Home Střelectví
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Střelectví
Zbraně, nebo lidé? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 26 Únor 2018 06:03

Také jste si všimli, že všechny masové útoky jsou otázkou posledních cca 20-30 let? Co se v tomto období stalo celosvětově špatně?

Rád bych zde odcitoval z blogu Miroslava Macka -  https://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=139740

Seznam k zamyšlení pro ty, kteří se domnívají, že za střelbu v amerických školách může snadné držení zbraní.
Také by se měli zamyslet nad slovy jednoho tamního šerifa:
„Za mejch mladejch let měl před střední školou každej pušku v autě. Revolver šel koupit na benzince jako nanuk. A střílel někdo ve škole? Ne. Změnily se od té doby ty zbraně? Ne. Změnili se lidi. Vychovali jsme generace zmatených, neschopných, změkčilých a ublížených kriplů bez respektu, cti a opravdových hodnot!"


2018, 14 February - Marjory Stoneman Douglas High school shootings - (17 dead)
2017, November 14 - Rancho Tehama Reserve shootings - (6 dead)
2015, 1 October - Umpqua Community College shooting - (10 dead)
2014, October 24- Marysville Pilchuck High School shooting - (5 dead)
2013, June 7 - 2013 Santa Monica shooting - (6 dead)
2012, December 14- Sandy Hook Elementary School shootings - (28 deaths)
2012, 2 April - Oikos University shooting - (7 deaths)
2008, February 14 - Northern Illinois University shooting - (6 deaths)
2007, 6 April - Virginia Tech massacre - (33 deaths)
2006, October 2 - West Nickel Mines School shooting - (6 deaths)
2005, 21 March - Red Lake shootings - (10 deaths)
1999, 20 April - Columbine High School massacre - (15 deaths)
1998, May 21 - Thurston High School shooting - (4 deaths)
1998, March 24 - Mitchell Johnson and Andrew Golden - (5 deaths)
1991, 1 November - University of Iowa shooting - (6 deaths)
1989, 17 January - Stockton schoolyard shooting - (6 deaths)
1976, 12 July - California State University, Fullerton massacre - (7 deaths)
1970, 4 May - Kent State shootings (4 deaths)
1966, 12 November - Mesa, Arizona - (5 deaths)
1966, 1 August - University of Texas tower shooting - (17 deaths)
1940, May 6 - Pasadena - (5 deaths)
1898, December 13 - Charleston - (6 deaths)
1893, March 26 - Plain Dealing high school - (4 deaths)
1764, July 26 - Enoch Brown (10 deaths)
Aktualizováno Pondělí, 26 Únor 2018 13:53
 
Demagogie v novinách (tentokrát iHned) PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 19 Duben 2017 04:47

Chcete vidět demagogii? Nemusíte chodit daleko, stačí zabrousit na iHned a článek "Skoro polovina pachatelů trestných činů se střelnou zbraní vlastní své pistole nebo pušky legálně. Stát chce dát jejich majitelům větší práva" (link: http://archiv.ihned.cz/c1-65698580-skoro-polovina-pachatelu-ma-strelnou-zbran-legalne).

Proč?

První je zejména práce s grafy. Autor (autoři) se snaží dokázat obrovský nárůst držitelů zbrojního průkazu tím, že jako základnu grafu bere hodnotu 290.000 držtelů a přírůstek mezi lety 2015 a 2016 o cca 8.000 ( z 292000 na 300.000, takže je to přírůstek necelá 2,5%) vytváří opticky megavelký nárůst. Kdo se nepodívá a nezamyslí se, může si odnést dojem, že počet zbraní a jejich držitelů je obrovský problém.


Graf z iHned

Link na graf:

V celém duchu se nese i příspěvek autora, který problematice vůbec nerozumí, ale o to sugestivněji se snaží předkládat příběh tak, aby mu to vyšlo, zřejmě podle zadání, které dostal. Že to soudruzi od pana Bakaly přehnali svědčí i to, že se pod článkem a v článku začaly objevovat korekce.

Pokud to má být reakce na diskuzi o směrnici EU a novelizaci ústavních zákonů, je to zřejmě nejvíce útok na dospělé svéprávné Čechy, kteří si mohou koupit zbraň kategorie D (tj. vzduchovka, airsoftové a paintbolové zbraně, perkusní zbraně, kuše,...). Vůči  držitelům zbrojního průkazu  při důkladném přečtení autor nedokázal argumentovat vůbec. Problém je ale v tom, že lidé od novinářů očekávají objektivitu, že si dají práci se seznámit s problematikou, kterou čtenář nezná, a to hlavní jim předloží.  Ale objektivně. A na to se dnes vůbec nedá spoléhat. Novináři zejména manipulují. Můžeme se dohadovat, zda z neznalosti a hlouposti, nebo že mají takové zadání. Koneckonců i novinář má obvykle hypotéku, takže potřebuje pravidelný příjem.

Vraťme se k článku. Autor Martin Biden se snaží působit faktograficky - spousta grafů a čísel. Sděluje čtenáři - dal jsem si práci vám tu předložit důkladný pohled na věc, téměř analýzu, kterou musíte brát vážně, je totiž podložena daty. O to větší kouzlo má věta: "Stejně nejde podle mluvčí ze statistik vyčíst, kolik lidí přišlo při střelbě z legálně či nelegálně držených zbraní o život. Lze však odhadnout, že ze 155 vražd, které se v Česku za rok staly, to bezvýznamný podíl nebude."

Autor problematiku nezná a míchá zbraně kategorie B,C (tj. nutnost mít zbrojní průkaz a případně získat nákupní povolení) od kategorie D, což jsou volně prodejné zbraně s podmínkou 18+ let. Holínky nebo hodinky, vždyť je to jedno, obojí se natahuje.

I když vás třeba problematika zbraní nezajímá, je dobré tento článek studovat jako případovou studii manipulace rádoby objektivního média s masami. A s tímto prizmatem je třeba dnes přistupovat ke všem novinovým zprávám. Nemůže za to paranoia čtenářů, ale nekvalita novinářů, kterým se dnes nedá věřit ani nos mezi ušima.
Aktualizováno Středa, 19 Duben 2017 05:21
 
Demonstrace pro novináře jakoby neexistovala PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 15 Březen 2017 20:02

Dnes proběhla na Václavském náměství v Praze demonstrace proti směrnici Evrospké unie, jejímž cílem je zejména odzbrojit občany. Účastníků bylo kolem 1000, což na všední den a 11h dopolední není špatný výsledek. Osobně jsem se také necelou hodinu účastnil. Ve většine médií, vč. rádií a televize se o demonstraci nemluví, alespoň jsem to nezaznamenal. Výjimkou jsou Parlamentní listy. Občanům je totiž třeba předkládat jenom EU pozitivní informace.


Aktualizováno Středa, 15 Březen 2017 20:07
 
Snaha o odzbrojení občanů pokračuje PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 14 Březen 2017 19:11

Nikdo, kdo sledoval přípravu směrnice 91/477/EHS regulující držení zbraní, nemohl pochybovat, že směrnice projde, a to v co nejpřísnější podobě. Pořádek musí být a hlavní je ukázat občanům Evropské unie, kdo je tady vrchností a kdo podaným.Za další dva roky chce komise šrouby opět utáhnout. Nyní bylo moc povyku.

Velké státy, tedy hlavně ty, které si importovaly migranty (že by tam byla korelace?), nejvíce tlačí na to, aby byly legální zbraně byly co nejvíce omezeny. Jiný přístup by zřejmě mohl vyústit v projev nespokojenosti občanů s vlastní vládou.

Evropská komise a vlastně celé vedení Unie vč. parlamentu se začíná chovat jako každá diktatura v dějinách. První, co je třeba, je vždy odzbrojit občany. Své o tom věděl Hitler, Stalin s Leninem, Mao-Ce-Tung a další diktátoři. Svobodný a ozbrojený občan je zkrátka problém a je tu riziko, že s sebou nenechá úplně mávat. Není dostatečně závislý na státním aparátu vládnoucího diktátora...

Co je nutné uvést, že směrnici nepředcházela žádná analýza, ani podklady, které by podporovaly omezení LEGÁLNÍCH zbraní. Neexistuje žádná statistika, či důvodová zpráva, která by říkala, že se legální zbraně používají v nějakém podstatnějším měřítku k trestné činnosti, nebo mizí na černý trh. Nic. Psal jsem i desítkám zahraničním europoslanců, a poptával tyto podklady, neodpověděl žádný. Taky co by poslali, když nic neexistuje.

Když jsme v minulých letech sledovali putování uprchlíků z Balkánu, nikdo nevěděl, kdo to je, a co si nese. Pokud se bavíme o původu nelegálních zbraních, které jsou na území EU, často jsou to právě zbraně z Balkánu. Představa, že se s uprchlíky nedostávají do EU jak "džihádisté", tak zbraně, je velmi naivní. Dělají s tím ale něco velké státy nebo evropské orgány? Ne!

Takže dnes, v předvečer okupace okleštěného Československa a vzniku Protektorátu Čechy a Morava (15.3.1939) tu máme další rozhodnutí, které jako by vypadlo z pera protektora. Nezapomínejme na svou historii, jinak se bude opakovat.

Zítra proběhne demonstrace na Václavském náměstí. Do této doby jsem si nemyslel, že se na nějakou demonstraci vydám...
Aktualizováno Úterý, 14 Březen 2017 19:26
 
Situace ohledně odzbrojení občanů se vyjasňuje PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 28 Únor 2017 16:05

Ministr vnitra předložil na vládu návrh na aktualizaci ústavy, která fakticky nic nového nepřinášela, ale pomohla by vystavět jasnou zeď snaze Evropské komise odebrat lidem legální zbraně. A co se stalo? Pomalu se strany a postoje politiků vyjasňují. Zejména příznivci mistra kobliháře mají možnost vidět přístup ministrů Ano v praxi. Viz. např.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ministry-prekvapil-chovancuv-navrh-na-aktivni-zalohy-lidove/r~007a8f5efdb111e68ad70025900fea04/?_ga=1.233555741.226980238.1471723487

Soryjako, ale ty zbraně vám seberem.To je to, oč běží. Směrnice Evropské komise se stane skvělou záminkou. Všechny ostatní prostředky, které by ztížily, či znemožnily její implementaci budou odmítány jako nesystémové, nepotřebné, atd... Až tu směrnice bude s plnou parádou a začne sběr.

Co s tím můžeme dělat? Určitě se zúčastnit voleb  a zohlednit, jak se kdo v této otázce zachoval. Podíváme-li se na schvalování a tvorbu této konkrétní směrnice jako na proces v rádoby demokratické a svobodné společnosti, zjistíte, že ve svobodné společnosti už pomale nežijeme a demokracie to se samou existencí Evropské komise, má také za pár a o zbraně vlastně ani nejde.

Celé je to snaha o další omezení svobody lidí a likvidaci jejich možností se bránit zvůli. Lidé tu nejsou pro stát, ale stát pro lidi. A to by si měli politici uvědomit. 
«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»

Strana 1 z 4