Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Návod jak diskriminovat přímo z Ústavního soudu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 04 Květen 2019 05:37

Vřele doporučuji přečíst si rozhodnutí Ústavního soudu ve věci hotelu, který požadoval po občanech Ruské Federace podpis prohlášení odsuzující onexi Krymu, jinak je neubytoval.

Ke stažení je zde: https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Vedouci_OVVP/Agenda_de_Portavoz/2-3212-18.pdf, je nutné vydržet a přečíst si na konci odlišné stanovisko Ludvíka Davida. Pro hlasovali V. Šimíček a K. Šimáčková (update: zřejmě, protože najít detail, kdo sedí v II. senátu se mi na stránkách ústavního soudu nepovedlo, a na Wikipedii je tam uveden p. Zemánek, pí. Šímáčková je zmíněna na parlamentních listech). Také doporučuji přečíst si jejich profily na stránkách Ústavního soudu. Obrázek je pak mnohem plastičtější.

Osobně cítím, že toto rozhodnutí bude přelomové. Vzpomeňte např. na nastrčené zájemce o pronájmy, které vysílala Šabatová a jak byli popotahováni všichni, kdo odmítli např. pronájem Romům. Nebo vzpomeňme hotel, který nechtěl ubytovat děti do určitého věku.

Nyní bude důležité správně aplikovat:

"Takto nazíráno považuje Ústavní soud za relevantní zejména následující okolnosti. Především, o diskriminaci by se jednalo, pokud by důvod odepření ubytovací služby stěžovatele byl nenávistný, zjevně svévolný či zasahující do důstojnosti jeho spotřebitele a rozlišující z některého z  podezřelých důvodů. Důvody, pro které si ubytovatel sám omezí potenciální klientelu, přitom mohou být různé a mohou se pohybovat na škále počínaje racionalitou a konče podivínstvím." ... "Podstatné je proto, že při hodnocení každého konkrétního případu je nutno si položit otázku, zda důvod pozitivní preference či negativního „odrazování“ hostů je racionální a třeba i ekonomicky odůvodněný a není motivován primárně nenávistí."

Aktualizováno Sobota, 04 Květen 2019 16:36
 
Co dělají zemědělci proti suchu? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 02 Květen 2019 04:48

Opět tu máme velmi suché jaro a s ním přichází články o tom, jak je suchá velká část republiky a o blížící se neúrodě. Např. ZDE. Člověk se musí ptát, co dělají zemedělci, aby na svých polích zachytili srážky a pokud při cestách po republice nemáte zavřené oči, zjistíte, že zemědělci nedělají v naprosté většině pozitivního nic. Vůbec nic, akorát budou čekat na dotace a určitě budou chtít kompenzace.

Začal bych tím, že dnes ořou každý možný milimetr. Obrovské traktory s velkou měrnou vahou na plochu, a orba je tak mělká, jak jen může být, protože je to levnější. Půda je zhutněná a těžko zachycuje prudší srážky.

K tomu si přidejme, že naprostá většina zemědělců zrušila živočišnou výrobu. Je s ní moc práce a zvířata neznají soboty, neděle, je potřeba se o ně starat stále. Naši zemědělci asi plní kvóty produkce skleníkových plynů tím, že všechny chovy ruší. Co se totiž děje je fakt, že do půdy již nevrací organické hnojivo, ale jenom průmyslově vyráběná chemická hnojiva. Půda není nadlehčena mrvou a bakteriemi, které pomáhají udržet správné půdní podmínky. V zemi chybí žížaly a další živočichové. Takže voda opět rychle povrchově uteče pryč. Mimochodem, poznáte to snadno, zemědělci dnes pěstují velmi nízké obilí, protože nepočítají s balíkováním slámy a toto obilí je po sklizni určeno k zaorání.

Zkuste najít zemědělce, kde používají meziplodiny, nebo nechávají půdu odpočinout např. vojtěškou. Vemte si na to lupu...

Celkově lze říci, že se zemědělství změnilo v rychloobrátkový business, kdy zemědělci ztratili jakoukoli vazbu k půdě. Dílem pomáhá i to, že často nehospodaří na vlastní půdě, ale na pronajaté. K půdě se chovají velmi macešsky a pak se diví, když počasí přesně nejde podle toho, jak potřebují.

Tuším, že na podzim zde bude žádost o kompenzace sucha (samozřejmě finanční) a nárůst cen. Příští rok opět uvidíme megalány řepky a situace se bude opakovat. Problém je, že pokud se nezruší dotační business, nemají důvod cokoli měnit a s ohledem na plochu, která je nevhodně obdělávána, to dopadá na všechny. 
Masakr "ctitelů velikonoc" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 23 Duben 2019 05:45

O velikonocích, tedy nejdůležitejších křesťanských svátcích, zaútočili islamisté na kostely a hotely na Srí Lance. Výsledkem tohoto masakru je cca 300 mrtvých - jak místních křesťanů, tak v hotelích cizinců. Je dobré se podívat na Wikipedii, kde se dočteme, že Šrí Lanka je převážně budhistická (cca 70%) s 8% muslimů, tedy vyznavačů Islámu.

Protože nedávno proběhl pro změnu útok na Novém Zélandu, kde byli obětí muslimové, vzpomeňme na články, které mluvily o bílém nacionalismu, odsuzování všech bělochů (tedy v podstatě rasismus), byly schváleny zbraňové restrikce a odzbrojení novozélanďanů, za držení manifestu útočníka půjdete na Novém Zélandku do vězení, za vše může narůstající islamofobie a rasismus bělochů... To byly slova i západních politiků. Muslimské státy útok odsuzovaly, v Turecku Erdoban používat video na volebních shromážděních jako důkaz islamofobie.

Nyní se stala jiná tragédie, ale obětí nejsou muslimové. A Hillary Clinton nemluví o masakru křesťanů muslimy, ale o litování "ctitelů velikonoc - Easter worshippers". Ani slovo o křesťanství - přitom velikonoce jsou hlavní křesťanské svátky. Více zde. Vidíte někde odsudky z muslimských zemí nebo muslimských komunit? Nenašel jsem zatím žádný.

Jsme svědky toho, jak západní politická reprezentace prodává svůj národ, historii, zvyky a kulturu. Přesněji tím vším pohrdá. Ve jménu multikulturalismu považuje jiné kultury za více obohacující, lepší a povinností zbytků západní kultury a zbytků křesťanského světa je trpět za tisíce let, kdy se rozvíjel západ a zbytek světa stagnoval, nebo byl západem ovládán. Povinností Evropanů je držet hubu a platit daně, aby bylo na obohacující kultury a sociální programy. Naše peníze jsou používány proti nám. Na naši postupnou likvidaci. Cílem je zničení historického povědomí, kultury, vzájemnosti a národního cítění. Zrušení pojiva, které nás generace váže k sobě.

Že to tak je - stačí se podívat na příklad Švédska - ZDE. Ničení vikingských nálezů je nazýváno recyklací.Nebo prohlášení Evropského parlamentu, které glosoval L. Větvička ZDE.

Největším nepřítelem dnešního mainstreamového politika je vlastní občan daného státu, a nejvíce chtěným přítelem je muslimský imigrant s volebním právem.

Vzpomeňte na to, až budou nyní volby do Evropského parlamentu, kde např. Top09 hlásí, že mladí už nejsou Češi, ale Evropané... A teď mi definujte, kdo je Evropan....
 
Marketing Pirátů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 10 Duben 2019 14:41

Bohudíky na Fakebooku (pardon Facebooku) nežiji. Nicméně u některých zpráv jsem odkázán na odkazy a citace, jako v tomto případě. Dnes mě zaujal přístup Pirátů k NATO. Na jedné straně jejich Primátor Prahy hlásí v metru skvělou zprávu, že jsme v NATO, že si člověk připadá jak za hluboké normalizace, na straně druhé jim nevoní závazky, které ze členství plynou. Jedním z nich je závazek, že každá členská zem investuje do své obrany a je schopna se bránit. O této povinnosti mluví např. článek 3 Washingtonské smlouvy. Další věcí je, že jsme opakovaně deklarovali závazek dávat na obranu 2% HDP. Aktuální stav je cca procento jedno. O to pikantnější je názor Piráta, že zmíněná 2% nejsou vynutitelný závazek.

Ano, nejsou, je to náš závazek. Na stranu druhu, je velmi dobré si uvědomit, že stejně tak nemají ostatní členové NATO žádnou povinnost, a už vůbec ne vynutitelnou, nám v případě napadení pomoci (slavný dezinpretovaný článek 5 Washningtonské smlouvy, ke kterému se pojí nejvíce - v soudobém newspeaku - mainstreamových fakenews.  Když mi se nestaráme o naši bezpečnost, proč by ji měl platit a zajišťovat někdo jiný? Článek 5 umožní z pomoci elegantně vyklouznout.

Zdá se, že Piráti objevili kouzlo slibů a každému slíbí to, co se komu líbí. Slíbí i jitrnici, jakou svět neviděl. Všichni se nají a neubude. V reálném světě je ale něco za něco. Nelze si vybírat jenom to, co se hodí.


Aktualizováno Středa, 10 Duben 2019 14:56
 
Vtip dne PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 19 Březen 2019 05:47

Víte, kde má elektroauto výfuk? No přece v hnědouhelné elektrárně...

Pozn. Podobnost s německou strategií přechodu na elektromobily a uzavřením jaderných elektráren je čistě náhodná:)


 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 29