Home Střelectví Diskuze o zbraních
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Diskuze o zbraních PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 06 Březen 2019 05:47

V posledních dnech se nám urodily 2 rozhovory na téma zbraně. Společným jmenovatelem byl p.Karásek (LEX), Džamila Stehlíková (zde netuším, co koho vede ji zvát) a jednou p. Černý (Liga Libe).

Zcela nechápu, jakou má odbornost Džamila Stehlíková, jejímž zájmem je pouze pravidelný příjem z psychologických / psychiatrických testů, které by ráda natlačila do legislativy a která nenechá nikoho domluvit a cokoli označuje útok na svou osobu. Bohužel její argumentace je plná nepravd a polopravd, řečí newspeaku tzv.  Feaknews. Jednak není konzistentní v tom, kdo má posudek dělat, v jednom rozhovoru uvede, že jej mohou provádět desítky tisíc psychiatrů a psychologů, když se to nehodí, a ukáže se, lidé těsně po vyšetření spáchali vraždu, tak k tomu dle jejího vyjádření není dotyčný psycholog vycvičen. V jednom rozhovoru už už čekáte větu, že za to může Putin, protože se vymezuje proti Rusku (narážka na Rusy žijící v ČR, Noční vlky, atd...). Zajímavé ale je, že přiznává, že celá Evropa je plná džihádistů, kteří se chtějí dostat ke zbraním.

Co  se týče tolik diskutovaného  psychologického či psychiatrického vyšetření je stávající úprava taková, že žadatel o Zbrojní průkaz musí mít vyjádření od svého obvodního lékaře a ten jej v případě potřeby může poslat na vyšetření. S ohledem na to, že se zde prakticky nedějí, díky dobře fungujícímu systému, útoky střelnou zbraní, je stávající úprava dostatečná. Za minulý rok uváděl p. Karásek 22 případů vražd a sebevražd střelnou zbraní. Což je při více než 300.000 legálních držitelů zbraní opravdu zlomek na hranici statistické chyby. Jinak pozor na statistiky, kde je uvedeno, že byla použita zbraň. Zbraň je dle legislativy cokoli, co činí útok důraznější - od cihly, přes sekeru, nebo tyč...

Z rozhovorů považuji za zajímavější ten na Primě, takže pokud máte málo času, zkuste ten.

Linky:

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/nazory-bez-cenzury-ma-eu-rozhodovat-o-drzeni-zbrani-v-cr

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-zbrojni-prukaz-debata-policie.A190228_205553_domaci_chtl
Aktualizováno Středa, 06 Březen 2019 06:27
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit