Home
Zpráva
 • EU e-Privacy Directive

  This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

  View e-Privacy Directive Documents

Argonaut.CZ - Milovice, politika, cestování, střelectvi, plastikové modelářství a fotografie.
Diskuze o zbraních PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 06 Březen 2019 05:47

V posledních dnech se nám urodily 2 rozhovory na téma zbraně. Společným jmenovatelem byl p.Karásek (LEX), Džamila Stehlíková (zde netuším, co koho vede ji zvát) a jednou p. Černý (Liga Libe).

Zcela nechápu, jakou má odbornost Džamila Stehlíková, jejímž zájmem je pouze pravidelný příjem z psychologických / psychiatrických testů, které by ráda natlačila do legislativy a která nenechá nikoho domluvit a cokoli označuje útok na svou osobu. Bohužel její argumentace je plná nepravd a polopravd, řečí newspeaku tzv.  Feaknews. Jednak není konzistentní v tom, kdo má posudek dělat, v jednom rozhovoru uvede, že jej mohou provádět desítky tisíc psychiatrů a psychologů, když se to nehodí, a ukáže se, lidé těsně po vyšetření spáchali vraždu, tak k tomu dle jejího vyjádření není dotyčný psycholog vycvičen. V jednom rozhovoru už už čekáte větu, že za to může Putin, protože se vymezuje proti Rusku (narážka na Rusy žijící v ČR, Noční vlky, atd...). Zajímavé ale je, že přiznává, že celá Evropa je plná džihádistů, kteří se chtějí dostat ke zbraním.

Co  se týče tolik diskutovaného  psychologického či psychiatrického vyšetření je stávající úprava taková, že žadatel o Zbrojní průkaz musí mít vyjádření od svého obvodního lékaře a ten jej v případě potřeby může poslat na vyšetření. S ohledem na to, že se zde prakticky nedějí, díky dobře fungujícímu systému, útoky střelnou zbraní, je stávající úprava dostatečná. Za minulý rok uváděl p. Karásek 22 případů vražd a sebevražd střelnou zbraní. Což je při více než 300.000 legálních držitelů zbraní opravdu zlomek na hranici statistické chyby. Jinak pozor na statistiky, kde je uvedeno, že byla použita zbraň. Zbraň je dle legislativy cokoli, co činí útok důraznější - od cihly, přes sekeru, nebo tyč...

Z rozhovorů považuji za zajímavější ten na Primě, takže pokud máte málo času, zkuste ten.

Linky:

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/nazory-bez-cenzury-ma-eu-rozhodovat-o-drzeni-zbrani-v-cr

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-zbrojni-prukaz-debata-policie.A190228_205553_domaci_chtl
Aktualizováno Středa, 06 Březen 2019 06:27
 
Test rukavic - Helikon vs. Mechanix PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 24 Únor 2019 19:33

Základem jakéhokoli survivalu, či nějaké akce, jsou rukavice. Člověk se musí starat o nohy, aby se dostal tam, i zpět, a o ruce, aby mohl manipulovat s předměty. Pořádná tříska, nebo hlubší škrábanec, či větší odřenina dokáže zneschopnit ruku, či způsobit nepříjemné krvácení například na neustále namáhaném místě.  Na práci v lese stačí jakékoli rukavice, osobně používám svářečské z hověziny. Nicméně na střelnici a jemnější manipulaci jsou lepší jiné rukavice. Oblíbené jsou prověřené Mechanixy, které se vyrábí v nespočtu kombinací a barev a nyní přišel na trh se svou troškou do mlýna i polský Helikon.

Udělám tedy krátkou recenzi, ve které porovnám rukavice(vše velikost XL):

HELIKON Range, v barvě Coyote

Helikon Range

Mechanix FastFit v barvě Woodland

Mechanix FastFit

Mechanix MPACT také ve woodlandu

Mechanix MPACT

Podívejme se na tyto rukavice pohledem střelce.

Aktualizováno Neděle, 03 Březen 2019 11:48
 
EU vymýšlí další hloupost - zákaz olověných střel a rybářských závaží PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 22 Leden 2019 06:27

Evropská unie umí opravdu řešít podstatné a důležité věci, které nás všechny pálí. A teď konec ironie a podívejme se na další zmetek z Bruselského byrokratického lůna, Agentury pro chemické látky (ECHA).

Evropským strážcům hodnot a zdraví nevadí kvanta pesticidů a jedů v půdě, vodě a jídlu, ale zásadní problém je nyní s olovem, které používají střelci a rybáři. Obojímu se věnuji, takže k tomu mohu něco říci.

Rybářská olůvka se používají stovky let. Každý rybář nějaké pozbyl, nějaké našel. Váha olov se pohybuje od jednotek do desítek gramů. Ve vodě se olůvko pokryje vrstvou oxidů a leží si tam klidně desítky let. Zoxidované olovo má podobu matného, šedého kamínku. Ryby olovo nežerou a ptáci také ne. Jaká je pravděpodobnost, že pták zobající kameny do žaludku sežere větší množství olověných drobných olůvek, které mu uškodí, když délka života např. kachny je běžně mezi 5-10 lety a žádné hromadné otravy ptáků či ryb rybářským olovem nejsou zatím známy? Ryby jsou nyní mnohem více zatíženy rezidui léčiv a hormony ve vodě, což je opravdu problém, který by měli soudruzi v Eurosojuzu řešit. Veškerá medikace nejen lidí, ale i zvířat není zachycena v čističkách, ale pokračuje do povrchových a časem i podzemních vod. Vystavení se těmto zbytkům hormonů a léčiv má dopady přímo na vývoj rybí populace.A dříve či později to bude mít dopad i do lidské populace, protože působení těchto velmi nízkých hodnot dlouhodobě není prozkoumáno.

 • Střelecké využití olova - olovo je plastické a má velkou hustotu. Poměrně nízný bod tání umožňuje dobré zpracování a výrobu střel. Zároveň se střela dobře tvaruje dle drážek v hlavni, které zajišťují střele rotaci a stabilitu potřebnou při letu.
  • sportovní střelci střílí na střelnicích. Tj. na vymezeném prostoru, který má jasně definou dopadovou plochu, kde se olovo hromadí a není až takový problém to jednou za pár desítek let zrecyklovat a olovo vytěžit a hlínu deponovat. V mezičase fungují stejné oxidační procesy.
  • lovci používající kulovnice - vystřelí za rok jednotky, maximálně desítky střel, každou o hmotnosti kolem 10g. Olovo díky svým vlastnostem umožňuje takové deformace loveckého střeliva, které předají maximum energie zvěři a rychle ji usmrtí. Rána vstřelu se vyřezává a případy otravy člověka olovem v těchto případech nejsou známy.
  • lovci brokovými zbraněmi mají nyní možnost ocelových, či olověných broků. Již nyní se v mokřadech nepoužíjí olověné broky. Pokud někde dochází k hromadění olověných broků, jsou to bažantnice, kde je umožněn poplatkový lov. Opět, olovo předá více energie svému cíli. U bažantnic je můj osobní názor takový, že skutečný myslivec střílet do bažantnice nejde, protože to není lov, ale jatka.
Důležité je i zmínit, že náhrady střel ze zinku a mědi jsou v konečném důsledku toxičtější a opravdu představují zdravotní riziko. Pro vybrané vojenské střelivo se používaly např. střely z měkké oceli, ochuzeného uranu či wolframu.

Když to shrnu, stávající použití olova jak v rybářství, tak ve střelectví nepůsobí zdravotní problémy, nebo významné zatížení přírody. Z výjimkou bažantnic bych řekl, že není o čem se bavit a materiál z Bruselu je další zmetek, který není podložen žádnými studiemi, či výzkumy.


 
Kizlyar Pechora 2 a Morakniv Companion PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 26 Leden 2019 20:33

Rád bych vás seznámil s krátkou recenzí na nůž Kizlyar Pechora 2 (Kizljar Pečora 2, dle řeky Pečora, která má délku 1809 km a pramení na Urale) a noži Morakniv Campanion MG C a Desert S.

Začněme nožem Kizlyar Pechora 2. Výrobcem je dagestánský Kizlyar. Tentokráte jsem zvolil nerezové provedení bez černění. Na přípravu potravin je čistá čepel nejlepší. Koršuna jsem musel z velké části černění zbavit, aby se černidlo nedostávalo do potravin. Na fotografii lze vidět, že nůž je o něco menší než Koršun a čepel není tak silná. Čepel je ruská 65X13, zakalení by mělo být na tvrdost 58 HRC. Udávaná délka čepele je 160mm při celkové délce nože 280mm a tloušťce čepele 4,2mm.

Horní ostří je falešné a zasahuje cca do 1/3. Čepel je tedy vhodná pro batoning. Záštita je ocelová, rukověť z Elastronu G. V rukověti je čepel nejspíše ve formě trnu, který je zakončen ocelovou destičkou, která je stažena s čepelí imbusem. Otázkou je, co to udělá, pokud se k noži budete chovat opravdu nešetrně. Odolnější bych viděl Koršun, který je bytelné fultangové konstrukce. Nicméně ani Pečora není žádné ořezávátko a je to kus poctivé kudly. Čepel Pečory je vyleštěná do vysokého lesku a ostrá. Pouzdro je jednoduchý toulec z kůže. V noži není žádný otvor na provlečení lanka. Cena nože se pohybuje kolem 3300,- Kč. Mě se jej povedlo sehnat s významnou slevou.

Svým určením je to lovecký nůž. Takže ještě vyzkouším práci s masem a doplním to do recenze.

Jedná se o jiný typ nože, než je Koršun, se kterým jsem kácel stromy a mám jej v zátěži již vyzkoušený. Vyzkouším jej na přípravu potravin, úpravu masa, práci s firesteelem.

Link na stránky výrobce: https://www.kizlyar.ru/catalog/nozhi-razdelochnye/pechora-2/


Pro porovnání na fotografiích můžete vidět nože Morakniv Campanion. Zelený MG v uhlíkové oceli, a žlutý v Desert zbarvení a nerezu. Uhlíkovka chytá lišku už když si ji přinesete z obchodu. Uhlíkovku dostal nejmladší syn, který je nejzodpovědnější a o nůž se stará lépe, než zbylí kluci. Jedná se o nože v ceně kolem 300 Kč a podle mě mají velmi dobrý poměr cena / výkon. Plastový toulec umožňuje připnutí za opasek a má odtokovou dírku.

nuz1
nuz1 nuz1
nuz2
nuz2 nuz2
nuz3
nuz3 nuz3
nuz4
nuz4 nuz4
nuz5
nuz5 nuz5
nuz6
nuz6 nuz6
nuz7
nuz7 nuz7
nuz8
nuz8 nuz8
nuz9
nuz9 nuz9
nuz10
nuz10 nuz10
nuz11
nuz11 nuz11
nuz12
nuz12 nuz12
nuz13
nuz13 nuz13
nuz14
nuz14 nuz14
nuz15
nuz15 nuz15
nuz16
nuz16 nuz16
nuz17
nuz17 nuz17
nuz18
nuz18 nuz18Aktualizováno Neděle, 27 Leden 2019 13:55
 
Když asistent dělá politiku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 14 Leden 2019 13:20

Pokud se stane z asistenta kandidáta, který se nestal ministrem zahraničí, ministr zahraničí, je zřejmé, že o podivné situace nebude nouze. Neboť se na místo nedostal kvůli svým schopnostem, ale proto, že má být prodloužnou rukou. Ano, je řeč o asistentu europoslance Pocheho, panu Petříčkovi. Aktuálně bohužel ministrovi zahraničí České republiky.

Vláda se naprosto nesmyslně vymezila proti Huawei, zřejmě aby podpořila spojence. Přitom mohli kroky proti Huawei udělat potichu, efektivně, bez světla kamer. Ale asi by to nebylo to pravé ořechové. Chtěli reklamu a teď ji mají, ale poněkud jinou, než čekali. Dostávají sodu a zobrazné jejich neschopnosti. Číňané školí jak Babiše, tak Petříčka.

„Považoval jsem stažení příspěvku za vstřícné gesto a takto jsem o tom hovořil s velvyslancem. A mrzí mě, že se k němu čínské velvyslanectví neodhodlalo. Jde nicméně o vnitřní záležitost ambasády. S čínským velvyslancem jsem si vše vyříkal na čtvrteční schůzce a považuji záležitost za uzavřenou,” napsal Novinkám Petříček v SMS zprávě.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/494331-petricek-uz-nebude-po-cinskem-velvyslanci-chtit-aby-stahl-z-facebooku-prispevek-o-babisovi.html

Když došlo na Banderovce, byla to také vnitřní záležitost Ukrajiny. Zdá se, že je to jediná fráze, kterou Petříček umí.

Napravit situaci po tak neschopném ministrovi bude trvat hodně dlouho.Aktualizováno Pondělí, 14 Leden 2019 13:31
 
«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»

Strana 3 z 4