Home Politika
Zpráva
 • EU e-Privacy Directive

  This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

  View e-Privacy Directive Documents

Blog
Koronavirus, neboli Čínská chřipka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 22 Březen 2020 11:33

V Čechách pokračuje nouzový stav a dny se stávají monotónními, stejnými a vše se slívá. Není proto od věci si udělat zastávku, a podívat se, jaká situace je a kam směřujeme. I proto, když se člověk za dlouhý čas podívá, aby poznal, jak moc se mýlil. Paměť je velmi ošemetná záležitost.

Aktualizováno Neděle, 22 Březen 2020 12:01
 
Hamáček je mimo PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 12 Březen 2020 07:18

Je vidět, co se stane, když se ministrem vnitra stane looser. Krásně to demonstruje článek https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-opatreni-proti-sireni-koronaviru.A200312_040614_domaci_kop .

Rozmohla se nám tu Twitterová politika, kdy Hamáček oznamuje, co bude navrhovat, a podobně. Jednak je nyní v záležitosti Koronavir zcela neviditelný, a druhak, není podstatné, co bude navrhovat, ale co se schválí. A pokud mají akce fungovat, nepomáhá je oznamovat dopředu.

Vše, co se kolem Koronaviru děje, zatím ukázalo, jak slabí jsou ministři jako je Metnar, Hamáček i Vojtěch. Ještě tak nějak zvládnou tiskovku, ale vůbec nefungují.


Aktualizováno Čtvrtek, 12 Březen 2020 07:23
 
Covid-19 a jak dále PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 11 Březen 2020 17:25

Tažení koronaviru Covid-19 Evropou pokračuje. Vláda zavedla opatření, se kterými nelze než souhlasit a je spíše otázkou, zda neměla přijít o týden dva dříve. Ale opatření jako zavření škol a omezení hromadných akcí nakonec přišla a je šance, že se exponenciální nárůst nemocných zpomalí. To samé se stane i ekonomice.

To, co nyní budeme sledovat, je argumentace některých, že je to "jakochřipka" a opatření jsou přehnaná. S tím nyní rukuje ven zejména "umělecká" scéna, ale lidé by si měli uvědomit, že zájmem umělců je chránit svůj zdroj příjmů, nikoli zájem o veřejné zdraví.

K diskuzi o "alá chřipce",  to co chřipka zvládne např. na úmrtích za sezonu, Korona vir zvládne za den, či pár dní. úmrtnost je až 8%, což je vůči promile u chřipky někde úplně jinde. Panují oprávněné obavy o možném kolapsu zdravotnictví - nejenom z pohledu lidských zdrojů, ale i technického vybavení. To, že

Domnívám se, že teprve konec března naznačí, jak moc velký problém máme. Velké problémy čekají rodiny, které budou mít obtíže se zajištěním hlídání dětí, protože den dva je odlišná situace od měsíce.

I tak by mělo začít vyhodnocení, co příště udělat jinak a lépe.

Co napadá mě:

 • rozprodaly se, či se nechaly rozpadnout "válečné" nemocnice, které byly postaveny před rokem 1989, nicméně na izolaci stovek nemocných a základní péči by byly ideální. Ano, stojí to peníze je udržovat, ale s globalizovaným světem je šance na pandemický vir zabiják větší a větší; jeden Těchonín je jednak málo, a ten je vybavený extrémně dobře, ale na velmi malý počet pacientů
 • obnovit hmotné rezervy a zavést povinné zásoby léčiv a materiálu pro zdravotnická zařízení na min. měsíc; něco jako nedostatek roušek a desinfekce nesmí nikdy nastat; navíc toto není finančně extrémně náročné
 • vrátit výrobu léčiv v omezené míře zpět do Čech, tak aby vybrané státní instituce byly schopny některé léky začít produkovat; v případě pandemie se nic nepovede dovézt a zásoby nikdo nemá
 • lidé by měli trvale udržovat zásobu potravin doma na 2 týdny, a ne panicky nakupovat až v případě problémů
 • bylo by dobré, kdyby vždy vznikla webová stránka, která bude všechny informovat, vše na jednom místě s vysokou dostupností
 • opatření zavádět dříve a bude nutné být připraveni na to, že kdo poruší karanténu, tak bude tvrdě postižen
 • zamyslet se, jak zvýšit lidské kapacity zdravotníků v případě nadcházejícího kolapsu zdravotnictví, už nyní je část zdravotnického personálu ze zahraničí a může se s stát, že se prostě vrátí do země původu.
Aktualizováno Středa, 11 Březen 2020 18:05
 
Omezení a pak konfiskace? Státní správa v akci. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 04 Březen 2020 06:03

Koronavirus úspěšně dobývá Itálii a tím i bránu do Evropy, v Čechách jsou již první případy a naši vůdcové nabádají, že je třeba klid, situace není špatná, není potřeba hromadit potraviny a ochranné pomůcky, stát je připraven a proto,... a proto se s účinností od 4.3. zakazuje vývoz respirátorů, dále volný prodej respirátorů, tj.  lidem. Pořídit si je smí nyní jen státní složky a zdravotnická zařízení.

Takže by si každý rozumně uvažující člověk měl klást otázku, co nám zde vlády posledních leta dělaly za naše daně? No rozhodně neinvestovaly do ochrany obyvatelstva, které tu státní mašinerii svými daněmi drží při životě.

Nejenom, že stát nemá zásoby potravin, protože zásoby na 1,5 dne nejsou zásoby, ale tupě spoléhá na trh a obchodníky. Roušky se nekazí, a přesto tu není žádný obchodník, ani výrobce, který situaci předvídal a vytáhne miliony roušek, které by nyní se ziskem obratem prodal. Stejné je to s jídlem. Podívejte se v obchodech, kolik je ho opravdu českého původu od začátku, do konce. V případě globálního problému znárodní okolní státy zásoby na svém území, nebo prostě mezinárodní řetězce upřednostní své národní státy, kde mají centrálu.

Stejná situace je s plynovými maskami. Stát pro obyvatele žádné masky nepořizuje s tím, že si je lidé v případě potřeby pořídí. Nepořídí, protože nikdo nemá na skladě miliony masek, stejně jako nejsou na skladě ani desetitisíce respiračních roušek, které stojí setinu toho, co maska.

Zkrátka stát je nepřipraven. Civilní ochrana je zrušená a IZS funguje dobře v rámci běžného provozu, nikolik mimořádných událostí. Zásoby ničeho nejsou.

Můžete se podívat skrze celé politické spektrum, všichni byli u koryta a stav je výsledkem jejich společného působení.

Ještě perlička na závěr, podívejte se na foto a video z moskevského letiště, názor si udělá každý sám: https://englishrussia.com/2020/03/03/moscow-airports-today/


K omezení prodeje respirátorů:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/respiratory-ministerstvo-zakaz-vyvoz-cr.A200303_220314_domaci_lesa

https://archiv.ihned.cz/c1-66729940-lekarum-chybi-masky-vlada-planuje-nakupy-riditAktualizováno Středa, 04 Březen 2020 06:05
 
Opravdu chceme, aby nám diktovali blázni z Bruselu? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 11 Únor 2020 19:18

Dnes jsem se dočetl, že cena masa je příliš nízká a EU by chtělo zavést nové ceny, které by znamenaly v podstatě zdvojnásobení cen hovězího, věpřového a kuřecího masa. Proč? Protože dražší maso zachrání planetu.

Celý nápad má 2 zajímavé proudy.

První je, že je lepší pěstovat ve velkém zemědělské plodiny a omezit mastnou produkci. Podívejme se ale na současné zemědělství, které je postavené na chemii a likviduje zemědělskou půdu ve velkém. Půda se stává mrtvou a čeká na chemii z ropných produktů. Půda neabsorbuje vodu, protože v ní chybí mikroorganismy. A jak se do půdy dostávají mikroorganismy? Z hnoje. A jak vzniká hnůj? Z živočišné produkce. Doporučuji podívat se, jak dnes zemědělci fungují a kolikrát pole chemicky ošetřují. Málokdo ví, že se např. obilí před sklizní stříká, aby najednou uschnulo... Dále by omezení mastné produkce vedlo i k omezení produkce mléka. Vyskočily by i ceny např. psího a kočičího žrádla. Zkrátka vše by šlo nahoru a proč? Protože se nějaký nedouk v EU domnívá, že krávy škodí životnímu prostředí.

Druhý proud je, že vyšší ceny by mohly skončit v rukou obchodníků a je třeba tedy ceny zvýšit, ale navýšení vybrat a pak přerozdělovat.Takový vylepšený komunismus a znárodňování. Nakonec asi forma daně a o určení vybraných peněz bude rozhodovat nějaký úředník či politik a to tak, aby dostali peníze ti, kteří se na podobných nesmyslech budou podílet. Brácha na bráchu, že...

A to celé má ušetřit 120 milionů tun CO2 ročně.

Kdyby šlo milé EU o CO2, jezdily by stovky nákladních lodí na mazut a vypouštěly miliony tun CO2? Lítali by úředníci letadly sem a tam v letadlech, které létají na kerosin, na který nejsou uvaleny daně? A co ti všichni aktivisté, co levnými letenkami létají sem a tam, a způsobují větší produkci CO2, než rodiny s auty?

Na případu masa je vidět, že ve vedení EU a u moci jsou blázni, kteří nerozumí základním přírodním procesům a dělají vše proti zájmu lidí, a koneckonců i přírody. A nebo je naopak dobře znají, a dělají to proti zájmu lidí. V obou případech je vidět, že lidem k ničemu nejsou a je třeba celou EU a její orgány rozpustit a tyto úředníky a politiky nechat živit se prací, nikoli sát veřejné prostředky.

Je na čase, aby se relevantní stal CZEXIT, protože šance na reformu EU je menší, než malá. A je lepší být skromný ve svém, než otrok ve velkém.


Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hovezi-drazsi-o-117-Kc-veprove-o-90-Kc-kureci-o-42-Kc-V-EU-se-uz-vazne-chysta-zdrazeni-masa-613212 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 32