Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Role České televize v prezidentské volbě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 17 Leden 2018 05:59

Pro začátek doporučuji se podívat na rozpočet České televize. Pro rok 2018 počítá s příjmy 6,96 miliard korun, přičemž 6,127 miliardy je z koncesionářských poplatků, tedy od občanů a firem. Ano, i od Vás.

Z toho je zřejmé, že tlak na to, aby Česká televize byla politicky objektivní, je oprávněný. Tj. není tu jen pro socio bublinu Praha a velké aglomerace, ale také pro lidi v Horní/Dolní. Osobně na televizi vůbec nekoukám, a už vůbec ne na ČT a její zpravodajské pořady. To jsem přestal cca 2 roky zpět po tom, co ČT předváděla, kdy k objektivitě to měla světelné roky. Nicméně poplatník stále jsem.

Proč ale píšu, nemohlo mě minout vyjádření vedení České televize, že nemají nikoho kromě Moravce na debatu mezi stávajícím prezidentem Zemanem a p. Drahošem.

Týká se to vyjádření:

Kolář potvrdil, že televize zatím nemá žádného náhradníka, pokud Moravec skutečně nabídku odmítne. "Alternativa B zatím neexistuje. Museli bychom to vymyslet jinak, náhrada za Moravce není," řekl šéf komunikace s tím, že by se vedení pořadu mohla ujmout třeba moderátorská dvojice. "Ale Václav Moravec tu možnost pořád má a doufám, že ji využije." Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-66019220-moravec-nechce-moderovat-predvolebni-debatu-zemana-s-drahosem-televize-ale-veri-ze-ho-jeste-presvedci?utm_source=ihned&utm_medium=tema_dne_male&utm_content=prezidentske_volby

Takže přeložme si to do normální řeči. Organizace, která má rozpočet 7 miliard v politických debatách spoléhá na jednu osobu, p. Moravce, který si na objektivitu a práci novináře nehrál už před lety, když jsem ho viděl naposledy. To v České televizi nejsou jiní novináři? Co tam dělá management televize? To si tam chovají jednoho Moravce a ostatní mají smůlu? Nebo nejsou dostatečně úderní? Případně chytří? Co je na tom, být neutrální při diskuzi kandidátů na prezidenta? Kde je profesionalita?

To, že novináři v ČT Zemana nesnáší, vč. p. Moravce, je zřejmé, nicméně práce novináře kdysi bývala o snaze objektivně informovat, ne vnucovat své vidění světa, které je nyní novinářský standard. Dnes chtějí média hlavně manipulovat a vychovávat ke správnému názoru. Stejné, ale na jinou notu, to bylo např. v padesátých letech.

Tyto věty proto vypovídají o samotné ČT mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát.Aktualizováno Středa, 17 Leden 2018 07:23
 
Spravedlnost církevních restitucí? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 11 Leden 2018 18:55

Je vstkutku zajímavé, jak se církev nyní bouří, pokud se objevuje zpráva o tom, že by mohlo projít zdanění církevních restitucí. Tak nějak mi chybí vyjádření církevních představitelů ke skutečnosti, že stále církve podávají žaloby na určení majetku, i když restituce byly schváleny v hodně štědré výši. Takže ze strany církví je zájem o to, vydělat na situaci co nejvíce nad rámec restitucí. Když se na to podíváte opačně, vydělejte korunu a už u vás stojí finančák. Copak není např. darovací daň?

Místo, aby se církve staraly o nábor oveček, tak se starají o to, aby měly groše. Až je ale "prožerou", nezůstane jim nic.

Dnešní vyjádření p. Duky:

https://domaci.ihned.cz/c1-66015110-podle-kardinala-duky-by-zdaneni-cirkevnich-restituci-porusilo-smlouvy-statu-s-cirkvi-zakon-by-mohl-skoncit-u-ustavniho-soudu-tvrdi


 
Kam směřují automaticky řízená auta? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 30 Prosinec 2017 08:13

Doporučuji ne úplně známý web, který se vyznačuje abnormálně kvalitními úvahami. Nynější příspěvek je na téma automaticky řízených aut a ztráty svobody

https://krabice.wordpress.com/2017/12/04/cokoli-jako-sluzba-prichazi-smrt-automobilismu-a-naprosta-ztrata-kontroly/


 
Zajímavé zprávy před vánoci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 21 Prosinec 2017 06:43

V dnešní době média více času věnují vybraným celebritám, než důležitým událostem, které budou mít na lidi reálný vliv. Asi to není v zájmu těch, co rozhodují. Mohlo by to vyvolávat otázky.

Například podle této zprávy (ZDE) prodají USA Ukrajině zbraně M107A1. V celém článku už není žádné info, co že ty zbraně za bratru miliardu korun jsou. Takže když si ji najdete, zjistíte, že se jedná o velkorážné ostřelovací pušky Barrett. Dá se předpokládat, že tyto zbraně s efektivním dostřeleme kolem 2km opravdu přispějí ke zklidnění situace? Asi těžko.

Kolik prostoru je nyní věnováno snaze Evropské Unie odebrat Polsku hlasovací práva kvůli reformě soudnictví? Chvíli se mihla zpráva (např. ZDE) a kde máte rozbory rádoby politiků a politologů? Nikde, mohlo by to upozornit na podstatu problému, že dva velké státy - Německo a Francie chtějí potrestat zlobivé Polsko. Lidem by mohlo docvaknout, že můžeme být další na řadě a hlavně ukázat, jak nedemokraticky celá EU funguje. Ono k tomu probuzení dojde, ale později a bude bolet o to více všechny zúčasněné.

Občas se s předstihem mnoha týdnů objeví zajímavé téma na zlých, konspiračních serverech - jako např. Aeronet . Zde doporučuji tento článek , protože pokud je to pravda, můžeme očekávat nejen útoky na Benešovy dekrety, ale brzy i revizionistický pohled na Druhou světovou válku a co jí předcházelo. Ale mainstream mlčí - zřejmě čeká na notičky.

Rád bych chtěl nakonec doporučit nějaké médium, které by slušně analyticky zpracovávalo klíčové události. Ale bohužel, nevím o něm.

A s čím se rozloučit? Napadl mě Fučíkův citát "Lidé, bděte".


Aktualizováno Čtvrtek, 21 Prosinec 2017 07:01
 
Konec síťové neutrality v USA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 19 Prosinec 2017 18:53

Lze bez debat říci, že svoboda je v dnešním světě více než vzácné zboží a neustále ho ubývá. Ne každý to vidí a vnímá, ale to je tak vždycky. Většina jde s davem a míru svobody extra neřeší až do chvíle, kdy žádnou prakticky nemá a stojí uprostřed totality.

Osobně jsem měl velká (a nereálná) očekávání od nástupu prezidenta Trumpa. Nicméně současný krok vedoucí ke zrušení síťové neutrality v USA lze považovat za předobraz podobných kroků jinde. Zákazy a omezení mají vždy tendenci se šířit lépe a rychleji, než svoboda, ke které se musí dozrát.

Síťová neutralita není nic jiného, že přístup ke každé službě poskytované na internetu má stejnou prioritu. Pro lepší názornost si to přenesme do českých reálií a pár příkladů:

  • máme tu organizace, které si uzurpují právo na definování pravdy a správného názoru a označování těch, co nesouhlasí, za dezinformační média, takže by v případě zrušení síťové neutrality nebylo nic jednoduššího, než nechtěné služby znepřístupnit - přesněji tak zpomalit, že se stanou nedostupné, takže vládní garnitura si může vybrat, čí hlas a názor zazní. Dokonce existuje seznam dezinformačních médií, skoro jako za normalizace.
  • nyní si můžete stahovat data ze všech zdrojů stejně, limitováni jste svou konektivitou a konektivitou připojení serveru, který data zpřístupňuje. Odsud je krok k extra zpoplatnění služeb tak, aby byly vůbec použitelné - chcete video na youtube? Bez extra poplatku si to třeba streamovaně nedáte,... chcete na data v cloudu - připlaťte si. že je to nesmysl? Je jedno, jestli poskytovatel připojení bude chtít peníze přímo po zákazníkovi, nebo po poskytovateli služby - hádejte, kdo to nakonec zaplatí?
  • např. operátor Vodafone v Čechán nyní nabízí balíčky dat přístupu jenom k určitým službám (youtube, facebook,...) - vzletně nazvané Social Pass, Video Pass, Music Pass, Chat Pass. To je první krok jak za speciální cenu zpřístupňovat jenom některé služby. Že by šli cestou rozumně velkého datového balíčku?

Díky reálné síťové neutralitě se rozvinuly v USA mnohé inovační firmy. Dá se předpokládat, že reálná neutralita dříve či později vezme za své, dopad to bude mít do poskytovaných služeb a inovací. Hlavně bychom se měli přestat smát Číně za cenzuru internetu, když na západě to směřuje k tomu samému, ale "tržními" mechanismy, tedy cenou.
Aktualizováno Úterý, 19 Prosinec 2017 19:30
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 22