Home Politika Blog Jsme na začátku brutální eskalace
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Jsme na začátku brutální eskalace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 08 Říjen 2022 07:10

Obávám se, že zničením Nord Streamu 1 a 2, napadení letiště na Krymu a nyní napadením Kerčského mostu se válka na Ukrajině dostala do bodu, kdy se Rusové buď stáhnou (ale co by z toho měli) a nebo brutálně přitvrdí tak, aby to pocítila Ukrajina co nejvíce. Tipl bych si, že ukrajinské infrastruktuře tikají poslední hodiny.

Připomeňme, že první, co Ukrajina udělala po anexi Krymu, že zastavila lidem vodu. Chtěli Krym vyžíznit. Neměli s tím nejmenší problém a západní společenství taky ne. Tolik k tomu, jak stáli o lidi. Rusové velmi rychle vybudovali silniční a železniční most, na české poměry rychlostí světla, a umožnili zásobování vodou. To také byl jeden z prvních úkolů po spuštění války - obnovit zásobování vodou.

Ukrajina od začátku žádala o zbraně, aby most mohla napadnout. Takže věřit na náhodu, že se rozbil Nord Stream 1 a 2, že náhodou na Krymu bouchlo letadlo, že se náhodou zřítil most,... Nějak moc náhod.

Že Rusové válku nezvládají je jasné. Ale západní společenství pod taktovkou USA a Ukrajiny chtějí zadupat do země jadernou mocnost. To se jako Rusko rozpadne a Ukrajina bude spokojená, USA taky? To, že Rusko udělalo útokem hloupost se nám zdá jasné, rozhodně nebylo připraveno. To, co předvádí ruská armáda je směšné. Sice bojuje proti Ukrajině a celému západu, ale o to více měli být připraveni.

Nikdo nedělá nic pro deeskalaci a umožnění zachování nějaké tváře Rusku a Putinovi. To je totiž racionální přístup, který by šetřil lidské životy a materiální statky. Ale všechny rusobijce nyní ovládly nejnižší primitivní pudy a nejsou schopni domýšlet svá přání. Prý s radostí umřou, pokud bude Ukrajina osvobozena. No ta první část se může začít rychle plnit.

Evropa je na tom energeticky bídně. Česká republika tragicky (pozor, státní tajemství). Takže Titanik se potápí, Fialenko tančí, průmysl v podpalubí panikaří a rusobijci v roli svazáků mávají ukrajinskými fangličkami.


Jenže zima, a hlavně pokud přijde generál Zima, ukáže, jak se kdo připravil a kde začínají a končí fyzikální zákony a kde se lámou výkřiky stávajících politruků. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit