Home Politika Blog Armádo, těš se
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Armádo, těš se PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 24 Květen 2023 17:53

V těchto dnech je hlavním tématem aktivita ministryně války Černochové. Jednak podepsala tzv. obranou smlouvu s USA, která dává spoustu povinností ČR a práv USA. Rozhodně to není vyvážená smlouva. Navíc proč jsme v NATO, když tady potřebujeme další smlouvu přímo s USA. Ne náhodou je připodobňována ke zvacímu dopisu. Stejně jako u zvacího dopisu neproběhla žádná veřejná diskuze, akorát se vládnoucí politická klika rozhodla pozvat cizí armádu. A to je také největší problém té smlouvy. Pětidemolice sice vyhrála díky Rychetskému volby, ale chová se, jako by brala vše a ostatní neměli nárok na existenci. Pozve sem americkou armádu, pošle vše na Ukrajinu, zvedne daně, zavede cenzuru... Ještě jsou slaboduší jedinci, kteří to oslavují. Takového jedince poznáte snadno - do jeho slovníku patří slova jako dezolát, chcimír, a podobně. Jenže nic není věčně a pokud se nyní snaží plnit vězení všemi, kdo nesouhlasí s vládní politikou a nedejbože nevzývají Ukrajinu, lze spolehnout na jediné, nic netrvá věčně a karta se vždy obrátí.

Dále tu máme smlouvu na více než 60 miliard na nákup obrněnců CV90 ze Švédska. Jednak je prý ve smlouvě inflační doložka, takže cena poletí vzhůru, druhak nikdo nikdy neviděl, že by Švédsko dodrželo procento zapojení českého průmyslu. Dalším tunelem bude smlouva na podporu životního cyklu. A to si počkejme, kdyby nedejbože došlo na F35. To by rozpočet zruinovalo.

Když se zamyslíte, tak i podpora vyslání F-16 na Ukrajinu má svou logiku. Evropské státy pošlou F-16 na Ukrajinu a budou potřebovat nakoupit nové zbraně a kde je koupí? No v USA.

Když budu mluvit obecně, tak se politici urvali ze řetězu. Prohlášení politika STAN, že si lidi mají vybrat, jestli chtějí bydlet ve městě se školami a nebo za Prahou se zahradou, kdy pak děti do škol neudají... Prý je to problém lidí, vůbec ne obcí a krajů... Tak proč je z daní platíme? Když nemají potřebu řešit potřeby lidí?

Úpadek civilizace souvisí s tím, jak moc se vládnoucí vrstva odpoutává od problémů lidí a žije si svůj sen, kdy poučuje všechny, jak se mají chovat, chudnout a uskromňovat se, zatímco oni jsou rozežraní a bez limitů. Upadá obecně profesionalita a rozum. Vše nahrazuej byrokracie, nepotismus, klientelismus a nezbytná cenzura a represe. Pravidla jsou komplikovaná a nesmyslná, aby bylo každého možné na něčem nachytat a zároveň, aby se uživila armáda nemakačenků, kteří vládnoucí vrstvě kryjí záda s vírou, že třeba taky vystoupí nahoru. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit