Home Politika Blog
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Politika
Je ČR zemí za zeměmi třetího světa? Chcete důkaz? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 11 Leden 2021 19:05

Důkaz, že jsme až za zeměmi třetího světa, je Exekuce. A to, že u nás je možné dostat do exekuce novorozence, dítě na základce na jízdu načerno, za chybějící platbu regulačního poplatku v nemocnici,... za cokoli. A všichni si počkají a z dluhu 30 Kč udělají desetitisíce.

Právníci, Exekutoři, soudy, politici - všichni spokojeni. Jen tak je možné, aby v 10 milionovém Česku bylo kolem milionu exekucí. Neuklidňujme se tím, že si kupujeme barevné televize, nové mobily,... tohle je morální hnůj a bahno.

O dluzích se přitom dítě či mladý dospělý dozví až v okamžiku, kdy nastoupí do své první práce nebo si založí první bankovní účet.

To je případ mladé vysokoškolačky z velmi chudých poměrů, která žije u své babičky. Dluh si s sebou táhne už od deseti let, kdy dostala pokutu za jízdu autobusem bez lístku. S exekucemi se snažila dva roky bojovat sama. Marně. Pod tlakem se nakonec psychicky zhroutila. Nejvíce jí přitom tížila myšlenka, že exekutoři zabaví věci patřící její babičce.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/detske-dluhy-exekuce-novela-zadluzeni.A210105_111806_domaci_knnAktualizováno Úterý, 12 Leden 2021 10:02
 
Masivní ban Trumpa technologickými firmami PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 11 Leden 2021 18:20

Stávající situace je vstkutku zajímavá a hlavně poučná. Probíhá hon na ještě stále prezidenta USA - D. Trumpa. Technologické firmy, jako je Facebook (lépe Fakebook), Twitter, Google, Amazon,... všichni se předhání buď odstraněním jeho profilů, nebo zakázáním přístupu ke službě. Ne jen Trumpovi, ale každému, kdo by ho mohl podporovat, nebo jehož služeb by Trump mohl čerpat. V době postavené na sociálních sítích je to brutální útok, a to bez jakéhokoli soudního podkladu. Jenom na základě přání majitelů těchto sítí. Není lepší ukázky monopolu.

Když Trump  přejde na síť Parler, Amazon poskytující Cloud služby (AWS), na kterých je hostována,  tyto obratem vypne. Neznám smluvní podmínky, ale pokud je Amazon tak kreativní, měla by se každá firma, která o cloudu uvažuje, s tímto případem seznámit.  Můžete čekat, že se znelíbíte, a skončíte s vypnutými službami, bez soudu, bez reálného odvolání. Jen tak... Nebo kdybyste začali molochům konkurovat a přitom byli na jejich infrastruktuře... co by se asi stalo?

Užijme příměru - znelíbíte se politikům a energetické společnosti vám odpojí elektriku. Vodárny vám odpojí vodu, poskytovatel internetu, nebo telefonní operátor vám vypnou služby. Je potřeba nějaké soudní rozhodnutí? Ne, stačí mít pocit, že se tím ten, kdo vás odpojí, zalíbí klice, která si myslí, že bude vládnout. Nebo že tím podpoří stávající diskurz řvoucí menšiny.

Nutno říci, že takovou snahu likvidovat lidi a omezovat je, nevyvíjeli snad ani komunisté. Co více charakterizuje úroveň svobody a demokracie v USA, než to, co se děje kolem amerických voleb a po nich.

Asi USA vyvezly do zahraničí tolik demokracie a svobody, že už jim doma žádná nezůstala.

A ještě poznámka, v USA již vznikají seznamy těch, co Trumpa podpořili s tím, že budou perzekuováni, bude jim znemožněn přístup ke službám, nebudou moci být na burze, budou mít problematický přístup k financování, lidé budou vyhazováni.. Nebavíme se o zemi třetího světa, ale o poblázněných USA.  Zde je vidět mstivost a malost Demokratů a té jejich neoliberální neomarxistické kliky.

Otázka je, jak moc si to dají desítky milionů lidí, kteří volili Trumpu, líbit. Volby jim nepomohou, to se již ukázalo.

Update 12.1.

Další informace: https://www.idnes.cz/technet/internet/parler-twitter-socialni-sit-amazon-aws-twitter-facebook.A210111_121456_sw_internet_vse

Už se od Parleru odvrací všichni vč. právníků, protože se bojí jít proti korporacím a Demokratické straně. Není nad to, vidět totalitismus v USA na vlastní oči. Sbohem svobodo, sbohem Ústavo, sbohem... Jinak doporučuji projít si i diskuzi.


Aktualizováno Úterý, 12 Leden 2021 10:12
 
Politická zodpovědnost PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 09 Leden 2021 03:56

V souvislosti s událostmi v USA, přesněji s demonstracemi u Kapitolu, vniknutí několika demonstrantů, příchodu osazenstva na hlasování kanálem a úprku tajnými chodbami a následnou snahou o odvolání Trumpa, který byl již zbaven všech účtů na sociálních médiích mě napadlo, že politika se dostala na abstraktní úroveň.

Dnešní politik si myslí, že se různými způsoby vyškrábe nahoru, kde se bude mít dobře, půjdou mu brebendy ze všech stran, nebude vlastně nic dělat, ničemu rozumět, stačí, že je dost vysoko. Mimochodem, ukažte mi politika, který během svého působení ve funkci zchudnul... A aby se politik nenudil, a všem ukázal, že má moc, tak bude vymýšlet různé regulace, problémy a jejich řešení. Bez ohledu na lidi, jenom pro svůj pocit důležitosti. Když něco moc podělá, nebo už je to moc okaté, prohodí se něco o politické odpovědnosti, čímž si máme představit co? Že odejde z veřejné pozice, nebude kandidovat? Vrátí se zpět předchozí chybná rozhodnutí? Nedostane plat, vrátí úplatky a nabytý majetek? Co si představíte, když někdo má vyvodit politickou odpovědnost? A co se stalo, když ji někdo vyvodil?

A teď z druhé strany. Lidi, občané, neustále více a více omezování politiky, jak se mají bránit? Byrokratické aparáty, nepřehledná rozhodnutí soudů, miliony zákonů a regulací. Občan něco podělá, jde za katr, sebeberou mu majetek, má exekuce, je dehonestován, rozpadá se mu život,... Politik něco podělá a možná vyvodí politickou zodpovědnost...

Na volbách v USA se ukázalo, že opravný prostředek, který má občan k dispozici, jak za politika vyvodit politickou zodpovědnost, tedy nezvolit ho, je nefunkční. Volební podvody, které nejsou vyšetřovány a souzeny,... Jak tohle může občan změnit? Co má dělat 72 milionů voličů Trumpa, když vidí, jak je s jejich hlasy a životy nakládáno? A jsou označováni za odpad. Jak může dát občan najevo, že se mu nelíbí, že je jenom utiskován, přehlížen systémem, který tvrdí, že je postaven na vládě občanů...

Jakou má politik hrůzu z občana? Toho abstraktního občana, hlasu někde jednou za X let?  Co politikovi hrozí, když schvaluje zákony, které ožebračují a utiskují lidi? Politikovi hrozí politická zodpovědnost... A v USA teď politici viděli náznak, že by jim nemusela hrozit jen vágní politická zodpovědnost. Proto ta hrůza v Kapitolu... Venku jsou nespokojení lidé a odpovědnost v tu chvíli dostala hmotnou podobu.Aktualizováno Sobota, 09 Leden 2021 04:26
 
A ještě ke Covidu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 04 Leden 2021 17:51

Sice jsem se již ztratil v logice proticovidových opatření, ale neunikly mi následující zprávy.

Za vtip, přesněji jeho sdílení, je třeba utratit pana Ludwiga (věnuje se popularizaci boje proti prokrastinaci, aneb odkládání). Lidé na sociálních sítích by ho rádi ukřižovali a vymazali ze světa. Hlavně ta progresivistická část, dovolil si zaměnit systém PES za ŽENA. Chyba byla, že se omlouval. Blbosti se neustupuje, buď se s ní bojuje, nebo se na ni hází bobek...Pokud se neumí dotyční zasmát, je to jejich problém. Slabost ale ukázal a teď si na něm smlsnou pokaždé, když budou chtít.  Klidně i za 20 let to vytáhnou, pokud budou mít šanci tím něco získat. To je holt morálka této části populace a každému rozumnému člověku nelze než doporučit, vykašlat se na sociální sítě. Když na ně budeme společně kašlat, ani sítě, ani neomarxisté /progresivisté nebudou mít takovou moc, jakou si uzurpují. A pokud se vyjadřují k jeho diplomce, zdalipak ti největší z kritiků nemají nějaké obskurní diplomové dílko na téma například genderu...

Detaily: https://echo24.cz/a/ShfBG/pes-by-mel-byt-fena-ludwig-se-stahl-kvuli-kritice-za-vtip-za-tri-dny-se-vratil-resit-covid


Jak se s těmito lidmi bojuje, převedl Daniel Vávra, který ukazuje, jak tyto produkty "moderní levice" kvičí, když se jim oplácí stejnou mincí. Vyhrožují, ať všichni bonzují Vávrův facebookový profil, tedy hlavní je umlčet protivníka.. (detaily https://www.mix24.cz/vymazte-profil-daniela-vavry-zada-facebook-vysokoskolsky-pedagog-dolak-jeho-fanousci-mu-vyhrozuji-zastrelenim/)

Já soudruhu Dolákovi nic nevyčítám. Jen jsem napsal, že je to boží a komunistické hovado,” ohradil se Vávra vůči tomu, že by měl pedagoga z něčeho osočovat a vyzývat k jeho inzultaci. Dolák však trvá na tom, že komunistou není a vyznává pouze hodnoty moderní levice.

Jeho profil poskytuje prostor nenávistnému obsahu a měl by být tedy vymazán. Pokud to cítíte jako já, nahlašujte prosím Facebooku jeho profil, najděte další příspěvky, které jsou nenávistné, je jich tam spousta,” vyzval na svém kanále Antonín Dolák. “Teď jsem se v jeho hledáčku ocitl já, ale dříve se tam ocitli jiní, na které velmi sprostě útočil.


To v Německu se mutter Merkel a vedení Evropské komise s její megakámoškou Ursulou rozvášnilo až tak, že zveřejnění smluv, kterými Evropská komise objednává vakcíny by mohlo ohrozit jejich dodávky. Je tedy na místě se ptát, co v těch smlouvách je a jaké jsou výluky, které si farmaceutické firmy vyjednaly.

Citujme z Novinky.cz

Kancléřka odmítá kritiku v postupu získávání vakcíny. Chtěla zabránit „očkovacímu nacionalismu“. „Nejde o očkovací nacionalismus. Spravedlivá distribuce vakcín neznamená, že se vzdáte svých vlastních zájmů,“ tvrdí Alexander Dobrindt (CSU). Němečtí poslanci nyní požadují objasnění debaklu získávání vakcín a zveřejnění smluv. Šéfka Komise Ursula von der Leyenová to odmítá. V dopise několika poslancům v polovině prosince napsala: „Zveřejnění jednání a smluv by ohrozilo dodání vakcín.“

Obávám se, že protěžování EU a Evropské komise Merkelové nezajistilo velkolepé a úspěšné gesto, ale naopak nám to ukázalo impotenci a nekompetentosti Evropské komise a také to, jak funguje Merkelová, která má snad kancléřku na doživotí...  Kdo chce vidí, kdo nechce, tomu nepomůže, ani když by mu spadla cihla na hlavu.

Bild píše, že německá kancléřka Angela Merkelová chtěla dát nákup vakcín do rukou EU jako „velkolepé gesto“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropska-komise-koronavirus-vakciny-ockovani-merkelova-nemecko-ministri-zdravotnictvi.A210104_151929_zahranicni_jhr


Další článek, který se zamýšlí nad tím, zda jsou vakcíny dostatečně otestovány je ZDE. Přečtěte si argumenty, zda Vám dávají smysl a použijte vlastní hlavu...

Zde budu citovat až ze samotného konce

"Zcela mimo vše ostatní ale stojí extremistické návrhy vlád, vládních představitelů i různých „zdravotních expertů“ na protiústavní puč, kdy mají být občanům odebrána základní lidská práva a svobody bez jakéhokoli soudu, spravedlivého procesu nebo demokratické diskuse jen na základě toho, že si dovolili odmítnout jakýsi požadavek vlády. Takový princip nesmí v právním státě nikdy projít a lidé, kteří jej navrhují, mají být okamžitě stíháni za „Založení, podporu a propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka“ dle §403 Tr.Z. Kvůli tomu tento paragraf vznikl – ne aby byli stíháni směšní klauni z okraje společnosti za vylepování „extremistických nálepek“, nýbrž aby zabránil reálnému nebezpečí, kdy začne nesvobodu a potlačování práv prosazovat nikoli okraj společnosti, nýbrž hlavní proud v čele s představiteli vlády, médií a elit. Stejně jako to byl hlavní proud společnosti a vláda, kdo prosazoval potlačení práv a svobod v nacistickém Německu či bolševickém Rusku."

Zdroj: http://dfens-cz.com/racionalni-nekonspiracni-duvody-proc-odmitnout-vakcinu-na-ncov-19/


Aktualizováno Pondělí, 04 Leden 2021 18:33
 
Zajímavé zprávy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 30 Prosinec 2020 18:23

V posledních dnech bych rád vypíchl 2 zprávy ze země neomezených možností, budoucnosti progresivní levice, země ustívání zločinců (viz Floyd a BLM) a tak dále, a tak dále, tedy z USA.

Poměrně se odvázali na iDnes, když popisují situaci v Kalifornii, ze které se začínají stěhovat obyvatelé, protože se tam už nedá pořádně žít. Článek (ZDE) shrnuje jak vysoké náklady na bydlení, tak zhoršující se podmínky k žití, požáry i díky energetickým společnostem, blackouty a nezvládnutý přechod na obnovitelné zdroje, všudepřítomné bezdomovce, špatnou bezpečnost,... Horší je, že lidé, kteří z Kalifornie udělali to, co je nyní, se nyní stěhují do okolních států, se svými zvyky, politickým přesvědčením a světonázorem a do podobného stavu se nejspíše brzy dostanou i okolní státy.

Podobná situace je spojena s migranty, v Německu třeba s Turky, ... lidé migrují a své zvyky, kulturu, jazyk, stereotypy chování, vztahy k ostatním, (ne)dodržování zákonů, to vše si přináší a v podstatě se již nepotřebují integrovat do většinové společnosti. Nejvýhodnější je být minoritou a řvát si o svá práva. O integraci dnes již nejde. Důležitá je pestrost a průměrnost.

A že je v USA progresivní klika silná svědčí i to, že vás vyhodí z vysoké školy, že jste před lety řekli slovo "negr". Detaily ZDE. Ukazuje se jednak, že v USA se kádruje a cokoli, co jde použít proti bělochům, je proti bělochům použito. Ač se o tom zde moc nemluví, tak další skupinou lidí, proti kterým menšiny vystupují, jsou Asiaté. Vypadá to, že se tam přikládá pod kotlík občanských nepokojů. Chaos a podvody u prezidenstkých voleb tomu nepřispívají. Pořád ještě není jasné, zda bude prezidentem Biden, s Harissovou za zády, nebo zůstane Trump.

Ale pojďme do českých luhů a hájů. Dnes zprávami hýbe, zda prezident Zeman podepsal, či nepodepsal daňový balíček. Jsou rozhovory s právníky, politology, politiky a všichni řeší, zda je v dopisu použito správně slovo "vracím". Jediné, koho se neptají, je prezident Zeman, aby jedním telefonátem řekl, jak to je. Nehledě na fakt, že tyto dopisy píše nějaký úředník a podstatné je, co vydal Zeman za povel. Jedná se o ubohost celé politické reprezentace a novinářů, která se obrací k pustému formalismu a v podstatě je obsah nezajímá.

Kdo nerozumí současné situaci kolem vládních opatření, tak se může přidat do velkého houfu. Co se smí a nesmí prodávat, co dělat, nedělat, a kdy,... to je již chaos nad chaosy. Zato se dozvíme, že se chystají seznamy těch, co se očkovat nechají a nenechají. Ti, co se očkovat nenechají, ti třeba nebudou moci do restaucí, letadel,... zkrátka diskriminace se blíží. Dneska za (ne)očkování, zítra za názory...

U očkování se státy předhání, kdo objedná více vakcín jedné, druhé, či další firmy. Studie ale nejsou dokončeny, není jasné, jaké mají vakcíny účinnost, vedlejší účinky, ani dobu poskytnuté ochrany. Vše jsou dohady a doměnky. Bude stačit pár desítek reakcí na vakcinaci, či dokonce úmrtí a bude po vakcinačním nadšení. I když nepochybuji, že to sociální sítě budou mazat jako hoaxy.  Zajímavé také je, že v seznamech vakcín není ruský Sputnik V. Takže co lidi, co se naoočkují Sputnikem, budou na seznamu neočkovaných, nebo očkovaných? A tak jako se podvádí u jakéhokoli úkonu, můžeme si být jisti, že si půjde koupit razítko o tom, že byl člověk oočkován, i když nebyl. Navíc, ti co nemoc prodělali, mají se očkovat, nebo nemají? Chrání je více protilátky po nemoci, nebo z očkování? To vám dnes nikdo neřekne. Ale kampaně na očkování běží...

Správný postup by byl dokončit studie, ty podrobit zkoumání a poté očkovat. Jinak to udělá více škody, než užitku a důvěra lidí v očkování ještě klesne. Přitom očkování nás jako lidstvo posunulo neskutečně vpřed.  Ale je jasné, že v dnešní době zaměřené na finanční výsledky firmy pospíchají, aby se investované peníze vrátily. Nějaký altruismus v tom nehledejme.


Aktualizováno Středa, 30 Prosinec 2020 19:16
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 63