Home Politika Blog Jak debilita vítězí za jásotu tupců
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Jak debilita vítězí za jásotu tupců PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Červenec 2022 06:20

Ono je těžké být slušný, když člověk vidí, jak náš stát, potažmo Evropa páchá sebevraždu. Politici si to užívají, tváří v tvář zdražování si všichni zaměstnanci evropské unie zvedají mzdy o inflaci, takže oddalují dopad problémů na ně samotné. Plebs nikoho nezajímá.

Teď naopak posloucháme řeči o tom, že je plyn nutné okamžitě zrušit. Infrastrukturu za biliony a kotle za stovky miliard vyhodit, protože pan Putin je zlý. Šmah pera a desítky let práce a investic mají vyletět oknem. Uskromněte se, zavřete firmy, jsme ve válce. Sice to není vyhlášená válka, proti nám se vlastně nebojuje, ale střelme se do jedné nohy, do druhé a nakonec do hlavy. To je přesně to, co teď naše vláda dělá a lidi jsou zatím v klidu.

Němci, standardně jako v každém století, makají na tom, aby dostala Evropa zabrat. Po zrušení části jaderných elektráren v tom pokračují, krize nekrize. Částečně je to důsledek chybějících investic, údržby, lidí,.... ale když sebevraždu, tak pořádně. Jde o to, že ty desítky miliard plynu, v Čechách kolem 10 miliard m3 k něčemu byly. Nepouštěly se do vzduchu. Jednak reprezentují energetický ekvivalent jiné energie, druhak je to chemická surovina. To se nedá hodit za hlavu.

Další věc je životní prostředí. Moderní kotle mají účinnost přes 90%, o tom se uhlí může jen zdát a u obnovitelných zdrojů je veškeré počítání alchymie, hlavně nepočítat externality, pak by byly v háji. Více spalování uhlí znamená více prachových částic, to je více zdravotních problémů, rakovin, atd... Ruku v ruce s chudnutím půjde i zhoršení zdravotního stavu. A to vše kvůli uměle vyvolané krizi zejména evropskými politiky. Více Evropy, více chudoby, více omezení svobod a práv. Buďte hladem a v zimě a potrestejte Rusa, protože jsme vám to řekli.

Je potřeba pořád připomínat, že dokud byla na Ukrajině občanská válka, což bylo ostřelování Donbasu, ale také zastavení vody Krymu okamžitě po připojení k Rusku. To je přesně to, co uděláte, když si chcete udržet přízeň obyvatel, střílíte na ně (cca 15000 mrtvých od roku 2014) a zastavíte jim vodu, ať zhebnou žízní. A pak se všichni diví, když se do toho zapojí Rusové.

Nicméně pořád je faktický stav takový, že nemáme žádnou smlouvu s Ukrajinou, nemáme žádnou povinnost ji vyzbrojovat, a za ty investice ani nic nedostaneme. Mluví se o zadlužení států EU za účelem obnovy Ukrajiny. A nezbývá se ptát, co za to? Stát s větší korupcí než Rusko, kde se rozkradlo vše se bude zachraňovat za peníze již nyní zadlužených států v recesi a s vysokou inflací, což je nyní většina EU. Takže se více rozkrade, než obnoví.

Naše vláda mezi tím stále podporuje prodej české energie na burze v Lipsku a její zpětný odkup za vysoké ceny. Tak jsme  ve válce, nebo ne? Pokud ano, je potřeba zavést válečná pravidla a hospodářství. Ale vlastně Fialenkovi stačí dělat PR a trousit moudra. Má totiž jen tu henten politickou odpovědnost. Co podělá, tak co, vrátí se do Brna učit a pohoda džez. To Putin a Babiš.

Pokud politici mají jenom virtuální odpovědnost, dostali jsme se do stavu, ve kterém jsme dnes. Přidejme k tomu zblblé obyvatelstvo, které nic nezajímá, čumí na Fejsbůček a dává statusy. Novináři ti drží basu z vládou a pomahájí ideově utužovat neoliberální pohled na svět, tak jak se to naučila média za komunismu. Akorát ti komunisti byli větší pragmatici a snažili se o co největší samostatnost. To stávající vláda rozkrade a rozdá vše všem okolo, na naše lidi nezbyde nic. Jenom ty dluhy.


K Němcům a energii:

Energetická krize způsobená závislostí na ruském plynu bude zřejmě ještě hlubší, než se předpokládalo. Evropská komise už ani neočekává, že Vladimir Putin znovu spustí plynovod Nord Stream 1, hlavní trasu pro pro dodávky z Ruska do Německa. A jsou to právě Němci, na které výpadek dopadne nejsilněji, a kteří proto už přišli s drastickými opatřeními, aby co nejvíce plynu ušetřili a důstojně přežili zimu. V nouzi už Německo rozhodlo o návratu ke spalování uhlí. Ideologicky však nadále tvrdě odmítá prodloužit provoz zbývajících jaderných elektráren, které přitom zatím zajišťují několik procent výroby elektřiny. Ačkoliv vláda tvrdí, že energií z jádra se nic neřeší, zbavovat se tohoto stabilního zdroje a ještě více zvyšovat svoji závislost na dovozu, je silně krátkozraké.

https://echo24.cz/a/Skzj8/nemecko-jadro-elektrina-putin-plyn-krizeAktualizováno Středa, 20 Červenec 2022 06:41
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit