Home Politika Blog Glosy 19.2.2023
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Glosy 19.2.2023 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 19 Únor 2023 08:05

Máme tu druhou polovinu února a ministr Síkela dostává orgasmus v přímém přenosu.

Dovedla ho k tomu úspora skoro 2 miliard kubíků plynu a že už nebereme ruský, ale americký a norský plyn. Všimněte si, že ani zmínka o ceně. Přitom je tam cenový rozdíl minimálně 400% a více. Hodně lidí přestalo topit plynem, firmy zavřely energeticky náročné provozy a ta úspora je sice částečně daná zatím mírnou zimou, ale hlavně snížením životní úrovně a propadem ekonomiky.

Jak chcete potom takové tupce komentovat? Protože co ti křupani udělali? Nemají problém zaseknout sekeru státního dluhu ke 400 miliardám ročně. Jenže obsluha takového dluhu stojí desítky miliard ročně, které pak někde chybí a chybět budou. Jenže pokud jsou lidi omezení a volí představitele této vládnoucí kliky, tak to všem patří.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ani-kubik-uz-nebereme-z-Ruska-jasa-Sikela-Zasoby-nadprumerne-A-opozice-strasila-729656


Podívejme se na skok do Turecka a Syrie. Odhady obětí už překročily 45.000 mrtvých. Izrael se toho nebojí, a sem tam vybombarduje činžák s civilisty, bez ohledu na to, že tam toho popadalo už tak dost. Na jedné straně jsou útoky na civilní cíle válečnými zločiny, jindy je přejdeme mlčením. A je asi jedno, jestli to tam spadlo náhodou, nebo ne. Lidská historie stojí na precedentech. Nelze dlouhodobě tolerovat jedno chování jedněm, a za to stejné jiné pranýřovat. Tento dvojí metr vidí i zbytek států po celém světě a důvěra k západu není veliká.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-izraelska-raketa-zasahla-v-damasku-bytovy-dum-15-lidi-zahynulo-40423369


To Velká Británie je konzistentně protiruská Poslední zprávou je, že dodají Ukrajině zbraně dlouhého dosahu, aby mohla Ukrajina útočit lépe do vnitřního Ruska. Francie by naopak viděla ráda Rusko "jenom" poražené.

Obecně je na západě něco jako odstup nebo nezájem o Slovany. Nazval bych to spotřební přístup. Dokud se mlátí mezi sebou ty hordy na východě, je to skvělý business, na kterém se bude moci dát vydělat, jde se do toho. Nepodceňujme míru cynismu západních představitelů.

Západ se třepe na reparace a možnost drancovat Rusko. Ostatně i ČR je ekonomicky drancována a s tímto přístupem nikdy, opravdu nikdy, nedosáhne životní úrovně států, které mají model postavený na nějaké formě vykořisťování ostatních. Vazal má zkrátka určené své místo.

Ale kdo se na to podíval očima obyčejných Ukrajinců? Zničené hospodářství, dluhy za zbraně v desítkách miliard dolarů a desítky milionů obyvatel utekly. Pokračování války bude dále snižovat výkon hospodářství a počet ekonomicky aktivního obyvatelstva. Až válka skončí, komu bude vlastně Ukrajina patřit? Z čeho se ty dluhy a obnova zaplatí? Máte snad pocit, že tu bude nějaký altruismus? Navíc tam začínají ožívat duchové ultanacionalismu a fašismu. Z toho ještě bude bolet sousední státy hodně hlava.

Ruský pohled - boj proti NATO v zástupné válce na Ukrajině nesmí prohrát, protože by to znamenalo konec Ruska. To je už snadnější válku protáhnout a západ vyčerpat ekonomicky. Západ omezil výrobu, nemá energetické zdroje (hlavně EU) a nemá ochotu přejít na válečné hospodářství. Třeba bude příští zima tvrdá a západ padne. Navíc pokud by Rusko použilo taktické jaderné zbraně, západ neudělá nic. Pokud dá mlčky souhlas Čína a Indie, můžeme se dočkat jaderného konfliktu, který bude znamenat i konec NATO. Bude další vlna sankcí, ale ta už moc nezmůže. Žádný západní stát totiž neohrozí své území jaderným útokem na Rusko. Ano, jsou schopni tlačit před sebe "Koalici hloupých", tedy ČR, SK, Polsko a pobaltské státy. Ale pokud budou tyto státy strádat, z pohledu západní nadřazenosti je to ok. To je ta hranice. Bývalý poražený východní blok je místo určené pro exploataci.

Jinak před pár lety dezinformace se stala informací:) EU chce zakázat vyrábět auta se spalovacími motory po roce 2035. Tedy, vyrábět můžete, pokud dokážete obejít fyzikální zákony. Zákaz se nebude vztahovat na supersportovní auta, pokud jich výrobce udělá do 1000 ročně. Líbil se mi komentář p. Hoffamana v duchu, že v padesátých a šedesátých letech jsme chtěli dobývat vesmír, cestovat létacími auty a dnes se dostáváme k tomu, že budeme chodit pěšky, protože elektoauta si bude moci dovolit zase jenom malá část populace. Jinak, nenechte se zmást nějakým hlasováním v evropském parlamentu. To je divadlo pro plebs. Státy mohly na Evropské radě tyto nápady zarazit již dříve. Nestalo se. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit