látky k zabití desítek lidí, a pak se dočtete v českém mainstream médiu:

"Podle Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) bylo navíc pro otrávení Skripala použito otravné látky A234 50 až 100 gramů. Tedy mnohonásobně více, než kdy bylo v české laboratoři syntetizováno."

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/cesko-armada-vyrabi-novicok-latky-syntetizuje-zeman-rusko-poi-/domaci.aspx?c=A180504_124707_domaci_hell


100g není žádné malé množství, aby to mohlo být považováno za nepostřehnutelnou otravu. Takové množství látky vůbec získat, k cíli dostat, aniž by při účinku došlo k vedlejším škodám, to není jen tak. Všimněte si také, že žádné vedlejší škody mimo rodinu Skripala nenastaly.

Buď všechny noviny přebírají chybu 100g (např. https://www.telegraph.co.uk/news/2018/05/04/100g-nerve-agent-novichok-used-skripals-chemical-weapons-watchdog/) a nebo látka nebyla tak supertoxická a vůbec to nebyl novičok, protože jinak měly být mrtvých desetitisíce, což se nestalo. Pokud zase látka nebyla superčistá, mohl ji zpytlíkovat kdejaký schopný chemik.

Závěrem lze konstatovat, že na základě této zcela primitivní úvahy na základě veřejných informací oficálních médií, nelze oficiální verzi vůbec důvěřovat. Docela by mě zajímalo, co by musela oficální propaganda vymyslet, aby verzi "novičok" ještě někdo věřil. Ale kdo si počká, ten se dočká:) Příběh bude jistě pokračovat zcela netušenými zápletkami, které budou gradovat ve chvíliy, kdy bude skomírat Brexit, nebo se bude dít něco jiného, co bude potřebovat přikrýt kouřovou clonou.


Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2018 05:49
 

Komentáře   

 
0 #1 Zdeněk 2018-05-28 05:55
https://www.novinky.cz/domaci/473216-odmorovani-novicoku-bylo-jen-divadlo-rika-chemicky-expert.html
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit