Home Politika Blog Rasismus je zpět, ovšem ten správný
Zpráva
 • EU e-Privacy Directive

  This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

  View e-Privacy Directive Documents

Rasismus je zpět, ovšem ten správný PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 13 Červen 2020 02:23

Internet je plný videí ničení soch v USA, Velké Británii i jinde. Vše pod transparenty Black lives matter. V překladu "na černošských životech závisí". Nic o jiných životech, takoví Asiaté asi nikoho nezajímají, integrují se totiž do společnosti velmi úspěšně a bývají velmi pracovití. Běloši, ti jsou trnem v oku nejvíce mladým běloškám, jejichž zastoupení je na videích ničení soch dosti významné. Čím to asi je, že západní společnost vyprodukovala mladé, zejména ženy, které nenávidí společnost, která jim dala historicky největší možnosti sebeuplatnění a míry bezpečnosti?

Ale rasismus tu máme v čisté podobě, např. když někdo řekne, že na určitou pozici by měl být zvolen jen člověk určité rasy a ono se tak stane, za nadšení davů a médií. Např. Manžel tenistky Sereny Williamsové Alexis Ohanian (37) před pár dny oznámil, že odstoupí z vedení společnosti Reddit, kterou spoluzaložil. Zároveň vyzval kolegy, aby ho nahradili černochem. Novým členem představenstva se nyní stal Michael Seibel.

V čem jsou ale videa z rabování, ničení památek a demonstrací poučná?

 • Rychlé přetížení policie a lidé si musí pomoci sami; nikdo vám nepomůže, až se něco podobného začne dít
 • část politiků a úředníků se přidá na stranu protestujících, aby se pokusili udržet své pozice
 • Ochrana veřejného zdraví a majetku přestává být obecnou normou, a  ochrany se dostane pouze těm vybraným; v USA nevyrabují pouze obchody, které majitel hájí se zbraní v ruce
 • lidé se nezajímají o svou historii, historický kontext, souvislosti, vyhrává dočasně primitivismus davů; nelze se zbavit dojmu, že protesty jsou řízené
 • rabování se děje jen na západě, ne v Asii
 • nepokoje vedou k obohacování části protestujících, tj. rabování; tj. do jaké míry jsou protesty motivované hmotně, do jaké politicky?
 • nejdivočejší demonstranti jsou mladé bělošky (to by stálo za nezávislý výzkum)
 • lidem je vsugerováváno, že běloši mohou za všechno zlo světa, mají se stydět, pokořit se, bez řečí pracovat a platit ostatním (zejména černé rase)
Uvědomme si, že část davů je zkrátka banda aktivistů, kterým unikají souvislosti, jedou na té primitivnější vlně pudů, frází a mají náběh na v podstatě sektářské a náboženské vidění světa. Bylo by na čase přestat mluvit o aktivismu, ale o sektářství. V sektách se totiž nediskutuje, pravda je dána, kdo ji neuzná, je nepřítel, kterého je třeba zničit  a ponížit. Co jiného je, když běloši poklekají a líbají nohy černochům. Někde se tak děje dobrovolně, někde ale z donucení.

Ale někde vzadu jsou loutkaři, kteří chtějí historii přepsat, upravit, změnit tak, aby se to někomu hodilo. Ti, kteří tyto protesty organizují a umožňují. " Ve Virginii už dále nehlásáme falešnou verzi historie." to je Orwell jako vyšitý. Neznalost je síla. Válka je mír....

Další věcí, před kterou je třeba mít se na pozoru, jak je dnes přepisování historie snadné. Děti se dnes neučí věci chápat, ale hledat. A hledají na internetu, používají vyhledavače a často se nedostanou dál, než za první dva doporučené odkazy. Takže velké internetové firmy, plné aktivitistů a fanatiků správného, jediného, totiž jejich vidění světa, jsou technicky schopné velmi rychle změnit vnímání dějů, historie, souvislostí, i událostí jako takových... Stačí preferovat určité názory, stránky, autory při vyhledávání.

Myšlení je komplexní záležitost, vyžaduje úsilí a hlavně objektivní vstupy. Již dnes je běžná nějaká podoba cenzury škodlivých názorů, nebo vtipů.

A děje se to i v Čechách - čerstvý případ, Jurečka (KDU-ČSL) podal žalobu za vtip, který si dal na Twitter důchodce. Udělejme si exkurzi například před rok 89, které že to strany byly v mimo jiné Národní frontě, po boku KSČ? Kdo odpoví Lidovci, odpoví správně.

A pokud si myslíte, že se to nemůže přelít k nám, tak se pletete. I my tu máme sochy, různá etnika, a hlavně, každé náboženství, či sekta, což jsou dnešní aktivisté, nemají menší cíl, než ovládnout celý svět.

PS: ještě mě napadá, zda ta role bělošských žen a dívek v tomto celém divadle není vyústěním slabosti bělošských mladých mužů, kdy miliony let vývoje vedou k tomu, že silnější pes víte co.... A dívky zkrátka hledají někoho, kdo by jim imponoval (v dobrém slova smyslu) a pomohl dát jejich životům smysl, ocenil je a
podobně. A frustraci a ochranitelský pud si vybíjejí tímto způsobem.Aktualizováno Sobota, 13 Červen 2020 03:35
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit