Home Politika Blog Zajímavé zprávy
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Zajímavé zprávy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 30 Prosinec 2020 18:23

V posledních dnech bych rád vypíchl 2 zprávy ze země neomezených možností, budoucnosti progresivní levice, země ustívání zločinců (viz Floyd a BLM) a tak dále, a tak dále, tedy z USA.

Poměrně se odvázali na iDnes, když popisují situaci v Kalifornii, ze které se začínají stěhovat obyvatelé, protože se tam už nedá pořádně žít. Článek (ZDE) shrnuje jak vysoké náklady na bydlení, tak zhoršující se podmínky k žití, požáry i díky energetickým společnostem, blackouty a nezvládnutý přechod na obnovitelné zdroje, všudepřítomné bezdomovce, špatnou bezpečnost,... Horší je, že lidé, kteří z Kalifornie udělali to, co je nyní, se nyní stěhují do okolních států, se svými zvyky, politickým přesvědčením a světonázorem a do podobného stavu se nejspíše brzy dostanou i okolní státy.

Podobná situace je spojena s migranty, v Německu třeba s Turky, ... lidé migrují a své zvyky, kulturu, jazyk, stereotypy chování, vztahy k ostatním, (ne)dodržování zákonů, to vše si přináší a v podstatě se již nepotřebují integrovat do většinové společnosti. Nejvýhodnější je být minoritou a řvát si o svá práva. O integraci dnes již nejde. Důležitá je pestrost a průměrnost.

A že je v USA progresivní klika silná svědčí i to, že vás vyhodí z vysoké školy, že jste před lety řekli slovo "negr". Detaily ZDE. Ukazuje se jednak, že v USA se kádruje a cokoli, co jde použít proti bělochům, je proti bělochům použito. Ač se o tom zde moc nemluví, tak další skupinou lidí, proti kterým menšiny vystupují, jsou Asiaté. Vypadá to, že se tam přikládá pod kotlík občanských nepokojů. Chaos a podvody u prezidenstkých voleb tomu nepřispívají. Pořád ještě není jasné, zda bude prezidentem Biden, s Harissovou za zády, nebo zůstane Trump.

Ale pojďme do českých luhů a hájů. Dnes zprávami hýbe, zda prezident Zeman podepsal, či nepodepsal daňový balíček. Jsou rozhovory s právníky, politology, politiky a všichni řeší, zda je v dopisu použito správně slovo "vracím". Jediné, koho se neptají, je prezident Zeman, aby jedním telefonátem řekl, jak to je. Nehledě na fakt, že tyto dopisy píše nějaký úředník a podstatné je, co vydal Zeman za povel. Jedná se o ubohost celé politické reprezentace a novinářů, která se obrací k pustému formalismu a v podstatě je obsah nezajímá.

Kdo nerozumí současné situaci kolem vládních opatření, tak se může přidat do velkého houfu. Co se smí a nesmí prodávat, co dělat, nedělat, a kdy,... to je již chaos nad chaosy. Zato se dozvíme, že se chystají seznamy těch, co se očkovat nechají a nenechají. Ti, co se očkovat nenechají, ti třeba nebudou moci do restaucí, letadel,... zkrátka diskriminace se blíží. Dneska za (ne)očkování, zítra za názory...

U očkování se státy předhání, kdo objedná více vakcín jedné, druhé, či další firmy. Studie ale nejsou dokončeny, není jasné, jaké mají vakcíny účinnost, vedlejší účinky, ani dobu poskytnuté ochrany. Vše jsou dohady a doměnky. Bude stačit pár desítek reakcí na vakcinaci, či dokonce úmrtí a bude po vakcinačním nadšení. I když nepochybuji, že to sociální sítě budou mazat jako hoaxy.  Zajímavé také je, že v seznamech vakcín není ruský Sputnik V. Takže co lidi, co se naoočkují Sputnikem, budou na seznamu neočkovaných, nebo očkovaných? A tak jako se podvádí u jakéhokoli úkonu, můžeme si být jisti, že si půjde koupit razítko o tom, že byl člověk oočkován, i když nebyl. Navíc, ti co nemoc prodělali, mají se očkovat, nebo nemají? Chrání je více protilátky po nemoci, nebo z očkování? To vám dnes nikdo neřekne. Ale kampaně na očkování běží...

Správný postup by byl dokončit studie, ty podrobit zkoumání a poté očkovat. Jinak to udělá více škody, než užitku a důvěra lidí v očkování ještě klesne. Přitom očkování nás jako lidstvo posunulo neskutečně vpřed.  Ale je jasné, že v dnešní době zaměřené na finanční výsledky firmy pospíchají, aby se investované peníze vrátily. Nějaký altruismus v tom nehledejme.


Aktualizováno Středa, 30 Prosinec 2020 19:16
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit