Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Pohled do novin 2.7.2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 02 Červenec 2018 04:30

Už od zvolení Trumpa prezidentem se ukazuje, že část obyvatelstva se chová zcela mimo meze demokracie a slušnosti. Podobná situace se mimochodem stala u nás se Zemanem. Někdo vyhraje volby a zhrzení odpůrci, jejichž kandidát nevyhrál, se doslova vykálí na principy demokracie a většinové vlády, stejn tak na principy svobody, kdy napadají zastánce jiných názorů.To. že by měli pracovat na lepším kandidátovi, programu, atd.. a připravit se na volby je zcela nemoderní. Je třeba urážet a dehonestovat.

Vcelku pěkně to popsali na iDnes v článku Hon na Trumpovce, protože je již zcela všem jasné, že takzvaná Demokratická strana a její příznivci nemají v USA s demokracií nic společného. Ale chápu, že kdyby se jmenovali Americká neomarxistická strana, tak se k ní veřejně nebude hlásit tolik lidí. I když...  Staší si vzpomenout na 30. leta v Německu a nástup Hitlera. Chování a organizování odpůrců Trumpa není vzdálené působení Sturmabteilung (SA) v Německu.

Nicméně v člověku to vyvolává ještě jednu otázku - kde je hranice, kdy se státy dostávají na hranici občanské války. Na jedné straně se velký řetězec omlouvá, že vyhodili černochy, kteří si šli do řetězce jako na veřejné toalety, na straně druhé ¨demokratickᨠsenátorka vyzývá k pronásledování příznivců Trumpa.

Zmíněný článek : https://zpravy.idnes.cz/donald-trump-spolupracovnici-vyhaneni-bojkot-restaurace-obchody-p9v-/zahranicni.aspx?c=A180627_104642_zahranicni_ane


Když už jsme u těch podivností. Poukážu na další článek na iDnes, tentokrát na téma Syrie a Turecko. K přečtení zde. Turecko začalo regulérní okupaci části Syrie a nikde nevidím uvalení sankcí, schůzky Rady Bezpečnosti, prohlášení politiků a demonstrace. Proč?Aktualizováno Pondělí, 02 Červenec 2018 04:58
 
Voda v krajině PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 22 Červen 2018 14:20

Nedávno jsme byli v Brdech, byly kompletně vyschlé, žádné studánky neměly vodu a potůček, na který jsme narazili, byl hodně slabý. Před týdnem přišel prudký déšt a u Lysé nad Labem byly během chvíle plné pangejty ornice, protože nad silnicí bylo neoseté zorané pole a zbytky hlíny jsou na silnici ještě po 14 dnech, pangejt je už vybagrovaný. U Mníšku mi bagr před pár dny kopal 2m díru a hlína byla proschlá v celém profilu.

Něco je špatně.

Postupně se o problému začíná psát. Začíná to u zemědělců, kteří se o půdu nestarají z pohledu dlouhodobé udržitelnosti. Na pronajatých pozemcích už vůbec. Výnosů se dosahuje čistě chemickým hnojením a orba co nejvíce na povrchu, aby to bylo co nejlevnější. Kolik zemědělců má krávy, nebo živočišnou výrobu, aby vraceli do půdy organickou složku a nadlehčili ji, aby mj. lépe zadržovala vodu?

Je zřejmé, že momentální zájmy většiny zemědělců a lesníků jsou velmi krátkodobé a stát pasivně vyčkává. Přitom strategie, jak změnám klimatu komplexně čelit, je nutné připravovat na horizont 20 a více let. Nejlépe aspoň 50. Ale toho nejsou ani jednotlivý zemědělci, lesníci, státní úředníci a politici schopni. Problém je v tom, že určitá rozhodnutí sice krátkodobě mohou nějaké účastníky omezit, ale v dlouhodobém horizontu jsou prospěšné pro všechny.

Zatím jsou zde všichni zvyklí otočit kohoutkem a teče pitná voda v dostatečném množství. Ale ta situace se může rychle změnit a každý zanedbaný rok bude hodně poznat, protože žádná náprava nebude možná v řádu měsíců, ale spíše let a desetiletí. Čím dříve se začne, tím lépe.


Krátký výběr na téma voda z posledních dní:

https://www.novinky.cz/domaci/475832-voda-v-cesku-se-kvuli-sinicim-a-pesticidum-stava-neupravitelnou-varoval-expert.html

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Zbynek-Fiala-Ceske-lesy-plosne-hynou-540933

http://www.nase-voda.cz/vaclav-cilek-krajina-nedrzi-dost-vody-kvuli-prebytku-smrku-chemii/

 
Dovezeme banány, zdravotní sestry,... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 21 Červen 2018 16:17

Opravdu se mi líbí titulky článků, jako ten na Týden.cz, který zní "Česko chce rychle dovézt tisícovku sester z Ukrajiny". Je to jako s dovozem banánů... Mimoděk ukazují pravou podstatu toho, o čem píší.

Celá věc má několik rovin - první je, že díky podmínkám a mzdám práci pečovatelek nechce dělat dost Čechů/Češek. Zahraniční pracovníci dočasně sníží tlak na zvyšování nákladů, ale za cenu toho, že budou trávit život na ubytovnách, a za poměrně nízké mzdy. Druhý pohled je další lidské tunelování Ukrajiny.

Dle mého názoru není dlouhodobě možné, aby se vše řešilo "balíkovou službou", že když je někde problém, neřešíme příčinu, ale objednáme si X tisíců pracovníků v zemi Y, strčíme je do letadla/autobusu/vlaku a vysadíme na nějaký čas u nás. Po použití je vrátíme.

Je nutné, aby fungovaly alespoň základní tržní mechanismy, které v oblastech, kde je to možné, mohou vést k větší automatizaci, případně k nárůstu mezd. Dovozem co nejlevnějších pracovníků se konzervujeme jako levná montovna.


 
Nejnovější prohlášení Merkelové o odsunu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Červen 2018 16:29

Média přebírají citaci momentální německé kancléřky A. Merkelové:

„Vyhnání a útěk Němců byly především bezprostředním následkem Němci započaté druhé světové války a nevýslovných zločinů nacionálněsocialistické diktatury. ...  To ale nemění nic na tom, že pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění." Např. zde.

Připomeňme si, že tehdejší Československo aktivně rozbíjeli zde žijící Němci. Původně sem byli zváni od středověku a v pohraničních oblastech tvořili nezanedbatelnou část populace a objektivně přispívali k životní úrovni všech. Ovšem po nástupu Hitlera se ukázalo, že se v podstatě nikdy neintegrovali a jakmile mohli, hodili veškeré soužití přes palubu a šli budovat jim bližší, velkoněmeckou Třetí říši, která jim slibovala postavení nadlidí. Byli to vlastně tuzemští mnohaletí návštěvníci. Vezměme to jako paralelu například k současným Turkům v Německu. Cítí se Němci, nebo Turky? Odpověď se skrývá například u reprezentačních fotbalistů, kteří se nechávají fotit s tureckým prezidentem Erdoganem a předávají mu dres nadepsaný "Mému prezdidentovi". Ale zpět k (nejen sudetským) Němcům  - vyhnali Čechy z pohraničí a následným krokem měla být likvidace Slovanů, nebo jejich odstěhování na Sibiř.  S pohledem na to, jak se tito původně obyvatelé Československa zachovali, je v kontextu proběhlé druhé světové války zcela politicky i morálně ospravedlnitelné, že byli odsunuti.

Stejně tak je otázkou pro politology a historiky, zda reálně proběhla denacifikace zejména západního Německa.

 
Proč nás mají za hlupáky? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 04 Květen 2018 13:51

Nějakou dobu kauza Skripal a jed skupiny "novičok" spala. Nyní se probudila z jarního spánku. Nechci se pouštět do úvah, jestli je syntetizování malých množství výroba, nebo ne. Je to jedno. Pokud máme mít slušné chemiky, tak to zkrátka umět musí, proto mě nijak nevadí, pokud tu látku u nás umí vyrobit. Stejně tak je jedno, zda Zeman informací o výrobě v Čechách nahrává Rusům, nebo ne.

Co je pro mě větší problém a podstata, neboli jádro pudla, to je skutečnost, že z nás dělají hlupáky. Jak je možné, že jeden čas je látka z této skupiny super toxická, kdy stačí 0,01g látky k zabití desítek lidí, a pak se dočtete v českém mainstream médiu:

"Podle Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) bylo navíc pro otrávení Skripala použito otravné látky A234 50 až 100 gramů. Tedy mnohonásobně více, než kdy bylo v české laboratoři syntetizováno."

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/cesko-armada-vyrabi-novicok-latky-syntetizuje-zeman-rusko-poi-/domaci.aspx?c=A180504_124707_domaci_hell


100g není žádné malé množství, aby to mohlo být považováno za nepostřehnutelnou otravu. Takové množství látky vůbec získat, k cíli dostat, aniž by při účinku došlo k vedlejším škodám, to není jen tak. Všimněte si také, že žádné vedlejší škody mimo rodinu Skripala nenastaly.

Buď všechny noviny přebírají chybu 100g (např. https://www.telegraph.co.uk/news/2018/05/04/100g-nerve-agent-novichok-used-skripals-chemical-weapons-watchdog/) a nebo látka nebyla tak supertoxická a vůbec to nebyl novičok, protože jinak měly být mrtvých desetitisíce, což se nestalo. Pokud zase látka nebyla superčistá, mohl ji zpytlíkovat kdejaký schopný chemik.

Závěrem lze konstatovat, že na základě této zcela primitivní úvahy na základě veřejných informací oficálních médií, nelze oficiální verzi vůbec důvěřovat. Docela by mě zajímalo, co by musela oficální propaganda vymyslet, aby verzi "novičok" ještě někdo věřil. Ale kdo si počká, ten se dočká:) Příběh bude jistě pokračovat zcela netušenými zápletkami, které budou gradovat ve chvíliy, kdy bude skomírat Brexit, nebo se bude dít něco jiného, co bude potřebovat přikrýt kouřovou clonou.


Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2018 05:49
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 25