Home Střelectví
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Střelectví
Recenze hradla Caldwell Balistic Precision - 1. díl PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 26 Září 2020 15:55

Za účelem měření rychlosti přebíjených nábojů jsem pořídil hradla Caldwell Balistic Precision.

Pojďme se na ně tedy podívat. Hradla jsou vyrobená v Číně, jak jinak. Tělo je ze zeleného plastu, a upřímně, moc přesvědčivě nevypadá. Na straně je vypínač, stejný jako na čínských hračkách, který přepíná měření buď  v metrech či feetech/stopách za vteřinu. Do plastového těla se vloží 4 tyčky, které drží plastovou clonu. a to je vše. Energii obstarává 9V baterie.

Zcela nepoužitelná je aplikace. V krabici je sice klasický audio kabel (proč zrovna audio???), který umožňuje propojení s mob. telefonem, ale aplikace je zcela nefunkční (Android). Neustále padá, také hodnocení aplikace je v shopu cca 2,6 bodů z pěti. Takže tudy cesta nevede. Až budete měřit, nezapomeňte tužku a papír, ať si to můžete poznamenat.

Zatím jsem zkoušel měřit vzduchovku. Za normálního slunečného dne hradla fungovala a měřila. Nemám referenci vůči jiným hradlům, takže nezbývá, než výsledku věřit.


 
Recenze spektiv 20-60x60 z Lidlu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 13 Duben 2020 18:24

Již pár let mám z Lidlu spektiv 20-60x60, který stál necelý tisíc korun. Výrobce je Bresser a spektiv by měl mít skleněné čočky ze skla BK-7.  V krabici dostanete malinký třínohý stativek, pouzdro na spektiv a samotný spektiv se zabudovanou sluneční clonou. Pořád se prodává - link: https://www.lidl-shop.cz/BRESSER-Spektiv-se-zoomem-20-60-x-60/p100272207.

Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 13:58
 
Puškohled na CZ455 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 29 Březen 2020 10:00

Rozhodl jsem se vyplnit čas koronavirových omezení alespoň krátkým příspěvkem na téma puškohled na malorážku CZ455.

Aktualizováno Neděle, 29 Březen 2020 12:44
 
Sa vz.58 a Vortex Sparc AR PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 04 Leden 2020 16:02

Stará dobrá 58 patří pořád mezi nejvíce dostupné poloautomatické pušky na trhu s relativně levným střelivem v ceně kolem 5-8 Kč.  Základní omezení této zbraně je v tom, že z výroby máte k dispozici buď pevnou pažbu - tzv. pádlo (P) nebo ocelovou sklopku (V) a tím to končí. Kapotáž je v lisované pryskyřičné dřevotřísce. Takže kdo si chce střelbu více užít, začne "kosu" tunit. Čímž se pomale, ale jistě, začne dostávat k ceně platformy AR, která je na tuning připravena neporovnatelně lépe. Hodně proto záleží na tom, jak vás střelba puškou chytne a za kolik jste jednotlivé tuningové kusy vč. zbraně koupili. Bývala doba, kdy 58 stála do 6 tis. Kč.

Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 13:57
 
Zamítnutí žaloby ve věci zbraňové směrnice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 10 Prosinec 2019 05:45

Jak jste ohli dočíst, Evropský soudní dvůr zamítl žalobu České republiky na neplatnost směrnice upravující nejen držení zbraní. Rozsudek má dvě roviny, oběma bychom měli věnovat pozornost.

První je rovina faktická a argumentační. Zde doporučuji vůbec se nespoléhat na média a rozsudek si přečíst.Přeložený rozsudek je na stránkách

http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?text=&docid=221244&pageIndex=0&doclang=cs&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=5309337, případně najdete link i na stánkách Lexu (www.gunlex.cz). Sledujte argumentační logiku, překrucování a zdůvodňování tak, aby to zrkátka vyšlo. Nejde jen o tzv. Švýcarskou výjimku, ale i fakt, že si Komise sama určuje, kdy bude potřebovat analýzy dopadů, kdy ne, opět jak se to hodí. Naprostá demonstrace toho, jak jsou si někteří rovní, někteří ještě rovnější a vybraní, jako Komise, jsou si nejrovnější. Opět, než si uděláte názor, přečtěte si rozsudek.

Druhá rovina je, jaký faktický dopad bude mít rozsudek na české držitele zbraní. Upřímně, dopad směrnice na "západní" státy nás nemusí zajímat. Tamní obyvatelé o svá práva držet legální zbraně a sebeobranné prostředky už většinou přišli a demografická situace je taková, že změny by mohly vést k velkým nepokojům. Takže lze očekávat, že na západě se bude odzbrojení populace dále zpřísňovat, bez ohledu na to, že nelegálních zbraní je tam přehršel.

U nás se připravují nové zákony, které by nahradily stávající legislativu. Zájemce opět odkážu na LEX, který působí v expertní skupině. Jaké dojmy jsem si odnesl já z této, více než rok trvající, přípravy zákonů? První věc jsou branné spolky, kdy osobně vnímám velkou nechuť Ministerstva obrany (MO) tuto problematiku řešit a jakkoli posunout. Opět, je nutné rozlišovat slova, co se vedou, a činy, které se dějí. A pasivita MO je až zarážející. Akční je odbor Ministerstva vnitra (MV), kde je aspoň snaha v rámci paskvilní směrnice udělat aspoň trochu funkční legislativu. Návrhy systému zákonů jsou již k dispozici.

Na faktické výsledky ovšem bude třeba počkat - jednak, co a jak bude schváleno, druhak, jak se ustálí výklad.

V každém případě, moje skepse ohledně nefunkčnosti EU dosáhla dalších minim, skoro se divím, že to ještě jde. Nyní bude na nás, jako voličích, abychom zapracovali na zpětné vazbě našim zástupcům v Parlamentu a Senátu, a nestali jsme se také z pohledu sebeobrany impotentní zemí, jako je Německo, Francie, nebo Velká Británie.


 
«ZačátekPředchozí123456DalšíKonec»

Strana 1 z 6