Home Politika
Zpráva
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Blog
Zeman kreativec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 03 Listopad 2017 06:16

Nějak mi to nedá, abych se nevyjádřil k žonglování s ústavou ze strany prezidenta Zemana, zejména poslednímu článku reagujícím na to, že by Zeman klidně nechal Babiše vládnout 4 roky bez důvěry ( http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babisova-vlada-bez-duvery-muze-vladnout-teoreticky-cele-ctyri-roky-oznamil-Zeman-a-do-kamery-ostre-sekl-Topolanka-Neplet-se-uz-do-politiky-510773 ).

Zejména "Vláda bez důvěry, a to je jedna z děr v naší ústavě, tak může teoreticky vládnout celé čtyři roky" je vrcholem degradace politické kultury. Platí, že "co není zákonem zakázáno, je dovoleno", ale přesně tento přístup k zákonodárství je začátek marasmu v českém veřejném prostoru, který se táhne od 90. let. Zeman přesně obhajuje kulturu, ve které se privatizovalo, rozkrádalo a odklánělo. Kulturu, kdy zákony platí jenom pro někoho a jenom někdy. "Každý, kdo byl v životě úspěšný, se pohyboval na hraně něčeho, někdy dokonce tu hranu i přeskočil." všem říká, hledejte mezery, chyby a opomenutí v zákonech, sežeňte si dobré právníky a buďte ve vatě.

Nemůžeme na jednu stranu chtít jako občané čitelné a jednoduché zákony pro lidi, pokud je ze strany vrcholných představitelů státu a politických stran trvale prosazováno, prezentováno a obhajováno jako standard kličkování v děrách v zákonech, kteří si ti samí schválili a vytvořili s tím, že v těch děrách budou žít a dobře se mít. Morálka, nemorálka.

Týká se to i Babiše namátkou v korunových dluhopisech nebo Čapím hnízdu.

Takže nám ve výsledku zákony kynou, protože v principu nelze, nebo je velmi obtížné, popsat všechny alternativy a scénáře, které mohou nastat. A dopadají opět na obyčejné občany, kteří nemají imunitu a nejsou chráněni ukrytím ve strukturách ve státním aparátu, kde je to s odpovědností na štíru. Na ty je zavedeno EET, kontrolní hlášení a další buzerační instrumenty.

Blíží se další prezidentské volby - pro mě je Zeman již nevolitelný. V minulé volbě byl menší zlo. V této volbě se zdá, že to větší zlo je již on.
 
Ikonický obraz naší doby PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 17 Říjen 2017 04:45

Přemýšleli jste, jaký jednou obraz naší doby po řekněme 100 a více letech? Co si řeknou naši potomci o začátku 21.století?

Já mám asi jasno. Obrazem naší doby bude  "Nikdo za nic nemohl, a přece se mnohé stalo. Odpovědnost úředníků a volených zástupců se stala nevymahatelnou, a přesto se lidé nevzepřeli." Možná bychom ji mohli nazvat dobou "Eufemistickou" nebo ""Doba, kdy vymizel selský rozum". Žádná "Belle Epoque", jako byl přelom 19. a 20. století.

K potvrzení této skutečnosti mě přivedla série fotografií o opuštěné školce v Praze. Opuštěné, protože městská část prodala přístupové cesty a noví majitelé do školky nikoho nepustili. Z textu: Chyba se stala již před 20 lety... Ona se chyba stala jen tak, sama od sebe? Nebo nepřemýšel úředník, který připravoval podklady pro prodej, nepřemýšlelo zastupitelstvo, rada, vedení radnice? Počítám, že nikdo nebyl potrestán, nenesl žádnou odpovědnost. Znáte to, chyba se stala a úředník je taky jen člověk. Trochu nepříjemné je, že je placený z daní ostatních, aby jim zajistil nějakou službu.

Zcela ikonické je, že článek pokračuje "Průchod je po 20 letech právně volný. Jen trochu obtížný. Metrový schod je pro zásobování nesjízdný". A následuje foto zdi ze ztraceného bednění, u které jsou plechové schody. Nicméně článku nechybí optimismus. Prý bude všechno třeba opravit, a bude to stát jenom 30 milionů a trvat další tři roky... Čertík ale vystrkuje růžky, majitelé se budou odvolávat k Nejvyššímu soudu, neb se jim průjezd dále nelíbí.

A tak si v této kotlině žijeme.

odkazovaný článek: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/deset-let-zavrena-skolka/r~b44822d8ae5c11e7895f002590604f2e/

 
Záznam projednávání petice o zbraních v Senátu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 10 Říjen 2017 19:12

Kdo má cca 3h čas, doporučuji shlédnout záznam ze Senátu, kde se projednávala Petice proti regulace zbraní, která reaguje na "odzbrojovací" regulaci z pera Evropské komise. V Senátu se bude totiž projednávat ústavní zákon, který by měl zabránit tomu, aby Evropská unie zasahovala do vnitřních záležitostí ČR.

Zejména doporučuji vystoupení p. Diensbiera, kde z něj čiší demagogie toho, jak evropská komise i evropský parlament funguje. Snaží se vybudit dojem, že ČR má možnost na úrovni EU v této oblasti něco změnit. Na to stačí jednoduchý argument, že když se v EU směrnice schvalovala, nejednalo se ani o připomínkách/pozměňovacích návrzích, ty vůbec nebyly připuštěny. Navíc pár českých poslanců nemá šanci cokoli ovlivnit, pokud si to zástupci velkých států nepřejí. Tolik k demokratičnosti EU orgánů.

Pokud si poslechnete vyslance z právní fakulty, tak tvrdí, že evropské právo je nám nadřazeno a my nemáme právo vymykat se evropské regulaci. Je-li to tak, opravdu chceme být v EU? Připomínám, jako ČR nemáme žádnou možnost prosadit naše zájmy, protože jsme vždy přečísleni velkými státy a je iluzorní si nalhávat, že máme ve všem stejné zájmy jako Francie a Německo.


Link na video:

http://www.senat.cz/cinnost/webtv/archiv.php?video=true&id_schuze&zacatek=20171005003038&konec=20171005999999Aktualizováno Úterý, 10 Říjen 2017 19:37
 
George Orwell - vybrané citáty PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 08 Říjen 2017 15:56

Od George Orwella, který napsal román 1984 a další, jsou známé některé citáty, které jsou nadčasové. Orwell předběhl výrazně dobu a jeho dílo by mělo být naprosto povinné pro všechny již na základní škole. Mě oslovily např. tyto:

„Stali jsme se příliš civilizovanými, než abychom mohli pochopit samozřejmé. Protože pravda je velice jednoduchá. Abyste mohli přežít, musíte často bojovat; a bojujete-li, musíte se zašpinit. Válka je zlo, a často to menší zlo. Ti, kdo meč zvednou, také mečem hynou – a ti, kdo meč nezvednou, zajdou na páchnoucí nemoce.“

„Mluvit pravdu v čase všeobecného klamu je revoluční čin.“


„Jedním z následků bezpečného a civilizovaného života je nesmírná přecitlivělost, takže na všechny primární emoce se pohlíží s určitým odporem. Velkorysost se nesnáší stejně jako mrzkost, vděčnost je nenáviděna stejně jako nevděčnost.“

"Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.


Zdroj: https://citaty.net/autori/george-orwell/ , http://azcitaty.cz/citaty/george-orwell/, https://sites.google.com/site/novamisantropovacitarna/orwell-1984


Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 16:15
 
Střelba v Las Vegas PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 03 Říjen 2017 13:06

V Las Vegas včera střelec zabil 59 lidí, kteří byli na koncertu. Vyzbrojen množstvím zbraní vydržel střílet 10 minut. Dalo se samozřejmě čekat, že evropská média začnou tím, že je to problém dostupnosti zbraní v USA a že kdyby nebyly tak snadno dostupné, určitě se to nestalo. Je to tak ale opravdu?

Pro posouzení, zda je to pravda, by bylo třeba znát motiv. Co přiměje člověka zabít plánovaně několik desítek lidí? Pokud někdo do takového stádia totiž dospěje, je to vizitka jak zdravotního systému, tak okolí člověka, tedy netečnosti či nefunkčnosti společnosti.

Útočník si vybírá čas, místo i způsob. Z tohoto důvodu není možné mít nikdy stoprocentní jistotu bezpečí. Střelné zbraně činí útok pouze zdánlivě jednodušším a účinnějším. Jak mohl útočník v Las Vegas natahat nepozorovaně do pokoje hotelu desítky zbraní a k nim munici?

V Nice dokázal útočník nákladním autem zabít přes 80 osob... Ostatně, dá se najít mnoho způsobů, jak podobnou či horší škodu způsobit věcmi, které denně mnozí z nás používají. Za mě by tedy bylo zajímavé zjistit, zda útočník navštěvoval lékaře, případně s čím se léčil. Médii se sice mihla zpráva, že to byl konvertita k islámu, ale spíše to vidím na pomstu zkrachovalého člověka společnosti.

Takže otázka spíše zní, jak moc velké obtíže je útočník ochoten překonávat, zejména pokud plánuje na konci sebevraždu. A zda nebyla možnost jej odhalit dříve např. při medicinském vyšetření.
Aktualizováno Úterý, 03 Říjen 2017 14:19
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 20